Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: navijačke strasti  (Pročitano 11799 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

ignja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1068
navijačke strasti
« poslato: 29-07-2010, 09:27:43 »

Primetio sam,  u delu foruma koji se odnosi na sport, prevladavaju niske primitivne navijačke ostrašćenosti, koje idu toliko daleko da se navijači koji iskažu privrženost jednoj navijačkoj boji , čak vulgarno vređaju , što je nedopustivo. Ta primitivna navijačka ostrašćenost ide toliko daleko, da ako npr igraju Partizan-Olipijakos, na utakmice dolaze navijači Zvezde i navijaju za Olimpijakos, jer su njiihove klupske boje crveno-bele i obrnuto ako igraju C.Zvezda-PAOK, navijači Partizana navijaju za PAOK zbog crno-belih  obeležja. Vrlo glupo..................
Rećiću vam jednu činjenicu (ja sam bivši košarkaš kluba, koji je u rangu vaše KK Jagodine, jedina razlika su finansije. Mi smo iz I srpske ušli u I b ligu sa skorom 26:0, i morali da prodamo mesto KK NOVI SAD jer nismo imali para za takmičenje u Ib ligi,i nisamm bio neki statista, bio sam kaputen tima
Al da se vratim na temu, nama dole na terenu podrška navijača mnogo znači, i navijači nas zanimaju samo kad su u masi, pojedinačno, imenom i prezimenom NE jer smo svesni da nivo obrazovanja kod tih ljudi je nizak, što se može zaključiti iz gore navedenih primitivnih shvatanja.
Ovo što sam ja napisao ni jedann aktivni igrač neće reći ( ne bi ni ja da igračku karijeru nisam završio)
Ovo je ujedno odgovor i jednom malicioznom  mediokritetu (za fizičko..................i slične  gluposti)
« Poslednja izmena: 29-07-2010, 13:15:15 od strane ignja »
Sačuvana
kakve su ti misli, takav ti je i život

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: navijačke strasti
« Odgovor #1 poslato: 29-07-2010, 17:05:13 »

Lepo si to rekao...pojedinci će se sami prepoznati , naročito u delu o ,, niskom nivou obrazovanja...''ja bih dodao i prirodne inteligencije....
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Kengurinjo

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 762
  • Само ЧИСТ ОБРАЗ и МЕРАК немају цену.
Одг: navijačke strasti
« Odgovor #2 poslato: 29-07-2010, 23:52:32 »

Не знам шта је ту примитивно, ако ја као навијач Звезде навијам за Олимпијакос против Партизана, или ако нпр. Црни навија за ПАОК против Звезде?
Sačuvana
Србија је вечна док су јој деца верна. Амин!

ignja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1068
Одг: navijačke strasti
« Odgovor #3 poslato: 30-07-2010, 00:35:03 »

to nije čudo, čudo bi bilo da  ti to znaš
« Poslednja izmena: 30-07-2010, 09:20:02 od strane ignja »
Sačuvana
kakve su ti misli, takav ti je i život

Kengurinjo

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 762
  • Само ЧИСТ ОБРАЗ и МЕРАК немају цену.
Одг: navijačke strasti
« Odgovor #4 poslato: 30-07-2010, 01:05:06 »

Да би разумео навијачке групе, прво мораш да осетиш, да будеш навијач. Мораш да знаш историју навијачких покрета који су настајали у највећем делу из (не)спортских разлога. Настајали су из жеље да се припада некој заједници људи који исто мисле као ти. Нпр. у Енглеској како је сазревао фудбал, сазревали су и навијачки покрети. Тако да за Енглезе је карактеристично да су навијачки покрети настајали као однос лојалности прма крају. У Италији, а и већини земаља навијачки покрети су настајали као веза са неком политичком идеологијом, тако да имаш навијаче Лација који су екстремни неонацисти и навијаче Ливорна који су комунисти. Такав сличан модел је пренесен и на просторе бивше Југославије. Дакле. Партизан је основан као војни клуб по узору на ЦСКА из Москве, док је Звезду основао Крцун као шеф тајне полиције. У Партизану су на руководећим местима били људи свих националности из бивше СФРЈ, као што је то било нормално да војно лице из Србије ради у Словенији, Хрватској, Македонији или било где другде, док је полиција увек била везана за социјалистичку републику одакле долази, тако да су у Звезди руководећу гарнитуру чинили људи из Србије. Тако да, су за Звезду навијали искључиво Срби, а за Партизан и Срби и сви остали. Онда ту имаш братске односе између навијачких група. С једне стране имаш навијаче Звезде који су у братским односима са навијачима Олимпијакоса и Спартка из Москве, док с друге стрне имаш навијаче Партизана који су у истим таквим односима са навијачима ПАОК-а и ЦСКА из Москве. Да не буде да су Срби први смислили такав однос, у Западној Европи постоје слични односи, као нпр. навијача Ливерпула и Селтика, или Роме и Милана, Интера и Лација.... Опет. У навијачким покретима има најмање спорта.
« Poslednja izmena: 30-07-2010, 01:15:22 od strane Kengurinjo »
Sačuvana
Србија је вечна док су јој деца верна. Амин!

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: navijačke strasti
« Odgovor #5 poslato: 30-07-2010, 01:32:32 »

Да би разумео навијачке групе, прво мораш да осетиш, да будеш навијач. Мораш да знаш историју навијачких покрета који су настајали у највећем делу из (не)спортских разлога. Настајали су из жеље да се припада некој заједници људи који исто мисле као ти. Нпр. у Енглеској како је сазревао фудбал, сазревали су и навијачки покрети. Тако да за Енглезе је карактеристично да су навијачки покрети настајали као однос лојалности прма крају. У Италији, а и већини земаља навијачки покрети су настајали као веза са неком политичком идеологијом, тако да имаш навијаче Лација који су екстремни неонацисти и навијаче Ливорна који су комунисти. Такав сличан модел је пренесен и на просторе бивше Југославије. Дакле. Партизан је основан као војни клуб по узору на ЦСКА из Москве, док је Звезду основао Крцун као шеф тајне полиције. У Партизану су на руководећим местима били људи свих националности из бивше СФРЈ, као што је то било нормално да војно лице из Србије ради у Словенији, Хрватској, Македонији или било где другде, док је полиција увек била везана за социјалистичку републику одакле долази, тако да су у Звезди руководећу гарнитуру чинили људи из Србије. Тако да, су за Звезду навијали искључиво Срби, а за Партизан и Срби и сви остали. Онда ту имаш братске односе између навијачких група. С једне стране имаш навијаче Звезде који су у братским односима са навијачима Олимпијакоса и Спартка из Москве, док с друге стрне имаш навијаче Партизана који су у истим таквим односима са навијачима ПАОК-а и ЦСКА из Москве. Да не буде да су Срби први смислили такав однос, у Западној Европи постоје слични односи, као нпр. навијача Ливерпула и Селтика, или Роме и Милана, Интера и Лација.... Опет. У навијачким покретима има најмање спорта.
bold 1. Daj bre manite se više te glupave priče da ste vi stub Serbstva i vascele Serbije....veću glupost odavno nisam pročitao ali ti si mlad pa su te tako naučili..veruj da je ta tvrdnja ortodoksna glupost, Ja , recimo, i dan danas znam ljude iz bivše Juge koji navijaju za Zvezdu ili znam Jagodince koji navijaju za Hajduk
bold 2. ne vidim šta je loše da za jedan klub navijaju i ljudi koji nisu pripadnici naroda ili nacije kojoj pripada taj klub ( ako klub može pripadati jednom narodu ili naciji a sa čime se ja u startu ne slažem )
Sa ostalim se uglavnom slažem. Nije dovoljno ići 10 - 15 puta na utakmicu i tvrditi za sebe da si pripadnik neke navijačke grupe...za bratske odnose među navijačkim grupama se slažem ali ja nikada ne bih navijao recimo za PAOK protiv Zvezde. Ne bih navijao ni za Zvezdu na toj utakmici ali ne bih ni protiv , za tuđina.
 Ovo pričam sa odgledanih bar 200 utakmica Partizana , sa putovanjima diljem bivše  Juge , tako da smatram da imam pravo da iznesem svoje mišljenje
« Poslednja izmena: 30-07-2010, 01:38:48 od strane Black »
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Kengurinjo

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 762
  • Само ЧИСТ ОБРАЗ и МЕРАК немају цену.
Одг: navijačke strasti
« Odgovor #6 poslato: 30-07-2010, 01:45:00 »

Црни, ја сам овде писао о социјолошком виђењу навијачких група. Постоји гомила филмова који причају о навијачким групама, а где се само на тренутак појављује сцена са утакмице... Дакле, био сам на Звездине утакмице, био сам и вечерас, бежао сам из школе да би ишао по ливадама у Голубовцима, Подгорици да би гледао Звезду... Али људи очигледно не схватају да навијачке групе нису уско везане за управе клубова! Навео сам примере... Знам и још гомилу... Атлетика и Реала (сиромашни и богати), Баселона и Еспањол (Каталонци и Шпанци).... Опет! Навијачке групе најмање додирних тачака имају са спортом! Да не спомињем да су Делије добиле награду од Б92 за оприносе у 5. октобру... Какве то везе има са спортом?
Sačuvana
Србија је вечна док су јој деца верна. Амин!

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: navijačke strasti
« Odgovor #7 poslato: 30-07-2010, 02:31:35 »

Ma rekoh ti da se slažem sa većinom tvojih stavova ali boldovao sam ono sa čime se ne slažem....
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

ignja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1068
Одг: navijačke strasti
« Odgovor #8 poslato: 30-07-2010, 19:35:26 »

Да би разумео навијачке групе, прво мораш да осетиш, да будеш навијач. Мораш да знаш историју навијачких покрета који су настајали у највећем делу из (не)спортских разлога. Настајали су из жеље да се припада некој заједници људи који исто мисле као ти. Нпр. у Енглеској како је сазревао фудбал, сазревали су и навијачки покрети. Тако да за Енглезе је карактеристично да су навијачки покрети настајали као однос лојалности прма крају. У Италији, а и већини земаља навијачки покрети су настајали као веза са неком политичком идеологијом, тако да имаш навијаче Лација који су екстремни неонацисти и навијаче Ливорна који су комунисти. Такав сличан модел је пренесен и на просторе бивше Југославије. Дакле. Партизан је основан као војни клуб по узору на ЦСКА из Москве, док је Звезду основао Крцун као шеф тајне полиције. У Партизану су на руководећим местима били људи свих националности из бивше СФРЈ, као што је то било нормално да војно лице из Србије ради у Словенији, Хрватској, Македонији или било где другде, док је полиција увек била везана за социјалистичку републику одакле долази, тако да су у Звезди руководећу гарнитуру чинили људи из Србије. Тако да, су за Звезду навијали искључиво Срби, а за Партизан и Срби и сви остали. Онда ту имаш братске односе између навијачких група. С једне стране имаш навијаче Звезде који су у братским односима са навијачима Олимпијакоса и Спартка из Москве, док с друге стрне имаш навијаче Партизана који су у истим таквим односима са навијачима ПАОК-а и ЦСКА из Москве. Да не буде да су Срби први смислили такав однос, у Западној Европи постоје слични односи, као нпр. навијача Ливерпула и Селтика, или Роме и Милана, Интера и Лација.... Опет. У навијачким покретима има најмање спорта.
ej brate................ludilo, zamisli jednog kao ti, pa onda zamisli RULJU takvih, pa onda zamisli da vam je vođa neki novi Arkan, joj brate ludilo....................sav sam se..............ma malo je rećii us...sav sam se UFEKALIZIRAO BRE ludilo :xq005:
Sačuvana
kakve su ti misli, takav ti je i život

Kengurinjo

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 762
  • Само ЧИСТ ОБРАЗ и МЕРАК немају цену.
Одг: navijačke strasti
« Odgovor #9 poslato: 30-07-2010, 20:20:07 »

Шта је писац хтео овим да каже?
Sačuvana
Србија је вечна док су јој деца верна. Амин!

ignja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1068
Одг: navijačke strasti
« Odgovor #10 poslato: 30-07-2010, 20:29:35 »

Шта је писац хтео овим да каже?
komplikovano je to za tebe, ne bi ti to razumeo
Sačuvana
kakve su ti misli, takav ti je i život

Kengurinjo

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 762
  • Само ЧИСТ ОБРАЗ и МЕРАК немају цену.
Одг: navijačke strasti
« Odgovor #11 poslato: 30-07-2010, 20:33:25 »

Неће да се вређамо. Ти ако имаш неки комплекс, ти га лечи на неком другом месту... Спомињеш Аркана... Сам себе демантујеш тиме, јер Аркан није имао везе са фудбалом тих година када је настајао навијачки покрет Делије Север... 
Sačuvana
Србија је вечна док су јој деца верна. Амин!

ignja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1068
Одг: navijačke strasti
« Odgovor #12 poslato: 30-07-2010, 20:37:38 »

Неће да се вређамо. Ти ако имаш неки комплекс, ти га лечи на неком другом месту... Спомињеш Аркана... Сам себе демантујеш тиме, јер Аркан није имао везе са фудбалом тих година када је настајао навијачки покрет Делије Север... 
[/quote  kažem ja, genijuje, ostaje genije SVE ZNA :xq005:
Sačuvana
kakve su ti misli, takav ti je i život

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: navijačke strasti
« Odgovor #13 poslato: 30-07-2010, 21:49:08 »

@ ignja

Priznaj da si sve ovo napisao samo da bi povecao konto poruka na svom profilu  :aq01:  'ajde...lepo priznaj pa da se razilazimo...
Sačuvana

ignja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1068
Одг: navijačke strasti
« Odgovor #14 poslato: 30-07-2010, 22:04:18 »

PA.................ako posle ovakvog pitanja treba da dam odgovor onda, uvek DA i hajde raziđi se, pa kad se susretneš opet...................a ti se lepo javi
« Poslednja izmena: 13-08-2010, 12:41:39 od strane ignja »
Sačuvana
kakve su ti misli, takav ti je i život

ignja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1068
Одг: navijačke strasti
« Odgovor #15 poslato: 31-08-2010, 23:35:22 »

Na dan kada je Partizan u Briselu zuborio plasman u ligu šampiona  zadesio sam se u Jagodini. Stan mi je u A-1  pa sam sve dobro čuo.Kakvo je to slavlje bilo, vatromet, petarde , pesma. DEJA VU isto tako je bilo i kad je Srbija posle pobede nad Rumunijom izborila plasman na SP u Južnu Afriku.................a posle.................Isto tako će biti i posle rezultata Partizana u ligi  šampiona (realnih).
Toliko o nama. :xq010:
« Poslednja izmena: 31-08-2010, 23:38:24 od strane ignja »
Sačuvana
kakve su ti misli, takav ti je i život

Kengurinjo

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 762
  • Само ЧИСТ ОБРАЗ и МЕРАК немају цену.
Одг: navijačke strasti
« Odgovor #16 poslato: 02-09-2010, 22:57:20 »

"У `престоници` Европе Србима ваде очи, али вам то није интересантно душебрижници?".

Овако је гласио транспарент Делија на Северу на мечу са Јагодином.

Овим желим да као појединац, навијач Црвене Звезде дам подршку момцима који су настрадали у Бриселу. 

Е, сад... Када су се Делије и Гробари ујединили у невољи (играчи Партизана изашли на терен у мајцама подршке фудбалеру Црвене Звезде, Вилотићу), нико да не напише ни један подужи чланак, јер то није интересантно!!! Србима ваде очи, и опет нико ништа! Срамота!!!

П. С. Мислим да овај пост управо треба да буде у овој теми!!! Издржите момци! Издржи Вилота!!
Sačuvana
Србија је вечна док су јој деца верна. Амин!

Kengurinjo

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 762
  • Само ЧИСТ ОБРАЗ и МЕРАК немају цену.
Odg: navijačke strasti
« Odgovor #17 poslato: 08-12-2010, 14:04:41 »

http://www.youtube.com/watch?v=hjfPAeAkBPo&feature=player_embedded

19 година како је моја ЗВЕЗДА постала ПРВАК СВЕТА!!!
Sačuvana
Србија је вечна док су јој деца верна. Амин!

Kengurinjo

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 762
  • Само ЧИСТ ОБРАЗ и МЕРАК немају цену.
Odg: navijačke strasti
« Odgovor #18 poslato: 10-01-2011, 07:04:15 »

Ма само Срби су хулигани... Само су Срби фашисти... Само Срби су стока! У тој тако често помињаној Европи нема нереда, све је то неки фин културан свет....

Није тако... Ево мало снимака са улица Рима....

http://www.youtube.com/watch?v=HADnQMVp6jY&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=eR9TJ93fmXw&feature=player_embedded
Sačuvana
Србија је вечна док су јој деца верна. Амин!

Sone

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 4078
  • te noci kad me stignu putevi
Odg: navijačke strasti
« Odgovor #19 poslato: 30-01-2011, 12:21:21 »

Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.192 sekundi sa 25 upita.