Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Numerologja  (Pročitano 16344 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Zockey

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 533
  • Ljubav Svetlost
Numerologja
« poslato: 06-07-2009, 11:08:45 »

Numerologija predstavlja nauku o brojevima na osnovu kojih je moguće odrediti karakter određene osobe, ukazuje na važne ciljeve koje osoba želi da ostvari u životu, zatim, pruža uvid u sposobnosti, afinitete ili osobine koje ličnost poseduje u vidu njenih osnovnih vrlina ili mana.

Poznato je da se numerologija od davnina tretira i kao svojevrsna veština, tj. analitička metoda korišćenja brojeva prilikom predviđanja važnih životnih događaja.

Mnogi ljudi su fascinirani značenjem brojeva i njihovim numerološkim tumačenjem. Vremenom se formiralo nekoliko teorija ili metoda pomoću kojih je moguće izračunati svoj broj rođenja, zatim lični broj ili srećan broj itd.

Najčešće se koristi kao najpouzdaniji i najpopularniji "Pitagorin metod" koji "donosi uvid u istinu". Međutim, različiti numerolozi imaju svoje omiljene teorije i koriste razne modele prilikom izračunavanja značajnih brojeva; poznate metode su npr. "Master brojevi", "Karmički brojevi" i slično.

Numerologija je jedna od najstarijih nauka; veruje se da njeni počeci datiraju još iz doba kulture starog Egipta, Grčke, Kine i Indije.

Pitagora, poznati grčki matematičar, (569-470 prije nove ere) po mišljenju mnogih naučnika smatra se začetnikom numerologije kao nauke, odnosno u obliku kakvom je danas poznajemo. Ali, stvarni počeci formiranja numerologije potiču još iz vremena prije Pitagore. Odnosno, najpopularniji i prvi izvori numerologije potiču još iz vremena starih Hebreja (Kabbala).

U dvadesetom vijeku, stara nauka kao da se odjednom ponovo magično budi i populariše doživljavajući svoj procvat najčešće u formi zbirki ili knjiga, naročito u periodu od 1911. do 1917. Poznati autori su: L. Dow Ballielt i Florens Kempbel. U poslednjim dekadama ovog veka, objavljene su brojne knjiga iz ove oblasti. Tako je 90-tih godina ova nauka postala vrlo razvijena i popularna. Tačnije, mnoga saznanja iz ove oblasti tek sada su publikovana i predstavljena široj javnosti.

Dakle, numerologija se bazira se na analizi brojeva, na njihovom "kriptičnom" ili skrivenom značenju i simbolizmu.


Ja sam 8

"Broj 8 je povezan sa Saturnom

Ovo je broj materijalnog uspeha i predstavlja dvostruki kvadrat. Podeljen u dva dela, on ostaje stabilan, pa njegovi delovi i kada se dele dva zadrzavaju to svojstvo.

Njegova podela na dva dela daje nam broj koji je simbol Pravde.

Broj osam je Pravedna ljubav i Pravdoljublje i Nepristrasnost i Smelost. Zivot "ljudi broja 8" veoma je buran, natopljen ogromnom duhovnom snagom i smislom za svrsishodnost. Ove ljude drugi cesto ne mogu da shvate, sto ih, kao posledica, vodi u naglasenu i dugu usamljenost. Mozda je njihova snazna motivisanost, u sustini, zelja za vlascu? Ko zna! Njihova potreba za odobravanjem i neprekinuti napor da se dostigne ono sto je visoko na tablici opstih vrednosti moze uciniti da ove ljude smatramo hladnim i otudjenim. Ali, u sustini, oni su prijatni, nezni, otvoreni za ljubav. Popustljivi u pozitivnom smislu, naklonjeni su prikrivanju sopstvenih osecanja. Duh im je nesumnjivo snazan. Spremni su da se zrtvuju za materijalna dobra, i to mnogo vise nego sto je potrebno.

Ovo su snazni prakticari, mastoviti, sa mnogo kreativne energije. Vizionari sa aurom melanholije. Gostoljubivi su, uvek izvrsavaju obaveze i zrtvuju se za bliznje. Dostojanstveni su i sarmantni ali tesko izrazavaju emocije. Imaju potrebu za uspehom, koriste svaku priliku za napredovanje. Vole novac i polozaje i radice neumorno da ih steknu. Kroz znanje i inteligenciju, oslanjajuci se na sopstvene snage steci ce moc
i autoritet. Individualisti su, ali najbolje rade na konvencionalan nacin. Interesuje ih istorija i umetnost. Vole tradiciju i uticajne ljude.

U ljubavi su odani, nezni, ali im je potrebno da ih partner stalno uverava u svoju vernost. Izuzetno su ljubomorni mada to pokusavaju da prikriju. Ne vole da im bracni partner pokazuje interesovanje za bilo cije drustvo osim njihovog. Ovo cesto vodi raskidu. Odredjenu dozu svadje smatraju normalnom i uvek se svadjaju zbog principa. Vrlo su neuredni, mada se trude da se prilagode navikama partnera. Deluju izvestaceno i hladno ali pate od ekstremnih emocija.

Osam je broj regeneracije i degeneracije, razaranja i patnje, ali i obecanja. To je broj svetovne angazovanosti i materijalnog uspeha ili neuspeha tako da je totalna promena srece uvek moguca. Dvojnost ovog znaka se idi u nacinu na koji je predstavljen: krug na krugu. To je broj dostignuca i trijumfa ili poraza i osvajanja, ali ujedno i broj vecnosti.
Osmica polozena na bok matematicki je simbol beskonacnosti..."

96% ovoga je tačno kod mene! :xq011:
Sačuvana
Mi nismo stvorili ovaj svet, mi smo samo deo njega, sve što mu činimo, činimo to i sami sebi!

jagodica bobica

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 184
Одг: Numerologja
« Odgovor #1 poslato: 12-01-2010, 10:00:29 »

Ja sam bila kod jednog numerologa koji mi je rekao da cu promeniti tok svoje sudbine, ali cu se vratiti na nju, i savetovao me je da je ne menjam, ja sam tada mislila da lupeta, ali sada mi se cini da je bio u pravu
Sačuvana

Zockey

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 533
  • Ljubav Svetlost
Одг: Numerologja
« Odgovor #2 poslato: 13-01-2010, 22:56:13 »

A šta si uradila?
Ne moraš da otkrivaš direktno ali daj primer...?
Sačuvana
Mi nismo stvorili ovaj svet, mi smo samo deo njega, sve što mu činimo, činimo to i sami sebi!

zixmix

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 221
  • Ja bi ovo radio tata....-I tata bi sine!
Одг: Numerologja
« Odgovor #3 poslato: 08-02-2010, 19:52:03 »

Ma bre nama numorologija ima svima da stane 21.12.2012.

http://www.mikro.rs/main/index.php?q=vest&ID=12764

ako ste gledali film znate našta mislim :aq29:
Sačuvana

jagodica bobica

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 184
Одг: Numerologja
« Odgovor #4 poslato: 26-02-2010, 16:00:11 »

Nisam gledala film, ali citsm knjigu. Ali vise ne verujem u te stvari. A sto se mog numerologa tice, pa..
Rekao mi je da moj sadasnji muz, tada smo se zabavljali nije meni sudbinski predodredjen, cak je trazio i njega da dovedem da ga on ubedi u to da treba da se rastanemo. JA to normalkno nisam uradila, jer bi moj muz bio sokiran i ne znam kako bi reagovao. Nemam problema sa muzem, i ne vidim da cmo se rastati, ali ko zna, ako je numerologija tacna, mozda se vratim na moj sudbinski put. I nemam pojam sta napisah
Sačuvana

zixmix

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 221
  • Ja bi ovo radio tata....-I tata bi sine!
Одг: Numerologja
« Odgovor #5 poslato: 26-02-2010, 19:47:02 »

Jagodice jesi li ti to malko "varila"? :aq15: :aq29:
Sačuvana

jagodica bobica

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 184
Одг: Numerologja
« Odgovor #6 poslato: 01-03-2010, 10:15:54 »

Hahahaha, ne, nisam
Sačuvana

zixmix

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 221
  • Ja bi ovo radio tata....-I tata bi sine!
Одг: Numerologja
« Odgovor #7 poslato: 02-03-2010, 00:14:08 »

hahahaha  :xq006:
Sačuvana

donwlayco

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 5690
Odg: Numerologja
« Odgovor #8 poslato: 29-05-2014, 03:18:33 »

Sačuvana

donwlayco

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 5690
Odg: Numerologja
« Odgovor #9 poslato: 20-03-2015, 00:05:58 »



Je li vam suđeno da budete bogati: Odgovor se krije u kodu vašeg imena

http://webtribune.rs/je-li-vam-sudeno-da-budete-bogati-odgovor-se-krije-u-kodu-vaseg-imena/
Sačuvana

donwlayco

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 5690
Odg: Numerologja
« Odgovor #10 poslato: 29-04-2015, 00:32:21 »



karmicki brojevi u numerologiji

https://www.youtube.com/watch?v=i27P9Fg656Y



harmonija brojeva u numerologiji

https://www.youtube.com/watch?v=8t64q60IfCw



Magija brojeva u numerologiji

https://www.youtube.com/watch?v=0h7mPpfnGSI
Sačuvana

donwlayco

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 5690
Odg: Numerologja
« Odgovor #11 poslato: 12-05-2015, 00:50:05 »



Pogledajte u svoj dlan, pronađite liniju srca i saznajte koga ćete voleti, a ko će vas!

http://www.kurir.rs/zabava/zena/pogledajte-u-svoj-dlan-pronadite-liniju-srca-i-saznajte-koga-cete-voleti-a-ko-ce-vas-clanak-1776385
Sačuvana

donwlayco

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 5690
Odg: Numerologja
« Odgovor #13 poslato: 20-07-2015, 04:55:04 »



Kako da izračunate svoj srećan broj prema horoskopskom znaku

Naučite da izračunavate sve brojeve karakteristične za neku ličnost i proverite njihovu primenu u igrama na sreću i numerologiji!

Naučite kako da izračunate svoj srećan broj.

Prvi kriterijum biće godina vašeg rođenja. Te cifre treba sabrati.

Ako je dobijeni broj veliki možete ga sabirati i dalje, odnosno raščlaniti i tako dobiti već dva broja koji su svakako povezana s vama. Ovi brojevi su zapravo i generacijski jer se odnose na ljude rođene te godine.

Oni imaju poseban značaj u tarotu jer vrlo tačno opisuju situaciju, okolnosti, podneblje i slično povezano s vašim dolaskom na svet. Kao primer uzmimo 1967. godinu. Ako saberete 1 + 9 + 6 + 7 dobićete 23, a raščlanite li još i taj broj 2 + 3, dobijate 5. Znači imate već dva broja koja predstavljaju vaše vibracije, ono što ste vi.

Ova teorija polazi od toga da je sreća u tome da budemo ono što jesmo, pa da verujući u brojčane pokazatelje vremena i kalendara, njima možemo privući i vibracije koje će nam istu sreću doneti.


Iako ovakvi brojevi vrede za celu jednu generaciju, oni tek u kombinaciji s nekim individualnim brojevima daju poseban niz i opet svako ima svoju originalnu kombinaciju. Datum rođenja takođe je odličan pokazatelj ličnosti i prema numerologiji, a i prema tarotu. Jednostavno saberite svoj datum. Zadržaćemo se na istom primeru kako bismo na kraju našoj, nazovimo je Ivani, mogli odrediti njene srećne brojeve.

Znači ako je ona, na primer, rođena 14.9.1967. onda imamo 1 + 4 + 9 + 1 + 9 + 6 + 7, a to daje 37, te potom još 3 + 7 što daje 10. Dalje možemo raščlaniti još i 1 + 0 što daje 1. U ovom slučaju dobili smo još tri broja povezana s Ivanom: 37, 10 i 1. Dodamo li tome prethodna dva srećna broja 23 i 5, sad ih već imamo pet. Tu je uvek i sam dan rođenja, broj 14, koji raščlanjujemo 1 + 4, što opet daje 5.

U našem primeru osoba je rođena u znaku Device. Povezanost astroloških znakova s brojem jasno je predočena njihovim poređenjem s 12 astroloških kuća. Tako je Devica šesti znak po redu u krugu zodijaka, odnosno ekvivalent 6. kući horoskopa, pa će idući verovatno srećan broj naše Ivane biti broj 6.

Na ovaj način smo samo analizom nekih njenih podataka došli do niza brojeva: 23, 5, 37, 10, 1, 14 i 6. Dovoljno da zaigra kombinaciju 7/39. Saberemo li sve te brojeve i raščlanimo ih, to izgleda ovako: 2 + 3 + 5 + 3 + 7 + 10 + 1 + 6 + 1 + 4 = 42, pa opet 4 + 2 = 6. Ali, taj broj smo već imali.

Ostaju nam na raspolaganju neki drugi pokazatelji Ivanine ličnosti. To može biti neki njoj srećan datum, godina, raščlanjivanje njenog imena (u nekim kombinacijama postoji povezanost slova i brojeva, a za to postoje i tablice), ali još bolji je pokazatelj (ako vam nedostaje poneki broj) kad se sami pažljivo fokusiramo na ono što nam je zaista važno u životu i izaberemo neki nama važan datum, trenutak, broj ili slično.

Takođe su u igri i brojevi za koje ste dosad primetili da vam uobičajeno čine dobro: na primer, nekome se nešto važno i dobro dogodilo 7. u mesecu, na primer, ako se naša Ivana dobro koncentrisala i prisetila nekih najsrećnijih trenutaka u svom životu kao to da je 7. 7. upisala školu o kojoj je oduvek sanjala, onda joj je sedmica sigurno srećna. Isti broj može se razraditi i u sve njegove oblike kao što su 17, 27 i opet 37.
Važi i pravilo da ako vam se u nekim pokazateljima neki broj stalno ponavlja, onda je njegov značaj još i jači. A sad pogledajmo povezanost astroloških znakova i brojeva, i zašto je to tako. Zapamtite da Ovnu uvek pripada broj 1, on je prvi, vodi, žuri, aktivan je. Bik je povezan s brojem 2 ne zbog simbolike para ili dualiteta, nego zbog prirode druge kuće koja nakon individualnosti Ovna dolazi na dnevni red: nakon što se oformila jedinka (Ovan) ona gleda da nešto neguje, ima, da uspostavi neki sistem vrednosti što je u astrologiji predstavljeno 2. kućom. Zato je Bik povezan s dvojkom.

Blizanac je priroda treće kuće i njemu pripada broj 3. Ne toliko zbog idealnosti broja nego zbog sposobnosti komunikacije koja je predstavljena 3. kućom. Iako sekundarno, zbog dvojne prirode znaka njemu se može pripisati i broj 2. Zato može smatrati svojim sretnim brojevima i 3 i 2. Raku definitivno odgovara broj 4 koji predstavlja sigurnost, dom, porodicu, ognjište, sve ono što odražava prirodu 4. kuće ili prirodu znaka Raka.

Lavovi su u astrologiji povezani s brojem 5. Peta kuća označava i njegovu prirodu, sklonost ka pozornicama, teatralnosti, sportu, estradi, cirkusu, deci, mladima. Devica predstavlja prirodu 6. kuće. To je kuća službe, svakodnevnog posla, malih sitnih stvari, navika, brige o zdravlju i medicini, pa njoj svakako pripada broj 6.


Vaga uvek voli svoju bolju polovinu više od same sebe, a sedma je po redu i predstavlja 7. kuću horoskopa koja označava partnerstvo, brak, sklad.

Sekundarno, njen srećan broj je i dvojka. Ona se uvek može oslanjati na brojeve 7 i 2. Šta je za Škorpiju najveći izazov? Borba, strast, ako može do istrebljenja! Potom obnova, uzdizanje iz pepela. To je priroda 8. kuće horoskopa koja predstavlja transformaciju, porođaj, obnovu, pa Škorpiji savršeno odgovara broj 8.

Strelac voli daljine, visine, širine, putovanja, religiju, filozofiju, slobodu. Potpuno odgovara prirodi 9. kuće horoskopa i za neke savršenom broju 9. Ni to nije slučajno, jer Strelcem vlada Jupiter, po mnogima (ako je u dobrim aspektima) najbolja planeta. Jarac je uvek povezan s napredovanjem, doduše onim za koje se treba i potruditi, pa je njegov uspeh zaslužen, čvrst i siguran. On je ekvivalent 10. kući horoskopa koja predstavlja krunu uspeha, status, karijeru i vrhunac. Njegovi su sretni brojevi zato 10 i 1 (ovaj drugi zato jer desetku raščlanjujemo 1 + 0 = 1).

Vodolija dolazi nakon svega opisanog kad uspon više nije toliko važan koliko opuštanje u plodovima rada, deljenje postignutog s drugima, a najradije s prijateljima. To je priroda 11. kuće horoskopa koja predstavlja drage bliske ljude, prijateljstva, humanizam, filantropiju, socijalne službe. Zato ovom znaku pripada broj 11, a sekundarno broj 2, jer se raščlanjivanjem jedanaestice dobije dvojka.

Ribe su poslednje u nizu i uvek povezane sa 12. kućom horoskopa koja predstavlja snove, podsvest, maštu, bolnice, ludnice, zatvore, laboratorije i slično. Zato njoj pripada broj 12, a sekundarno brojevi 3 i 2, 3 jer kad raščlanimo 1 + 2 dobijamo 3, a 2 zbog dvojnosti znaka.



Svaki od vaših “zodijačkih” brojeva možete kombinovati s nekim drugim brojem, a takođe i s brojem koji je povezan s vašim podznakom. Ne smemo zaboraviti ni solarni broj odnosno broj planete koja vlada vašim horoskopskim znakom. Možete ga pronaći u sledećoj iznad.
Sačuvana

donwlayco

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 5690
Odg: Numerologja
« Odgovor #14 poslato: 24-07-2015, 03:51:55 »



Sat našeg rođenja je detalj koji dosta govori o našoj ličnosti. Otkrijte koje se karakterne crte vezuju za vaš sat rođenja.

0 – 01 – Agresivnost, preveliki ponos, često shvaćeni kao tvrdoglavi bez nade za kompromis.

01 – 02 – Sve biste učinili da dođete do svog cilja, profesionalnog cilja, pa i po cenu sopstvene porodice.

02 – 03 – Retko kad završite što ste započeli, trebalo bi da se malo više trgnete. Sposobni ste i imate potencijala.

03 – 04 – Emotivni ste i osetljivi, bitna vam je porodica, umete s novcem.

04 – 05 – Uvek imate neki cilj i ne odustajete od njega, ponekad delujete autoritativno, dok s druge strane možete lako pasti u depresiju zbog privatnih problema.

05 – 06 – Ponekad teško vodite svoje finansije i često ste u problemima. Stalo vam je do ljubavi, a u poslu ste sposobni i uspešni.

06 – 07 – Emotivni ste, ali dopuštate da drugi utiču na to. Dobro se slažete s drugima i imate ukusa.


07 – 08 – Nemate tolerancije za spletkarenja, iskreni ste, ali znate šta treba reći u nekom trenutku, a šta ne. Uspešni ste na poslu.

08 – 09 – Uvek tražite neku avanturu, volite sport, i volite da upoznajete nove ljude.

09 – 10 – Volite da pomažete drugima, pogotovo najbližima. Kada treba nešto da dovršite, potrebna vam je dobra motivacija za to.

10 – 11 – Prihvatate druge onakve kakvi jesu, volite druženja i ljude. Puni ste razumevanja.

11 – 12 – Ne volite baš da budete u središtu pažnje, volite opuštanja i jedino tako funkcionišete.

12 – 13 – Volite porodicu i želite da im pružite sve što možete. Volite da obavite posao do kraja, ne zamarate se nebitnim stvarima.

13 – 14 – Ponekad prihvatate samo ono što vi mislite da je ispravno. Emotivni ste i dosta lično shvatate neke stvari.

14 – 15 – Niste tolerantni u ljubavi, želite sve ili ništa. Kreativni ste i volite umetnost.

15 – 16 – Imate samopouzdanja, ali vam se ono lako može poljuljati. Simpatična ste osoba.

16 – 17 – Želite da postignete uspeh što pre. Imate sposobnost da podgnete svoje raspoloženje i prihvatate sitne promene.


17 – 18 – Ne dozvoljavate da vam planovi poremete, drugi vas cene, vrlo često primećujete detalje, što vam ponekad predstavlja problem.

18 – 19 – Potrebni su vam drugi ljudi da ostvarite uspeh, da vam budu podrška na tom putu. Često se bojite da nećete ispuniti ono što ste obećali.

19 – 20 – Često nemate meru u stvarima i to vam predstavlja problem. Skloni ste rizicima.

20 – 21 – Volite nove stvari, vrlo ste optimistični, ne verujete u ljubav do kraja života.

21 – 22 – Vrlo ste emotivni i ne date svakome da vam se približi, u drugu ruku vrlo se predusretljivi, dobro ste društvo, i volite da pružite ljubav.

22 – 23 – Koji god problem imali, vi ćete ga rešiti i to je vaš kvalitet, barem jedan od kvaliteta. Znate ponekad da budete egoistični.

23 – 24 – Često vam veze ne uspevaju jer imate problema s ljubomorom, što bi značilo i s poverenjem. Niste baš otvoreni za kompromise.

https://www.youtube.com/watch?v=zHIVeWhCMU8
Sačuvana

scepa

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 81
    • DVD compani
Odg: Numerologja
« Odgovor #15 poslato: 13-07-2020, 22:32:44 »

Sta je preciznije numerologija ili astrologija :xq009:

Angel

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 9
Odg: Numerologja
« Odgovor #16 poslato: 14-10-2021, 11:55:57 »

Kako se slažu kodovi 336 i 437
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.351 sekundi sa 25 upita.