Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Preventiva u lečenju kancera  (Pročitano 44368 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

barajevo

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 34
Odg: Preventiva u lečenju kancera
« Odgovor #60 poslato: 23-05-2011, 20:10:23 »

A sta jos uopste nije stetno?

Bas kod raka ne mogu da slozim za stetne uticaje,jer je tu uvek veca korist od stete,ako se otkrije.
Pregledi su potrebniji mladjim zenama,sta ce mi u 70 godina redovni pregled kad sam i bez njega vec pri kraju?!

Koliko sam dosad imala snimanja trebalo je da se davno pretvorim u prah i dim ako je po njhovom.

E Luna, Luna ti si baš tip koji treba našim onkolozima i naši farmaceutima. Da li ti je ikad palo na pamet da malo prošetaš po Internetu i pročitaš nešto o mamografiji. Da li znaš da baš mamografija može biti onaj okidač koji će benigni tumor pretvoriti u maligni. To je toliko moguće da su se čak i Ameri uplašili toga iako sve što rade, uglanom je u korist bolesti i farmaceutske industrije - a kod nas je mamografija zakonom obavezna. Toliko smo demokratska zemlja da žene ne mogu same da odlučuju da li će da pristanu na trovanje radiacijom (mamografija jeste radiacija), a još više smo demokrati kad čovek koji je na bolovanju ne može da odbije ubijanje zračenjem i hemoterapijom jer mu lekar neće da produži bolovanje.
Govoriš o preventivi a da li znaš da što ti medicina pre otkrije rak pre će početi da te ubija. Ispitivanja su pokazala da čovek, oboleo od raka, koji se u opšte ne podvrgava ni jednom medicinskom zahvatu (operacija, zračenje ili hemoterapija) koji oni nazivaju lečenje, živi 4 (četiri) puta duže i kvalitetnije od onog koji pristane na to. Još ako ne pristane ni na biopsiju (sejanje meta promena probijanjem tumorske opne), može i te kako da poživi.

Evo ti to i prevedeno s engleskog:

"Moja istraživanja su uverljivo dokazala da žrtve raka koje ga ne tretiraju (alopatskim medicinskim načinom) žive i do četiri puta duže od tretiranih osoba. Ako netko ima rak i odluči da ne učini ništa, u opšte, on će živeti duže i osećati se bolje nego ako se odluči na zračenje, hemoterapiju ili operativni zahvat, osim, kada je u neposrednoj opasnosti po život ."--- prof Jones. (1956 Transanctions of the NY Academy of Medical Science, vol 6.) Tu je pedeset stranica članka Hardin Jonesa iz Nacionalnog instituta za rak u Bethesdi, Maryland.
Ispitivao je globalni rak svih vrsta i uporedio netretirane i tretirane slučajeve da bi zaključio da netretirani pacijenti nadživljavaju one lečene, kako u pogledu kvaliteta tako i po dužini života.
Ulrich Abel bio je Nemački epidemiologist i biostatistician. Osamdesetih godina, kontaktirao je preko 350 medicinskih centara po celom svetu tražeći da ga snabdeju bilo čime što imaju objavljeno u vezi kancera. Znao je više o hemoterapiji od bilo koje osobe tog vremena.
Njegov izveštaj, kasnije objavljen u Nemačkom Magazinu Der Spiegel 1990. sa osvrtom Ralph Mossa u članku pod naslovom "Chemo's 'Berlin Wall' Crumbles" (Cancer Chronicles, Dec 1990, p.4), opisao je hemoterapiju kao “scientific wasteland” (naučna pustoš) i ni tada ni jedan pacijent ili lekar nisu bili voljni da se odreknu hemoterapije čak iako ni tada nije bilo naučnog dokaza da nešto vredi.
Dr Abel je odmah bio napadnut od industrije koja živi od kancera. Nisu mogli da napadnu njegovu znanost, njegova istraživanja, pa su napali njegov karakter, njegov kredibilitet. To je uobičajena taktika kad netko tko je optužen ima znanost na svojoj strani.

ČINJENICA U ZVANIČNOM (MEDICINSKOM) ISTRAŽIVANJU!!!
Ako pacijent umre za vreme perioda hemoterapije, ta činjenica se ne uključuje u statistiku jer pacijent NIJE prošao kompletnu, predviđenu terapiju.

Medicina (u Americi) se u opšte ne bavi lečenjem. Kada Vam se dijagnostikuje rak, Vi u tom trenutku vredite oko 300.000 dolara za industriju koja živi od raka (od Vaše bolesti).
Najčešća izjava, prema Ralph Mossu, u njegovoj knjizi "PREISPITIVANJE HEMOTERAPIJE", je da u velikom broju ispitivanja, baš lekari koji provode hemoterapiju kažu da "Nikada ne bi preporučili hemoterapiju nekom od članova svoje porodice niti bi je sami na sebi primenili". Jedan od savetnika, Dr Dan Harper, izvestio je o neobjavljenom ispitivanju u kome je utvrđeno da samo 9% onkologa koriste hemoterapiju kada je kod njih u pitanju rak.
Neka od izjava farmaceuta i lekara koji još nisu u "kandžama" industrije raka:
"...kao hemičar, naučen da tumačim podatke, neshvatljivo mi je da lekari mogu da ignorišu evidentnu činjenicu da hemoterapija čini mnogo, mnogo više štete nego dobrog."
- Alan C Nixon, PhD, former president of the American Chemical Society.
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Odg: Preventiva u lečenju kancera
« Odgovor #61 poslato: 23-05-2011, 23:48:53 »

Još ako ne pristane ni na biopsiju (sejanje meta promena probijanjem tumorske opne), može i te kako da poživi.

Ne moze se biopsijom "probiti tumorska opna" jer kod malignih tumora opna ne postoji vec imaju infiltrativan rast.
Sačuvana

barajevo

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 34
Odg: Preventiva u lečenju kancera
« Odgovor #62 poslato: 02-06-2011, 23:02:30 »

Opet bi bilo dobro da navedeš neki izvor. Očito zastupaš alopatsku medicinu i pokušavaš da opravdaš njene neuspehe u lečenju. Potražiću sutra neke izvore (koji nisu iz te "kuhinje") da pojasne ljudima o čemu se radi, da se ne svede sve na tvoje i moje izjave.
Mogao bih da dodam cele knjige ovde ali ne znam da li bi to neko čitao, a mislim da nije moguće dodati tako velike fajlove..
Sačuvana

barajevo

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 34
Odg: Preventiva u lečenju kancera
« Odgovor #63 poslato: 02-06-2011, 23:14:23 »

Opet bi bilo dobro da navedeš neki izvor. Očito zastupaš alopatsku medicinu i pokušavaš da opravdaš njene neuspehe u lečenju. Potražiću sutra neke izvore (koji nisu iz te "kuhinje") da pojasne ljudima o čemu se radi, da se ne svede sve na tvoje i moje izjave.
Mogao bih da dodam cele knjige ovde ali ne znam da li bi to neko čitao, a mislim da nije moguće dodati tako velike fajlove..
Još ako ne pristane ni na biopsiju (sejanje meta promena probijanjem tumorske opne), može i te kako da poživi.

Ne moze se biopsijom "probiti tumorska opna" jer kod malignih tumora opna ne postoji vec imaju infiltrativan rast.

Ovde je više teksta nego sam planirao a hteo sam samo da kažem da maligni tumori nisu nikada samo maligni, čak su većim delom benigni i da ih najčešće hemoterapija, koja deluje uglavnom na benigni deo tumora, učini više malignim (procentualno). Odnosno, ova tvrdnja Gruča nije tačna.
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 26 upita.