Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Potencijal Srbije, lovni i ribolovni turizam?  (Pročitano 11141 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

gremlin

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3213
Potencijal Srbije, lovni i ribolovni turizam?
« poslato: 30-01-2009, 12:48:29 »

Koliko je ovo važno za Srbiju po vašem mišljenju i da li koristimo svoje potencijale.

Imate li neki pozitivan primer.

Ima li nekoga da je uključen u ovako nešto. :xq011:
Sačuvana

STRANACH

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1097
Одг: Potencijal Srbije, lovni i ribolovni turizam?
« Odgovor #1 poslato: 30-01-2009, 12:52:42 »

Ja i maser za ostale naznam.

Potencijala ima ali se sve zavrsava na tome................
Sačuvana

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Potencijal Srbije, lovni i ribolovni turizam?
« Odgovor #2 poslato: 30-01-2009, 13:13:12 »

Svaki vid turizma je vrlo bitan za Srbiju a naročito lovni i ribolovni. Srbija ima veoma dobre i lovne i ribolovne terene i , koliko ja znam , koristi ih u turističke svrhe ( mislim na strane turiste i mislim više na lovni turizam). Po Vojvodini , u zapadnoj ( Tara) i istočnoj ( Deli-Jovan) Srbiji ima veoma dobrih lovnih terena sa trofejnom divljači sa ocenama u svetskim rekordima! . Ma koliko ja NE voleo lov , odstrel divljači sa trofejima u zlatnoj , srebrnoj ili bronzanoj medalji se veoma skupo naplaćuje i , koliko znam , naši tereni su na visokoj ceni kod stranih lovaca ( trofeji su rogovlje , kljove itd i , zavisno od veličine,  dimenzija i proporcija koje su određene po strogim kriterijumima , dobojajiu bodove za zlatnu ili ostale medalje ) . U ribolovnog turizmu BI trebalo da se reka DRINA pretvori u zlatnu koku srpskog ribolovnog turizma sa svojom čuvenim ribama mladicom ( koja je ovde autohtona vrsta i dostiže impozantne mere), lipljanom ( takođe) , pastrmkom ali , zbog ribokrađe i javašluka koji vlada na ovoj reci trofejnih primeraka je sve manje a samim tim i interesovanje stranaca . I Vojvodina , sa Dunavom , Tisom , Tamišem , komercijalnim vodama je Meka za evropske ribolovce ali je sve to veoma neorganizovano i svodi se na pojedinačne pokušaje da se dovedu ribolovni turisti u Srbiju. Dakle , lovni i ribolovni turizam u Srbiji postoji , ali je daleko od onoga kakav bi mogao da bude.
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

gremlin

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3213
Одг: Potencijal Srbije, lovni i ribolovni turizam?
« Odgovor #3 poslato: 30-01-2009, 13:16:37 »

Znači fali organizacija i promocija, ili nešto drugo.
Sačuvana

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Potencijal Srbije, lovni i ribolovni turizam?
« Odgovor #4 poslato: 30-01-2009, 13:32:04 »

Nažalost , fali i organizacija , i promocija i pare da bi se sprovele mere za zaštitu i obnovu baze divljači i riba ( uzgoja divljači , veštačkog mresta mladica...poboljšanje stepena zaštite divljači i riba...) Neke mere se , stidljivo , i naziru u pogledu svega ovoga ali sve to mora biti mnogo bolje, na profesionalnijem nivou i da konačno država ozbiljnije shvati značaj ovog vida turizma
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

nickollica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 735
  • jagode su jagode i supermen je jak
    • AzrA
Одг: Potencijal Srbije, lovni i ribolovni turizam?
« Odgovor #5 poslato: 30-01-2009, 15:22:14 »

svaki vid turizma vodi ka privrednom razvoju nase zemlje...da li je to lovni i ribolovni,seoski,banjski,planinski...koliko vidim,a ulazim polako u te tokove,nasa zemlja jos nema plan.nema izradjenu strategiju razvoja turizma kod nas.mi nemamo nas brend.nemamo nesto prepoznatljivo sto drugi nemaju..ocekujem postove..Pa kako nemamo?imamo mi sljivovicu,exit,gucu,prsutu,sir,kopaonik,banje,termomineralne izvore...itd..ali i sve druge zemlje to imaju!jedino se guca izdvaja iz sveg ovog,ali fali promocija na evropskom nivou.mi imamo jaku posetu domacih turista tom festivalu i jako oskudnu posetu stranaca.da bi usli u medjunarodne tokove svetskog turizma 4 osnovne stvari trebamo imati...

1.proizvod
2.promocija
3.kanali distribucije
4.cena
.........................
da se vratim na temu..da ne okolisem previse....
drzava ili odredjena regija u ovom vidu turizma,lovnog i robolovnog...treba da ima proizvod.kao sto black kaze,drina bi mogla da se na spisku proizvoda,ali sa odgovarajucim zakonima na tom podrucju,ako hocemo kvalitetan proizvod.isto tako ti regioni i drzava mora imati jaku promocijalnu aktivnost prema ciljnim trzistima(npr Nemacka,Austrija,Madjarska....itd)non stop bombardovati ta ciljna trzista informacijama o proizvodu,njenim izmenama,promenama,poboljsanjima,uslovima....to se postize preko kanala prodaje tj preko nasih predstavnika u svetu..koje smo izgubili ili najurili u zadnjoj dekadi..o ceni necu ni da govorim...svi vec sve dobro znamo o cenama nekih proizvoda i njihovim osobinama prema potrosacima.
mi imamo potencija u svakom vidu turizma,imamo prirodne atrakcije koje su samo preduslov za turisticki razvoj ali ne i garancija...
Sačuvana
jagode su jagode i supermen je jak


gremlin

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3213
Одг: Potencijal Srbije, lovni i ribolovni turizam?
« Odgovor #6 poslato: 30-01-2009, 16:19:04 »

Stvarno mi je drago da se na temu javlja neko ko je stručno u tim tokovima.

Upamti ovaj post i ako sutra dođeš u situaciju da o nečemu odlučuješ sprovedi ga u delo.

Kad je ono najveći Sajam turizma u Evropi i gde. :aq17:
Sačuvana

nickollica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 735
  • jagode su jagode i supermen je jak
    • AzrA
Одг: Potencijal Srbije, lovni i ribolovni turizam?
« Odgovor #7 poslato: 31-01-2009, 02:23:02 »

kolju se Berlin i Pariz...ko je veci,poseceniji,vise izlagaca..itd...mart mesec..
Pazi...svako ko dodje u neku poziciju da nesto menja,da necim upravlja,odmah se srece sa ne tako dobrim stanjem na tom polju..i sto je najvaznije,susrece sa se x problema,bio/la on dobar ili ne...jos uvek su jaki lobii kod nas na polju turizma..pocevsi od gradjevinske mafije,narko-mafije,putne mafije...itd.
sta reci,kad dodjes na Zlatibor i vidis divlje naselje,svaka kuca razlicite velicine,boje,parcele...u drugim zemljama je to jako lepo uredjeno zakonom koji mora da se postuje...u koliko ga nepostujes,kazne su paprene...recimo u Grckoj se tacno zna koliko prostora mozes da dobijes(naravno pricamo o tur. mestima),koliko spratova,cak u nekim mestima i boju objekta ti odredjuju...i kraj price!kod nas..odrade dva sprata..pa kao mogli bi i treci..dodje inspekcija,malo evrica u dzep i niko nista vid'o nije...
..........................
no,da se vratim na temu..
evo jednog zanimljivog linka...pa pogledajte...http://www.kombeg.org.yu/aktivnosti/udr_turizma/20040527/turizam2010.htm

evo mog vidjenja cele nase situacije u pomoravskom okrugu..
Jagodina se polako dize iz peska kao Las Vegas 40-tih godina..do pre 10 godina jagodina nije imala sta da ponudi domacim a kamoli stranim turistima...osim,muzeja naive..Jagodina nema bas neke prirodne atrakcije kao sto imaju druga mesta ali se to nadoknadjuje dopunskim elementima.Zabava je kljucni element i polazna tacka,pored odmora,svakog turiste.Jagodina moze lako da postane svratiste,(mesto za kraci boravak)a uslovljeni smo dobrom povezanoscu i jos boljom geografskom pozicijom,blizina auto-puta,na pola puta izmedju severa i juga zemlje..itd.Jagodini nedostaju smestajni kapaciteti,siri diapazon restoranskih preduzeca i najbitnije PROMOCIJA!npr,nigde na autoputu ne videh tablu Hotel Jagodina..dalje,restorani grcke,italijanske...kuhinje..Nocni klubovi,kafane ali u pravom smislu te reci poput onih u skadarliji..nedostaju nam razni skupovi..moto,sportska takmicenja,ili bilo kakva...ili u koliko postoje oni su malih razmera.bude jedne godine i to bog zaboraviGde je nasa maskota CURAN..po kojoj su kao jagodinci poznati..to bi moglo da se iskoristi kao motiv za suvenire..koji ne postoje kod nas..skoro sam procitao podatak koliko novca utrose turisti kupovinom suvenira...pa i sami znate da gde god odete uvek nekom nesto kupite..zamislite da svaka osoba koja dodje u jagodinu,kupi suvenir koji kosta 1 evro..np pa pomnozite te brojke sa brojkama koje palama non-stop okrece na tv-u...jagodina moze da bude nosilac turisticke ponude regiona..a ostali gradovi da se polako ukljucuju i svojom raznolikoscu da upotpunjuju ponudu...
kad ovo pricam mislim na strane turiste ne na domace...jer se drug palma mnogo "kiti" domacim turistima...a region,grad, ima 5-6 puta vece koristi(materijalne)od stranih turista..


o cupriji ne mogu da govorim...jer ne znam sta da kazem...moraju mnooooogo da se potrude ako planiraju bilo sta..
a sto se tice paracina,mogao bi da se okrene seoskom turizmu jer ima malo vise prirodnih atraktivnosti..

toliko od mene za sad...mogao bi ovako satima da pricam.....manje price,vise rada!!!

« Poslednja izmena: 31-01-2009, 02:31:10 od strane nickollica »
Sačuvana
jagode su jagode i supermen je jak


gremlin

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3213
Одг: Potencijal Srbije, lovni i ribolovni turizam?
« Odgovor #8 poslato: 31-01-2009, 08:17:58 »

A nebi bilo loše da organizuje konkurs za mlade umetnike, tema suveniri Jagodine i napravi promociju i Jagodini i umetnicima.
Sačuvana

gremlin

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3213
Одг: Potencijal Srbije, lovni i ribolovni turizam?
« Odgovor #9 poslato: 16-02-2009, 17:34:34 »

Pričao sam sa jednim lovcem, išao je po pozivu, ne znam kako već to funkcioniše.

Negde okolina Topole, kaže da tamo vrvi sve od divljači i da velike prihode ostvaruju od stranih lovaca.

Tipa plaća se sve smeštaj, odstreljena divljač, organizovane tematske zabave, obilazak lokalnih znamenitosti..... :aq17: :aq22:
Sačuvana

kvadrat

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2
Одг: Potencijal Srbije, lovni i ribolovni turizam?
« Odgovor #10 poslato: 10-03-2010, 18:40:07 »

Evo jednog pokusaja vezn za ribolovni turizam
http://www.youtube.com/watch?v=4djUlmu8byA
Sačuvana

Bojanica

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 26
Odg: Potencijal Srbije, lovni i ribolovni turizam?
« Odgovor #11 poslato: 22-02-2011, 19:17:50 »

Ribolov i lov po meni imaju veliki potencijal. Koliko sam primetila vec dosta italijana dolazi kod nas da lovi. Samo mi sve to izgleda neorganizovano.
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.305 sekundi sa 25 upita.