Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: 2 FOTOGRAFIJE U 1-noj  (Pročitano 27685 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

saba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 682
2 FOTOGRAFIJE U 1-noj
« poslato: 30-12-2009, 19:15:59 »

Molim vas za malu pomoc.
Potrebno mi je da spajanjem 2 fotografije (jednu pored druge) dobijem jednu. U kom FREE programu to mogu da uradim, i na koji nacin.
HVALA
Sačuvana

micha56

  • Gost
Одг: 2 FOTOGRAFIJE U 1-noj
« Odgovor #1 poslato: 12-01-2010, 00:15:52 »

Nadam se da ti je neko odgovorio na ovaj tvo VAPAJ, ali ako nije evo.

ADOBE PHOTOSHOP. Ja licno koristim verziju CS, ali bilo koja verzija ce da posluzi za to. Verujem da ima i drugih programa, kao sto je COREL, ali mislim da ti je za ovo najbolji Photoshop. U njemu imas i dobar tutorijal i sve je OK. Samo malo engleski i to je to.
Sačuvana

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Одг: 2 FOTOGRAFIJE U 1-noj
« Odgovor #2 poslato: 12-01-2010, 00:19:21 »

Molim vas za malu pomoc.
Potrebno mi je da spajanjem 2 fotografije (jednu pored druge) dobijem jednu. U kom FREE programu to mogu da uradim, i na koji nacin.
HVALA

Nadam se da ti je neko odgovorio na ovaj tvo VAPAJ, ali ako nije evo.

ADOBE PHOTOSHOP. Ja licno koristim verziju CS, ali bilo koja verzija ce da posluzi za to. Verujem da ima i drugih programa, kao sto je COREL, ali mislim da ti je za ovo najbolji Photoshop. U njemu imas i dobar tutorijal i sve je OK. Samo malo engleski i to je to.

Jesi li ti razumeo pitanje?
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

saba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 682
Одг: 2 FOTOGRAFIJE U 1-noj
« Odgovor #3 poslato: 12-01-2010, 00:20:56 »

Nadam se da ti je neko odgovorio na ovaj tvo VAPAJ, ali ako nije evo.

ADOBE PHOTOSHOP. Ja licno koristim verziju CS, ali bilo koja verzija ce da posluzi za to. Verujem da ima i drugih programa, kao sto je COREL, ali mislim da ti je za ovo najbolji Photoshop. U njemu imas i dobar tutorijal i sve je OK. Samo malo engleski i to je to.

E to je bas ono sto me i sprecava da koristim te programe, MOJE NE ZNANJE ENGLESKOG.
Ukoliko mi nekako na drugi nacin mozes pomoci, molim te posalji mi pp-om kako se to radi, jer neznam kako cu to raditi, posto su sve opcije u tim programima na egleskom. U svakom slucaju HVALA....
Ah da zaboravih, u kompjuter sam pre neki dan instalirao abode fotosop. Jos samo da saznam kako se spajaju 2 slike u 1.
« Poslednja izmena: 12-01-2010, 00:24:11 od strane saba »
Sačuvana

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: 2 FOTOGRAFIJE U 1-noj
« Odgovor #4 poslato: 12-01-2010, 00:23:32 »

možeš u corelu  , ja ga računam kao free pošto  hm hm ....
Sačuvana

micha56

  • Gost
Одг: 2 FOTOGRAFIJE U 1-noj
« Odgovor #5 poslato: 12-01-2010, 00:33:49 »

Ma svi programi su Free, jedino se razlikuju oni koji su stvarno fabricki free i oni koji su krekovani, pa su kao i kupljeni, samo nisi dao pare za njih.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: 2 FOTOGRAFIJE U 1-noj
« Odgovor #6 poslato: 13-01-2010, 21:28:28 »

Ma vama je bas sve free  :xq003:  :xq005: :xq005:
Neverovatno.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

micha56

  • Gost
Одг: 2 FOTOGRAFIJE U 1-noj
« Odgovor #7 poslato: 13-01-2010, 21:38:17 »

Ma vama je bas sve free  :xq003:  :xq005: :xq005:
Neverovatno.

Pa naravno. To moze i tebi - ali ti i nemas potrebe za tim, posto:

prvo - imas dovoljno para da kupis originalne programe,
drugo - verovatno je veca kontrola upotrebe ilegalnog softvera, pa samim tim i
trece - vece su i kazne, za koje verovatno nemas dovoljno para za bacanje, ali tad primenis ponovo ono - prvo i svakako ti je jeftinije.

A kod nas:

prvo - nemamo dovoljno para da kupimo originalne programe,
drugo - kontrola u kucnoj upotrebi softvera ne postoji
trece - ne postoje ni kazne i
cetvrto - na svakom cosku nude besplatan softver (citaj - ilegalan).
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: 2 FOTOGRAFIJE U 1-noj
« Odgovor #8 poslato: 13-01-2010, 21:56:56 »

Ne radi se o parama,i nije tacno da nemam potrebe......radi se o samodisciplini,a prvenstveno o tome da cu sebi nesto priustiti tek ako za to imam mogucnosti!
I to na jedan legalan nacin.Dotle,svoje prohteve zadovoljim u granicama svojih mogucnosti, dok je kod vas to nezamislivo.
Zasto mora sve,pogotovu ako ce mi sutra zbog toga glava pucati, iz bilo kojih razloga?!

Ovo sa compjuterima je samo jedna oblast iz celokupnog ponasanja u zemlji,u svim oblastima.


Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

micha56

  • Gost
Одг: 2 FOTOGRAFIJE U 1-noj
« Odgovor #9 poslato: 13-01-2010, 22:09:28 »

Ma da. Ti bre kao da nisi iz Srbije. Ili si predugo tamo pa su ti svabe popile mozak.

Kakva samodisciplina.
Pa ja, a verujem i ogroooomna vecina iz Srbije, kada bi se samodisciplinovala tako kako ti kazes da priustis sebi samo ono za cim imas mogucnost - pa znas kad bih ja sad sa tobom ovako chatovao - gotovo da nema sanse da bi i postojali i kompjuteri u Srbiji, osim u nekim klubovima za elitu, u kojima bi zalazili samo bogatasi i njihova deca. (ovo zadnje bas preterah)

Luna, ako nesto nemas, a postoji nacin da dodjes do njega na neki poluilegalan nacin, koji nije kaznjiv (mal te ne je legalan), jel bi se ti samodisciplinovala i ni po koju cenu to sebi ne bi priustila ????
Sačuvana

saba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 682
Одг: 2 FOTOGRAFIJE U 1-noj
« Odgovor #10 poslato: 14-01-2010, 01:04:30 »

Kod nas je SVE nelegalno, i tako ce da bude sve dok se osnovne stvari i osnovna MERILA zivota ne svedu (prvo) na normalu, pa tek onda da pocnemo da zivimo malo iznad proseka, (iznad NORMALE), malo normalno....
Otisla (ne ljuti se Luno) to jest pobegla Luna iz Srbije, pobegla,samo zato sto se ovde zivi sve na kredit, kradju i nelegalno, otisla jer trazila bolji zivot. I nasla ga tamo na zapadu, i sad zivi normalno, i ponasa se normalno, i cudi se nama ovde koji ostadosmo.
Tamo se svi ponasaju normalno, i njima je cudno kad neko radi kontra, a ovde se svi ponasaju NENORMALNO, i nama je svima cudno kad neko pocne da se ponasa normalno, jer je to (sada) nama nenormalno....... Dali si lud da platis ono sto moze da se uzme besplatno.
Ima onaj vic kada ciganka prodaje majce na pijaci, natrci lopov i sve joj pokrade. Ciganka jadna, zove cigu na telefon i zali mu se: "CIGO ODOSE SVE MAJCE" a ciga sav veseo (misleci da je sve prodala) pita: "A PO KOJOJ CENI ODOSE". Ciganka mu (naravno) odgovara: " PA PO NABAVNOJ, CRKO DABOGDA"
Luno Luno, mnoge stvari si zaboravila..... dal vas tamo vakcinisu, kad odete, protiv ovih nasih "zaraznih" bolesti.... koje ovde vladaju.....
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: 2 FOTOGRAFIJE U 1-noj
« Odgovor #11 poslato: 14-01-2010, 01:50:27 »

Otisla (ne ljuti se Luno) to jest pobegla Luna iz Srbije, pobegla,samo zato sto se ovde zivi sve na kredit, kradju i nelegalno, otisla jer trazila bolji zivot. I nasla ga tamo na zapadu, i sad zivi normalno, i ponasa se normalno, i cudi se nama ovde koji ostadosmo.
Otisla je sabo moj Luna  pre ravno 31,5 godina,kad je njen muz imao platu vecu u Yugi nego tamo gde su ga poslali.
I ne za potragom za boljim zivotom jer je zivot tu bio mnogo bolji.
Kad ste vi dobijali kredite za kuce i stanove od firmi,a ona pravila sama!
Kad vi niste propustali ni ribarske,ni lovacke...ni kucece zabave, Luna nije najrodjenijima dosla ni na svadbu ni na parastos!
E vidis,ta ista luna se nije takmicila sa komsijom da po svaku cenu kupi TV u boji i video-rekorder,makar i na kredit,a da sutra nema ako joj neko umre ne daj boze,da ga sahrani! Nego se prostirala koliki joj je pokrivac i davala potrebama prioritete.
A vama koji ostadoste se cudim da vas jos sve ove godine nisu naucile da krenete nekim drugim,pravim putem,nego da samo vrdate i muvate,iako vidite da od toga nema dugorocne koristi! Tu vam se cudim!

Ne kazem da sam lose zivela ili trpela (ako izuzmemo psihicka opterecenja zbog odvojenosti od familije),naprotiv,ali bilo koliko da sam imala mogla sam da srljam i nemam sa sutra!

Ma da. Ti bre kao da nisi iz Srbije. Ili si predugo tamo pa su ti svabe popile mozak.
Luna, ako nesto nemas, a postoji nacin da dodjes do njega na neki poluilegalan nacin, koji nije kaznjiv (mal te ne je legalan), jel bi se ti samodisciplinovala i ni po koju cenu to sebi ne bi priustila ????
Neka su mi popile Svabe mozak,vidim da je tako bolje.
Zar ti mislis da se ovde ne krade i ne vara,i da nisam imala mogucnosti  za neka zadovoljstva, na taj nacin,i mnogo ranije nego kad sam ih sebi priustila?
Znas li ti odkad ovde postoji Compjuter...imam ga tek 10 godina,jer sam imala precih stvari!
Znas li odkad  se vozi golf....vozim ga tek nekoliko meseci!
Pa zar moram po svaku cenu da imam nesto....kazem po svaku cenu,jer to je obicno vasa praksa!
Kad sam mogla u Srbiji za 1000DM da kupim diplomu da bih napredovala u poslu to nisam ucinila, nego sam ucila i polagala, a mogla sam da je platim uvek.
Eto vidis imala sam mogucnosti na ilegalan nacin,ali se time nisam posluzila kao ni za sta drugo u zivotu.

A  mnogo takvih sitnica cini krupne stvari i u vasem i mom zivotu,i tu i ovde, i odredjuje tok ne samo pojedinca,vec celog drustva!

Prvo se uradi temelj na kuci pa onda krov,to ste zaboravili!
« Poslednja izmena: 14-01-2010, 11:23:59 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

micha56

  • Gost
Одг: 2 FOTOGRAFIJE U 1-noj
« Odgovor #12 poslato: 14-01-2010, 14:17:01 »

Je li Luna, da te pitam, a sto ti ode pre 31,5 godina, kad ti je ovde bilo bolje nego tamo? Koja li te to sila natera?
Ko je to poslao tog tvog muza, a da je on MORAO da ode ??? Pa ako su njega poslali i on morao - sto ode i ti, ako ti je
ovde bilo bolje.
I ko je to ovde dobijao kredite za kuce i stanove. Ja sam preko 15 godina uplacivao (ma morao - odbijali sami od plate) u stambeni fond, pa su neki dobijali stanove i za 30 DM, a ja - mucak. Sve mi je to propalo. Pa smo odvajali za "bracu" Crnogorce svakog meseca po jednu dnevnicu - svi zaposljeni u Srbiji vise od godinu dana, a oni nama prc.
I ja sam morao da se skolujem, dok su drugi unovcavali svoj rad. Pare koje je moj otac potrosio na mene samo dok sam zavrsio fakultet mogao je da mi napravi znas kakvu kucu. Palatu bre. Ali nije - skolovao je sina, da se on manje muci i da zaradjuje vise kasnije. E sad to nije tako.
Tek sam sada pre 2 godine preko stambenog kredita kupio kucu, koju imam da otplacujem 14 godina. Pre toga sam bio podstanar godinama. Hteo sam ja na veci period kredit, ali oni kazu - ne moze preko 65 godina da otplacujes, znaci samo 14 godina. Zakasnim li 1 ili 2 rate - ode hipoteka (ta kuca), kao da nije ni bila.

Ti mislis da je samo tebi bilo tesko.
Sta, mi smo jeli med i mleko ovde i sve nam je bilo dobro. Pa sto bre ne ostade i ti ovde da jedes med i mleko? A?
Sačuvana

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: 2 FOTOGRAFIJE U 1-noj
« Odgovor #13 poslato: 14-01-2010, 14:59:08 »

a dve fotografije u jednoj ?
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: 2 FOTOGRAFIJE U 1-noj
« Odgovor #14 poslato: 14-01-2010, 15:58:58 »

a dve fotografije u jednoj ?

 :aq21: :aq21:
Sačuvana

micha56

  • Gost
Одг: 2 FOTOGRAFIJE U 1-noj
« Odgovor #15 poslato: 14-01-2010, 16:02:59 »

E, pa to smo za sad zaboravili.... :xq003:
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: 2 FOTOGRAFIJE U 1-noj
« Odgovor #16 poslato: 14-01-2010, 16:14:09 »

Da, te dve fotografije u jednoj i mene interesuju!  :aq01:
Meni je za to najbolji Adober Photoshop,probala sam ga dok sam mesec dana mogla da koristim test-verziju,
ali mi je malo skup,pa se i dalje zadovoljavam samo sa "jednom fotografilom u jednoj"!  :aq02:

Ps. moj predhodni odgovor odnosi se na "one na koje se to odnosi" ostalima se izvinjavam ,jer sam pisala u mnozini.
Dodjoh ovamo,jer je kod nas obicaj da kad se devojka uda ide sa muzem,sto mozda nije svuda slucaj, pa izaziva cudjenje.
Toliko o tome.  :aq01:
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: 2 FOTOGRAFIJE U 1-noj
« Odgovor #17 poslato: 14-01-2010, 16:20:16 »


 Adober Photoshop,probala sam ga dok sam mesec dana mogla da koristim test-verziju,
ali mi je malo skup,pa se i dalje zadovoljavam samo sa "jednom fotografilom u jednoj"!  :aq02:


Hoces Licence Key...dzabe?  :aq01:
Sačuvana

saba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 682
Одг: 2 FOTOGRAFIJE U 1-noj
« Odgovor #18 poslato: 14-01-2010, 16:20:30 »

Ma ovo i jeste DVE FOTOGRAFIJE U JEDNOJ. Ovde se lepo, na toj jednoj fotki vide dve razlicite. dva razlicita zivota koji cine jedan.
Niste promasili temu, samo ste mi pokazali svoje fotografije iz vasih zivota. Neki su spajali 2 neki 3 aneki i vise pojedinacnih (zvota) fotki u jednu (jedan zivot) fotku.
Sačuvana

micha56

  • Gost
Одг: 2 FOTOGRAFIJE U 1-noj
« Odgovor #19 poslato: 14-01-2010, 16:26:03 »

Evo ja sam bez veze odabrao 2 fotografije i sa par klikova u prazni fajl ubacio obe. Program je Adobe Photoshop CS.
Mozes da ga skines na: http://rapidshare.com/files/256158547/APCS-www.rapid-soft.info.rar (besplatan je - ne brini)

« Poslednja izmena: 14-01-2010, 16:32:08 od strane micha56 »
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 25 upita.