Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Imate li psa ljubimca ?  (Pročitano 123395 puta)

0 Članovi i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

reksys

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1188
Одг: Imate li psa ljubimca ?
« Odgovor #140 poslato: 10-04-2009, 11:15:31 »

Jao,Bogdane, tako mi je zao  wq67, nadala sam se da ces reci da je bolje .....
Andrijana,kako se jos nije izlecila?Mislim da to nije bas normalno,da toliko dugo traje.Gde ima stafilokok?Da li joj se radio neki bris pa je tako zakljuceno da je stafilokok ili ne?

To je DEMODIKOZA nije lako izleciva. Lecenje traje dosta dugo...
Sačuvana
Nista nije nemoguće...

bogdan

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 363
Одг: Imate li psa ljubimca ?
« Odgovor #141 poslato: 10-04-2009, 11:18:46 »

Ja te, Bogdane, razumem u potpunosti!!! E, upravo o tome sam pričala malopre... Sad će ti trebati 100 godina da preboliš i na kraju nikad nećeš biti izlečen. Tuga će zauvek ostati u tvom srcu!!!
Stasno je to sto je tako odjedamput,u punoj snazi prestao da jede i jednostavno se slepio.Nije mu bilo bolje,sve je zivo isprimao i nista.Sad ce da ga seku da vide uzrok od cega je uginuo.
« Poslednja izmena: 10-04-2009, 11:21:53 od strane bogdan »
Sačuvana

Andrijana

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 990
Одг: Imate li psa ljubimca ?
« Odgovor #142 poslato: 10-04-2009, 11:19:02 »

Jaoooo, reksys, rasplakao si me!!!!!!
Svi jako dobro znaju kako se ja ponašam prema Ledi! Uvek je branim, ja je hranim, ja je šetam, ja spavam sa njom, ja je kupam, mazim se, ljubim... NIKADA, ali NIKADA je nisam udarila, možda nekad malo povisila ton, ali nisam takva! Ne mogu da podignem ruku, kao što, verujem, da ni dete neću moći da udarim!!!
Jaooooo Vesnice, pa još uvek je kupam u tom posebnom šamponu, imam još 3 puta i kao, trebalo bi da posle toga bude gotovo. Dlaka joj se oporavila, manje se češe, nema krastica i u neku ruku je ok, ali oni kažu da još nije izlečena!!!! Ja se plašim da se to nikad neće ni izlečiti, jer ona je već lečena od toga!!!! :-((((((((((((((((((((((((((((
Sačuvana

vesna05

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 621
Одг: Imate li psa ljubimca ?
« Odgovor #143 poslato: 10-04-2009, 11:21:22 »

Pitam posto je Aki imao isto kao mali neku infekciju koze ali je proslo posle injekcije i onog spreja,nismo ni radili bris posto se brzo povuklo a izgledalo je kao otvorena sluzava rana.
Sačuvana

Andrijana

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 990
Одг: Imate li psa ljubimca ?
« Odgovor #144 poslato: 10-04-2009, 11:21:44 »

Ja te, Bogdane, razumem u potpunosti!!! E, upravo o tome sam pričala malopre... Sad će ti trebati 100 godina da preboliš i na kraju nikad nećeš biti izlečen. Tuga će zauvek ostati u tvom srcu!!!
stasno je to sto je tako odjedamput,u punoj snazi prestao da jede i jednostavno se slepio.
Znam Bogdane o čemu pričaš, tako je i meni bilo sa mojim Žuletom!!! :-((((( 3 dana sam plakala bez prestanka, nisam nigde išla od njega.. Samo sam plakala i mazila ga, a on je bežao od mene i sam se sakrije ispod terase, da ne mogu da mu priđem... Ja onda sednem na beton i zovem ga, plačem, a on me gleda onim crnim tužnim okicama.... Ne, neću više da pišem na ovu temu... Jako me pogađa...
PoZdrav!!!
Sačuvana

vesna05

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 621
Одг: Imate li psa ljubimca ?
« Odgovor #145 poslato: 10-04-2009, 11:23:21 »

Danas sam opet videla sintare kod mene u naselju,nisu nikog uhvatili ali ne znam da li su kasnije.

Uvek se rasplacem kad procitam ovo,podsei me na sve one pse bez doma koje vidjam svakodnevno

Dnevnik jednog psa


Prva nedelja: Danas punim nedelju dana. Kako je lepo biti deo ovog Sveta...

Prvi mesec: Majka se odlicno stara o meni. Zaista je majka za primer...

Dva meseca: Danas su me odvojili od majke. Ona je bila veoma uznemirena zbog toga i ispratila me je tuznim pogledom. Nadam se da će moja nova ljudska porodica brinuti o meni toliko dobro kao ona.

Četiri meseca: Odrastao sam veoma brzo i sve mi privlači pažnju.U mojoj kući žive i mala deca koja su mi kao mlađa braća. Često se igramo, oni mene vuku za rep a ja ih u igri povremeno malo gricnem.

Pet meseci: Danas su vikali na mene. Gazdarica je ljuta pošto sam se ispiškio u kući ali mi nikad nisu rekli gde bi trebalo to da radim. Sada spavam u hodniku . To mi se nimalo ne dopada.

Osam meseci: Ja sam jedan veoma srećan pas! Imam toplinu doma, i osećam se veoma sigurno i zaštićeno...Mislim da me moja ljudska porodica zaista voli. Celo dvorište je moje pa ja često prevaziđem sebe kopajući zemlju kao što su to radili moji preci da bi sakrili hranu. Moji i ne pokušavaju da me nauče novim stvarima pa je verovatno ovo što radim sasvim u redu.

Dvanaest meseci: Danas punim godinu dana. Odrastao sam pas. Međutim moji vlasnici kažu da sam porastao više nego što su oni očekivali. Kako li su samo ponosni na mene!

Trinaest meseci: Danas su me vezali. Skoro da nisam mogao ni da se mrdnem, na sunce kada mi je hladno ili u hlad kada je vrućina. Kažu da će da me posmatraju i da sam nezahvalan. Ništa ne razumem.

Petnaest meseci: Sve se promenilo... Drže me zaključanog na terasici. Jako sam usamljen. Moja porodica me više ne želi. Ponekad čak zaborave da sam žedan ili gladan. Kada pada kiša, nemam ni krov nad glavom.

Šesnaest meseci: Danas su me sklonili sa terase. Bio sam siguran da su mi sve oprostili da sam skakao od sreće. Rep mi radi kao navijen. Štaviše, mislio sam da me vode u šetnju! Krenuli smo u pravcu autoputa kada su odjednom zaustavili auto, otvorili vrata i izašli napolje. Bio sam srećan misleći da ćemo ceo dan provesti u prirodi. Ne shvatam zašto su naglo zatvorili vrata i otišli. Stanite! Lajao sam! Bili su me zaboravili...Trčao sam za automobilom iz sve snage. Moja tuga je rasla kako sam ostajao bez daha a oni ubrzavali...Na kraju sam shvatio šta se desilo... Napustili su me.

Sedamnaest meseci: Uzalud tražim put kući, sâm i napušten. Lutajući tako, naišao sam i na neke dobre ljude koji su se sažalili na mene i dali mi nešto hrane. Očima im pokazujem zahvalnost iz dubine duše. Nadam se da će me usvojiti, bio bih poslušan kao nikada do tada! Nažalost oni samo sležu ramenima i kažu nešto kao - jadan mali, verovatno se izgubio...`

Osamnaest meseci: Pre neki dan sam prolazio pored škole i video mnoštvo dece nalik mojoj braći iz porodice. Prišao sam im bliže a jedna grupica je počela da me gađa kamenjem, glasno se smejući. Takmičili su se ko će me preciznije pogoditi. Jedan kamen me je pogodio pravo u oko i od tada više ne vidim na njega.

Devetnaest meseci: Neverovatno! Kada sam lepše izgledao, ljudi bi se i sažalili na mene. Sada sam veoma slab i izgledam užasno. Izgubio sam jedno oko i ljudi me teraju kada pokušam da se odmorim u njihovoj blizini.

Dvadeset meseci: Jedva se krećem. Danas su me kola udarila kada sam pokušao da pređem ulicu. Bio sam na pešačkom prelazu. Nikada neću zaboraviti zadovoljan izraz lica vozača koji me udario. Bolje da me na mestu ubio. Ovako mi je samo slomio zadnje noge! Bol je neizdrživ! Noge me ne drže. Jedva sam se dovukao do trave pored puta. Deset dana sam bio na suncu, kiši i hladnoći bez imalo vode i hrane. Nisam više u stanju da se pomerim. Sve me mnogo boli. Nalazim se na veoma vlažnom mestu i čini mi se da i dlaka počinje da mi opada. Neki prolaznici se prave da me ne vide, dok drugi govore jedni drugima da ne prilaze.

Skoro da sam bez svesti ali sam nekom unutrašnjom snagom uspeo da otvorim oči. Njen topli glas me probudio. "Jadni mala kuco, kako su te to ostavili". Sa njom je bio i jedan čovek u belom koji me pogledao izbliza i rekao: "Žao mi je, ali ne možemo ga spasiti. Najbolje da mu skratimo muke". Devojka je pristala dok su joj suze išle niz lice. Uspeo sam nekako da pomerim rep, pogledam je i zahvalim joj se što mi je pomogla da konačno pronađem mir.

U momentu dok sam osećao sitni ubod igle, pre nego što sam pao u večni san, pomislih:- Zašto sam se uopšte rodio kada me niko nije želeo?
Sačuvana

bogdan

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 363
Одг: Imate li psa ljubimca ?
« Odgovor #146 poslato: 10-04-2009, 11:25:52 »

poz,sta da se radi.tako je,nema im povratka.
Sačuvana

vesna05

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 621
Одг: Imate li psa ljubimca ?
« Odgovor #147 poslato: 10-04-2009, 11:33:59 »



Ovaj predeo Raja, zove se Dugin Most.
Kada umre zivotinja, nekome posebno draga, odlazi na Dugin Most.
Tamo su brda i doline da se svi nasi voljeni prijatelji mogu igrati i trcati zajedno.
Tamo je obilje hrane, vode i sunca, toplo im je i prijatno.
One zivotinje koje su bile stare i bolesne, ponovo su zdrave i zivahne.
One koje su bile povredjene (i osakacene) su isceljene (i zdrave ponovo),
tamo su bas onakve kakvih ih se secamo u nasim snovima
o danima i vremenima koji su prosli.
Srecne su i zadovoljne, ali ima jedna sitnica:
Svakoj nedostaje neko njima poseban, neko ko je morao ostati iza.
Zajedno se igraju, zajedno trce, ali dodje dan
kada jedna od njih iznenada zastane i pogleda u daljinu.
Nepomicne su njene sjajne oci.
Nestrpljivo podrhtava njeno telo.
Iznenada, u trku, napusta ostale, leti preko zelene trave,
i njene noge nose je sve brze i brze.
To si ti bio ugledan,
i kada se ti i tvoj voljeni prijatelj konacno srecete
ne mozete da se odvojite od radosti sto ste ponovo zajedno,
i sto se nikada vise necete rastati.
Kisa radosnih poljubaca na tvome licu,
tvoje ruke ponovo miluju poznatu glavu,
jos jednom gledas u odane oci prijatelja toliko vremena odsutnog iz tvog zivota,
ali nikada iz tvoga srca....i prelazite Dugin Most zajedno.


Tekst je preuzet sa sajta www.sve-o-psima.com,na sajtu napisala  BeFrese
Sačuvana

bogdan

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 363
Одг: Imate li psa ljubimca ?
« Odgovor #148 poslato: 11-04-2009, 20:31:33 »

ti si neko dobro dete.Vesna,prosao sam pored tebe valjda prekljuce bajsom,bila si kod studenskog doma sa psom.
« Poslednja izmena: 11-04-2009, 20:34:05 od strane bogdan »
Sačuvana

vesna05

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 621
Одг: Imate li psa ljubimca ?
« Odgovor #149 poslato: 11-04-2009, 21:31:05 »

Hvala ti na ovom dete  :aq29: Sigurno sam ja ,prolazim tuda svaki dan.Ti mahni sledeci put   :aq28:
Sačuvana

bogdan

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 363
Одг: Imate li psa ljubimca ?
« Odgovor #150 poslato: 11-04-2009, 21:38:45 »

za mene si dete.salim se,mislim da si mladja od mene.
Sačuvana

vesna05

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 621
Одг: Imate li psa ljubimca ?
« Odgovor #151 poslato: 11-04-2009, 21:44:46 »

Cesto cujem kako ljudi pricaju deci"Vidi sto devojcica ima lepu kucu" i bude mi bas super.
Verovatno sam mladja od tebe,ne mogu sad da se setim kako izgledas ali sam starija nego sto izgledam,narocito dok setam psa.Tad uglavnom izgledam kao da sam dosla sa njive
Sačuvana

bogdan

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 363
Одг: Imate li psa ljubimca ?
« Odgovor #152 poslato: 11-04-2009, 22:11:16 »

sto bre,izcima te kuca ko sanke kad vuce?
Sačuvana

vesna05

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 621
Одг: Imate li psa ljubimca ?
« Odgovor #153 poslato: 11-04-2009, 22:43:11 »

Sanke ce da vuce sledece godine,moram samo da ga naucim.
Ovako vuce samo kad hoce na travu da bi obavio nesto a i kada vidi nekog psa koji mu se ne svidja....i da ,kad udjemo u nasu ulicu i shvati da idemo kuci,e tada mu se odjednom mnogooo pripiski i vuce na svasta samo da ne bi isao kuci.Sve zna al se mnogo pravi blesav i naivan
Sačuvana

vesna05

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 621
Одг: Imate li psa ljubimca ?
« Odgovor #154 poslato: 12-04-2009, 14:58:28 »

http://www.youtube.com/watch?v=_8OUk8tXz_A

Ovako cemo moj zuca i ja sledece godine
Sačuvana

reksys

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1188
Одг: Imate li psa ljubimca ?
« Odgovor #155 poslato: 16-04-2009, 10:29:33 »

http://www.youtube.com/watch?v=_8OUk8tXz_A

Ovako cemo moj zuca i ja sledece godine

Vesna koliko ti je star psić??
Čuvaš ga u stanu ili kući?

Meni je Mia u boksu,ali je vec dva puta uspela da pobegne!!!!
Izgleda da sam potcenio njenu snagu,a sad je primila vakcinu pa je u izolaciji!!!
Sačuvana
Nista nije nemoguće...

vesna05

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 621
Одг: Imate li psa ljubimca ?
« Odgovor #156 poslato: 16-04-2009, 10:45:21 »

Aki ce uskoro 13 meseci.U stanu je ali ce uskoro dobiti dvoriste.Kada smo ga narucili plan je bio da bude 2-3 meseca u stanu a onda da se svi preselimo  u kucu ali smo dozvole cekali 4-5 meseci i zbog toga je prezimio u stanu.

Kako je pobegla,provukla se,iskopala rupu,pojela zicu?
Sačuvana

reksys

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1188
Одг: Imate li psa ljubimca ?
« Odgovor #157 poslato: 16-04-2009, 11:02:27 »

Aki ce uskoro 13 meseci.U stanu je ali ce uskoro dobiti dvoriste.Kada smo ga narucili plan je bio da bude 2-3 meseca u stanu a onda da se svi preselimo  u kucu ali smo dozvole cekali 4-5 meseci i zbog toga je prezimio u stanu.

Kako je pobegla,provukla se,iskopala rupu,pojela zicu?
Prvi put pojela zicu!!! Kako pojma nemam!
Drugi put stavim deblju zicu.
Kad ovaj put se provukla pri vrhu boksa,a bas je visoko. Iskoristila rupu u prethodnoj zici i pomocu obe zice se popela do vrha i zbrisala... Cudo,a tek ima dva meseca!!!Za jendo 4 meseca ce biti prevelika za takve akcije. :-)
A u kod delu grada je nova kuca?
Sačuvana
Nista nije nemoguće...

vesna05

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 621
Одг: Imate li psa ljubimca ?
« Odgovor #158 poslato: 16-04-2009, 11:08:16 »

Bas je spretna,svaka joj cast.Bice gadno kad bude porasla posto je vec naucila da moze da izadje,potrazice novi nacin za beg sigurno.
Nova kuca je kod Doma penzionera,ne znam koje je to naselje.
Sačuvana

reksys

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1188
Одг: Imate li psa ljubimca ?
« Odgovor #159 poslato: 16-04-2009, 11:12:21 »

Bas je spretna,svaka joj cast.Bice gadno kad bude porasla posto je vec naucila da moze da izadje,potrazice novi nacin za beg sigurno.
Nova kuca je kod Doma penzionera,ne znam koje je to naselje.
Ziveo sam tamo nekad davno. Tamo nema mesta da se pusti pas. Opet ti je najblize Rusko groblje,ali da li je Aki toliko strpljiv da moze da doceka da dodje do tamo. A ako nije onda one sanke nisu losa ideja jer ce da te vuce do tamo...
Sačuvana
Nista nije nemoguće...
 

Stranica je napravljena za 0.124 sekundi sa 25 upita.