Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: iPhone u Srbiji  (Pročitano 21032 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
iPhone u Srbiji
« poslato: 27-09-2007, 15:35:52 »

Da li mozda neko zna da li ce i kada se pojaviti Apple iPhone u Srbiji i pod kojim operaterom?
Sačuvana
Dark Eagle

Rope

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 221
Одг: iPhone u Srbiji
« Odgovor #1 poslato: 28-09-2007, 14:16:39 »

to bih i ja voleo da znam, zato sto on [jedini?] moze uticati da konacno kupim mobilni telefon..
Sačuvana
Love is about being both soft and hard.
Like a penis.

zs

  • Gost
Одг: iPhone u Srbiji
« Odgovor #2 poslato: 28-09-2007, 14:21:38 »

to bih i ja voleo da znam, zato sto on [jedini?] moze uticati da konacno kupim mobilni telefon..

sta fali google-ovom telefonu?
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: iPhone u Srbiji
« Odgovor #3 poslato: 01-10-2007, 10:43:54 »

Pa sta znam, stvar ukusa, meni se google mobilni ne svidja jer ne nudi neka kvalitetna sofverska resenja
« Poslednja izmena: 01-10-2007, 10:46:12 od strane Mac »
Sačuvana
Dark Eagle

ookkii

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 477
  • americaaaaaaaa
Одг: iPhone u Srbiji
« Odgovor #4 poslato: 17-01-2008, 18:26:02 »

iPhone ce poceti do pocetka leta, i imace sve mogucnosti pod mobilnim operaterom VIP...
ali samo ako se kod njih kupi tel,,, posto vip prevaranti josh mi nisu aktivirali mail i wireless na blackberry-u.
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: iPhone u Srbiji
« Odgovor #5 poslato: 18-01-2008, 09:44:25 »

E sve sto sam rekao za iPhone nemojte da uzimate u obzir, telefon je zivo sranje.
Sačuvana
Dark Eagle

ribica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 580
Одг: iPhone u Srbiji
« Odgovor #6 poslato: 16-02-2008, 06:28:26 »

E sve sto sam rekao za iPhone nemojte da uzimate u obzir, telefon je zivo sranje.
  Ne znam odakle ti to,spada u smart telefone,uh samo kad bih imala para,odmah bi ga uzela,scrin mu je uradjen tako,da i ako ga traktor pregazi nista mu ne fali(bukvalno)
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: iPhone u Srbiji
« Odgovor #7 poslato: 16-02-2008, 09:03:18 »

Pa uporedi iphone i npr n95 ili n82 pa ces da vidis razliku. (Naravno ne na mobilnisvet ili tako neki sajt, nego pogledaj detaljne performance)
Sačuvana
Dark Eagle

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: iPhone u Srbiji
« Odgovor #8 poslato: 16-02-2008, 11:21:35 »

iPhone....sta reci...sacekah da prodje sva euforija i pokazalo se kao tacna izreka: "SVAKO CUDO-TRI DANA"...

Ali sta prosecan korisnik u Srbiji moze ocekivati od iPhone-a?
Najveci kvalitetet mu je brz i stabilan internet browser.Ovo sam zakljucio citajuci komentare na SAFARI browser za mobilne uredjaje...iako nisam video neku znacajniju prednost u odnosu na,recimo OPERU(my favorite),neka bude da je to prednost iPhone-a.
Ali koliko ljudi u Srbiji koristi internet preko mobilnog(pa i preko racunara)!?Jako malo naravno...ove usluge su jednostavno BEZOBRAZNO preskupe(ne samo za nas standard)...Tako da prosecni Srbin sigurno nece kupiti iPhone za surfovanje netom!
Tako da ovo otpada.
Druga prednost je editor slika!Hmmm...zapitajte se,da li vam je mocan(uslovno receno "MOCAN"..naravno da ne moze da se poredi sa istim na racunaru) editor slika bas neophodan na telefonu...plus uz losu kameru na istom...mislim da cemo se sloziti da ovo nije opcija koja bi trebala da se stavlja kao Bog zna kakva prednost jer nema neku prakticnu primenu.

Ako ovome dodam jos par nedostataka postace jasno kako gledam na ovaj gedzet i z APPLE-a:

1.Ne radi sa Office .doc .xls .ppt (samo unutar browsera) Sto se mene tice UZASAN nedostatak!

2.Ne otvara .PDF fajlove
-jos gore!

3.Nije podrzan 3G-licno mi ne smeta mi ali je nedopustivo da ovakav multimedijalni uredjaj ne podrzava 3G.

4.Nije podrzan MMS-isto kao za 3G

5.Nije podrzan HSDPA-bez obzira sto je u Srbiji ludost(finansijska) koristiti ovakvu brzinu downloada putem mobilnog,ne mogu da se pomirim sa cinjenicom da iPhone ne podrzava HSDPA protok.

6.Nije podrzan Video zapis-ne koristim ali je ovo bezobrazan nedostatak.Pogotovo kada se uzme u obzir cinjenica da je ovo ipak multimedijalni uredjaj a ne samo telefon.


7.Nema konekcije sa drugim uredjajima -SRAMOTNO i ovo ne mogu da mu oprostim.Jednostavno nemogucnost povezivanja sa drugim uredjajima preko BlueTootha je meni kap koja je prelila casu.


8.USB ne potrzava fajl transfer (Disc mode) samo preko iTunes
-nemogucnost racunara da ga vidi kao eksterni hard disk je,bar sto se mene tice,takodje OGROMAN nedostatak.

9.Nemogucnost brisanja pojedinacnih SMS poruka, samo cele grupe
-ZALOSNO

10.Nema Draft za SMS-ovo je korisna opcija i njen nedostatak moze da deluje frustrirajuce kada napisemo poruku od 200 karaktera pa slucajno izadjemo iz poruka..pa ajd Jovo nanovo..nije prijatno,priznacete.

11.Nemogucnost promene baterije-deluje mi zastrasujuca cinjenica da za promenu baterije moram da odem u APPLE-ov servis...pogotovo kada se zna da oni nisu bas sentimentalni kada treba da naplate svoje usluge :aq25: A druga stvar je mala autonomija baterije(zaista slabo drzi) a samim tim sto je integrisana,ne mozete nositi dodatnu uz sebe(rezervna baterija  mi je OBAVEZAN deo telefona :aq01: )

Postoji tu jos dosta sitnih(uslovno receno stvari koje mogu da smetaju(nema download menager-a,slaba baterija,nema mogucnost pisanja NOTES-a vec mora da se ubacuju preko kompa,nema pisanja TO DO,ne mozes da divertujes poziv npr. samo za BUSY ili NO ANSWER vec samo za ALL CALLS...itd...itd...).

Ovo mozda deluju kao sitnice,medjutim umeju da smetaju i nerviraju....pogotovo kada izgustirate iPhone-ov,moram priznati fantastican i zanimljiv interfejs.SUdeci po meni,to se prevazilazi jako brzo i kada se treba okrenuti funkcionalnosti aparata(jer zna se zasta ovakav uredjaj sluzi)nastaje problem.
Medjutim,iako ne moze ni blizu prici HTC-u,HP-u ili slicnim gedzetima po funkcionalnosti,iPhone ce sigurno naci svoju publiku u uzivaocima estetike i ljudima kojima tehnicke mogucnosti aparata nisu na prvom mestu...Iako cena od 300$ u Americi nije previsoka,za ono sto iPhone nudi,licno ne bih dao ni toliko.

Sve u svemu vec vidjeno(ili sto bi Francuzi rekli DEJA VU)..nista revolucionarno i nista posebno....sa puno nedostataka koje ce(siguran sam) APPLE-ovi tehnicati ispraviti.Ali videcemo kako ce se to odraziti na cenu..ipak je ovo njihov prvenac!
Sačuvana

ljuba1984

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 5
Одг: iPhone u Srbiji
« Odgovor #9 poslato: 13-06-2008, 08:50:04 »

Evo jos interesantnije, sve vezano za iphone (iPhone Srbija -- PRODAJA : OTKLJUCAVANJE : UPUTSTVA :KUPOVINA : SERVIS - iPhone Srbija) =>http://www.iphone-srbija.com/

i

ovo

Peticija: Hoćemo iPhone 3G i u Srbiji   

--------------------------------------------------------------------------------

Oni koje zanima iPhone, Apple ili mobilne tehnologije uopšte, mogli su pre par dana da budu svedoci pomalo smešne situacije, gde je na WWDC 2008 konferenciji, koju organizuje Apple, najavljeno da će se novi 3G iPhone prodavati u 70 zemalja, međutim, iako su se na toj listi našle zemlje poput Centralno-afričke Republike, Madagaskara, Gvineje Bisao, Kneževine Lihtenštajn, Paragvaja...Srbije, naravno, nema.

Da li se radi o intertnosti naših operatera ili Appleovom mišljenju da ovo ne bi bilo dobro tržište za njihovu robu, ostaje da vidimo.

U međuvremenu svi oni koji žele da pomognu da se stvari pokrenu iz mesta, konkretno, da se motivišu neki od naša 3 operatera da stupe u kontakt sa Appleom i zatraže saradnju, mogu da potpišu on-line peticiju i svojim glasom pokažu da je Srbija interesantnije tržište od dobrog dela zemalja u kojima Apple planira da omogući prodaju iPhonea.

Ovo nije peticija namenjena samo onima koji se vide kao budući vlasnici iPhonea. Ovo je peticija koju treba da potpiše svaki korisnik mobilnog telefona u ovoj zemlji kome je dosadilo da njegova zemlja ima najsporiji, a najskuplji internet u regionu, najskuplje impulse, a najmanji broj besplatnih minuta i sl.

Želimo da idemo u korak sa svetom...ili barem u korak sa regionom.


Peticija se nalazi na adresi:

http://www.petitiononline.com/iph3grs/petition.html

ili kraće

http://is.gd/vGO


Do sada ju je potpisalo ovoliko ljudi.

Molio bih da moderatori ovu temu jedno vreme stave kao lepljivu, ako je izvodivo, kako bi je što više ljudi videlo.

Hvala svima.

I ovde mozete videti koliko je ljudi potpisalo do sada: http://www.petitiononline.com/signatures.php?petition=iph3grs

Sve nabolje zelim. :aq05:
Sačuvana

ljuba1984

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 5
Одг: iPhone u Srbiji
« Odgovor #10 poslato: 13-06-2008, 09:20:05 »

Vazno, Peticija: Hoćemo iPhone 3G i u Srbiji text sam preuzeo s linka http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?s=e83a4aa57fb0bf4fa64dcd6d0b61ce03&p=1475118#post1475118
Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: iPhone u Srbiji
« Odgovor #11 poslato: 13-06-2008, 11:02:55 »

99 potpisa.Nema leba od nas!!!
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

ljuba1984

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 5
Одг: iPhone u Srbiji
« Odgovor #12 poslato: 14-06-2008, 11:51:05 »

99 potpisa.Nema leba od nas!!!

Polako, sve je ok, ko proba taj dobija.

Samo da znas, dao sam svoj doplinos pa cekam da vidim sta sam uradio(meni to nista ne kosta sto sam dao svoj doplinos).

I

Nismo jedini koji to radi, evo uveri se sam.
http://www.gradnis.net/mobilni-telefoni-b66.0/
Ima tamo sve.
Kad radimo zajedno mi smo jaki ako neko radi sam onda je vrlo je tesko(Jer nije tako).
Pitam se ova tema "Peticija: Hoćemo iPhone 3G i u Srbiji"   zar nebi bio lose da bude u Mobilne telefone pod novom temom, da moze svaki da vidi, pitam se da li bi trebao da uradim, sta mislite o tome?
 :aq15:
Sačuvana

ljuba1984

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 5
Одг: iPhone u Srbiji
« Odgovor #13 poslato: 15-06-2008, 21:33:49 »

*TEHNICKE KARAKTERISTIKE*-iPhonu 3G


Velicina ekrana:        3.5 in (diagonala)

Rezolucija ekrana:     480 * 320 pixels (163 ppi)

Input method:          Multi-Touch

Memorija:                8GB i 16GB

Mreze:                    UMTS/HSDPA (850, 1900, 2100 MHz)
                                      GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz)

Wi-Fi data:              Wi-Fi (802.11b/g)
                                      UMTS/HSDPA (850, 1900, 2100 MHz)
                                      EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz)
                                      Bluetooth 2.0 + EDR

GPS:                      Assisted-GPS

Camera:                 2.0 megapixels

Baterija:                 Razgovor: do 5 sati preko 3G;
                                                    do 10 sati preko 2G
                                     Standby: do 300 sati
                                     Internet: do 5 sati preko 3G;
                                                  do 6 sati preko Wi-Fi
                                     Video playback: do 7 sati
                                     Audio playback: do 24 sati

Dimenzije:              4.5 * 2.4 * 0.48 inches
                                     (115.5 * 62.1 * 12.3 mm)

Tezina:                  133 grama


A sto se tice davanje peticije( Peticije: Hocemo iPhonu 3G i u Srbiji)(http://www.petitiononline.com/iph3grs/), samo se trazi: ime i prezime, mail, komentar(jedono to, nista drugo)
« Poslednja izmena: 15-06-2008, 21:36:55 od strane ljuba1984 »
Sačuvana

ljuba1984

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 5
Одг: iPhone u Srbiji
« Odgovor #14 poslato: 17-06-2008, 12:09:37 »

 Moja teorija vezana za novi 112 iPhone i otkljucavanje.
« on: December 14, 2007, 02:32:55 AM » Quote 

--------------------------------------------------------------------------------
Citao sam dosta po stranim forumima oko ovih novih desavanja i novog bootloadera koji nikako do sada softverski da se razbije.

Nadam se da svi znamo snagu i reputaciju kompanije kakva je Apple. Ako podjemo od toga, nije mi za verovati da jedna takva kompanija na trziste izbaci proizvod koji nakon samo par dana razne grupe hakera po svetu, relativno jednostavno otvore i omoguce koriscenje van propisanih okvira proizvodjaca i dilera istih. Naravno, govorim o iPhone-u, Apple-u kao proizvodjacu i AT&T kao prvom i jedinom dileru do pre mesec dana.

Ako pogledamo stvari iz ugla Apple-a; izbaciti novo cudo od mobilnog telefona, na kome se vredno radi godinama, ulozi na milijarde $, a pri tome ne razmishljati pre svega o zaradi i brzom vracanju investicije, deluje nemoguce i nelogicno.

Sta Apple radi? Da bi svoj novi i revolucionarni proizvod sto pre predstavili svetskoj javnosti, izbacuju iPhone svesni odredjenih nedostataka i mogucnosti skidanja sa maticne AT&T mreze i relativno lak jailbreak tj. omogucavanje brojnim programerima da krenu u programiranje raznog softvera za iPhone. Ne zaboravimo da svako bez ugovora moze da kupi iPhone - ugovor se potpisuje "online" (!?). Nastaje opshta fama za iPhone-om. Internet je pun iPhone-related sajtova, forumi bruje, novine i TV javljaju o svim desavanjima ("iphone" je zvanicno najtrazeniji pojam na Google
-u u 2007!)...
U isto vreme, iPhone otkljucan i u svom punom sjaju stize u sve delove planete i mami uzdahe cak i najvecih skeptika koji su se do trenutka prvog kontakta za iPhone-om, kleli u BlackBerry, Nokiju i sl.
Krajnji efekat: za samo par meseci, cela planeta je cula za iPhone - marketing odradjen savrsheno!
(cak i uz gramzivo naduvanu pocetnu cenu od 600$ i nesretno spustanje za citavih 200$ nakon relativno slabog pocetnog odziva kupaca i dovodjenja u pitanje brzine ovog marketing efekta)

Cim je ispunjen ovaj marketinshki preduslov za uspeh iPhone-a u buducnosti, Apple krece u pravo i ozbiljno "zakljucavanje" svog mezimca i time osigurava sebi veoma profitabilne ugovore sa raznim mobilnim mrezama u svetu koje jure da dobiju ekskluzivitet prodaje iPhone-a, a pri tome sigurno najvise zele da dobiju visegodishnje korisnike, ugovorima vezane.

Sta je pisac ovoga hteo da kaze 

Mozda novi bootloader nije tek "prekljuce" izmishljen i mozda je ovo faza u kojoj je Apple svesno rekao konacno NE otkljucavanju i korishcenju iPhone-a van propisa koji kazu: kupi iPhone, potpisi ugovor sa mrezom i tek onda uzivaj u njemu.

Siguran sam da ce odredjenih reshenja za unlock biti ali smatram da ce to biti hardverski postupak (turbosim, blablasim i sl.), dosta skuplji i komplikovaniji nego dosadashnja anySIM ili IPSF reshenja.

Ukoliko sam nekoga razocarao, imajte na umu da je ovo samo moje skromno mishljenje, vise marketinshka analiza (haha od nesvshenog doktora medicine  ) i da se i ja toplo nadam da nisam u pravu! 

Sve najbolje,
Petar
iphone-srbija.com

Ovu tekstu sam preuzeo sa linka: http://www.isrbija.net/index.php/topic,28.0.html



Sačuvana

zdravlje

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2985
Одг: iPhone u Srbiji
« Odgovor #15 poslato: 06-01-2010, 07:19:34 »

trenutno koristim 3GS sa kapazitetom od 32GB
pre njega sam koristio BB, X-Peria, HTC, razlicite Nokia N-serije i td...

moram priznati da ga nikada vise nebih menjao, za bilo koji od gore navedenih, niti za bilo koji drugi telefon.
to je moje licno iskustvo
(i dosta stvari koje su gore navedene, su prosto pogresne informacije, na primer sto se tice otvaranja PDF-fajlova ili .doc)

mnoge stvari kod iPhone se mogu se koristiti, u Srbiji
ali nije do telefona, vec do mreze
(3G???)

znaci ne treba kuditi Apple, jer na drugim mrezama tih problema nema...
 :xq008:
« Poslednja izmena: 06-01-2010, 07:20:31 od strane zdravlje »
Sačuvana

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Одг: iPhone u Srbiji
« Odgovor #16 poslato: 06-01-2010, 07:38:34 »

trenutno koristim 3GS sa kapazitetom od 32GB


(i dosta stvari koje su gore navedene, su prosto pogresne informacije, na primer sto se tice otvaranja PDF-fajlova ili .doc)

Auuu, mnogooo nisi upravu. Pogledaj datum kada je taj post napisan. Tada "S" varijatna nije ni postojala i sve sto je groucho tada napisao je bilo 100% tacno.
Ni danas iPhone nema bateriju koja moze da se zameni, ne moze da radi sa .doc failovima bez dodatnog softvera, nema video, za transfer fajlova i dalje koristi iTunes ... i jos mnooogo toga
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

zdravlje

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2985
Одг: iPhone u Srbiji
« Odgovor #17 poslato: 06-01-2010, 09:11:16 »

videh takodje tek sada da je post veoma star (jos od prosle godine)...
sry

to za beteriju si u pravu
ali iskreno receno meni licno i ne smeta
jer ako bilo sta zafali, Apple Store mi je 5 min odavde a garancija traje jos 4 godine...

.doc fajlove mogu da citam, i ako sam dodao softver i menjao dosta toga
to mi se kod iPhone bas i svidja...

a sto se tice file transfera, ne vidim nista lose
jer privatno i poslovno radim sa PC kao i sa Mac-om
tako da sam navikao...
« Poslednja izmena: 06-01-2010, 09:11:35 od strane zdravlje »
Sačuvana

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Одг: iPhone u Srbiji
« Odgovor #18 poslato: 06-01-2010, 10:04:05 »

.doc fajlove mogu da citam, i ako sam dodao softver i menjao dosta toga
to mi se kod iPhone bas i svidja...

Pa o tome se radi sto moras da instaliras softver na iPhone ako hoces da otvaras office dokumente dok drugi telefoni to rade bez ikakvih dodataka

a sto se tice file transfera, ne vidim nista lose
jer privatno i poslovno radim sa PC kao i sa Mac-
tako da sam navikao...

To je zato sto ne koristis Lunux.
Evo u cemu je problem:
ako vec imam 32GB na telefonu hocu da ga koristim kao mini external hard disk. To ne mogu da radim sa iPhone zato sto aparat ne moze da se predstavi racunaru kao HDD vec kotisti iTunes kao posrednika, glupi iTunes ne moze da "proguta" fajlove u Linux formatu. Recimo...

ima jos 100 stvari koje mu fale. iPhone je daleko od kompletnog uredjaja
Mada radi perfektno sa Microsoft Exchange, pa problema sa email-ovima nema.
Opet, ja ne kazem da je los, naprotiv, ali definiivno nije komlpetan
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

zdravlje

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2985
Одг: iPhone u Srbiji
« Odgovor #19 poslato: 06-01-2010, 10:21:07 »

ma potpuno se slazem
naravno da nije kompletan
jer da jeste, Apple nebih dovoljno zaradjivao i nebih imao mogucnosti da za neko vreme izbaci bolju verziju na trziste...
 :xq008:
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.132 sekundi sa 22 upita.