Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Da li je batina iz Raja izasla?  (Pročitano 52879 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Zmaj12

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 8
Одг: Da li je batina iz Raja izasla?
« Odgovor #60 poslato: 10-01-2009, 23:29:18 »

BATINA NIJE IZAŠLA IZ RAJA, VEĆ JE NUŽNO SREDSTVO,U SITUACIJAMA KADA JE ISCRPLJENO SVE DRUGO. U MOJOJ RODITELJSKOJ ULOZI KORIŠĆENE SU I BATINE KAO VASPITNO SREDSTVO, NAROČITO U MLAĐEM I ŠKOLSKOM UZRASTU MOJE DECE, U SITUACIJAMA KADA JE SVE PRETHODNO BILO ISCRPLJENO I NEEFIKASNO. DANAS MOJA PUNOLETNA DECA KAŽU: "HVALA ZA BATINE-STALNO SAM PROŠIRIVAO GRANICE RODITELJSKE TOLERANCIJE", A DRUGO DETE SE OSEĆA ZLOSTAVLJANIM I PONIŽENIM KADA SE SETI BATINA.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Da li je batina iz Raja izasla?
« Odgovor #61 poslato: 13-01-2009, 21:44:25 »

  u principu sam protiv nasilja svake vrste.
mislim da reci ostaju duze urezane,batine dok traje bol.

  deca su tako razlicita: mom starijem sinu nije trebalo pricati,nije ispitivao granice ni zloupotrbljavao poverenje,znao je uvek pravila igre.
mladji je drugi svet.

trpim ,tolerisem,pravim se da ne vidim ili necujem...a on sve dalje i dalje.Ispituje granicu do koje moze.a u tom opipavanju granica,moj sin nezna za granice.
pricam,molim ,navodim pozitivne i negativne primere,pravim poredjenja...pobalaveh od pedagogije...on nista. zeza me vidim,mrtav hladan.

pocelo je sa pubertetom koji ga drma od desete godine a sada mu je petnaesta.dugo,predugo.
dok je bio manji,dobio bi jako retko po zadnjici,tek kao opomenu,sad je velik, gadjnem ga papucom,obicno promasim.najvise pomaze kad ga ignorisem.

najvaznije mi je da se postuju pravila kuce,i necu odutati do zadnjeg,mada je tesko.
to je temelj za njegovu buducnost,skole i fakulteti su samo nadgradnja.

kada mi je prvi put rekao da ce pozvati policiju,otvorila sam vrata,dala mu jaknu,patike i telefon da pozove policiju i da odmah krene sa njima.nije mu vise palo na pamet.

u nekim situacijama sm trebala biti stroza,to znam, ali zelim da mu ostanem u lepom secanju.

ja se secam batina od majke,koje i danas ne odobravam,jer su delovale samo trnutno.
lepe i poucne reci oca su usmeravale moje ponasanje i prate me i danas.pozitivno.



Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.
 

Stranica je napravljena za 0.071 sekundi sa 22 upita.