Razne zanimljive teme > Lov i Ribolov

Gde ići na pecanje?

(1/12) > >>

Black:
Približila se jesen , a to je generalno najbolje vreme za ribolov. U okolini Jagodine , najposećenija je reka Morava. Iako je veoma nizak vodostaj , obale reke su zaposednute ribolovcima. Riba slabo radi , jedino su ulovi nešto bolji rano ujutru i predveče. Hvata se sitan skobalj i plavac na crviće , na vožnju .
Kod mosta u Ćupriji peca se nešto bolje , na bolonjeze i buket crvića hvataju se solidni skobalji , plavonosi i šiljke ( mrene). Preporučijem obaveznu primamu u vidu ,,Niške bombe,, ( svež hleb se iseče na pola i uzduž , izvadi se sredina i hleb se preokrene kao čarapa da meki deo bude spolja. Unutra se stavi kamen radi otežanja i veže se kanapom. Hleb se polako kruni u vodi i komadići privlače ribu. Pecati nizvodno od ubačenog hleba). Na barama caruju cverglani , jedino se na Glogovačkim barama hvata sitna deverika. Probati predveče na kuvanu pšenicu. U Vojvodini je sasvim drugačije , moji ortaci su često na tim terenima. Najbolje riba radi na kanalu DTD kod ,, Đavoljeg mosta,, na putu ka Vršcu. Ispred mosta se skrene levo , ka tabli . Riba radi sasvim solidno , na crviće, kuvanu pšenicu i šećerac , na plovak. Sa ovim mamcima je garantovan ulov solidnih bodorki ( na šećerac posebno). Preporučujem svim ribolovcima da na pecanje u Vojvodini ne kreću bez kukuruza šećerca , kupljenog smrznutog u bilo kojoj prodavnici. Pre pecanja , na vodi, treba ga ostaviti 10 -15 minuta na suncu ( vazduhu) da dobije koricu i osuši se jer je tada žilaviji na udici . Na koktel glista - crvić , na hranilicu dobija se solidna babuška I na Ivanovu riba solidno radi ali se štuka još ne javlja. I obala Dunava ispred ,, Provale,, daje lepe šarane ( odmah iza Kovinskog mosta na Dunavu skrenuti desno pa ispod mosta uzvodno , bedemom dunavskim ka Ivanovu , još oko 1 km. ) Jagodinci idu rado i na ušće Mlave a priča se da su ulovi odlični ali treba poraniti da bi se našlo mesto .Priča se da ,, Kablovi ,, idu 13. septembra na izlet u Ivanovo, pa eto prilike da se prošetamo i siti napecamo . 

ninoslav:
Нетачна је информација да УСР КАБЛОВИ иду на Иваново.

Black:
Izvinjavam se , tako sam čuo...

Black:
I najnovije vesti sa kanala kod đavoljeg mosta govore da riba radi izuzetno dobro ali preporučuje se da se ide kada vetar duva jer ima puno trave i jedino je vetar može oterati inače je pecanje otežano. BISTRO

Black:
Kako sam saznao , ipak će ,,Kablovi,, organizovati u subotu , 13. septembra , izlet na Ivanovo. Ovo je lepa prilika da se siti napecamo. Ne znam kome se treba obratiti za upis ali raspitajte se okolo kod nekog člana Kablova

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju