Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Biti Srbin u Svetu  (Pročitano 84285 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

zokiitalia

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 33
Одг: Biti Srbin u Svetu
« Odgovor #20 poslato: 04-10-2008, 20:14:49 »

ja sam u italiji ljudi, hvala bogu italijani znaju gde je srbija ali ne misle toliko o nama kao sto mo mislimo da smo centar svetA, OVDE NEMA PUNO SRBA  ima ih u okolini vicence, padove 2000,3000 ljudi. tu smo najbrojniji ali verujtemi da nemam neku preteranu zelju za nasim ljudima a zarko sam to zeleo dugo godina, zato sto nasi ljudi znaju da budu smaraci a boga mi pojedini gledaju samo da ti naskode, ma selje smo mi ali vi ste stvarno ubedjeni da se o nama priica na zapadu, ma mi smo niko i nista pozdrav svima
Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Biti Srbin u Svetu
« Odgovor #21 poslato: 13-10-2008, 18:19:25 »

Norvezani,vecina,nemaju pojma ni gde je srbija,a kamo li nesto vise.Znaju oni da su bili neki ratovi,da je bilo bombardovanje,ali retko ko od njih zna nesto vise od toga.A i ne treba im.Svi lepo zive,nikad nisu proganjani.Ja sam u Alesundu i ovde su veoma fini,ali ima krajeva gde bas i ne vole strance,ali ih i ne maltretiraju.Ovde ce mi skoro svi pomoci za sve sto mi treba.
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

svajcarac

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 367
Одг: Biti Srbin u Svetu
« Odgovor #22 poslato: 13-10-2008, 20:35:57 »

"Verstehen?" solltest Du schreiben  :aq21: Ima Svajcaraca koji ne vole strance i puni su predrasuda, ima Svajcaraca koji su cool i cene te onoliko koliko zaista vredis, nebitno odakle dolazis. Sve zavisi na kakvog naletis. I sa kakvima su oni dolazili u kontakt da bi stekli takvo misljenje.
:aq07:Potpuno si u pravu.
Dodao bih da sve zavisi i od regiona u kome zivis bar ovde u CH.
Ima i ovde "konzervi"da cim cuju da si "ic"-druga prica.
Sačuvana

ribica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 580
Одг: Biti Srbin u Svetu
« Odgovor #23 poslato: 15-10-2008, 06:15:34 »

Biti Srbin u Svetu je nekad stvarno tesko...
Sačuvana

STRANACH

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1097
Одг: Biti Srbin u Svetu
« Odgovor #24 poslato: 15-10-2008, 14:59:33 »

Ljudi pa u svokom zitu ima kukolja.Nece svako u vek da prihvati tu cinjenicu da mu je kolega,komsija Srbin ima nas svakakvih.Ali ipak mislim da je bitnije kakav ce utisak da ostavi covek na okolinu a ne kojeg je porekla,vere....
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Biti Srbin u Svetu
« Odgovor #25 poslato: 15-10-2008, 15:31:59 »

Ljudi pa u svokom zitu ima kukolja.Nece svako u vek da prihvati tu cinjenicu da mu je kolega,komsija Srbin ima nas svakakvih.Ali ipak mislim da je bitnije kakav ce utisak da ostavi covek na okolinu a ne kojeg je porekla,vere....
Dobrodosao STRANACH :aq26:

Da li ovo CH na kraju znaci da si u Svici?  :aq15:
Sačuvana

STRANACH

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1097
Одг: Biti Srbin u Svetu
« Odgovor #26 poslato: 28-10-2008, 15:46:10 »

Da naravno.
Hvala
Sačuvana

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: Biti Srbin u Svetu
« Odgovor #27 poslato: 02-11-2008, 14:10:22 »

Dragi moji,
Smatram da biti Srbin u svetu  nije tesko,ali je tezak odnos  naseg ministarstva za dijasporu i ljude koji zive u dijaspori.Nije  mnogo vazno da li  ljudi domacini zemlje u kojo zivis znaju de  je  zemlja Srbija,ali smatram da je ta veza izmedju zemlje matice i   dijaspore vazna.Kako  ja zelim da me neko postuje,kad men prvo moji zemljaci u zemlji Srbiji ne postuju,pa onda da ne pricam  o tamo  nekom ministarstvo  za dijasporu?Danas nam je bio ministar za dijasporu u posetu,nenajavljen,svi smo se krisom pitala i el opet trebaj u pare,sta radi ovde.Nema nikakvih donacija  iz ministarstva za  skole  sirom dijaspore,sve sami placamo,placamo skolarine ,kao sto je inormalno,niko se ne brine za nas,samo su vazne pare...Svi mi imamo rodjake i poznanike kojima pomazemo , godisnji priliv iz dijaspore  je oko pet milijardi evra,znaci da odrzavamo koliko toliko  ekonomski sistem u zemlji Srbiji i trudimo se da uradimo sto je mogu ce bolje da mozemo da pomgnemo,pa mi dodje  neko i kaze mi podrzi nas,sta je zemlja Srbija do sad uradila ,gledajuci samo novac koji godisnje stigne u srpske banke,kao olaksice za nas ,koji ne zivimo u zemlji ,vec svaki put kad se stigne  gleda tvoja majka,tvoja matica,tvoja zemlja da ti mazne jos  vise para,a ti dajes sa osmehom ,jer pomazes srpsku ekonomiju?Pa mi se nadju ljudi koji mi objasnjavaju da sam ja strani placenik?Sramota i tuga,jer i mi ovde radimo  i skolujemo nasu decu i zivimo,ali je vazno samo daj ,a ako ne das  odma si placenik.Sta je sve srpska crkva u dijaspori do sada uradila koao pomoc izbeglim i stradalim ljudima,o tome niko nema pojma sta smo i koliko smo do sad pomagali...
Mozda je bolje da stanem ,reci cu nesto sto ne treba jer sam mnogo ljuta....jer cujem samo daj ,a ne cujem i fala,
razocarana sam ovakvim razmsljanjima i delima...Biti Srbin u svetu nije tesko ,biti Srbin medju Srbima je tesko i skoro nemoguce,jer smo  klovnovi kojima treba izvuci novac na svaki moguci nacin,omalovazavati i smejati se kad ne damo nasu decu u srpsku vojsku,koj ani  ne pricajiu srpski kako treba,ali je lako smejati se,ali je tesko pomoci,nazalost
« Poslednja izmena: 02-11-2008, 14:16:45 od strane sonja »
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Biti Srbin u Svetu
« Odgovor #28 poslato: 02-11-2008, 20:14:05 »

Dragi moji,
Smatram da biti Srbin u svetu  nije tesko,ali je tezak odnos  naseg ministarstva za dijasporu i ljude koji zive u dijaspori.Nije  mnogo vazno da li  ljudi domacini zemlje u kojo zivis znaju de  je  zemlja Srbija,ali smatram da je ta veza izmedju zemlje matice i   dijaspore vazna.Kako  ja zelim da me neko postuje,kad men prvo moji zemljaci u zemlji Srbiji ne postuju,pa onda da ne pricam  o tamo  nekom ministarstvo  za dijasporu?Danas nam je bio ministar za dijasporu u posetu,nenajavljen,svi smo se krisom pitala i el opet trebaj u pare,sta radi ovde.Nema nikakvih donacija  iz ministarstva za  skole  sirom dijaspore,sve sami placamo,placamo skolarine ,kao sto je inormalno,niko se ne brine za nas,samo su vazne pare...Svi mi imamo rodjake i poznanike kojima pomazemo , godisnji priliv iz dijaspore  je oko pet milijardi evra,znaci da odrzavamo koliko toliko  ekonomski sistem u zemlji Srbiji i trudimo se da uradimo sto je mogu ce bolje da mozemo da pomgnemo,pa mi dodje  neko i kaze mi podrzi nas,sta je zemlja Srbija do sad uradila ,gledajuci samo novac koji godisnje stigne u srpske banke,kao olaksice za nas ,koji ne zivimo u zemlji ,vec svaki put kad se stigne  gleda tvoja majka,tvoja matica,tvoja zemlja da ti mazne jos  vise para,a ti dajes sa osmehom ,jer pomazes srpsku ekonomiju?Pa mi se nadju ljudi koji mi objasnjavaju da sam ja strani placenik?Sramota i tuga,jer i mi ovde radimo  i skolujemo nasu decu i zivimo,ali je vazno samo daj ,a ako ne das  odma si placenik.Sta je sve srpska crkva u dijaspori do sada uradila koao pomoc izbeglim i stradalim ljudima,o tome niko nema pojma sta smo i koliko smo do sad pomagali...
Mozda je bolje da stanem ,reci cu nesto sto ne treba jer sam mnogo ljuta....jer cujem samo daj ,a ne cujem i fala,
razocarana sam ovakvim razmsljanjima i delima...Biti Srbin u svetu nije tesko ,biti Srbin medju Srbima je tesko i skoro nemoguce,jer smo  klovnovi kojima treba izvuci novac na svaki moguci nacin,omalovazavati i smejati se kad ne damo nasu decu u srpsku vojsku,koj ani  ne pricajiu srpski kako treba,ali je lako smejati se,ali je tesko pomoci,nazalost

Ej, Sonja, bila g-dja Mirjana i kod nas, prosle nedelje.

Za pomoc sirotinjskim domovima u BG. Lepa inicijativa, treba pomoci, pricala ja sa njom...

Kazem joj da nas narod zeli da pomogne ali da ONI trebaju da organizuju prevoz.

Ideja nije razradjena, nesto sitno moze da se posalje, mozda.......

Ti znas koliko se otac Voja zalaze za tu humanitarnu pomoc za nase izbeglice sa Kosova..

Niti JEDNOM do sada nije dobio makar neku finansijsku podrsku. A kamion se placa i to dobrih 2000eura.

I to se skuplja od parohijana. Kakva ambasada i ministarstvo za dijasporu.....

Ali otac Voja se ne obeshrabruje. Uz Boziju pomoc ide dalje.





Sačuvana

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: Biti Srbin u Svetu
« Odgovor #29 poslato: 02-11-2008, 20:32:08 »

Loremo ,slazem se sa tobom,to je deo o kome nisam smela ni da pocnemj er bi se moja ljutnja samo jos vise rasplamsala,ali koliko i sta smo dali d o sada ne ceni se,jer treba da se podrzi nova vlada.Gledaj ja sam apsolutno nepoliticno stvorenje,ja sav moj ,,visak ,, ulazem ,ali nekako  se ta ruka ne zatvara,nazalost.On je opet tu ,de treba da bude i pruza pomoc,a minister nam je doso nenajavljen,da mogu da se pretvorim u zmaja i da bljujem vatru bilo bi mi lakse,cini mi se.Sutra je u Garderen,vodi ga nas ambasador......no koment dalje.cucemo odluke sutra
I pitam se zasto stalno za bg?zasto ne za Jagodinu ?Cupriju...?Na moja pitanja mije reko nesto kao ,,okolo naokolo ,prece,nije mi reko nista...uzas i uzasavam se sebe da sam mu posvetila svoje dragoceno vreme
Loremo ne izgleda lose,bar jedan plus...!?,dok ne progovori...a pazi ja sam se jos izvinula zbog m og,, moravskog akcenta,,
da mogu sebi jezik da pojedem sad ...
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Biti Srbin u Svetu
« Odgovor #30 poslato: 02-11-2008, 21:24:13 »

Sonja, ja nemam neprijatno iskustvo, lepo se pricalo....A sto da se izvines za akcenat?

Ako mozemo da pomognemo zasto ne...pomoc ide za sirocad i izbeglice.

Ako imas ideju za neki sirotinjski dom u Cupriji ili bilo gde uvek mozes da pokrenes inicijativu.

Mi smo dobili tacnu informaciju kojim domovima sta fali.

Eto, saznala sam da domovi za decu do 3god. imaju sve sto im treba.

Oni koji su ugrozeni su 12-18god. O njima se slabo vodi racuna. Na manje se nekako covek pre sazali...sta li.

Meni stvarno nije vazno gde ide, vazno je da dodje tamo gde treba.



Sačuvana

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: Biti Srbin u Svetu
« Odgovor #31 poslato: 03-11-2008, 07:54:31 »

Sonja, ja nemam neprijatno iskustvo, lepo se pricalo....A sto da se izvines za akcenat?



Meni stvarno nije vazno gde ide, vazno je da dodje tamo gde treba.






Slazem se sa tobom ,ali je to juce valjda bila kap  u prepunoj casi ,bar za mene,tako da je moje razocarenje dostiglo vrhunac i na kraj se pretvorilo  ljutnju...ali dobro, danas je novi dan
nov pocetak,ali sam moju ljutnju  morala da podelim ovde sa vama.Ja licno  sto mogu ,pokusavam da pomognem razlicitim ljudima,ali me je naljutilo juce da je trazio od nas da ga podrzimo ,e to me je razocaralo mnogo ,kao da ne dajemo nista,a  znam sigurno da vecina nas pomaze i daje,nesebicno u svacemu,jer smo mi  mala zajednica ovde,pa je moje pitanje bilo sto ne ide u Kanadu,Australiju,da tamo trazi vise.....to je jedan deo  mog razocarenja bio juce....,a  da je reko fala vam za sve sto ste do sad uradili,ali ok drzava oce  da stoji i da pomogne....nesto  bar malo  n da je reko neku pohvalu ,nego je bilo nije dovoljno  daj jos.....
Pozdrav
Sačuvana

jagodinka_

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 452
Одг: Biti Srbin u Svetu
« Odgovor #32 poslato: 14-12-2008, 09:24:40 »

lakse je biti srbin u svetu nego srbin u srbiji.....
Sačuvana

zdravlje

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2985
Одг: Biti Srbin u Svetu
« Odgovor #33 poslato: 22-01-2009, 13:34:46 »

lakse je biti srbin u svetu nego srbin u srbiji.....

u kom smislu?
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: Biti Srbin u Svetu
« Odgovor #34 poslato: 22-01-2009, 13:57:06 »

malo nam se jagodinka zajebucnula....mislis lakse je biti srbin u srbiji i kurciti se kao veliki srbin medju svojima.....a mnogo je teze biti srbin u svetu i pokazati to srpsko u sebi
Sačuvana

zdravlje

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2985
Одг: Biti Srbin u Svetu
« Odgovor #35 poslato: 22-01-2009, 14:19:31 »

jao bebi
uzela si mi rec iz usta

 :aq29:
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Biti Srbin u Svetu
« Odgovor #36 poslato: 22-01-2009, 17:16:28 »

bebi ...ti si  srce.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

jagodinka_

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 452
Одг: Biti Srbin u Svetu
« Odgovor #37 poslato: 22-01-2009, 22:43:38 »

malo nam se jagodinka zajebucnula....mislis lakse je biti srbin u srbiji i kurciti se kao veliki srbin medju svojima.....a mnogo je teze biti srbin u svetu i pokazati to srpsko u sebi
ma, nisam se zajebucnula... ne kurcim se ni tamo ni ovamo. poslednjih mesec dana imala sam zajebancija samo u srbiji, ovde ne pridaju mnogo znacaja mojoj nacionalnosti. jedini sam stranac u firmi, znaju da sam iz srbije i nikad ne propuste da mi cestitaju moj bozic. pa, nije "mnogo teze biti srbin u svetu"
Sačuvana

ribica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 580
Одг: Biti Srbin u Svetu
« Odgovor #38 poslato: 23-01-2009, 04:44:46 »

blago tebi jagodinka,ovde kad kazem amerima da sam otodox-svi me gledaju belo-misle da sam iz neke sekte
Sačuvana

zdravlje

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2985
Одг: Biti Srbin u Svetu
« Odgovor #39 poslato: 23-01-2009, 06:42:00 »

ipak sve zavisi gde zivite
ne mozesh svu dijasporu staviti u jednu korpu i osuditi je

postoje mesta gde je srpski narod dobrodoshao i integriran u sistem
isto tako postoje nazalost i suprotne (loshe) reakcije prema nasoj naciji

moje licno misljenje:
nigde na svetu ne postoje lose nacije, vec samo losi ljudi

:xq008:
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.122 sekundi sa 25 upita.