Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: ZAKON O SAOBRAĆAJU  (Pročitano 152940 puta)

0 Članovi i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

Svilena

  • Gost
Одг: ZAKON O SAOBRAĆAJU
« Odgovor #240 poslato: 28-07-2009, 09:45:07 »

DEBILI...PA JOŠ ZA VOLANOM!!!
Sačuvana

bebironac

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 927
Одг: ZAKON O SAOBRAĆAJU
« Odgovor #241 poslato: 28-07-2009, 11:30:13 »

e vala bas su debili,vozis normalno u krivinu i na tebe nalete kreteni koji voze ko nenormalni,i to sa dobro poznatom pesmom...pa mene je u voznji najvise strah ovakvih situacija gde ne postoji sansa da se spasis od ovakvih budala
Sačuvana
Ludaci i djeca uvijek govore istinu. Andric

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: ZAKON O SAOBRAĆAJU
« Odgovor #242 poslato: 30-07-2009, 14:02:36 »

STRASNO!!!
pre tacno godinu dana smo u basti kafane u Paracinu posmatrali mladica koji se zaleto do auta i promasivao ga,da bi na kraju odbauljao do njega da bi uzeo nesto...toliko je bio pijan!
te iste noci je udario decka na skuteru na obliznjoj raskrsnici!!!
sutradan je vozio ponovo!!!
preksinoc je malte ne ispred moje kapije,taj isti mladic,u istom autu bez tablica,verovatno isto pijan, udario u frezu komsija koji su se nlazili na njoj.
oboje su teze povedjeni!
kazu da taj mladic konstantno vozi pijan.
dali ce i dalje voziti,i koliko ce ljudi jos povrediti ili nekog ubiti da mu se uzme dozvola???

inace on radi u Austriji i "ima para".....i cemu onda zakon o saobracaju kad nema ko da ga sprovodi???
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: ZAKON O SAOBRAĆAJU
« Odgovor #243 poslato: 01-08-2009, 22:49:04 »

neznam zasto smo uopste citirali ovaj zakon kad nema ko da ga sprovodi?
vozac o kome sam pisala u predhodnom postu prodje danas drugim autom,a zena koju je udario je sva slomljena,cak su joj i kicmeni prsljenovi povredjeni.
sta ce nama pisani zakoni uopste???
zakon su pojedinci i novac.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Svilena

  • Gost
Одг: ZAKON O SAOBRAĆAJU
« Odgovor #244 poslato: 12-08-2009, 12:02:31 »

A, kako ćemo konjče da upoznamo sa ZOBS-om?  :aq15:


P.S.
e, nađoh ceo klip http://www.youtube.com/watch?v=skNiV3oweaY



« Poslednja izmena: 12-08-2009, 12:18:18 od strane Svilena »
Sačuvana

posmatrac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1110
Одг: ZAKON O SAOBRAĆAJU
« Odgovor #245 poslato: 16-08-2009, 05:36:15 »

Sin poginuo, majka se obesila!
Niš, 15.08.2009.
Press
http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?id=76413&sectionId=39&view=story

Pet dana nakon što je Dalibor Stojanović nastradao u udesu na motoru u aleksinačkom selu Prćilovica, njegova majka Stojanka digla je ruku na sebe

Porodica Stojanović iz aleksinačkog sela Prćilovica za samo nedelju dana doživela je dve teške tragedije! Tridesetogodišnji Dalibor Stojanović 2. avgusta poginuo je u saobraćajnoj nesreći, a pet dana kasnije njegova majka Stojanka, ne mogavši da prežali sina, obesila se u garaži porodične kuće!

Stojanović je poginuo na lokalnom putu Žitkovac - Suhotno, kada je motocikl marke „jamaha", na kojem je bio suvozač, a kojim je upravljao njegov drug Zvonko Janković (40), sleteo sa puta. Nakon što je sahranila sina, nesrećna žena nije izdržala i digla je ruku na sebe.

U kući Stojanovića ostao je Stojankin stariji sin Srđan, sa ženom i dvoje dece. Dalibor nije bio oženjen, a njihov otac je preminuo pre dvanaest godina. Stojanovići nisu bili raspoloženi da govore o tragičnom događaju.

- Suviše sam pogođen smrću majke i brata i ne mogu da govorim o onome što se desilo. Ne bih želeo da dodatno uznemiravam rodbinu, a naročito Zvonka Jankovića, koji je još u bolnici - rekao je kratko Srđan Stojanović za Press.

Na putu od Prćilovice ka Suhotnu buket cveća označava mesto na kom je Dalibor stradao. Mladen Ristić, koji se u trenutku nesreće zatekao u blizini, kaže da je udarac u drvo bio stravičan.

- Dvadesetak minuta pre nesreće prošao sam tim putem, idući ka svojoj njivi. Popeo sam se na jednu uzvisinu i čuo izuzetno jak zvuk motora. Bilo je jasno da ide velikom brzinom. Onda se čuo strašan prasak, za koji sam kasnije čuo da je nastao prilikom udara u drvo. Čovek koji se zatekao u svojoj njivi kada se to desilo kazao mi je da je Dalibor pao sa motora i da je na mestu poginuo. On je pritrčao i pokušao da im pomogne, ali je za Dalibora bilo kasno. Stigle su policija i Hitna pomoć, pa su Zvonka odvezli u bolnicu. Kako čujem, on se oporavlja - priča Ristić.

On ističe da niko nije očekivao da će Stojankina žalost za sinom dovesti do njene smrti, iako su znali da je vezana za sinove.

- Dobro poznajem tu porodicu, godinama sam im prodavao mleko. Stojanka je bila brižna majka. Posle muževljeve smrti, bila je još posvećenija sinovima. Kada sam čuo šta je uradila, iznenadio sam se. Njena duša zna kako joj je bilo, ali je jasno da nije mogla dalje da živi bez sina - kaže Ristić.

- To je dobra i vredna porodica. Stojanka se nakon muževljeve smrti mučila da podigne dvoje dece. Dalibor i Zvonko su bili dobri drugari, puno su se družili. Kako sam čuo, tog dana kada se dogodila nesreća pošli su na sabor u obližnje selo Suhotno. Zvonko je vozio motor, a Dalibor je bio iza njega. Izgleda da su naleteli na neku rupu pa je Zvonko izgubio kontrolu nad motorom, sleteo sa puta i udario u drvo. Dalibor je ostao na mestu mrtav - kaže jedan od komšija Stojanovića, i dodaje:

- Stojanka je bila mnogo privržena sinovima. Nekako se držala dok nije sahranila sina, a čim su se završili pogrebni obredi, podigla je ruku na sebe. Svima koji smo ih poznavali ovo je teško palo.

D. Kocić

 :xq008:
Da li je rupa na putu uzrok ove porodicne tragedije?
Ako jeste, onda ta rupa na putu treba da bude 251. crna tacka na nasim putevima koje ce Mrkonjic da eliminise do kraja (ove) godine.
Sačuvana

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Одг: ZAKON O SAOBRAĆAJU
« Odgovor #246 poslato: 16-08-2009, 15:42:43 »

Tragičan vikend na putevima Srbije

16. avgust 2009. | 11:37 -> 15:28 | Izvor: B92, Beta

Beograd -- U protekloj nedelji na putevima u Srbiji poginule 32 osobe a više od 500 povredjeno. Samo ovog vikenda život izgubilo šest osoba.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=08&dd=16&nav_id=376562
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: ZAKON O SAOBRAĆAJU
« Odgovor #247 poslato: 14-09-2009, 10:39:55 »

Ovaj tekst ne pripada ovoj temi,alinisam znala gde cu pisati:

Moze li jednom ,ali samo jednom, da se nasa drzava drzi nog sto je sama propisala i odredila?

Radi se o carinjenju vozila.
Po njihovom je trebalo da carinski proces traje 10-ak dana,troskovi lezarine 40€ i spediterski troskovi oko 50€.
Onda je,kada sam auto oterala na carinu,"lezanje" auta produzeno na 3 nedelje!
Na kraju sam auto mogla da podignem tek posle 5 nedelja ,lezarina je iznela duplo vise nego sto je trebalo,a o spediterskim troskovima da ne diskutujem!!!
Svi ti troskovi su premasili i vednost auta!

Dali su auti namerno zadrzavani da bi se vise naplatile lezarine ili nasa drzava nije sposobna da posao odradi kako treba i ispostuje zakone i pravila koje je sama donela?



« Poslednja izmena: 14-09-2009, 10:40:26 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

posmatrac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1110
Одг: ZAKON O SAOBRAĆAJU
« Odgovor #248 poslato: 14-09-2009, 15:04:04 »

Carinici su bili pretrpani poslom oko "uvoza' automibila sa stranim tablicama, pa je ispalo da su skuplji troskovi nego samo vozilo. (Mrzelo ih da rade!)
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: ZAKON O SAOBRAĆAJU
« Odgovor #249 poslato: 14-09-2009, 15:09:53 »

da,probam celo vreme da razumem,ali ne ide! :aq25:

ne treba nama zakoni i odredbe,vec LJUDI !!!
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

posmatrac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1110
Одг: ZAKON O SAOBRAĆAJU
« Odgovor #250 poslato: 15-09-2009, 18:57:04 »

da,probam celo vreme da razumem,ali ne ide! :aq25:

ne treba nama zakoni i odredbe,vec LJUDI !!!

Bas tako, trebaju nam LJUDU, pravi ljudi na pravom mestu.

Ko se sve bavi TAKSI prevozom?

Poznato mi je da samo u Cupriji postoji petoro taksista (medju nijma i jedna zena) koji su leceni nervni bolesnici i koji nisu sposobni da prate cak ni sopstveno sudjenje. Po vazecem zakonu o bezbednosti saobracaja ovim licima je trebalo odmah oduzeti vozacku dozvolu.
Takodje u Cupriji, postoji taksista koji vec nekoliko godina ne uspeva da polozi testove na vozackom ispitu. Ali to mu ne smeta da upravlja svake noci taksi vozilom.

Na zalost, u Jagodini, Cupriji i u Paracinu, procentualno najvise saobracajnih nezgoda izazivaju bas taksisti.

U ovom slucaju se ne primenjuje postojeci zakon. Sta onda ocekivati od primene novog zakona?
 :xq003:
« Poslednja izmena: 15-09-2009, 18:58:30 od strane posmatrac »
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: ZAKON O SAOBRAĆAJU
« Odgovor #251 poslato: 15-09-2009, 19:37:52 »

o tome ko se sve bavi taksiranjem i o zdravstvenim "sposobnostima" pojedinih taxista,
govori i (mislim)proslogodisnja svadja medju taxistima u Paracinu,koja je zavrsila bukvalnim kasapljenjem.
cast izuzecima.

po meni je Srbija,gotovo u svakom pogledu,samo jedna "haos drzava" ,sa totalno poremecenim sistemom vrednosti.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

posmatrac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1110
Одг: ZAKON O SAOBRAĆAJU
« Odgovor #252 poslato: 20-09-2009, 21:01:59 »

tragedija u centru beograda
Motociklista poginuo, otac se ubio
20.09.2009. - 20:00

Beograd - Saša P. (65) iz naselja Borča hicem iz pištolja ubio se u nedelju ujutro u svom domu u Ulici 7. jula, samo nekoliko sati nakon što je njegov sin jedinac Miloš P. (22) preminuo od povreda zadobijenih u subotu uveče u saobraćajnoj nesreći u centru Beograda.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: ZAKON O SAOBRAĆAJU
« Odgovor #253 poslato: 20-09-2009, 21:06:25 »

Strasno!!!
Neverovatno puno mladih gine u saobracaju.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

zdravlje

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2985
Одг: ZAKON O SAOBRAĆAJU
« Odgovor #254 poslato: 26-10-2009, 14:27:14 »

joj cuti
nisu samo mladi...
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: ZAKON O SAOBRAĆAJU
« Odgovor #255 poslato: 26-11-2009, 19:11:04 »

Ovo sam našla negde u "smešnim slikama", a po meni je daleko od smešnih slika.

Autor kaže da je slikano kod nas :aq18:


Poštujmo propise!
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: ZAKON O SAOBRAĆAJU
« Odgovor #256 poslato: 17-01-2010, 11:17:48 »

Da li zakon važi sa sve podjenako?


Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: ZAKON O SAOBRAĆAJU
« Odgovor #257 poslato: 17-01-2010, 11:29:12 »

Zakon važi podjednako, ali se očigledno ne primenjuje nikako.
Jel ovo tvoja slika? Ako jeste kovertiraj je sa podneskom i adresiraj na MUP. Ovako ćeš samo da se nerviraš  :xq007:
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: ZAKON O SAOBRAĆAJU
« Odgovor #258 poslato: 17-01-2010, 12:11:56 »

Nije moja slika, poslala sam poruku vlasniku, očekujem da mi se javi, pa ću mu preneti tvoju sugestiju :aq17:

A, što se tiče podnesaka  - malo li je tu posla! Tomovi i tomovi ne mogu tu da pomognu.
Pa, od jutra do mraka možeš da ideš okolo i slikaš do besvesti i da šalješ na milion adresa! 
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: ZAKON O SAOBRAĆAJU
« Odgovor #259 poslato: 17-01-2010, 12:49:49 »

Da ti pravo kažem, ja baš to nešto imam na umu. Ne baš od jutra do marka, ali kad mi god padnu pod udar fotoaparata.  :aq02:
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.126 sekundi sa 25 upita.