Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Izrada Horoskopa - Astrolog Lepa Jagodina  (Pročitano 43052 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Izrada Horoskopa - Astrolog Lepa Jagodina
« Odgovor #60 poslato: 08-02-2010, 13:48:25 »

autentik ajde za vredjanje clanova udari sebi ban na jedno 2-3 dana.....cisto dok ne sredimo ovu "naucnu" temu.

jao može...  evo nema me 5 dana za kaznu

Svilena

  • Gost
Одг: Izrada Horoskopa - Astrolog Lepa Jagodina
« Odgovor #61 poslato: 08-02-2010, 14:20:15 »

Astrologija je deo Fizike...

Jesi  li to negde procitao ili onako iz glave?


Na http://www.astronomija.co.rs/home.html  ima puno interesantnih tekstova, na primer Definitivno o astrologiji 

Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Izrada Horoskopa - Astrolog Lepa Jagodina
« Odgovor #62 poslato: 08-02-2010, 15:27:45 »

Tačno je da je astrologija nauka.

Astrologija nije nikada bila i nikada nece biti nauka.

Astrologija je deo Fizike... kako onda nije nauka

Da ti, kojim slučajem, ne misliš na astronomiju?
Mada sada, posle svega, ni ja nisam više sigurna šta je šta.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Izrada Horoskopa - Astrolog Lepa Jagodina
« Odgovor #63 poslato: 08-02-2010, 16:24:11 »

autentik ajde za vredjanje clanova udari sebi ban na jedno 2-3 dana.....cisto dok ne sredimo ovu "naucnu" temu.
jao može...  evo nema me 5 dana za kaznu

Mene ne interesuje dali ce da te nema 5 dana ili 5 meseci, znas da mi dugujes izvinjenje! To je osnovna kultura! Brisnje posta ne brise uvredu.
Ti kao vlasnik Foruma dajes dobar primer kako se treba ponasati!
 Cuvam onaj post da te podsetim kad bude trebalo, kad meni pretis nesto!

Znam,mada mi niko nije to predskazao , da ces sada da se pravis da ovo ne vidis i da se opet "muski" danas izgubis odavde. :aq29:
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Izrada Horoskopa - Astrolog Lepa Jagodina
« Odgovor #64 poslato: 08-02-2010, 18:06:00 »

Astrologija je deo Fizike... kako onda nije nauka

joj bre AUTENTIK...nije deo fizike. ASTROLOGIJA je pseudonauka koja se bavi izucavanjem covekove sudbine uz pomoc nebeskih tela. A ASTRONOMIJA je prirodna nauka koja se bavi izucavanjem pojava izvan zemljine atmosfere.

Iz same definicije se vidi da zakljucci astrologije ne mogu da se empirijski dokazu i nisu po pravilu ponovljivi a samim tim ona nije nauka. Ne kazem ja da nije interesantna i da bavljenje njome nije intrigantno ali zakljucci do kojih se dolazi su pausalni,neobavezujuci,netacni i sluze samo za zabavu ljudi i nemaju nikakvu prakticnu primenu niti realnu naucnu tezinu.

I ne postoje zvanicne skole za astrologe.

Da li je astrologija isto sto i otvaranje tarota,gedanje u pasulj,karte i slicno....nije isto. U astrologiji se koriste odgovarjuci proracuni i dobijeni rezultati nisu strogo subjektivni kao kod gatanja. Hocu da kazem da gatare kazu uvek ono sto zele bez nekog pravila dok astrolozi naprave horoskop i na osnovu njega coveku predvidjaju sudbinu po odredjenom,vec postojecem,obascu. E sad,ako neko smatra da mu je sudbina "negde zapisana" i da postoji nacin da se ona procita na osnovu rasporeda zvezda,sta mu ja mogu  :aq02:

Zasto je astrologija neprecizna i zasto ne moze da bude tacna,napisacu drugi put(naravno,ovo ce biti moje misljenje i svaku argumentovanu sugestiju prihvatam jer mi nije namera da se svadjam niti da se potsmevam nekom).

a deklarišeš se kao intelektualac..

Ti si me deklarisao. Ja sebe ne smatram intelektualcem...smatram da je to previse dosadno zanimanje...nekako nije u mom duhu  wq50
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Izrada Horoskopa - Astrolog Lepa Jagodina
« Odgovor #65 poslato: 08-02-2010, 19:09:52 »

Ipak ce to biti  Gastronomija!!!   :aq21:
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Izrada Horoskopa - Astrolog Lepa Jagodina
« Odgovor #66 poslato: 09-02-2010, 08:21:39 »

Koje gluposti! Mojoj pokojnoj kevi napravili moj horoskop po narudžbini i tamo lepo pisalo da ću da imam saobraćajku u 21 godini i da imam 50 % šanse da preživim. Naravno, nisam imala nikakvu saobraćajnu nesreću, nisam se ni okliznula na koru od banane... ništa. Još uvek sam živa i živahna. Keva platila za tu glupost 100 maraka i svaki put kad sam izlazila ona se bojala da se ne obistini. Možda joj je i to skratilo život, stres!
Sačuvana

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: Izrada Horoskopa - Astrolog Lepa Jagodina
« Odgovor #67 poslato: 09-02-2010, 13:14:51 »

Nikada nisam radila natalnu kartu, ni posebno verovala astrolozima i njihovim predviđanjima. Poznajem osobe koje imaju izrađenu natalnu i neke su čak zadovoljne i veruju u nju. Mislim da su takve osobe podložne sugestiji, a i moć autosugesije nije za potcenjivanje.
No, kako ovde možemo da pišemo i o astrologiji uopšte, priložiću neke tekstove.

Kako je nastala astrologija?

Ima nekoliko teorija, od koji cemo navesti tri.
Prve dve su uglavnom medjusobno suprotstavljene teorije. Obe su zasnovane na cinjenici da su , kod svih naroda, imena planeta i bogova vrlo slicna ili jednaka.
Prva teorija kaze da je astrologija nastala iz mnogobozackih religija, tj. svakom bogu pripisivana je neka zvezda, odnosno planeta.
Druga tvrdi obrnuto, tj. da su mnogobozacke religije nastale iz astrolatrije, odnosno obozavanja zvezda.
Treca teorija polazi od cinjenice da nijedan narod nije imao toliko bogova koliko ima zvezda, i od cinjenice da je okosnica astroloskih sistema kod svih drevnih naroda gotovo ista. Uz ove dve cinjenice, kao treci argument pojavljuje se spekulacija o postojanju neke ranije civilizacije pre nase, koja je bila spoznala odnose izmedju mikrokosmosa i makrokosmosa.
Po toj teoriji, okosnica svih astroloskih sistema je srz spoznaja te ranije civilzacije, koja je nestala u kataklizmi. Pa tako prema Ciceru astrologija je stara 470 000 godina, po Hiparhu 270 000, dok je Diodor Siciliski pripisuje prvom caru Atlantide Atlasu pred "samo" 50 000 godina.
Sačuvana

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: Izrada Horoskopa - Astrolog Lepa Jagodina
« Odgovor #68 poslato: 09-02-2010, 13:22:03 »

Kako se odredjuje horoskopski znak i podznak?

Znak u kojem je neka osoba rodjena odredjen je polozajem Sunca , a podznak je odredjen polozajem vrha prvog polja, koji se jos naziva ascendent . Naprimer, ako je Sunce u znaku Ovna, a ascendent u znaku blizanaca, to znaci da je osoba rodjena u znaku ovna, sa podznakom u blizancima.

Sta je to solarni horoskop?

Solarni horoskop radi se za jednu astrolosku godinu. Astroloska godina neke osobe pocinje svake godine negde oko rodjendana i traje priblizno do sledeceg rodjendana. Precizan pocetak astroloske godine utvrdjuje se na osnovu prividnog kretanja Sunca po ekliptici. Svaki put kada Sunce prelazi tcno preko mesta na ekliptici na kojem je bilo u trenutku rodjenja osobe zavrasava jedna astroloska godina i zapocinje nova. Polozaj svih nebeskih tela i raspored polja horoskopa u tom trenutku omogucava prognoziranje tendencija sudbine u nastupajucoj astroloskoj godini.


Sta je to natalna astrologija i natalni horoskop?

Natalna astrologija proucava delovanje nebeskih tela i pojava na coveka. U tumacenju natalnog horoskopa savremeni astrolozi oslanjaju se uglavnom na modernu  astrologiju, ili na jednu od cetiri tradicionalne astroloske doktrine, pa stoga astrologija moze biti:

1. Moderna  astrologija
2. Zapadna tradicionalna astrologija
3. Jevrejska astrologija
4. Arapska astrologija
5. Indijska astrologija

Sta je to mundana astrologija?

Mundana astrologija bavi se ispitivanjem nebeskih uticaja na mase, narode, klase, vlade, gradove, drzave, kontinente, pa i planete.
« Poslednja izmena: 09-02-2010, 13:22:46 od strane opsena »
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Izrada Horoskopa - Astrolog Lepa Jagodina
« Odgovor #69 poslato: 09-02-2010, 21:48:59 »

Koliko sam ja uposnat postoje dve osnovne,pa 'ajd da kazem,vrste astrologije. A to su TROPSKA i SIDERALNA. A ove nabrojane u opseninom postu zapravno koriste ili tradicionanu(tropsku) ili sideralnu astrologiju za pravljenje horoskopa. E sad,postavlja se pitanje,koja je razlika(da ne kazem koja je tacnija)?

Razlika je u tome sto tropska astrologija podrazumeva da je Zemlja pravilna lopta i da pravi pravile krugove oko Sunca i sopstvene ose te je ova astrologija podelila tu kruznicu na 12 znakova zodijaka. Svaki znak,po ovoj astrologiji ima 30 stepeni. Horoskopski znak se odredjuje tako sto se prati polozaj Sunca na datum rodjenja. Ako se Sunce nalazi prema sazvezdju raka na dan rodjenja onda je ta osoba rodjena u znaku raka. Po ovoj astrologiji podrazumeva se da je Sunce u svakom znaku po 30 dana i tako 12 meseci.

Medjutim,ovo je apsolutno netacno jer se ova astrologija ne rukovodi stvarnim vec imaginarnim sazvezdjem. Jer,da se rukovodi stvarnim sazvezdjem,ko malo razmisli jasno mu je da je ovo nemoguce. Zasto? Zato sto svako sazvezdje(koje zapravo i predstavlja znak zodijaka) ne moze imati tacno 30 stepeni. Neko ima vise neko manje. A druga,jos bitnija stvar,ova astrologija ne uvazava fenomen PRECESIJE. A taj fenomen je povezan sa sledecim cinjenicama:
1. Zemlja nije pravilna lopta
2. Zemlja se ne okrece pravilnom kruznicom oko Sunca
3. Zemlja se ne okrece ni pravilnom putanjom oko sopstvene ose.

Tako da,kada bi tropski astrolozi odredjivali polozaj Sunca prema realnom sazvezdju,u istim mesecima ali razlicitim godinama,Sunce ne bi bilo u istom polozaju prema datom sazvezdju. Npr. kada se zanemari fenomen precesije,Sunce ce u julu 1990 biti u sazvezdju raka ali ce u julu 2090. biti u sazvezdju sledeceg znaka(ne znam koji je). Pogotovo je ovo izrazeno u granicnim vrednostima(na prelazu iz znaka u znak).

Zato tropski astrolozi koriste imaginarna sazvezdja koja se ne poklapaju sa realnim astronomskim.

Kod nas(uopste u Evropi) astrolozi izracunavaju zodijacke znake uz pomoc TROPSKE astrologije i zato su to bezveznosti. Dakle iz dva razloga: prvi je zato sto je i astronomski netacno a drugi je taj sto ne moze polozaj planeta na rodjenju coveka da odredi njegovu sudbinu.

E sad,sideralni astrolozi uvazavaju proces precesije i tacno odredjuju u kom smo znaku rodjeni(odnosno tacno odrede polozaj Sunca prema odgovarajucem sazvezdju na dan rodjenja). Ovde samo ostaje pitanje da li verujete da vam je sudbina i model vaseg ponasanja zapisan u zvezdama i da na njega ne mozete da uticete?

Dakle mali rezime.
1. Astrologija nije nikakva nauka vec pseudonauka
2. Nije klasicno sarlatanstvo ali je delatnost bez ikakvog prakticnog znacaja i vaznosti.

Naravno,ovo je ono sto ja znam o tome i sam zakljucak je samo moj i nije obavezujuc za prihvatanje niti ga postavljam kao aksiom. Ako neko moze da mi to jos malo pojasni,ne bi se ljutio  :aq01:


Sačuvana

jagodica bobica

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 184
Одг: Izrada Horoskopa - Astrolog Lepa Jagodina
« Odgovor #70 poslato: 26-02-2010, 15:56:21 »

Jeli, jel bio neko kod Lepe, i ako jeste, sta mu je rekla?
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.104 sekundi sa 25 upita.