Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Lopovi - Obijanje - Krađe  (Pročitano 30043 puta)

0 Članovi i 9 gostiju pregledaju ovu temu.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Lopovi - Obijanje - Krađe
« poslato: 05-01-2013, 11:41:30 »

E pa kako kaže narodna poslovica Dok nekome ne Smrke drugome neće da svane

i vođeni tom logikom i ZAKONOM SRBIJE, lopovi sve više obijaju kuće, stanove, magacine, trafike, menjačnice... sve što stignu

A ZAKOM REPUBLIKE SRBIJE kaže da ukoliko primeniš veću silu ili istu a nisi napadnut fizički pa čak i u rođenoj kući ukoliko povrediš LOPOVA, on ostaje na slobodi a ti ideš u zatvor...

znači u prevodu možeš samo da ga gledaš dok krade i da zoveš miliciju koja normalno dok ih ti pozovoeš on ODE...

šta raditi u ovoj državi sa ovoliko Lopova i sa ovakvim zakonom...

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Odg: Lopovi - Obijanje - Krađe
« Odgovor #1 poslato: 05-01-2013, 13:47:15 »

Inače temu sam otvorio sada, zbog toga što je prvo nema, a drugo i meni jutros obili lopovi garažu i pokupili sve što ima došlo pod ruku...

evo sad mogu javno da kažem... DŽabe dolazite kod mene, sad više nema ništa da se ukrade...

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Odg: Lopovi - Obijanje - Krađe
« Odgovor #2 poslato: 05-01-2013, 15:30:35 »

Mislim da je samo kombinacija gore navedenih stvari "dovoljna". Ja npr. u svojoj kuci imam sve to i jos dodatne neke zastite ali to ne znaci da ne mogu da mi obiju kucu, to je samo da im otezas posao.
Sačuvana
Dark Eagle

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Odg: Lopovi - Obijanje - Krađe
« Odgovor #3 poslato: 05-01-2013, 15:53:26 »

još koje stvari ?

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Odg: Lopovi - Obijanje - Krađe
« Odgovor #4 poslato: 05-01-2013, 19:21:27 »

Pa npr. jedna od stvari je sef... :)
Ili takozvani Panic Room, koji sluzi da te zastiti u slucaju provale u stan dok si ti u njemu.
« Poslednja izmena: 05-01-2013, 19:22:21 od strane Mac »
Sačuvana
Dark Eagle

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Odg: Lopovi - Obijanje - Krađe
« Odgovor #5 poslato: 05-01-2013, 20:10:20 »

aha, vidiš toga se nisam setio....

srki035

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 173
Odg: Lopovi - Obijanje - Krađe
« Odgovor #6 poslato: 06-01-2013, 08:48:42 »

Kriza,prijatelji,lakse je da se ukrade nesto za 20 evra,nego da se radi ceo dan za 10 evra.A i kad ih uhvati policija,malo dobiju batine,vecina je na to vec navikla,ali jos vaznije dobiju toplu sobu i tri obroka,osude ih na tri meseca,i taman izadju na slobodu kad ogreje sunce.
Ne vrede sigurnosni sistemi nista,kad ti sto obijaju garaze i automobile idu na to da ih uhvati policija,ako ne danas onda sutra,ali sto pre to bolje!!!
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Odg: Lopovi - Obijanje - Krađe
« Odgovor #7 poslato: 06-01-2013, 09:54:13 »

Srki ovde je bila prica o zastiti kuce a ne garaze i automobila. To sto si rekao si u potpunosti u pravu, ali ja sumnjam da neki takav lopov moze npr. da obije kvalitetna celicna vrata (ne pricam o kineskim vratima nego o ozbiljnim proizvodjacima).
Sačuvana
Dark Eagle

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Odg: Lopovi - Obijanje - Krađe
« Odgovor #8 poslato: 06-01-2013, 16:29:20 »

Pričao sam sa ljudima, lopovi obijaju i ona ONE TOUCH LOCK Vrata

sve znaju...

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Odg: Lopovi - Obijanje - Krađe
« Odgovor #9 poslato: 06-01-2013, 16:41:00 »

Naravno da obijaju. Obijaju i sefove. Kao sto sam i rekao u prvom postu u ovoj temi. Sva ta zastita sluzi samo da usporis lopova da ti obije kucu, jer ako je to profesionalac nista nece moci u potpunosti da ga spreci. Jedino ako imas varijantu da zaposlis nekoliko naoruzanih cuvara, stavis minsko polje u sirini od 50 metara oko tvoje kuce, nabavis nekoliko specijalizovanih pasa za cuvanje i mnooogo vise osiguras kucu, da bukvalno bude na nivou bunkera, e onda moze da se kaze da je bas tesko da se obije ta kuca. :)
Sačuvana
Dark Eagle

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Odg: Lopovi - Obijanje - Krađe
« Odgovor #10 poslato: 06-01-2013, 20:41:30 »

Ajd da se vratimo mi na ove obične domaće lopove (narokamane, itd..  da ne nabrajam)

oni imaju samo pajser... kako njih da sprečiš

srki035

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 173
Odg: Lopovi - Obijanje - Krađe
« Odgovor #11 poslato: 06-01-2013, 20:51:16 »

Samo isto tako pajserom.
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Odg: Lopovi - Obijanje - Krađe
« Odgovor #12 poslato: 06-01-2013, 21:35:34 »

Samo isto tako pajserom.

pa može, ali ako te on ne napadne prvi a ti nega udariš i povrediš, on je slobodan a ti ideš u zatvor

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Odg: Lopovi - Obijanje - Krađe
« Odgovor #13 poslato: 06-01-2013, 23:40:51 »

Ajd da se vratimo mi na ove obične domaće lopove (narokamane, itd..  da ne nabrajam)

oni imaju samo pajser... kako njih da sprečiš

Pa najprostiji nacin je da stavis sigurnosna vrata (naravno ne kineska) i uglavnom si resio problem.
Sačuvana
Dark Eagle

srki035

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 173
Odg: Lopovi - Obijanje - Krađe
« Odgovor #14 poslato: 07-01-2013, 16:15:29 »

Za sva vrata postoji kljuc,tako da nemoj da se zavaravas da si resio problem.Tu je najvece pitanje koliko lopov ima zelju da obije bas tvoj stan,kucu,garazu,auto itd.
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Odg: Lopovi - Obijanje - Krađe
« Odgovor #15 poslato: 07-01-2013, 17:09:16 »

Ne znam na sta ti se odnosio odgovor ali mislim da bi trebalo da procitas sve postove jer ovo zadnje sto sam napisao se odnosi na lopova sa pajserom a za takve lopove koje ti spominjes sam napisao resenje nekoliko postova iznad.
Sačuvana
Dark Eagle

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Odg: Lopovi - Obijanje - Krađe
« Odgovor #16 poslato: 07-01-2013, 18:45:07 »

ok, ok, sve u svemu, najbelai smo ga kako god da okrenes...

nego sta je sa Zakonom, u Americi recimo ko ti udje u kucu, imas pravo da ga roknes i nikom nista...

to je dosta efikasno, ali sta je sa video nadzorima GRADA, kao sto recimo u Beogradu pa od pre neku godiinu u Paracinu ima mnogo kamera koji pokrivaju svaku raskskrsnicu...

pa cak i da uhvate te pocinioce nema mesta u Zatvorima srbije, jer kao sto smo videli pre nekih mesec dana Pola njih je pusteno na slobodu jer nema mesta...

Sta cemo sa tim pitanjima i gde su odgovori i ako nisi siguran u sopsvenoj kuci, sta nam je ciniti...

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Odg: Lopovi - Obijanje - Krađe
« Odgovor #17 poslato: 07-01-2013, 19:46:50 »

Pa uzimajuci u obzir da u Srbiji pravosudje ne postoji mozes bukvalno da sedis kuci i da cutis. Ako ti neko upadne u kucu dok si ti u njoj ti ga rokni pa nek dokazuje on mrtav da si ti izvrsio prekomernu silu nad njim kad je upao u tvoju kucu.
Sačuvana
Dark Eagle

srki035

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 173
Odg: Lopovi - Obijanje - Krađe
« Odgovor #18 poslato: 07-01-2013, 21:43:52 »

Ja apelujem na sve lopove da sednu u voz i lepo odu u bogatu Evropu,tamo pokradu dovoljno,ako ih ne uhvate i lepo se vrate kuci kao gospoda.
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Odg: Lopovi - Obijanje - Krađe
« Odgovor #19 poslato: 20-01-2013, 03:34:30 »

Ivane, dodaj u naslov teme i Zaštita da bismo mogli lepo da pričamoi i o svim merama zaštite. Ja bih sad najviše o tome.
Šta je suština i cilj većine zaštitnih mera, cilj nije da ti potpuno onemogućiš lopova jer je to u dosta slučajeva nemoguće nego je cilj da mu ti MAKSIMALNO POVEĆAŠ VREME koje mu je potrebno da bi izvršio obijanje. Znači, npr. ako je kuća ili vikendica negde zabačena i ti tamo retko ideš on će da je obije pa će da je obije osim ako nemaš baš neku ekstra profesionalnu zaštitu. Ali ako imaš komšiluk i ako tu živiš on će debelo da razmisli pre nego što se odluči na pljačku ako imaš brojne zaštitne mere. Jer šta je cilj svakom lopovu, glavni cilj mu je da BRZO završi posao, ukrade šta ima i beži po sistemu "steal & run" jer on nema vremena za gubljenje i za zadržavanje jer za to vreme može neko da ga zatekne ili da naiđe policija. Znači nema on 1 sat vremena za obijanje i zato je ljudima cilj da mu zaštitnim merama što više otežaju i oduže posao kako bi on usled nedostatka vremena odustao od obijanja ili kako se ne bi odlučio ni da počne obijanje neke kuće. Jer on kad vidi lance, katance, rešetke, kamere ili sigurnosna vrata zna da mu za savladavanje svih tih prepreka treba dosta vremena, da za to vreme postoji rizik da bude uhvaćen i zato će pre da se odluči za neku nezaštićenu ili manje zaštićenu kuću ili kola.

E sad, ovde ćemo da pričamo o svim tim zaštitnim merama. Po meni su ulazna vrata mnogo bitna mada eto kad su obijali stan Milke Forcan tu su ušli kroz prozor preko balkona. Mada to sve zavisi od položaja prozora jer ako su vam prozori do ulice to je za njih veliki rizik jer mogu da ga vide komšije ili prolaznici. Znači, sigurnosna vrata su zakon, ne znam koliko koštaju, uglavnom, što jača vrata, to bolja i skuplja. Postoje neka vrata koja mogu da se obiju samo eksplozivom. Rešetke su isto dobre, viđam na nekim kućama u Ćupriji rešetke pogotovo na prozorima kuća gastarbajtera.

Dalje, za lokale su one roletne koje prekrivaju ceo izlog zakon, nema tu šta. U Grčkoj, sve zlatare i mnoge druge radnje imaju te roletne i stave ih kad završe radno vreme i plus ih noću obilazi neka sigurnosna agencija, osmatra... Kamere su po meni isto dobre i značajne, e sad nisu sve kamere iste, bitno je da slika odnosno snimak sa kamere bude što čistiji, jasniji, evo i na ovom sajtu postoje kamere za video nadzor...http://www.spyagent007.com/ I nije ni čudo što se te sigurnosne kamere danas nalaze svud redom.

1 detalj mi je upao u oko kad sam slušao 1 emisiju o pljačkama i kriminalu na TV-u. I 1 policijski inspektor je rekao da mnogi lopovi koriste čarape kako se ne bi videli na kameri ali je rekao da to nije dovoljno i da ima tu još nešto. Nije precizirao šta ali je verovatrno mislio da čarape lopovima ne pomažu protiv kamere tj. da mogu da budu otkriveni i uhapšeni bez obzira što su bili maskirani prilikom pljačke ili obijanja objekta pokrivenog video nadzorom. Mislim da oni na osnovu fizionomije, glasa ili hoda maskiranog pljačkaša mogu da prepoznaju o kojoj osobi je reč, tako da policiji i vlasnicima radnji video nadzor i u tom slučaju pomaže. Sećam se 1 TV emisije gde su pričali kako su u Australiji otkrili neku tehniku kako na osnovu otiska stopala mogu da prepoznaju lopova jer mi svi osim otiska ruke imamo i otiske stopala.

Kapija isto može da pomogne jer će lopov pre da se odluči da pljačka kuću sa niskom i nezaključanom kapijom nego onu sa visokom i zaključanom. Mnogi ljudi imaju i kučiće-pse čuvare, e sad dobro, i protiv njih ima lek, ili meso ili otrov ali opet je u pitanju ono vreme. Čitao sam takođe i neke savete gastarbajterima i drugim ljudima jer se često dešava da ljudima kuća bude obijena i opljačkana dok su na odmoru. I sad kažu lljudi da ne bi trebalo svima da najavljujete kad idete na odmor i koliko dugo ćete da se zadržite a pogotovo ne nepoznatim osobana na FB. Onda kažu, da su poštanski sandučići često mamac za lopove jer kad vide da je poštansko sanduče puno i da ga niko ne prazni onda znaju da tu nema nikoga i upadaju. Zato je poželjno da dok ste na god. odmoru a pogotovo duže vreme a kuća vam ostaje prazna da zadužite nekog rođaka ili komšiju da vam povremeno prazni poštansko sanduče i podiže-spušta roletne na prozorima kako bi zavarali lopove kako bi pomislili da tu nekog ima.

Dalje, alarmi su isto dobra stvar jer kad počne da pišti i da se dere, nijedan lopov neće da ostane ravnodušan, čuće sve to komšiluk i lopov će da beži. Najbolji su oni alarmi koji su direktno povezani sa policijom, mnogi Vlasi to rade i mkislim da ta usluga košta nekih 300e mesečno, nisam siguran. Na ovom sajtu sam video 1 mnogo dobru stvar:


Pronalazak - alarmni uređaj rešava problem automatskog javljanja pozivom preko mobilnog telefona, vlasnika automobila, da je u toku pokušaj nasilnog
 otvaranja njegovog automobila. Ovaj alarm nepogrešivo i brzo obaveštava vlasnika automobila da se od mnogih sirena alarma automobila, baš čuje sirena
 njegovog automobila.

     Alarmni uređaj IVA MR-02 radi tako što se alarm odmah aktivira prilikom otvaranja vrata, haube, gepeka automobila, tako što se čuje sirena sa šest različitih
 zvukova što je inače standardno kod većine alarma. Kod ovog alarmnog uređaja kada se začuje sirena iz automobila, automatski se u roku od 12 sekundi
 upućuje poziv vlasniku automobila na mobilni telefon i na ekranu njegovog mobilnog aparata piše "auto". U memoriju mobilnog telefona ukuca se KOD i pod
 imenom "auto" vlasnik dobija obaveštenje o uključivanju alarma na njegovom vozilu. U slučaju da vlasnik automobila trenutno razgovara i zauzeta mu je linija,
 a pokušano je nasilno otvranje njegovog vozila, tada poziv dobija preko prioritetnog broja, koji je memorisan u mobilnom aparatu kao takav broj. U slučaju da
 nema prioritetni broj, poziv vlasniku preko mobilnog telefona će trajati neprekidno 27 minuta.

     Uređaj IVA MR-02 je ugrađen u vozilu na nedostupnom mestu, a može se ugrađivati na već postojeći alarmni sistem koji reaguje na dodir.
 Ovaj uređaj se može ugrađivati i na nepokretnim objektima zatvorenog tipa kao što su stanovi, poslovni prostori, lokali itd.
      
Uz već postojeće zvučne efekte koji emituju poznati alarmni sistemi, uređaj IVA MR-02 nepogrešivo i direktno obaveštava vlasnike vozila i objekata,
 putem već postojeće mobilne i fiksne telefonske linije direktno na lični broj mobilnog ili fiksnog aparata.

Evo linka: http://www.inventbg.org.rs/baza/elektrotehnika/E6/E6.htm

Na ovom linku ne piše cena pronalaska ali pišu kontakti pronalazača tako da ga možete kontaktirati i pitati za cenu. Po meni je ovo odlična stvar.

Dalje, na ovom linku sajta koji je već postavljen na ovom forumu sam video neke GPS uređaje:

http://www.spyagent007.com/gpstrakermodel2.htm

E sad, možda postoje i bolji i jeftiniji uređaji i svi oni mogu da vam pomognu da vam policija locira kola posle krađe. Eto to bi bilo to za sada a vi ako se setite još neke zaštitne mere, pišite!
« Poslednja izmena: 20-01-2013, 03:38:47 od strane MASIRAM GASTARBAJTERKE »
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 24 upita.