Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: MITO I KORUPCIJA!!!!  (Pročitano 77339 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #100 poslato: 02-06-2009, 16:34:01 »

neznam kako je u Kanadi,ali znam da,da nisam na zapadu,vec u srbiji,da bi moja familija i sa ovim primanjima ovde, bankrotirala za zadnjih 7 godina koliko se lecim.

Nije to bas tako. Prenaduvana je ta prica o kolicini korupcije u zdravstvu...postoji naravno ali u mnogo manjem obimu nego sto se smatra.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #101 poslato: 02-06-2009, 17:01:01 »

@tony
pricam najpre Toni o onome sto sam sama dozivela,moji sugradjani,veliki broj ljudi koje slusam ovde a koji su se ponovo vratili zbog toga na zapad.
nekima nije problem samo u novcu,vec i u povredjenom ponosu,o losem tretiranju pacijenata....
ponavljam,CAST POSTENIMA ZDRAVSTVENIM RADNICIMA!

@drd998
hoces da kazes da zapad leci zadnjih 60 i vise godina svoje gradjane od opljackanog iz Drugog rata? :aq18:
izvini ali ovo je nesto cemu bi se svako zivi nasmejao.
da te obavestim,da ovde postoji socijalni fond u koji svi zaposleni uplacuju deo svojih primanja(ovde je 12-14%od primanja mesecnog)i fond za negu ostarelih(3% mesecno)
iz njih se namiruju potrebe zdravstva.

ako je rec o pruzanju zdravstvenih usluga iz iz "kolonijalnih plenova",zasto onda Amerika ne bude tako humana posto jos uvek nije prestala sa osvajanjima,pa iz dela svog "plena" plati zdr.usluge svojim gradjanima?
Srbiju nisu opljackale kolonijalne sile,vec njena vlast,na razlicitim nivoima,vecinom i u sprezi sa raznim kriminalnim subjektima.

@opsena
tu je isto korupcija ali ne mogu da pisem o necem sto me nije dotaklo,jer mi se deca tu ne skoluju.
bilo bi zanimljivo da ti eto,napises nesto o tome.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

drd998

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 45
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #102 poslato: 02-06-2009, 17:17:19 »

Luno da je srece da ta demokratska Evropa pljacka samo zadnjih 60 god...i da se meni svi smeju zbog toga.Nisi me razumela,pomenuo sam godine misleci na ono sto se desavalo u Srbiji.Da bi se placalo zdravstveno osiguranje treba ljudi da rade,da bi se radilo treba da bude solidna privreda,da bi se imala solidna privreda potrebne su sirovine i pamet.E tu je poenta,sirovene su ti kolonijalci pljackali i danas pljackaju ne 60 god vec 600 god a pamet
uvoze bas iz zemalja kao sto je Srbija.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #103 poslato: 02-06-2009, 17:31:46 »

jesu li oni (zapad) krivi zbog toga sto nase vlasti prodaju i najmanji kamen i teraju umove iz zemlje?
ne branim nikog, a kamoli zapad,ali da bi ljudi radili treba da postoje firme koje ,uzmimo samo zadnje godine,opljackase,opustosise i zatvorise,ne Zapadnjaci vec neki Srbi.

Slazem se da je Srbija moralno posrnula.U pitanju je sistem a ne ljudi.Nije nam valjalo pre 50 god kad smo mogli svaki dan i kod lekara i zubara,besplatni lekovi,fakulteti,stanovi...ono sto smo trazili dobili smo.Ustvari nametnuli su nam.

cini mi se da ovaj citat demantuje tvoje sledece recenice i postove!
ko je sada kriv,nas sistem ili kolonijalni zapad???

najpre smo se vadili na Turke,pa na komunizam,pa na Milosevica,pa na Nato bombe...eto i ti sada na kolonijalne sile.....nazalost se vadimo uvek na nekog,umesto da svesno sagledamo problem u vlastitim redovima.
vlasti se smenjuju a ne menja se nista nabolje,po principu: sjasi Kurta uzjasi Murta! (krao Kurta sad krade Murta)

Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

SunđerBoba

  • Gost
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #104 poslato: 02-06-2009, 17:32:22 »

Malo, malo pa naletiš na ovakvu vest:
"Leskovačka policija podigla je krivičnu prijavu protiv urologa Opšte bolnice u Leskovcu Nebojše P. zbog sumnje da je primio mito, odnosno da je od Ljubiše D. tražio 700 evra za operaciju njegovog oca Živadina (78), rečeno je Beti u policiji." (Utorak, 2. jun 2009. 16:37)

I dalje se nadam da je u pitanju sporadična pojava  :xq007:
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #105 poslato: 02-06-2009, 17:52:48 »

Luna, vratila sam se na početak tvoje priče. Znači, svaka čast poštenom svetu. Ali da ima ovakvih, IMA IH!
Moj kolega advokat, mi je lično rekao da je jedan ćuprijski ginekolog OSUĐEN na kaznu zatvora. Nešto simbolično, ali je osuđen za primanje mita. Mislim i da je u novinama bio taj slučaj. Iz pouzdanih izvora znam, da se tačno znaju tarife, koje parfeme vole koje ne, šta je poželjno pokloniti, šta nikako ne. I sve tako.
A Tomica zapenio pre neki dan na javnost "ne sudite doktorima". Niko im ne sudi u tome je problem, niko ih ne osuđuje a i nije reč o doktorima nego o šljamu koji se navuko u tu struku kao i u sve pore društva. Samo mi nije jasno kako ih nije sramota ( vidi mene naivne šta pitam, sramota - ko da oni znaju šta je to!?), da se pojave među narod. Uostalom, kad ministra nije sramota da stoti put ministruje, šta da pričamo za ostale. Niti to ima obraza, niti srama.
Naravno ne generalizujem, već mislim na one za koje je dokazano ili se osnovano sumnja da su bitange!
Sačuvana

drd998

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 45
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #106 poslato: 02-06-2009, 18:07:18 »

Zar ti zaista verujes da ovu vlast u Srbiji nije ustolicio zapad zarad svojih interesa?
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #107 poslato: 02-06-2009, 18:11:18 »

Zar ti zaista verujes da ovu vlast u Srbiji nije ustolicio zapad zarad svojih interesa?

Jel mene pitaš?
Ako mene pitaš, uopšte ne razmišljam o tome ko ih je ustoličio.
Iskreno, nisam pobornik te teorije zavere, mada ne kažem da je nemoguća, ali jednostavno ne razmišljam u tom pravcu.
Ja ne mislim da smo mi toliko bitni i važni ostatku sveta, koliko smo bitni i važni u našim sopstvenim očima. Ali, naučila sam da se više ničemu ne čudim  :aq29:
Sačuvana

drd998

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 45
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #108 poslato: 02-06-2009, 18:37:43 »

Luno ne vidim sta je kontradiktorno u mojim razmisljanjima.Kazes kako smo mi bitni i vazni  u nasim sopstvenim ocima  a to i sama dokazujes pokusavajuci da moje stavove okarakterises smesnim pa mozda i glupim.Za razliku od tebe,ako me neko napadne ja cu razmisljati ne ko me je napao nego zasto sam napadnut i ko stoji iza toga.Ja samo pokusavam da istaknem koliko je kapitalizam dvolican i nehuman sistem. To rekao i ovde na radiju  kad su me zvali povodom bombradovanja Srbije a i profesorima  i stundetima na nekim predavanjima.Pokusavam i tebi da kazem da demokratija(kolonijalna) nije birati izmedju 2 ili 4 parije iste orjentacije vec po mom dubokom uverenju demokratija je jednakost za sve ljude.Da li je to moguce u kapitalizmu gde je iskljucivo profit merilo vrednosti proceni sama.Mnogi canadjani su mi rekli otvoreno, ako ti se ne svidja idi i vidis ja sam ih poslusao  i odlazim uskoro.
Sačuvana

drd998

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 45
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #109 poslato: 02-06-2009, 18:53:38 »

Luno izivini pomesao sam te sa sundjer bobom...ajd da ne kvarim vise diskusiju.Pozdrav svima
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #110 poslato: 02-06-2009, 19:08:35 »

haaaaaaaaaaaa...kako me neko ne pomesa pa da me izljubi nego....ajde,navikla sam. :aq28:

nisi kvario diskusiju ,nego smo otisli oboje u drugom pravcu,dalje od teme. :aq28:
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

lara_kroft

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 596
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #111 poslato: 03-06-2009, 00:34:53 »

Sačuvana
Pre nego što uradite nešto, morate da budete neko...

lara_kroft

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 596
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #112 poslato: 03-06-2009, 00:44:59 »



   Promene zakona i korupcija
25. avgust 2008. | 12:04 | Izvor: B92, Tanjug
Beograd -- Najavljene promene Zakona o sprečavaju sukoba interesa neće pomoći u borbi protiv korupcije, kaže za B92 Verica Barać.


Verica Barać (FoNet, arhiva)
Predsednica Saveta za borbu protiv korupcije Verica Barać, gostujući u emisiji Prelistavanje Radija B92, objasnila je da Odbor za sprečavanje sukoba interesa radi dobro i istakla da upravo zbog toga vlast već dve godine najavljuje njegovo ukidanje.

"Umesto da se taj zakon popravi i Odboru da više mogućnosti da radi, vlada se ovim nacrtom zakona o agenciji odlučila za ukidanje odbora i to znači da će sve dosadašnje rezultate da poništi i onda će neko novo telo početi iz početka", kaže ona.

"Nemojte prosto zaboraviti da je vlada videla da je Odbor za sprečavanje sukoba interesa, čije je članove birao parlament i gde ima 10 članova, mnogo teže kontrolisati, vršiti pritisak na njih i na kraju korumpirati, nego što će biti slučaj sa direktorom neke agencije za borbu protiv korupcije", kaže ona.

Predsednica Saveta za borbu protiv korupcije Verica Barać izjavila je da je u borbi protiv korupcije neophodno sprovođenje dugoročnih koncipiranih reformi.

To, prema njenim rečima, znači donošenje dobrih usklađenih zakona i stvaranje institucija koje mogu da garantuju da će ti zakoni biti primenjeni, zatim popravljanje Zakona o sukobu interesa, ali i povećanje mogućnosti rada Odbora za sukob interesa.

Baraćeva je rekla da je Srbija i dalje jedina zemlja u Evropi koja nema državnu revizorsku instituciju i da je potrebno omogućiti rad državne revizije, da se "završni računi budžeta dostavljaju parlamentu, da državna revizija to pregleda".

Ona je postavila i pitanje o korišćenju i statusu poslovnog prostora nekadašnjeg ZOP-a (Zavoda za obračun i plaćanje) i drugih državnih poslovnih prostora i upitala "koliko ima službenih stanova, ko ih koristi, na koji način se dodeljuju, zašto to nije potpuno transparentno".

"Nama su svi podaci nedostupni, a onda je nemoguće kontrolisati vlast", rekla je ona i ocenila da je "to šta se radi s državnim novcem, državnom imovinom, stanovima, automobilima, jedan potpuni tamni vilajet", rekla je ona.

Ona je navela da je potrebno sagledati, "posle osam godina", u kakvom je stanju domaće pravosuđe danas, da je državni tužilac vršilac dužnosti skoro osam godina i da ima tužilaca koji su za ovih nekoliko godina sedam-osam puta išli na reizbor.

Prema njenim rečima, potrebno je i donošenje novog zakona o političkim strankama da bi se sagledalo šta su stranke i koji su pravi izvori njihovog finansiranja.






   
 




   

Sačuvana
Pre nego što uradite nešto, morate da budete neko...

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #113 poslato: 03-06-2009, 17:41:46 »

@ Luna.

Samo sam rekao da preterujes jer nije po pravilu tako kao sto si rekla. Ima naravno korupcije ali jos uvek je dosta veci procenta onih koji se lece legalnim tokom.
P.S. od sada ce lekari odgovarati i pred etickim komitetom a ne samo prekrsajno i krivicno...odnosno oduzimace im se lecence za rad a to je za lekara mnogo gore od bilo kakve kazne.
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #114 poslato: 03-06-2009, 17:54:17 »

Tony, tačno da nije pravilo, ali je vrlo čest slučaj. Moja iskustva sa lekarima iz državnih bolnica su baš loša. Na sreću i Bogu hvala na tome, ne posećujem ih ( samo ako su polomljene koske ili nešto treba da se šije   :aq24:). Korupcija nije samo problem u zdravstvu, ni po jada. I treba da se dovede u red i da se odgovara pred svim nadležnim institucijama za svako kršenje zakona, propisa, moralnih i običajnih normi. Zloupotreba nemoćnog položaja, u kome je pacijent u gotovo 99% slučajeva, je po mom shvatanju morala i pravde, najgori prestup koji zaslužuje ne samo kaznu, nego i zabranu obavljanja delatnosti uz javnu osudu i objavljivanje slike u svim novinama.
Naravno ne generalizujem, već mislim na one za koje je dokazano ili se osnovano sumnja da su bitange!
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #115 poslato: 03-06-2009, 18:08:27 »

Zloupotreba nemoćnog položaja, u kome je pacijent u gotovo 99% slučajeva, je po mom shvatanju morala i pravde, najgori prestup koji zaslužuje ne samo kaznu, nego i zabranu obavljanja delatnosti uz javnu osudu i objavljivanje slike u svim novinama.
Naravno ne generalizujem, već mislim na one za koje je dokazano ili se osnovano sumnja da su bitange!

toakodje.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #116 poslato: 03-06-2009, 19:17:34 »


ako je rec o pruzanju zdravstvenih usluga iz iz "kolonijalnih plenova",zasto onda Amerika ne bude tako humana posto jos uvek nije prestala sa osvajanjima,pa iz dela svog "plena" plati zdr.usluge svojim gradjanima?
Srbiju nisu opljackale kolonijalne sile,vec njena vlast,na razlicitim nivoima,vecinom i u sprezi sa raznim kriminalnim subjek


Ma Luna oni jos uvek  imaju kompleks ,,novostvorene drzave,, ,a i Olandezi im onda prodali  Njujork za dvanest zlatnih  guldena....trudili se  i trudili se da ih nauce sta i kako treba(od zidanja brana,socijalnog staranja, zdravstva....hahahahah),ali im nije uspelo...pa ljudi to lepo prodali  da se ne pate sa ,,zaostalim ,,drustvima,,
Sačuvana

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #117 poslato: 04-06-2009, 23:27:45 »

samo da ponovim,jedno je davanje mita,a drugo je zloupotreba zdr.situacije pacijenta od strane zdravstvenog radnika sa cijem iznudjivanja novca.

Pa nije. Ovde si opisala klasican primer  uzimanja mita(to I jeste iskoriscavanje gradjana ali I drzave). Ti si maltene definisala korupciju. Evo citata:

"корупција подразумева захтевање, нуђење, давање или примање, директно или индиректно, мита или сваке друге незаслужене користи или стављање у изглед исте, које ремети правилно обављање било које дужности или понашање које се тражи од примаоца мита, незаслужене користи или користи која се у том смислу ставља у изглед."

Ja opet kazem, da smo za sve mi sami krivi. Pocelo je sa kafom i secerom, a otislo do cifara od kojih boli glava. A i sada ako zelimo da sve to ispravimo, mora se od necega poceti , znaci, AKO VAM POTRAZE PARE, prijavite SUP-u. Nema druge, sve dok se od necega ne krene, ne moze se nesto ni zavrsiti (prekinuti - obuzdati).

Ovo je sustina. Dakle,bez sprege "osteceni gradjanin-nadlezni organ" i njihovog saradjivanja,nema ni iskorenjivanja korupcije. Svako ko je ikada platio uslugu koja ne bi smela da bude naplacena a to nije prijavio,potpomogao je korupciju ...svesno ili nesvesno....
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #118 poslato: 05-06-2009, 00:09:47 »

Tony,bez citiranja zakona ,ja cu reci ovako:
mito se u slucajevima o kojima pricamo,ne nudi,vec je iznudjeno,zloupotrbljen je tezak polozaj pacijenta.
to jest,doktor je zloupotrebio svoj polozaj.
po tvome ispada maltene, da pacijenti primoravaju zdr.radnike da uzmu novac i krse zakon,a ne da su prinudjeni da daju!
znas i sam da se na zakon koji citiras ti zdravstveni radnici ne obaziru,a znas sigurno i koliko je to rasprostranjeno kod nas.

Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #119 poslato: 05-06-2009, 07:35:46 »

Tony,bez citiranja zakona ,ja cu reci ovako:
mito se u slucajevima o kojima pricamo,ne nudi,vec je iznudjeno,zloupotrbljen je tezak polozaj pacijenta.
to jest,doktor je zloupotrebio svoj polozaj.

Tacno. Mito je i iznudjivanje ali i davanje(nema veze da li je dobrovoljno ili ne). Mito ce uvek postojati dok ljudi ne pocnu da ga prijavljuju...jer u suprotnom,lekari(ne samo lekari) mogu i dalje da traze novac a lecenje postaje privilegija onih koji mogu da daju novac...a koji placaju i cute o tome.

po tvome ispada maltene, da pacijenti primoravaju zdr.radnike da uzmu novac i krse zakon,a ne da su prinudjeni da daju!

Prvo,lose i izvukla taj zakljucak...samo sam rekao da ovde odgovornost snose i jedni i drugi...  Naravno da,u ovakvom slucaju lekar snosi vecu odgovronost...medjutim,problem je u tome sto je mnogo ljudi koji nisu imali 100 DM ostalo bez krvi(u konkretnoj situaciji) zato sto je takav lekar ostao na svom radnom mestu...a ostao je zato sto ga niko nije prijavio.

P.S. ranije je bila teza situacija i to jeste opravdanje(za tebe a ne za lekara). Mislim da je mnogo manje obracana paznja na prituzbe pacijenata na korupciju nego sada. Da si tada i prijavila ovaj slucaj,tesko da bi nesto dobila jer je korupcija tek 2002. uvedena u zakonik kao "krivicno delo"...kazem,sada je dosta drugacija situacija.

znas i sam da se na zakon koji citiras ti zdravstveni radnici ne obaziru,a znas sigurno i koliko je to rasprostranjeno kod nas.

Ovo je samo definicija...nema veze sa zakonom. Znam koliko je rasprostranjeno i opet kazem,dosta manje nego sto se misli...a postoje i razlozi za to. Skoro je odrzana konvencija u borbi protiv korupcije u kojoj se pricalo i o ovom problemu...prenecu utiske kada nadjem vise vremena.

« Poslednja izmena: 05-06-2009, 07:36:39 od strane Tony Clifton »
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.149 sekundi sa 25 upita.