Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Da li ste i koliko često idete kod psihologa, psihijatra?  (Pročitano 19767 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

branilac

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2
Одг: Da li ste i koliko često idete kod psihologa, psihijatra?
« Odgovor #1 poslato: 03-01-2008, 23:34:54 »

Veliko JA se brani. To je razlog da izbegavamo odlazak kod psihijatra. Kazu da se bojimo da cemo o sebi saznati nesto sto ce unistiti nas ego. Psiholog nam je (cesto) potreban, ali se ustrucavamo ... i u sebi nosimo svoj jad. Kada ''puknemo'' tada je vec kasno ...
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Da li ste i koliko često idete kod psihologa, psihijatra?
« Odgovor #2 poslato: 04-01-2008, 11:45:07 »

Bila sam par puta, uglavnom zbog stresa.
Sačuvana

Lazarica

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 405
Одг: Da li ste i koliko često idete kod psihologa, psihijatra?
« Odgovor #3 poslato: 04-01-2008, 14:29:27 »

Moji psihijatri i psiholozi su moji prijatelji. Kada sam u nekom bedaku ili pod nekim stresom, ja lepo odaberem jednu od prijateljica (ili prijatelja, zavisi od situacije) odem do nje, ili je pozovem kod mene, popijemo kaficu ... :aq22: izjadamo se jedna drugoj, ogovaramo muski rod (ako su nam nesto krivi toga dana), izbacimo sve i negativno i pozitivno iz sebe, isplacemo se, ismejemo se (od silne muke) :aq21: :aq21: i na kraju popijemo pićence :aq26: i nazdravimo životu, ma kakav da je. To vam je moj recept, jer ni jedan psiholog ili psihijatar vam neće pomoći kao što to može prijatelj, jer on vas bolje poznaje od bilo kojeg psihijatra. 
Sačuvana

anny

  • Gost
Одг: Da li ste i koliko često idete kod psihologa, psihijatra?
« Odgovor #4 poslato: 23-02-2008, 19:26:57 »

Smatram da,ukoliko sami sebi ne pomognemo,niko drugi nam ne može pomoći. Mi smo sve svoje emocije(bilo pozitivne ili negativne) zarobili u jednoj čauri,ljušturici-ukoliko joj dozvolimo da pukne suočićemo se sa nama samima i otkriti istinu o sebi... Inače,pristalica sam odlaska kod psihologa(ali onih koji zaista znaju da rade svoj posao),jer nam oni provociraju "duhove" iz podsvesti.

PoZz :aq28:
Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Da li ste i koliko često idete kod psihologa, psihijatra?
« Odgovor #5 poslato: 30-03-2008, 20:39:17 »

Voleo bih i potrebno mi je da mi neko drugi kaze sta je sa mnom,a ne samo ja da sklapam price.Ali doci do prave osobe je silna muka.
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

Schnuffel

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 682
    • Schnuffel
Одг: Da li ste i koliko često idete kod psihologa, psihijatra?
« Odgovor #6 poslato: 17-04-2008, 14:21:26 »

Ja sam sama sebi svoj psiholog.
Sačuvana
Živimo ljubav, budimo ljubav, zračimo ljubav.
Radnik svetlosti

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Da li ste i koliko često idete kod psihologa, psihijatra?
« Odgovor #7 poslato: 17-04-2008, 20:05:41 »

Koliko moramo da budemo samosvesni,da bi mogli da sami sebi da budemo psiholozi?Cime moramo da se bavimo i kako da se ponasamo da bi smo bili u stanju da izvedemo nesto tako veliko?99% sam ubedjen da mi nismo kultura koja na takav nacin moze sebi da pomogne.Znate ono-kad dvojica igraju sah,onaj treci koji posmatra,uvek vidi bolji potez.Tako je i sa nasom psihom.Mozemo mi sebe da poznajemo u potpunosti i da mislimo da sve znamo o nama samima,ali onaj koji nas gleda sa strane,psiholog,ma mora da vidi vise!Nije pristrasan,ako nista drugo.
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

anny

  • Gost
Одг: Da li ste i koliko često idete kod psihologa, psihijatra?
« Odgovor #8 poslato: 10-06-2008, 15:14:56 »

Ali doci do prave osobe je silna muka.
Tu si, sasvim, u pravu!
Sačuvana

Schnuffel

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 682
    • Schnuffel
Одг: Da li ste i koliko često idete kod psihologa, psihijatra?
« Odgovor #9 poslato: 14-06-2008, 14:22:24 »

99% sam ubedjen da mi nismo kultura koja na takav nacin moze sebi da pomogne.Znate ono-kad dvojica igraju sah,onaj treci koji posmatra,uvek vidi bolji potez.Tako je i sa našom psihom.
E zato nam mogu pomoći druge kulture.
A šta ako ja nisam iz ovog "filma" pa mi zaista psiholog ne treba. :aq24: Jel to nije divno? Ali beše težak i dug put dotle. :aq29:
Sačuvana
Živimo ljubav, budimo ljubav, zračimo ljubav.
Radnik svetlosti

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Da li ste i koliko često idete kod psihologa, psihijatra?
« Odgovor #10 poslato: 15-06-2008, 18:58:40 »

99% sam ubedjen da mi nismo kultura koja na takav nacin moze sebi da pomogne.Znate ono-kad dvojica igraju sah,onaj treci koji posmatra,uvek vidi bolji potez.Tako je i sa našom psihom.
E zato nam mogu pomoći druge kulture.
A šta ako ja nisam iz ovog "filma" pa mi zaista psiholog ne treba. :aq24: Jel to nije divno? Ali beše težak i dug put dotle. :aq29:

Daj Boze da ti ne treba!A da bi ti druge kulture pomogle,moras da ih upoznas.A da bi ih upoznao,najmanje sto moras da uradis je da sedis i citas,citas,citas...A to znaci da zapostavis porodicu,zivot-van citanja,licna zadovoljstva...ne mozes da upoznas neku kulturu iz nekoliko knjiga.Sustina nije u knjigama.Ne moze ni da se napise.Samo senka onoga sto neko stvarno misli.
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

Schnuffel

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 682
    • Schnuffel
Одг: Da li ste i koliko često idete kod psihologa, psihijatra?
« Odgovor #11 poslato: 21-06-2008, 12:44:55 »

99% sam ubedjen da mi nismo kultura koja na takav nacin moze sebi da pomogne.Znate ono-kad dvojica igraju sah,onaj treci koji posmatra,uvek vidi bolji potez.Tako je i sa našom psihom.
E zato nam mogu pomoći druge kulture.
A šta ako ja nisam iz ovog "filma" pa mi zaista psiholog ne treba. :aq24: Jel to nije divno? Ali beše težak i dug put dotle. :aq29:

Daj Boze da ti ne treba!A da bi ti druge kulture pomogle,moras da ih upoznas.A da bi ih upoznao,najmanje sto moras da uradis je da sedis i citas,citas,citas...A to znaci da zapostavis porodicu,zivot-van citanja,licna zadovoljstva...ne mozes da upoznas neku kulturu iz nekoliko knjiga.Sustina nije u knjigama.Ne moze ni da se napise.Samo senka onoga sto neko stvarno misli.
Hvala Bogu pa mi i ne treba. Dao mi je mnoge darove i hvala mu. Ne stiče se saznanje samo čitanjem.
Sačuvana
Živimo ljubav, budimo ljubav, zračimo ljubav.
Radnik svetlosti

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Da li ste i koliko često idete kod psihologa, psihijatra?
« Odgovor #12 poslato: 24-06-2008, 18:15:42 »

99% sam ubedjen da mi nismo kultura koja na takav nacin moze sebi da pomogne.Znate ono-kad dvojica igraju sah,onaj treci koji posmatra,uvek vidi bolji potez.Tako je i sa našom psihom.
E zato nam mogu pomoći druge kulture.
A šta ako ja nisam iz ovog "filma" pa mi zaista psiholog ne treba. :aq24: Jel to nije divno? Ali beše težak i dug put dotle. :aq29:

Daj Boze da ti ne treba!A da bi ti druge kulture pomogle,moras da ih upoznas.A da bi ih upoznao,najmanje sto moras da uradis je da sedis i citas,citas,citas...A to znaci da zapostavis porodicu,zivot-van citanja,licna zadovoljstva...ne mozes da upoznas neku kulturu iz nekoliko knjiga.Sustina nije u knjigama.Ne moze ni da se napise.Samo senka onoga sto neko stvarno misli.
Hvala Bogu pa mi i ne treba. Dao mi je mnoge darove i hvala mu. Ne stiče se saznanje samo čitanjem.
Vec sam u temi "Pusenje ili zdravlje" napisao da mi deluje da se mnogo samohvalises.To mi se ne svidja za nekog koji kaze da je dobio mnoge darove od Njega.Ali za ovo drugo si u pravu.Sve znanje nije samo u knjigama.Hvala Bogu da nije!
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

celestina

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 211
Одг: Da li ste i koliko često idete kod psihologa, psihijatra?
« Odgovor #13 poslato: 25-06-2008, 12:32:24 »

Hajde da i ja odgovorim na ovu temu...
Ne idem,jer za to sada vec duze vreme nemam potrebe.Od kada sam pocela "prekopavati"po sebi,shvatila sam da se sa problemima moramo sami suocavati.Ni jedan psiholog tu veliko,po mom misljenju ne moze da pomogne,ako nismo spremni napraviti neke promene u zivotu :aq15:
Psiholog moze da da savet ili svoje misljenje,ali ne moze da se uhvati u kostac sa nasim problemima... :aq14:
Mozda gresim...mada mislim da ne gresim :aq15: :aq14:
Sačuvana
Poznato je da na svetu ima mnogo lica sa kojima se priroda nije mnogo mucila, niti upotrebljavala fine alate, nego je prosto tesala... Udarila jednom sekirom i ispao nos, drugi put - usne, velikom burgijom svrdnula oci, i tako neuglacano pustila u svet govoreći: neka zivi.

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Da li ste i koliko često idete kod psihologa, psihijatra?
« Odgovor #14 poslato: 25-06-2008, 13:43:44 »

Idem uvek kad mi treba duze bolovanje :D
Sačuvana

Natassa

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 116
Одг: Da li ste i koliko često idete kod psihologa, psihijatra?
« Odgovor #15 poslato: 27-06-2008, 22:13:29 »

Ne, ali bih volela da odem  i..... potrazim odgovore, savete ... na neka svoja razmisljanja, neke probleme, situacije zivotne...
Sačuvana
Lako je kad te neko
ni ne zavoli
tad samo tamna strana
srca zaboli
tesko je kad za nekog jedinog
i svog postanes zrnce soli
tesko je kad tvoj neko

prestane da te voli

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Da li ste i koliko često idete kod psihologa, psihijatra?
« Odgovor #16 poslato: 28-06-2008, 17:39:55 »

Idem uvek kad mi treba duze bolovanje :D
Napravi nesto,pa da odes u invalidsku penziju!
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

DUNJA5

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1
Одг: Da li ste i koliko često idete kod psihologa, psihijatra?
« Odgovor #17 poslato: 28-06-2008, 18:28:04 »

 Nekad veoma korisno ici kod psihologa jer moze mnogo pomoci samo treba naci pravog! :aq22:
Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Da li ste i koliko često idete kod psihologa, psihijatra?
« Odgovor #18 poslato: 29-06-2008, 00:59:54 »

Napravi nesto,pa da odes u invalidsku penziju!

npr. sta?
Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Da li ste i koliko često idete kod psihologa, psihijatra?
« Odgovor #19 poslato: 02-07-2008, 09:47:21 »

Napravi nesto,pa da odes u invalidsku penziju!

npr. sta?
Recimo...ja to zovem period priprema.Npr-znaju ljudi da si vec isla kod psihijara i dobijala bolovanje.Onda lepo pocnes da pravis propbleme na poslu,da se svadjas,da te nerviraju sve sitnice,da se zaplaces iz najmanjih razloga a posle plakanja da se smejes kao da se i ne secas sta je bilo.Koleginicama pocnes da nalazis mane koje ranije nisi primecivala ili nisi htela da kazes(da imaju veliko dupe,lose se sminkaju,ne znaju da cuvaju decu kako treba...).Izmisli jos nesto slicno ovome,pa to i radi.E caka je sto to sve treba da traje jdan duzi period da te ljudi ne provale.Moraju da pocnu da veruju da si stvarno prsla!Ako zeznes i doktora-lepo dobijes sifru SCH-scizofrenija,ides na sve duza bolovanja i tako to.E,fora je sto moras stalno da da budes polu-luda i da budes istrajna u svom cilju.A moras to sve da radis jedno par godina,jer se penzija tesko dobija,a mozras da pazis da stvarno ne prsnes.
Evo ti recepta.Lako zar ne:-)
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".
 

Stranica je napravljena za 0.092 sekundi sa 25 upita.