Razne zanimljive teme > Video snimci - clipovi

Mračna strana sveta

<< < (46/47) > >>

donwlayco:


ROTŠILD POKRENUO SEOBU MIGRANATA Sve izbeglice dobile po 11.000 evra!
Austrijski časopis Info Direkt objavio je nedavno, pozivajući se na neimenovani izvor iz redova austrijske vojske, da sve ili deo troškova transporta izbeglica iz Libije i Severne Afrike snose organizacije iz SAD

Austrijski časopis Info Direkt, inače poznat po svojim vezama u oružanim snagama, objavio je nedavno članak, u kome se, pozivajući se na neimenovani izvor austrijske bezbednosne agencije "Österreichischen Abwehramts", piše da Sjedinjene Države finansiraju trgovinu afričkim imigrantima koji iz Libije ulaze u Italiju.

U članku u kom se tvrdi da SAD plaćaju trgovce imigrantima u Evropi se ne navodi puno toga. Naime, tvrdi se kako se troškovi dolaska jedne osobe u Evropu procenjuju  na nešto više od 3000 eura, kao što navode i drugi mediji.

„Šleperi zahtevaju ogromne sume novca za prevoz u srce Evrope. Čak i bez obzira na uslove prevoza, koji se graniče sa neljudskim, izbeglice po glavi moraju platiti između sedam hiljada i 14 hiljada evra, u zavisnosti od regiona u koju žele doći“, tvrdi austrijski obavešajac. Do tih podataka dolazi se iz policijskih krugova jer oni imaju direktan kontakt sa ljudima koji traže azil. Zbog sve veće navale, sve rigoroznije su policijske provere kamiona, „šlepera“ i sličnih vozila te policija izbeglice često vodi na višednevno ispitivanje.
„Imamo saznanja da sve ili deo troškova transporta za izbeglice snose organizacije iz SAD-a. Otkrili smo to nakon što smo primetili nelogičnosti u brojkama koje su se nakon ispitivanja redovno ponavljale, a nisu se poklapale sa mogućnostima ljudi zavisno o krajevima iz kojih dolaze. Na primer, nije moguće da toliko ljudi iz severne Afrike pri ruci ima oko 11 hiljada evra. Kako je moguće da niko nije postavio to pitanje? Jedino objašnjenje je da neko nešto skriva“, izjavio je austrijski obaveštajac i dodao da čak u prijateljskim obaveštajnim krugovima poput Nemačke i SAD-a vlada nekakva neobična tišina.

„O našim zaključcima niko iz SAD-a ne želi da razgovara sa nama, a dosad smo imali izuzetno dobru komunikaciju s njihovim obaveštajnim službama. Čak ni HNAA (austrijska vojna agencija za informacije i unutrašnju bezbednost) nema nikakvih informacija ili je jednostavno dobila zabranu širiti ih. No, ovo mora u javnost", zaključio je austrijski obaveštajac.

Prema internom izveštaju austrijske obaveštajne službe "podrazumeva se da su američke organizacije stvorile model sufinanciranja i podnose najveći deo troškova trgovine imigrantima. Reč je o "istim organizacijama koje su svojim radom zapalile i bacile u haos Ukrajinu prije godinu dana".
Ovo je više nego jasna aluzija na takozvane nevladine organizacije. Članak se završava pozivom "novinarima, policajcima i obaveštajcima da aktivno učestvuju u potrazi za podacima koji će potkrepiti navedene tvrdnje, jer je trenutna situacija izuzetno opasna i objava tačnih informacija može spriječiti eskalaciju krize".

U članku objavljenom naknadno pod nazivom "Rotšildi i industrija azila", austrijski list otkriva "da u Austriji cveta posao vezan za izbeglice i da je samo jedna firma koja se brine za tražitelje azila dobila 21 milion evra od države kako bi im pomogla i nahranila ih".

Međutim, ovde dolazimo do zanimljivih podataka, jer je reč o pravom profitabilnom društvu sa sedištem u Švacarskoj,  "Ors Service Ag", koje je u vlasništvu finansijske kuće "British Equistone Partners  Europe", koja je deo moćne  "Barclays Banke", multinacionalnog finansijskog giganta takođe poznatog "Oklopnjača Rotschild". Njeni glavni deoničari su privatni bankari firme "NM Rothschild & Sons Limited" i njihov finansijski satelit "Lazard Brothers", otkriva talijanski analitičar Mauricio Blonde.

Dakle, društvo koje se bavi pružanjem pomoći izbeglicama i nudi prehranu azilantima je "podružnica podružnice još jedne manje podružnice moćne Barclays Banke". Otprilike tako nekako, iako trag nije teško pratiti.

"Predsednik Barclays Banke je godinama bio Marcus Agius Rothschild.  On je oženio kćer Edmunda de Rothschilda, Katherine Juliette. Rezultat toga je da takođe ima kontrolu nad British Broadcasting Corporation (BBC) i jedan je od tri direktora Upravnog odbora grupe Bilderberg. Rothschildima ne smeta nijedan posao i izgleda da su videli da je organizovanje "dobrodošlice" imigrantima i briga o njima javnim novcem posao koji će progresivno rasti", piše Blonde.
Francuski analitičar Tijeri Mejsan za portal Voltairenet piše kako je ovo otkriće potvrda njegovog opširnog članka objavljenog pre četiri meseca u kom između ostalog navodi da talas izbeglica u Evropi nije slučajna nuspojava sukoba na Bliskom istoku, nego strateški cilj Sjedinjenih Država. Mejsan ovu američku strategiju naziva "teorijom haosa" i poziva se na Lea Štrausa (1899. -1973.), filozofa, oca i gurua neokonzervativaca koji su zauzeli ključna mesta u američkim institucijama.

"Načelo ove strateške doktrine se može sažeti na sledeći način: Najlakši način za pljačku prirodnih resursa jedne države na dugi rok nije zauzimanje te zemlje vojnim putem, nego njeno uništenje. Bez države nema vojske, a bez neprijateljske vojske nema opasnosti od poraza. Od tog vremena, strateški cilj vojnog NATO saveza sa Sjedinjenim Državama na čelu je isključivo uništenje država. Šta će se kasnije događati s pogođenim narodima, to nije problem Vašingtona.

Migracije na Mediteranu, koje su za sada još uvek humanitarni problem (200 000 imigranata u 2014. godini), dalje će prerasti u ozbiljan privredni problem. Nedavne odluke Evropske unije nisu usmerene na to da se problem masovne imigracije zaustavi, nego da se opravdaju nove vojne operacije kojima treba zadržati haotično stanje u Libiji. Naravno, haos se ne treba rešiti. To je tačno tako. Američka strategija je zapravo usmerena da se Evropljani uvuku u vojne avanture u Libiji, Siriji i Ukrajini. Jednom kada Evropljani do grla zaglibe u močvare haosa zbog nedovoljne vojne obuke i kapaciteta, moraće da mole za pomoć jedinu preostalu supersilu. Ona će nas ujediniti više nego ikad, jer "nas štiti od haosa", piše Mejsan.
Za kraj je nužno spomenuti levo-liberalni deo političkog spektra koji kao i uvek štiti interese "onih najslabijih", u ovom slučaju imigranata, dok u stvari učestvuje u ovom velikom i unosnom poslu, nekada i ne znajući šta čini.

U svakom slučaju, ovaj ogroman talas imigranata koji je zapljusnuo Evropu treba zbrinuti, a nesrećnim ljudima dati mogućnost da žive u miru i uslovima dostojnim čoveka. Međutim, govoriti isključivo o vrhu ledenog brega, a ne rešavati problem u korenu, bilo da je riječ o Libiji, Siriji, Iraku, Avganistanu ili Ukrajini, samo potvrđuje navode Mejsana da Brisel u istoj meri kao i Vašington učestvuje u proizvodnji haosa na globalnom nivou koji u Evropu tera na stotine hiljada ljudi.

Račun će na kraju platiti evropski poreski obveznici a trošenje javnog novca u te svrhe će neminovno proizvesti porast ksenofobije. Naravno, taj ćemo problem kao i sve ranije rešavati naknadno i u međuvremenu ćemo se zgražavati nad monstrumima, što i jesu, kao što je Anders Brejvik i njemu slični.
Time što ćemo reći da sami nismo isti kao Brejvik opraćemo nečistu savest i zaboraviti da Libijcima, Sirijcima i mnogima drugima nikada ne bi palo na pamet da gumenim čamcima spas potraže na obalama Evrope. Neko je zbog njihovih resursa i geostrateškog položaja odlučio da njihova domovina mora biti uništena, a što je najgore finansijska oligarhija čak i ovu "veliku seobu" vidi kao unosan izvor profita.

Ovde se treba pridružiti apelu austrijskog časopisa InfoDirect i pozvati novinare, policajce i obaveštajce da aktivno učestvuju u potrazi za istinom, jer je trenutna situacija izuzetno opasna, a objava tačnih informacija možda ipak može sprečiti eskalaciju krize.

http://www.info-direkt.at/rothschild-und-die-asyl-industrie/

https://www.youtube.com/watch?v=ral-4LX7HKQ



AUSTRIJA UPOZORENA: ISIL u Evropu šalje borce prerušene u izbeglice!

Američke tajne službe saznale su za ove planove dešifriranjem kodiranih telefonskih razgovora između najviših pripadnika terorističke organizacije

Teroristička organizacija ISIL namerava da svoje borce u zemlje Zapadne Evrope šalje maskirane u izbeglice, piše nemački "Bild am Sonntag“, koji se poziva na izvore u američkim bezbednosnim agencijama. Austrijski MUP upozoren je o ovim planovima terorista i, kako je saopšteno, radi na njihovom sprečavanju.

Baš iz ovog razloga pooštrena je provera pojedinačnih zahteva za dobijanje azila, a Služba za zaštitu ustavnog poretka i borbu protiv terorizma je takođe na oprezu. Pojačane policijske kontrole na putevima koji sa granica vode u unutrašnjost zemlje, o kojima je Kurir već pisao, rade na sprečavanju ilegalnog ulaska u Austriju.

Američke tajne službe saznale su za ove planove dešifriranjem kodiranih telefonskih razgovora između najviših pripadnika terorističke organizacije. ISIL će svoje borce slati u grupama od po četiri osobe, a oni će biti maskirani u izbeglice kako bi lakše prešli u Tursku. Iz Turske će sa falsifikovanim dokumentima putovati u zemlje Zapadne Evrope, gde će vršiti napade. Američke tajne službe takođe su saznale da teroristi na putovanju neće koristi avione, zbog strogih aerodromskih kontrola.

TEKST JE OBJAVJEN NOVEMBRA 2014.

https://www.youtube.com/watch?v=pqj4WzgnxDc



Umesto crkava u Evropi će stajati minareti! To će biti naša osveta
NATO je krvlju okupao čitav Bliski istok, i sada će slaba Evropa, koja se prepustila američkom Satani, biti uništena. Naše žene će roditi mnogo dece. Za pet godina će se lice Evrope potpuno izmeniti, rekao je reporterki lista Komsomolskaja pravda u Kanjiži izbeglica Ahmed iz Libije
Ruski list Komsomolskaja pravda objavio je reportažu novinarke Darje Aslamove, koja je obišla Srbiju i Mađarsku. Kurir prenosi deo njenih utisaka iz Beograda i Kanjiže:

Gradić Kanjiža na srpsko-mađarskoj granici prepun je izbeglica. U devet sati ujutru otvara se kafana "Venecija", gde izbeglice mogu da napune svoje nove Ajfone i laptopove, odu u toalet ili operu kosu u sudoperi.

U večernjim satima u centru Kanjiže nema mesta. Stotine ljudi su se smestile na dva centralna trga, možda ih ima i do dve hiljade ljudi. Kada padne noć, mrak je signal za pokret. Grupe izbeglica od po 30-50 ljudi se pripremaju da ilegalno pređu mađarsku granicu. Stanovnici Kanjiže u tišini posmatraju crne senke imigranata.

"Oni izađu iz grada, a onda ih pokupi romska mafija" – kaže taksista Viktor. – „Mi ne smemo da vozimo ilegalce, ali Romi rade šta žele. Oni su glavni krimučari izbeglica širom balkanske rute.  Romi izbeglice dovoze skoro do granice, a zatim ih kroz samo njima poznate puteve provode kroz šumu u Mađarsku. Sve je počelo u januaru. Ljudi počeli da organizovano pristižu svaki dan. I protok se povećava. Iskreno, bili smo uplašeni, šta će biti sa nama?", kaže Viktor.
Evropa je 2015. eksplodirala. Dvema prethodnim imigrantskim rutama, onoj preko Gibraltara do Španije, i onoj preko Mediterana do italijanske Lampeduse – dodata je nova, bezbedna balkanska ruta. Prvo, turski Izmir pa grčka ostrva. Prva žrtva je bilo poznato ostrvo Lezbos. Grci su mi rekli da Turci na svaki mogući način pomažu imigrantima. Priča se da Turska namerno sponzoriše izbeglice i da ih bukvalno gura ka međunarodnim vodama.

Onda Atina, Makedonija, Srbija, Mađarska, a zatim do Austrije i Nemačke i Češke Republike ili do Slovačke. Čak je i Engleska iznenada otkrila da je status ostrva ne može spasiti od invazije. Tunel ispod Lamanša je svaki dan pun ogorčenih izbeglica. I u Nemačkoj je vlast morala da upotrebi vojsku, koja je dala šatore za imigrante i zaštitila ih od ljutih meštana.
Od januara do jula, samo na balkanskoj ruti je prošlo stotinu hiljada ljudi, predviđa se da će do kraja godine biti 250 hiljada. I sledeća godine obećava katastrofu. Mnogo puta sam radila u "vrućim tačkama" i u svom životu videla veliki broj izbeglica, srećnih kada dobiju komad hleba. Ali, ove izbeglice me impresioniraju svojim blagostanjem i sposobnošću da brzo stvore sopstvena pravila.

Izbeglice u Beogradu - cilj Nemačka

Park u Beogradu, u blizini autobuske stanice, izgleda kao parkovi u mnogim evropskim gradovima. Muškarci se peru u fontani, čitave porodice spavaju na travi. Čim sam stigla u park, bila sam upozorena od grupe momaka. "Ne može da snima ovde" - rekao je jedan od njih na pristojnom engleskom jeziku, pokazujući na moju kameru.

"Tako!" – uzviknula sam i stavila ruke na kukove - "Park  je javno mesto, a ja sam novinar i radim svoj posao".

"Ovde su naše žene!"

"Pa šta? Vaše žene nose hidžab i pokrivaju se od glave do pete. Ako im se ne sviđaju lokalni oobičaji,  mogu da se vrate. Vi znate da je Beograd  glavni grad  pravoslavne države? I da žene ovde idu otvorenih lica? Koliko sati ste u Beogradu?" ,pitam.

" Tri dana" - zbunjeno je odgovorio.
"I postavljate svoja pravila? Ovo nije tvoja zemlja" rekla sam mu.

Onda smo oboje smanjili ton i zaključili primirje. Moj novi prijatelj se zove Halid, iz Damaska je i ima 21 godinu.

"Ja sam Sirijac" - ponosno kaže. – "Nisu svi ovi Sirijci ... " prezrivo je pokazao na okolne ljude.

"A zašto je to važno?", bila sam iznenađena.

"Oni lažu, da su iz Sirije. Samo je Sirija sada u modi. U svim novinama. Niko nije zainteresovan za izbeglice iz Iraka, Avganistana, Libije i Tunisa. Ovde su čak i Avganistanci počeli da se nazivaju Sirijci."
Halid i njegovi drugovi su pobegli iz Sirije da ne bi bili regrutovani u vojsku.

"Zašto bih borio za Asada? Radije bih otišao u Nemačku" - rekao je.

"Zašto ne tražite azil u Grčkoj, Makedoniji, ili barem ovde u Srbiji?"

"To je sve siromašne zemlje" -  prezrivo kaže Halid.  "Ja čak i nisam znao da je Evropa  tako siromašna. Mi u Siriji smo pre rata živeli mnogo bogatije. Samo na putu ka Beogradu sam platio posrednike 3000 dolara. A dalje do Nemačke ću morati da dam još hiljadu i petsto. Imam novac. Mogu da platim hotel za pet zvezdica u Beogradu, ali mi nije dozvoljeno, jer su nam lokalne vlasti dale samo 72 sati da ostanemo u zemlji. Moja registracija je danas završena. Čak i ovde u parku, plaćam za tuš i toalet. Ali onda u Nemačkoj, sve će biti besplatno: obrazovanje, pomoć, kuće za imigrante.To je dobro! Želim da idem na Ekonomski fakultet. Čim se naselim, preseliću i moju porodici: dva brata, otac, majka, baka i tri sestre."

Izbeglice u Beogradu nisu iste kao sirijske izbeglice, koje sam videla u Libanu, oni koji su izgubili sve i koji polako umiru pod brutalnim suncem u prepunim kampovima, o kojima niko ne brine. Oni koji su uspeli da dođu u Evropu su elita. Sa novcem i sa ciljem.

Policija priznaje da postoje ekstremisti među imigrantima. Ali, sve što policija može da uradi - jeste da uzme otiske prstiju. Pre nego što nas je takozvani "Sleeper teroristi". Kada je potrebno, oni "probude" i Evropa će preplaviti talas terora ".

Sa dr Ahmedom (kako je rekao da se zove) sam se upoznala u Kanjiži u kafani "Venecija". Odmah sam obratila pažnju na ovog sina Afrike sa tamnim sjajnim licem, debelim, isturenim usnama, i rukama hirurga, pretpostavljam.

Polako je pio kafu i pušio cigaretu. Predstavila sam mu se i započela razgovor. Razgovarali smo o tome šta je "moderno" a šta nije u ratu, i o tome da su sve izbeglice uverili lokalne vlasti da su iz Sirije.

"Trendi. Rat!" - Dr Ahmed se nasmejao sarkastično. "Pa, u pravu si. Evropa ne želi da čuje o izbeglicama iz Iraka i Avganistana. U njihovom slučaju su spremni da zapuše uši vatom!  A čak je i uvredljivo da se govori o izbeglicama iz Libije. Francuska i Velika Britanija su bombardovale moju zemlju, a sada okreću glavu od nas. Oni kažu: eto, mi smo vam doneli demokratiju, a vi niste umeli da iskoristite plodove slobode!  Ustvari vas, Libijce, treba da je sramota što ste izneverili naša očekivanja. Kajem se, i ja sam ispao budala. Bili smo u euforiji kada je svrgnut Gadafi. Moj sin je bio dečak, oduševljavao se revolucijom, a na kraju je poginuo" govori Ahmed.

https://www.youtube.com/watch?v=Hqgq7XFQeZo

Njegovo lice je ostalo smireno i kada je govorio o svom sinu. To je taj fatalizam i uzdržanost stanovnika muslimanskog istoka.

"Imam dve ćerke. Pobegli smo u Egipat  čim je počeo haos, ostavljajući grob svog sina. Ja sam doktor, ali u Egiptu nisam mogao da nađem posao na mom nivou. Svuda ima konkurencije. Nadam se da ću u Evropi da potvrdim diplomu. Znam dobro engleski. Možda ću imati sreće," kaže Ahmed.

"Ali meštani su u panici od invazije!" odgovaram. "Grci, Srbi, Mađari, Slovaci, Česi tvrde da nije njihova krivica što se ceo Bliski Istok i Severna Afrika dave u krvi".

„Nemam primedbi na Srbe. Zasada. Ali Grčka, Mađarska, Slovačka i Hrvatska su članice NATO-a. Tačno je da one nisu bombardovale moju zemlju, ali zar one ne uplaćuju novac u vojni budžet NATO pakta? Zar ne šalju svoje vojnike u Avganistan i Irak? One neće moći da izbegnu kaznu. NATO je krvlju okupao čitav Bliski istok, i sada će slaba Evropa, koja se prepustila američkom Satani, biti uništena. Naše žene će roditi mnogo dece. Za pet godina će se lice Evrope potpuno izmeniti. Ja se tome ne radujem. Ja poštujem veliku evropsku kulturu i ne želim da umesto crkava ovde stoje minareti. Ali tako će biti. To je osveta. Inšalah!”, govori Ahmed.

Živadin Jovanović, bivši ministar inostranih poslova Srbije pripada onima koji jasno vide vezu između prošlosti i sadašnjosti:

"Novi destruktivni talas migracije  je posledica imperijalističke politike Zapada", kaže Jovanović. "Sve je počelo u Srbiji, nakon uništenja Jugoslavije i NATO bombardovanja Srbije. Ovde je bio prvi korak ka napadu na Somaliju, Sudan, Avganistan i Irak, pod izgovorom borbe protiv terorizma i ljudskih pravima.  Amerika je uvek sprovodila politiku haosa, što joj daje kontrolu nad prirodnim resursima, strateškim linijama komunikacija i saobraćaja ljudi, droge, oružja. Posledice padaju na Evropu, ali Evropska unija - nije toliko saveznik Sjedinjenih Država već rival. Zato nnakon rata protiv Jugoslavije Amerika primorava EU da učestvuje u svim vojnim operacijama pod svojim vođstvom. U stvari, Evropljani se bore protiv sebe.

https://www.youtube.com/watch?v=AJNM0v6ah9I

Napad na Libiju bio je varvarstvo, čiji je simbol monstruozno ubistvo Gadafija. Sada imamo veliku teritoriju sa nekontrolisanim razbojništvom.  Rat u Libiji je izložio lice Zapada - sebčno i neokolonijalno. Videli smo da Francuska pati od kompleksa inferiornosti, davno izgubljenog ugleda a Sarkozi glumi Napoleona. Videli smo Britaniju, koja ima ogromno kolonijalno istorijsko iskustvo, ali joj nedostaje vojna sila. Zato britanci često deluju kao podstrekači sukoba, pokušavajući da kombinuju ambicije bivše imperije sa američkom moći i autoritetom“.

https://www.youtube.com/watch?v=JclfQWWHTSQ

https://www.youtube.com/watch?v=K50qhgxlMBg

https://www.youtube.com/watch?v=5UVkBvsFZE8

https://www.youtube.com/watch?v=3CqZB-yOO88

https://www.youtube.com/watch?v=_al7StoQaU4

https://www.youtube.com/watch?v=DGdZv0CXRRE



Danski film o zločinu u Dvoru na Uni: Suze kajanja danskog oficira

Film govori o jednom od najstrašnijih zločina koji se desio u završnim danima hrvatske agresije na RSK, kada su 8. avgusta 1995, još uvek neidentifikovani zlikovci iz neposredne blizine ubili devetoro mentalnih bolesnika, pretežno nepokretnih invalida.

Masakr nad nemoćnim, uglavnom starim osobama, desio se u Osnovnoj školi u Dvoru, gde su pacijenti iz psihijatrijske bolnice u Petrinji bili evakuisani pred naletom hrvatskih bojovnika.

Stravičan događaj desio se bukvalno pred očima pripadnika danskog korpusa Unprofora koji ništa nisu učinili da spreče zločin, zbog čega film dobija dodatno na značaju.

- Film je zanatski dobro napravljen, mada su neka uprošćavanja bila neophodna zbog razumevanja šire publike, ali sam se ja prvo upitao gde je srpski film o takvim stvarima - komentariše general Mile Novaković, bivši komandant Vojske RSK koji je bio sagovornik u filmu.

Autori Georg Larsen i Kasper Vedsmand, potrudili su se da razgovaraju i sa srpskim i sa hrvatskim generalima koji su u to vreme bili u Dvoru na Uni, sa porodicama žrtava, ali i onima koji su bolesnike poslednji put videli žive.

Pored njih, mišljenje o zločinu daju i danski vojnici koji su bili očevici masakra, ali je glavni lik zapravo danski oficir Kold koji je bio komandant danskog bataljona.

Dve decenije posle vraća se u Hrvatsku u pokušaju da sam sebi, ali i javnosti ponudi odgovore na teška moralna pitanja: da li je mogao zaustaviti masakr, da li je uopšte imao izbora, i da li je i on zapravo izneveren od UN?

U filmu je prikazan i susret generala Novakovića i komandanta Kolda, kada je srpski oficir rasplakao još uvek aktivnog danskog kolegu.

- Pozvao sam svoju ćerkicu da dođe i upitao sam tog oficira koji mandat bi on trebalo da ima a da u Kopenhagenu ne zaštiti jednu ovakvu devojčicu ili drugo nemoćno stvorenje? Da li bi mu za to trebao mandat UN? To ga je očito potreslo, ali bez obzira na grešku koju su učinili, cenim volju danske televizije da snimi takav film, kao i napor tog danskog oficira da posle toliko godina dođe i suoči sa za njega posebno neprijatnim činjenicama da njegova jedinica nije ništa učinila da spreči pokolj nemoćnih ljudi - kaže general Novaković.

https://www.youtube.com/watch?v=y3efIFYNsgE

donwlayco:


Zivot Legionara Intervju – Legija stranaca dokumentarac

https://www.youtube.com/watch?v=jUhPLsgxKLI



Dejan Lucic i Svetozar Radisic O svetskoj zaveri, magiji, iluminatima

https://www.youtube.com/watch?v=ttLImO6YPGA



Dejan Lučić intervju o vladarima iz senke

https://www.youtube.com/watch?v=zYcs-byZzrE

donwlayco:


Rusija: Znanstvenici žele klonirati izumrle životinje

Tim biologa u Jakutsku, u Sibiru, vredno radi na uzimanju kvalitetnog DNK materijala i ćelija iz ostataka davno izumrlih sisara, koji će se koristiti za kloniranje životinja izumrlih pre više hiljada godina, posebno dugodlakog mamuta.

Međunarodni tim naučnika sa Severoistočnog saveznog Univerziteta (Rusija), SOOAM fondacije za biotehnološka istraživanja (Južna Koreja) i Genomskog instituta u Pekingu (Kina) tek treba da otkriju najvažniji element za kloniranje: žive ćelije.

Potom bi te ćelije uneli u životinjski genom.

Zato su trenutno u potrazi za najmanje oštećenim fragmentima DNK, a posebno najvažnijim nuklearnim DNK, da bi stvorili genom koji "radi".

Molekularni biolozi bi onda mogli da otpočnu težak zadatak, da pokušaju da uzgajaju klice iz ćelija dugodlakog mamuta.

Nakon toga, započeće zamenu segmenta slonovskog DNK sa sintetizovanim segmentima DNK dugodlakog mamuta, sve dok se genom ćelije ne poklopi sa funkcionalnim mamutovim genomom.

Naučnici bi onda spojili te žive ćelije u embrion slona.

Slonica bi potom bila oplođena nastalim embrionom i na kraju bi rodila pravog dugodlakog mamuta.

U martu 2015. godine tim američkih naučnika najavio je veliki napredak ka "oživljavanju" dugodlakog mamuta u život, nakon ubacivanja 14 gena izumrle životinje u DNK slona.

U okviru tog istraživanja, naučnici su analizirali DNK mamuta sačuvanih na Arktiku kako bi razotkrili njegovu strukturu, a zatim su koristili rezultate za reprodukciju tačne kopije 14 gena mamuta. Oni su integrisani u genom slona, gde su funkcionisali kao normalan DNK.

Džordž Čarč, profesor genetike na Univerzitetu Harvard, koristio je ovu novu tehniku poznatu kao CRISP koja omogućava naučnicima da naprave precizne izmene u DNK, zamenjujući delove DNK slona sa genima mamuta.

https://www.youtube.com/watch?v=kr3SGDeggxA



Povratak crne smrti?

Ubila je milijune ljudi i uništila civilizacije. A sada je kuga opet podigla svoju ružnu glavu - ovaj put u SAD-u. Nedavno je zaraženo 12 ljudi, od čega ih je četvero umrlo, piše News.com.au.

Slučajevi su prijavljeni u Arizoni, Kaliforniji, Coloradu, Georgiji Novom Meksiku i Oregonu. SAD godišnje bilježi sedam slučajeva koji se odnose na zloglasnu bakterije poznatu kao Yersinia pestis. Od 1. travnja ove godine bilo ih je 12, a jedna od četiri preminule osobe bio je 16-godišnji mladić.

Događaj je to zbog kojeg je centar za kontrolu bolesti na oprezu, ali još nije u potpunosti uznemiren.

A zaraženima nije nimalo ugodno. Suočeni su s povraćanjem, visokom temperaturom i boli u trbuhu. u tu su i grumeni koji rastu ispod pazuha i na preponama. I naravno, postoji mogućost umiranja.

Prva velika epidemija kuge zabilježena je između 6. i 8. stoljeća. Procjenjuje se da je umrlo 50 milijuna ljudi. U 14. stoljeću 'crna smrt' ubila je oko polovice europske populacije, odnosno 75 milijuna ljudi. U 19. stoljeću u Kini i Indiji od kuge je umrlo više od 12 milijuna ljudi.
Ukoliko se ne liječi, i do 93 posto oboljelih umire. No, pravodobno liječenje modernim antibioticima može spustiti stopu smrtnosti na oko 16 posto.

Postavlja se pitanje zašto je onda stopa smrtnosti u SAD-u toliko visoka. Odgovor na ovo pitanje još nije poznat, ali u svakom slučaju dobro je znati kako kugu izbjeći. Prije svega izbjegavajte glodavce - nemojte dirati one koji su uginuli. Bakterija boravi u buhama koje su obično povezane s divljim glodavcima diljem svijeta.

Prema pokojnom Sir Fred Hoylu i Chandri Wickramasingheu sa Sveučilišta Wales u Cardiffu, viruse može distribuirati diljem svemira prašina iz krhotine struja kometa. Kad Zemlja prolazi kroz struju tih kometa, prašine i virusi ispune našu atmosferu, gdje mogu ostati suspendirani godinama dok ih gravitacija ne povuče prema dolje. Oni su usporedili brojne kuge tijekom naše povijesti koja se podudaraju s tijelima kometa nad našim nebom. Ovi znanstvenici su sigurni da klice koje uzrokuju kuge i epidemije dolaze iz svemira.

https://www.youtube.com/watch?v=1HVv7n1uNSg

http://hr.sott.net/article/118-Novi-pogled-na-Crnu-Smrt-kozmicka-veza

donwlayco:


Šta je ubilo 60.000 antilopa za samo četiri dana?

U poslednje vreme, mnogo toga čudnog se dešavalo u prirodi, a mnogi slučajevi su ostali nerazjašnjeni.

Nedavno je u centralnom delu Kazahstana došlo do masovnog izumiranja životinja, i to nije prvi takav slučaj.

Kako se navodi na vebsajtu Live Science, sve je počelo u drugoj polovini maja.

Kada su geoekolog Stefen Zuter i njegove kolege stigli u centralni Kazahstan da nadgledaju razmnožavanje jednog stada sajga antilopa, vrste koja je kritično ugrožena, i koja naseljava stepske predele, lokalni veterinari su već bili prijavili veliki broj mrtvih životinja u polju.

“Pošto je prošlih godina već bilo masovnog izumiranja u ograničenim razmerama, isprva se nismo previše uznemirili”, rekao je Zuter, međunarodni koordinator Inicijative za očuvanje prirode Altin Dala.


Međutim, tokom naredna četiri dana, celo stado od 60.000 jedinki je uginulo. Veterinari su pokušali da utvrde zašto je došlo do izumiranja, i došli su do informacije o tome da je i u drugim delovima Kazahstana bilo sličnih slučajeva.

Do početka juna, masovno izumiranje je prestalo.

Naučnici su sada došli do delimičnog objašnjenja za to kako je skoro polovina od ukupnog broja jedinki jedne životinjske vrste u Kazahstanu uginula tako brzo. U ovoj zemlji je 2014. godine bilo 257.000 jedinki sajga antilope.

U izumiranju ogromnog broja ovih životinja presudnu ulogu su igrale bakterije. Međutim, i dalje nije jasno kako su tačno ovi inače bezopasni mikrobi doveli do ovako strašnog gubitka.

Kada je u pitanju slučaj ovih antilopa, Zuter je rekao da je visoka stopa izumiranja u kratkom vremenskom roku, a zbog inače bezopasnih bakterija, bez presedana.

Tokom ove godine, ukupno je bilo 629 masovnih izumiranja životinja u 85 zemalja.

Preciznog i potpunog objašnjenja za sve ove događaje još uvek nema.

https://www.youtube.com/watch?v=ws7wT7FhZyY



Ogromni ponor u Rusiji guta kuće i ne prestaje da se širi

U zapadnom delu Rusije se otvorila ogromna rupa i neprekidno se proširuje. Okolna sela i šume su u ozbiljnoj opasnosti.

Rupa se pojavila u regionu Perma na mestu gde je bio rudnik koji se sada urušio, i stvorio rupu koja od tada ne prestaje da se povećava.

Ovaj ambis blizu grada Solikamsk se pojavio još prošlog novembra, kada je njegova širina iznosila 20×30 metara.

Nakon devet meseci, do kraja avgusta, ovaj krater je dostigao neverovatnu širinu od 122×125 metara.

Nema izgleda da će se proširivanje ambisa zaustaviti uskoro, jer umesto toga, zemljište nastavlja da se urušava, povlačeći sa sobom okolne kuće. Procenjuje se da je dubina jame 75 metara i već sad se može zapaziti iz svemira.
Ambis se nalazi u blizini rudnika Solikamsk-2, koji je prošle godine u novembru bio poplavljen. Tada je došlo i do otvaranja ovog ponora.

Rudnik je u vlasništvu najvećeg svetskog proizvođača veštačkog đubriva, kompanije Uralkali.

Kompanija je za otvaranje ovog ponora okrivila poplavu do koje je došlo 1995. godine nakon zemljotresa. Vlasnici kuća koje su oštećene zbog otvaranja ogromne rupe, dobili su obećanje od kompanije Uralkali da će im šteta na neki način biti nadoknađena.

U međuvremenu, kompanija je obustavila radove u rudniku.

https://www.youtube.com/watch?v=3dLiV5QklHc



Da li ste znali da UN planiraju da pokrenu „novu univerzalnu agendu“ čovečanstva u septembru 2015. godine?
Upravo se fraza „nova univerzalna agenda“ nalazi u prvom pasusu zvaničnog dokumenta koji će sve zemlje članice UN zvanično prihvatiti krajem ovog meseca na konferenciji.
Čitava planeta će se posvetiti ostvarivanju 17 ciljeva održivog razvoja i dostizanju 169 specifičnih meta održivog razvoja, a u medijima o tome nema ni govora. Dokument UN obećava da će ovaj plan „transformisati naš svet nabolje do 2030. godine“, a i uprkos tome još uvek niko nije ni čuo za to.
Agenda 2030 je u stvari nadogradnja Agende 21. Za razliku od Agende 21, koja se fokusira na okolinu, Agenda 2030 predstavlja šablon za upravljanje svetom.

Krajem meseca će skoro svaka nacija na planeti da potpiše ovu novu agendu. Čovečanstvu će se reći kako je cilj ove agende da se „okonča siromaštvo“ i da se „reši problem klimatskih promena“, ali to nije cela priča.
Predstavljamo vam izvod teksta koji je 2. septembra objavljen na zvaničnom sajtu UN :
„Generalna skupština UN je danas odobrila rezoluciju po kojoj će se nacrt „Agenda 2030 za održivi razvoj“ dati na usvajanje krajem meseca, čime će međunarodna zajednica dobiti priliku da ostvari san o svetu punom mira i dostojanstva za sve, naveo je generalni sekretar Ban Ki Mun.
„Danas je početak nove ere. Mnogo toga smo prošli da bismo došli do ovog trenutka“, rekao je Ban Ki Mun.
Očekuje se da će svetski lideri usvojiti nacrt na samitu u Njujorku koji će se održavati 25-27. septembra“.
Postoji li neko ko ne sanja o „svetu punom mira i dostojanstva za sve“?
Kada to tako kažu, to zvuči skroz sjajno i bajno, gotovo kao globalna utopija u kojoj siromaštvo i nejednakost više ne postoje.
U predgovoru dokumenta piše sledeće:
„Ova agenda je plan delovanja za ljude, planetu i prosperitet. Ona takođe treba da ojača univerzalni mir u sve većoj slobodi. Jasno je da je iskorenjivanje siromaštva u svim oblicima i dimenzijama najveći globalni izazov i obaveza zahtev za održivi razvoj.
Sve države i svi deoničari koji učestvuju u ovoj saradnji će primenjivati ovaj plan. Rešeni smo da oslobodimo ljudsku rasu od tiranije siromaštva i želimo da izlečimo i obezbedimo našu planetu.
Odlučni smo da preuzmemo mudre i značajne korake koji su hitno potrebni kako bi se svet vratio na održiv put. Polazeći na ovo kolektivno putovanje, zaklinjemo se da niko neće ostati iza nas.
Veličinu i ambiciju nove univerzalne Agende demonstrira 17 ciljeva održivog razvoja i 169 drugih ciljeva. Ovi ciljevi treba da ispune ono što dosadašnji nisu uspeli. Oni treba da podupru ljudska prava svih i da ostvare jednakost polova“.
Ako je to zaista „univerzalna agenda“, šta će biti sa onima koji ne žele da budu njen deo? Kako će oni tačno osigurati da „niko neće ostati iza njih“ ako bude nacija ili grupa koje ne žele da učestvuju u planu?
Srž čitavog plana predstavlja sledećih 17 ciljeva:

Cilj 1: Okončati siromaštvo svuda i u svim oblicima
Cilj 2: Okončati glad, ostvariti bezbednost hrane, poboljšati ishranu i poboljšati održivu poljoprivredu
Cilj 3: Osigurati zdrav život svih ljudi u svim životnim dobima
Cilj 4: Osigurati sveobuhvatno i jednako obrazovanje i dati priliku za učenje svima u svim dobima života
Cilj 5: Ostvariti jednakost polova i dati moć ženama i devojkama
Cilj 6: Osigurati dostupnost vode svima i održivo upravljanje njenim izvorima i sanitacijom
Cilj 7: Osigurati pristup jeftinoj, pouzdanoj i modernoj energiji svima
Cilj 8: Obezbediti održivi i sveobuhvatni ekonomski rast, produktivno zapošljavanje i pristojan posao za sve
Cilj 9: Napraviti otpornu infrastrukturu i promovisati sveobuhvatnu i održivu industrijalizaciju i inovacije
Cilj 10: Smanjiti nejednakost među državama
Cilj 11: Učiniti da gradovi i naselja budu sveobuhvatni, otporni i održivi
Cilj 12: Osigurati održiv šablon potrošnje i proizvodnje
Cilj 13: Hitno delovati protiv klimatskih promena i njihovog uticaja
Cilj 14: Održavati i održivo koristiti okeane, mora i morske resurse pri održivom razvoju
Cilj 15: Zaštititi, povratiti i poboljšati održivu upotrebu ekosistema na kopnu, održivo upravljati šumama, boriti se protiv nastanka pustinja i zaustaviti i preokrenuti propadanje zemlje i gubitak biodiverziteta
Cilj 16: Promovisati mirna i sveobuhvatna društva za održivi razvoj, omogućiti pristup pravdi za sve i izgraditi efikasne, pouzdane i sveobuhvatne institucije na svim nivoima
Cilj 17: Ojačati načine primene i revitalizovati globalno partnerstvo za održiv razvoj.

Mnogi od ovih ciljeva zvuče prilično dobro.
Ipak, šta ako sve te reči imaju neko skriveno značenje za elitu?
Na primer, šta zapravo znači „održivi razvoj“ i kako UN planiraju da osiguraju da se on ostvari globalno?
Patrik Vud, ekonomista i pisac, navodi da UN i njihovi podržavaoci gledaju na održivi razvoj kao na sredstvo za stvaranje dugo očekivanog međunarodnog ekonomskog poretka ili takozvanog „Novog svetskog poretka“.
Oni planiraju da ograniče gotovo svaku ljudsku aktivnost koja utiče na okolinu kako bi mogli da kontrolišu sve što radimo, a reći će nam da jednostavno „spašavaju planetu“.
Oni nikada neće to nazvati „Novi svetski poredak“ jer „održivi razvoj“ mnogo lepše i prihvatljivije zvuči.
Bespotrebno je reći da ćemo moći da se pozdravimo sa pojedinačnim slobodama, a UN su i same priznale da im je glavni zadatak da namerno transformišu model ekonomskog razvoja po prvi put u istoriji čovečanstva.
Kako li će izgledati taj novi sistem? Kako će oni ostvariti tu „utopiju“ koju nam obećavaju?
Vavilon je bio prvi takav pokušaj stvaranja „globalne vlasti“, a od tada pa nadalje globalna elita pokušava ponovo da stvori ono što je Vavilon započeo.
Papa će 25. septembra otputovati u Njujork da bi održao govor na otvaranju konferencije na kojoj će biti pokrenuta Agenda 2030. On će urgirati na čitavo čovečanstvo da podrži UN u onome što pokušavaju da urade.
Ne dozvolite da vas ovaj fini jezik prevari. Agenda 2030 je samo plan za Novi svetski poredak.
Globalisti žele da u potpunosti transformišu sve vezano za današnje društvo. To uključuje ekonomiju, vladu, zabavu, društvene interakcije, porodice, pa čak i religijska verovanja.

Majkl Snajder
http://endoftheamericandream.com/archives/in-september-2015-agenda-21-will-be-transformed-into-the-2030-agenda

https://www.youtube.com/watch?v=TSCKW2rS8_I

https://www.youtube.com/watch?v=Shlx4qu3USo



Mrtvi migranti i psihopate na vlasti

Možda i više nego bilo koja druga kriza posljednjih godina, trenutna ”imigrantska” kriza u Europi otkriva duboki bankrot morala zapadnog društva predstavljanog od strane muškaraca i žena na pozicijama političke i ekonomske vlasti. Ali možda je ”bankrot morala” neadekvatna fraza za opis biti ovog problema, zato jer sugerira da su oni koji kreiraju zapadnu politiku ikad posjedovali funkcionalni moralni kompas ili istinsku brigu za ”druge”.

Objektivni pogled na unutrašnju i vanjsku politiku zapadnih sila kroz posljednjih 100 godina, pokazuje repetitivni nagon ka eksploataciji, zlostavljanju, nezasitnoj pohlepi i masovnim ubojstvima, a sve to pod krinkom ”fiskalne odgovornosti”, ”čuvanja mira”, ”stranih investicija”, ”borbe protiv terorizma” ili drugih paramoralističkih koještarija. Ukoliko se ne slažete, vjerovatno ste autoritarni sljedbenik, emotivno ili ”spiritualno” nesposobni za probavljanje ovakve istine, jer ste možda već progutali previše ”istine” gledajući Fox ili BBC vijesti. Mogu jedino preporučiti strogu apstineneciju od televizije u tom slučaju.

Normalna ljudska bića imaju nevjerovatnu sposobnost da lažu sami sebe, obično da bi opravdali stvari koje ih čine da ”se dobro osjećaju” ili koje su neophodne za opstanak. Drugim riječima, ljudski um ima sposobnost da danas oporavdava ono što jučer nije mogao. Mi možemo, na primjer, izjaviti kako je malo tele slatko jednog dana, a sutra dan ga zaklati i pojesti njegovo meso.

U idealnom svijetu, ono što čini ljude da se osjećaju dobro trebalo bi biti isto što i ono što im je neophodno za opstanak. U osnovi, ljudske potrebe su prilično jednostavne: suradnja sa drugima, osjećaj zajednice, pristup kvalitetnoj hrani, vodi i krovu nad glavom. ”Majka priroda” dala nam je više nego dovoljno neiscrpnih resursa za napredni život svih vrsta na ovoj planeti. Neke životinjske vrste na ovoj planeti će čak ubiti pripadnike svoje vrste ali uvijek u kontekstu opstanka. Dakle ubijanje zbog opstanka nije moralno pitanje i ne predstavlja problem ni za jedno društvo.



Uvriježeni genetski ili moralni ”kodeks” u svim normalnim ljudima i životinjama djeluje kao osigurač koji spriječava bilo koju vrstu na planeti da zastrani od ”prirodnog poretka” i počne bezobzirno uništavati svoju okolinu ili sebi srodna bića. Na ovaj način, osiguran je nastavak vrste i njenog habitata, čak i u ”lošim” vremenima. Nadam se da možete naslutiti kamo idem sa ovom pričom.

Ljudska bića su jedina vrsta na ovoj planeti koja može ubijati samo za ”zabavu”. Ovo je, čini se, devijacija od ”prirodnog poretka”; uistinu, takve individue nisu ”normalne” jer su obično u manjini. Trofejni lovci su jedan primjer ove devijacije, ali njihovi etički prekršaji su beznačajni ako ih usporedimo sa bezobzirnošću gore spomenutih kreatora zapadne politike. Mislim da možemo zaključiti da ljudsko biće koje nonšalantno daje dozvolu ili sudjeluje u nepotrebnom umorstvu drugog ljudskog bića, ne posjeduje savjest ili nije u stanju pojmiti moralni kodeks koji zabranjuje takav čin van konteksta opstanka. Ovakvi ljudi se najbolje mogu opisati kao ”stvorenja” jer ne ispunjavanju ni osnovne kriterije da bismo ih klasificirali kao životinje.

Na lokalnom društvenom nivou, oni koji moraju živjeti sa ovakvim stvorenjima obično iskuse značajne probleme najčešće u formi repetitivnog anti-socijalnog ponašanja. Na globalnom nivou, tamo gdje su se ovakva stvorenja uvukla na pozicije moći nad bilijunima drugih i imaju komandu nad armijama, problem se manifestira kao rat bez kraja, klanje i rasprostranjeni društveni kaos, a sve to bazirano na nekom napumpanom, naizgled ”plemenitom” izgovoru koji je u stvari laž i naracija koju stvorenje koristi kako bi opravdalo ”zabavu” koju mu pruža takvo krvoproliće. Uz to, normalna ljudska bića koja posjeduju savjest i sposobnost da razumiju moralni kodeks, mogu ove sposobnosti izgubiti uslijed stalnog izlaganja paramoralističkim naracijama ovakvih stvorenja i to u tolikom obimu da i sami postanu slična stvorenja.

U slučaju da moram biti još precizniji, izgleda jasno da mnogi od naših dičnih ”vođa” sasvim zadovoljavaju profil takvih stvorenja.

Pa onda kad čujete da netko kaže da ovaj ili onaj političar, predsjednik ili premijer ”laže”, možete razumijeti da ovo nije sasvim točno. U stvari, radi se o neprirodnim ”stvorenjima” koja imaju savršenu sposobnost da lažu sami sebe, da nonšalantno operu ruke od odgovornosti za najgroznija djela. sama po sebi ova sposobnost rađa se iz njihovog potpunog nedostatka bilo čega što podsjeća na savjest, nečega što bi moglo izazvati osjećaj krivnje ili barem neugode zbog ponavljanog i monstruoznog izvrtanja istine.



Ova čudesna sposobnost da se samoobmanjuju u kombinaciji sa uplivom na mišljenje naroda kroz glavne medije znači da su svi oni sljedbenici autoriteta koji sa zanosom slijede pravac takvih ljudi u suštini obmanuti. Neopterećeni savješću i bez duše koju bi mogli prodati ovakvi stvorovi, također poznati kao psihopate na vlasti, nikad ništa ne gube. Međutim, obični ljudi pod njihovim utjecajem, riskiraju sve kada dozvoljavaju da ono što ih čini ljudima i razlikuje od takvih stvorenja erodira kroz stalnu psihološku interakciju sa izvitoperenom ”etikom” stvorenja na vlasti.

Nažalost, ovaj proces tzv. ”ponerizacije” (starogrčki: poneros=zlo) miliona ljudi odvija se na veoma suptilan i manipulativan način, sasvim slično kuhanju žabe iz poznate basne. Ako se žaba ubaci u vrelu vodu odmah će iskočiti ali ako se stavi u hladnu vodu koja se polako zagrijava, neće primjetiti opasnost i biće živa skuhana. I tako, nećete čuti previše negodovanja od strane prosječnih ljudi. Dapače, većina takvih prosječnih ljudi je potpuno predana podršci ”autoriteta” koje su izabrali i toliko su ufurani u svoju ”dobro se osjećam” priču da ćete ako im pokušate ovo objasniti vidjeti životni primjer onog što je Morpheus mislio kada je u filmu Matrix rekao Neu:
"Kad pogledaš okolo, što vidiš? Biznismeni, učitelji, advokati, stolari. Upravo umovi ljudi koje pokušavamo spasiti.[...] Moraš razumjeti, većina ovih ljudi nije spremna na iskopčavanje iz sistema. I mnogi su toliko ogrezli, toliko su ovisni o sistemu da će se boriti da ga sačuvaju."
U posljednje 4 godine, ”stvorenja” u američkoj vladi i njihove europske marionete namjerno su uništili cijela društva u Siriji i Libiji, dijelom zbog dobiti a djelom iz ”zabave”. Slobodno se nastavite užasavati nad slikama sirijskih (ili iračkih ili libijskih) beba koje se mrtve nasukavaju na europskim plažama samo se nemojte čuditi. Nemojte se čuditi kad se vaša apatija koja se pretvorila u sućut transformira u netolerantnu netrpeljivost onog momenta kad neki ”terorist” migrant ubije neke Europljane u još jednom tipičnom napadu pod lažnom zastavom. Upravo zbog toga su operacije pod lažnom zastavom i izmišljene - da vas izmanipuliraju, jer ljude je vrlo lako izmanipulirati.

Većina samozadovoljnih "neo liberalnih” zapadnjaka je progutala (a trenutno i podriguje) ”osjećam se dobro” naraciju da su migranti u isto vrijeme i opasnost i kompliment europskim ”visokim demokratskim idealima” i načinu života. Ako bih im ikada mogao dati savjet, rekao bih da umjesto da se zgražavaju nad situacijom budu zahvalni što je jedina posljedica koju trpe zbog nedjela svojih vlada tek poneko migrantsko dijete nasukano na njihove čiste obale. Jer da živimo u mikrokosmosu u kojem je istina univerzalno priznata bili bi primorani gledati tisuće sirijskih beba koje su ubijene u sirijskoj ”revoluciji” za svrgavanje Asada koju su inspirirali amerikanci i EU, i uz to se pomiriti sa činjenicom da su ove bebe umjesto ”dobro se osjećam” naracije o ”slobodi i demokraciji” ubijene u vaše ime iz ”zabave”. A onda bi mogli preći na desetine tisuća iračkih beba.



Ja sam putnik kroz vreme, evo šta će se dogoditi!

https://www.youtube.com/watch?v=cYPa1LmR4kM

http://www.skandalozno.rs/zabava/covek-koji-je-uzburkao-internet-ja-sam-putnik-kroz-vreme-evo-sta-ce-se-dogoditi

https://www.youtube.com/watch?v=9gU6BIWlxOU



Putnik kroz vreme Al Bielek: Proveo sam dve godine u 2137. godini i video svetski rat
Al Bielek je opisao 6 nedelja provedenih u 2137. godini i 2 godine koje je proveo u 2749. godini. Zapanjujuće je to što se sve odigralo 1943. pre 71 godine. Ceo događaj se ne bi ni pominjao da se u međuvremenu nije obistinilo sve što je Bielek video. Ovi zapisi su obelodanjeni decenijama ranije. Treba dodati i to da sve ovo ne bi trebalo da bude čudno jer su američki eksperimenti sa manipulacijom vremenom i teleportacijom materije, započeli u to vreme.
Montok projekat predstavlja niz tajnih projekata vlade SAD koji su sprovedeni u Kampu heroja, vazduhoplovnoj stanici Montok ili na Long Ajlendu u cilju razvijanja psiholoških ratnih tehnika i egzotičnih istraživanja koja uključuju putovanje kroz vreme.


Žak Vale je naveo da je Montok projekat deo Filadelfijskog eksperimenta.

Al je opisao čega se seća nakon što je 13. avgusta 1943. (datum Filadelfijskog eksperimenta) godine otputovao u budućnost na U.S.S. Eldridge-u.

On je sa svojim bratom, Dankanom Kameronom, završio u bolnici u budućnosti gde se šest nedelja oporavljao od povreda od zračenja.

Medicinski sistem u budućnosti koristio je vibracione i svetlosne tretmane.
Na TV-u su se nalazili isključivo edukativni program i vesti.

Tada je zapazio da su promene na Zemlji uzrokovale razne geografske promene koje su počele tokom 21. veka i trajale do 2025. godine.

Obale i unutrašnjost SAD i Evrope drastično su se promenili u odnosu na danas.

Nivo vode je porastao i Florida se u velikoj meri smanjila. Atlanta, Džordžija, nalazila se samo 4,5 kilometra od okeana. Misisipi je proticao kroz unutrašnjost. Velika jezera su postala jedno veliko jezero.

Infrastruktura SAD se raspala. SAD i Kanada više nisu posmatrane kao nacije.

U 2137. godini je postojao neki labavi oblik vojnog zakona.


Centralne vlasti nije bilo.

Magnetni polovi Zemlje su počeli da se menjaju, ali je napravljen veštački pol koji je sprečio kolaps i obrtanje magnetnih polova.

Svetsko stanovništvo je redukovano na 300 miliona. Stanovništvo SAD je iznosilo oko 50 miliona.

On tvrdi da je vlada SAD između 1954. i 2000. godine radila sa vanzemaljcima, sakupljajući njihovu tehnologiju.

Problemi su počeli između 2003. i 2005. godine. Novi svetski poredak je počeo da preuzima planetu i razvio se rat. U nekom momentu nastao je rat u kojem su se Rusi i Kinezi borili protiv SAD i Evrope. Brojni gradovi u SAD su uništeni. Novi svetski poredak se raspao.

Vlada već danas poseduje tehnologiju koja bi smanjila štetu od zračenja i nuklearnog otpada za par dana, ali odbija da je iskoristi iz političkih razloga. U budućnosti će se ta tehnologija iskoristiti za raščišćavanje zračenja preostalog od Trećeg svetskog rata.

Bijelek se zatim, neobjašnjivo, našao u 2749. godini gde je proveo dve godine. Tamo su postojali gradovi na kopnu ali i u vazduhu. Gradovi u vazduhu su mogli da se pomeraju na bilo koje mesto na Zemlji. Nije postojala vlast. Celim svetom je upravljao Kompjuterski sistem sa veštačkom inteligencijom koji je komunicirao telepatski.

Struktura društva je bila socijalistička u potpunosti i vodilo se računa o preživljavanju i potrebama svakog pojedinca.

On se zatim vratio u 2137. godinu gde je pokupio Dankana i vratio se u 1983. godinu.

https://www.youtube.com/watch?v=HyH3yjupayA

https://www.youtube.com/watch?v=0a9qEwcZZqo



Светозар Радишић: САД и ЕУ ратују против Срба

Аутор написа, Светозар Радишић, сматра да се Србима упорно понавља историја и то понављање подсећа на чудесну благодат, као да постоји учитељ који је бескрајно стрпљив и чека да се животна лекција кад тад научи.
Тренутно у окупирану, опљачкану и обесправљену Србију, преко неспретних марионета у државној администрацији перфидно смештају избеглице за чији су прогон најнепосредније везане структуре тзв. великог брата. Реч је о незамисливим злочинцима, а све више књига потврђује да су првосвештеници Левити и њихови наследници језуитски талмудовци са симболима Вавилона и Старог Египта превршили сваку меру. Како изгледа тај антисвет може се сазнати из књига као што су Српско срце Јоханово, Акција Донатор и (Про)Западни Злочин.
Генерал-мајор Константин Павлович Петров је добро запазио да је „процес концентрације управаљања производним снагама фактички завршен“. Али, зашто су Срби и Руси толико занимљиви за деструктивце? Зашто су човек и његов свет назадовали, уместо да напредују?
Постоји једноставан одговор. Истинска интелигенција је уништавана много година унапред. У појединим градовима у претходним временима (познат је пример, за Јарослављ), гимназијалце су убијали само зато што су носили качкете уз униформу. Чим се помоли качкет, следи метак у потиљак. Да не би израстао нови руски интелигент. Зато су дечаци ишли улицама без качкета. Онда су чекисти, након хватања неког дечака, на његовој глави, на коси, тражили линију улегнућа која је остала од качкета. Чим нађу такво улегнуће, на лицу места га устреле. Када су уништавали гимназијалке, гледали су и на лепоту. У првом реду су уништавали оне лепе. Да не би потом нарађале лепу руску децу. Јер, деца ће одрасти и исто постати интелигенти. Тако се радило пре једног века.
Тако су пролазили Руси, а Срби се у вечној садашњости питају зашто су се сви устремили на њих, када никоме зло не чине. Зашто Србима одузимају име, писмо, језик, навике, веру, традицију, историју, душу? Зашто Србе убијају и прогоне? Зашто, зашто, зашто, хиљаду Зашто?
Препознате су велике лажи, [1] везане за намерно изазвање ратова, лажно слетање на Месец, лажне револуције и погубљења вођа, лажне историје, а потом лажна погубљења слуга и робова „светске владе“. Нису више тајанствени „пацовски канали“, „Ватикански тунели“ и инсценирања злочина у Вуковару, Дубровнику, на Маркалама, у Сребреници и Рачку (толико бар Срби знају). Нескривени државни тероризам који се уврежио широм света и провидне подвале преко организација типа „Отпор“, згулиле су маску с вавилонско-језуитског обличја тзв. великог брата. Важно је што су раскринкани пре него што су успели у науму да униште род на којем је заснован исконски дах планете. Садашњост сведочи да су доктори наука Анатолиј Кљосов, Генадиј Дљасин и Генадиј Темњиков стигли у последњем тренутку и да ће њихова истраживања пресудно утицати на освешћивање људског рода. Наравно, то никако не одговара вавилонско-језуитском, по ко зна који пут „најновијем светском поретку“, који је стваран дуже од 2520 година. Деструктивци нису успели све да сруше.
После свега што се догодило, и шта су о догађајима људи вични прекрајању историје записали, не зна се да ли је постојала Византија, други, трећи и источни Рим, или су Источне Ромеје касније, ко зна зашто, назвали Византијцима? Да ли су постојале Туделска Србија, Тулуска Србија, Фрушка, Данска Србија/Данија, Полапска Србија, Балтичка Србија, Веле Србија, Тодора Велимировића Србија, Северноафричка Србија (Вандалско царство)? Шта је то написао Сигмунд Фројд у брошурици о Мојсију? Како сазнати да ли је Подунавље исто што и Горњи Египат? Да ли је Галичица исто што је библијска Галилеја? Не зна се да ли је Свети грал златни врч Исуса Христоса, или је пехар Александра Македонског. Не зна се да ли су Исус Христос и Иса из Кашмира иста личност. [2] Осим тога, не зна се где се налазила Троја. Не зна се зашто се Швајцарска зове Тајна Србија, а један део Русије Нова Србија. Да ли је Карађорђе Петровић пореклом Анаут? Зашто је Фридрих Ниче написао композицију која се зове „Србија“? Да ли је Никола Пашић учествовао у „Бернској афери“? Да ли је Мартин Борман умро у бункеру, или је руководио препородом Немачке после рата? Да ли је Хитлер умро природном смрћу 1962. године у Аргентини? Да ли је Јозеф Менгеле наставио злогласна истраживања на људима у Сједињеним Државама? Да ли се у Астани још једном користе стари србски симболи? Да ли су… итд, итд.
Познато је, да је садашњу опште признату светску историју написао француски лингвиста и историчар Јосиф Јустус Скалигери историјском опусу под називом Opus Novum deemendationetemporum (1583) и Thesaurumtemporum (1606). Обе књиге пуне су олако написаних датума, произвољно писаних без научне верификације. У књигама се понављају датуми који су дељиви, или се слажу са кабалистичким бројевима 333 и 360. Његову хронологију је завршио француски језуита Дионисиос Петавиус у делима De Doctrina Temporum, 1627. и 1632. године. Књига Откровења је највероватније написана тек у 15. веку (јер садржи хороскоп – зодијак датиран од 25. септембра до 10. октобра 1486. године, а саставио га је кабалиста Јохан Ројхлин). Званично, Откровење је настало у време владавине цара Домицијана, око 95. године. Један мањи део научника тврди да је књига написана већ за време прогона хришћана у доба Нерона Клаудија Цезара Августа Германика, мало пре 70. године. [3]
Ко спречава научнике, друге интелектуалце и системце да дају одговоре на наведена питања? Ко не дозвољава да се у школама у Србији предаје о прекрајању историје и важности србског језика и ћирилице? Зашто се на таква питања одговара подсмехом, иронијом и одмахивањем? Да није реч о домету и остваривању Доктрине 20/1, усвојене 18. августа 1948. године у Савету за националну безбедност САД, ради разбијања СССР, ЧССР и СФРЈ, или је реч о неким још мистичнијим разлозима?
Где су у тој стварности азиланти? Део њих не жели да иде даље. Желе да остану у Србији. Невладине организације предлажу да прогнаници остану у сиромашној Србији и да им се упркос немоћи понуди држављанство. Вехабије користе прилику да врбују пролазнике за остваривање подривачких циљева. Међу хиљадама људи у колонама налазе се сигурно и плаћеници деструктиваца, уходе и потенцијални терористи. Речју – хаос. Уз то, бивши француски председник Никола Саркози је конкретан: „Требало би отворити и прихватне центре у земљама Северне Африке, као и у Србији или Бугарској, јер те две земље нису у простору Шенгена“. Очевидно је да је то још један прорачунати притисак на Србе да се определе за Западну Европу и НАТО, против Русије. Хумани лицемер у улози језуитског пиона, понудио је накнадном памећу решење уместо актуелног председника Француске. Та игра је одавно проваљена. Наводно штите режим преко „независних“ слободњака. У ствари, треба утрошити Србе против братског руског народа. Све што се догађа је припрема за следећи неминовни рат између западне и источне цивилизације, односно одвлачење пажње од припреме. Када би успели да придобију Србе за рат против Руса, то би значило „једним ударцем…“. Савршени злочин.
Прогнаници и њихова судбина су само још један доказ да рат САД и ЕУ против Срба није престао. Он траје у свим димензијама. Капитулантска власт нема храбрости да тражи да дојучерашњи непријатељи оправе зграде које су симболи и споменици агресије, подсетници на бесправни напада на Србе 1999. године, а већ прихвата и даље намете и понижења. Поврх зграде Министарства одбране СРЈ налазе се билборди и рекламе војске које ће, по свему судећи, учествовати у походу на исток. Сједињене Државе и Европска унија преко следбеника египатско-халдејских првовештеника чине све да униште Србе, освоје њихов простор и ресурсе и да наставе поход на исток, у настојању да униште и Русе. Наводно, основни проблем су православље и словенство. Чак и да су православље и словенство сметња, у демократизованој цивилизацији не би смело да се помене такав разлог за притисак, убијање и истребљивање.
Када се изгради превисока кула, она се сруши на градитеља. Да се то временом не би понављало, потребно је знање о човековим дометима. Проблем је што су западни деструктивци остали без умних људи, заборавили основни концепт, несвесни времена, опасни по себе и цео свет. Планета Земља је остала без извесније будућности због њихових схватања.
Ипак, иза људског рода на планети Земљи полако али сигурно остају преваре, а чини се да и вековима гајена мржња губи дах. Људи прогледавају и освешћују се. У понуди је суштинска слобода. У планетарној представи под називом „Сан летње ноћи“ Срби и даље имају важну улогу.

http://www.vaseljenska.com/intervju/svetozar-radisic-sad-i-eu-ratuju-protiv-srba/



Zahvaljujući razvoju tehnologije i dostupnosti digitalnih uređaja, sada je veoma jednostavno zabeležiti jedinstvene momente u životu. Osim toga, moguće je ne samo snimiti takve trenutke, već ih zahvaljujući internetu podeliti sa celim svetom.

Međutim, neki od tih snimaka sadrže neverovatne i neobjašnjive kadrove. Snimak koji sledi objedinjuje 5 najmisterioznijih slučajeva.

Prvi slučaj je zabeležen u Rusiji i predstavlja momenat kada se u krcatoj raskrsnici ispred automobila niotkuda pojavio drugi automobil, a mnogi tvrde da je u pitanju automobil-duh.

Zatim, u promotivnom filmu Čarlija Čaplina iz 1928. godine pojavljuje se žena koja koristi mobilni telefon. Neki smatraju da žena na snimku sluša radio koji je prislonila na uvo, međutim, to ne objašnjava zašto istovremeno i govori.

Ima i onih koji su ubeđeni da je u pitanju osoba koja je putovala kroz vreme i da zato sa sobom ima uređaj iz budućnosti.

Sledeći neobjašnjiv događaj je zabeležen u Americi, kada je policajac, u pokušaju da zaustavi vozilo koje se prebrzo kretalo, mogao samo da bude svedok njegovom misterioznom nestanku kroz ogradu!

Neki smatraju da je automobil mogao da se provuče ispod žičane ograde, mada policajac tvrdi da je žica nakon incidenta bila uredno pričvršćena za stubove.

Zatim, 23. septembra 2013. na Jutjubu se pojavio klip sa crvenim i plavim pravougaonicima i pištećim zvukom. Tokom dana, na Jutjubu se pojavilo preko 300.000 identičnih klipova.

Niko sa sigurnošću ne zna šta ti snimci znače niti ko je WebdriverTorso koji je postavio ove snimke. Neki smatraju da je to mogao biti rad vanzemaljaca.

Tokom 2008. i 2011. godine pojavili su se snimci na kojima se vide neobična bića koja se sporo kreću. Imaju samo glave i duge noge. Ostalo je nerazjašnjeno da li su u pitanju zaista neka nepoznata bića ili samo nečija šala.

https://www.youtube.com/watch?v=3IGkmtcTWhU

donwlayco:


Nema dokaza kako je nastao čovek

U arheologiji i popularnim medijima uopšte se već dugo raspravlja o nedostajućoj karici među arheološkim/paleontološkim zapisima o fosilima majmuna i čoveka.

Englez Čarls Doson je 1911. godine dramatično objavio da je pronašao nedostajuću kariku u 500.000 godina starim kostima piltdaunskog čoveka, takozvanog „prvog Engleza“.

Otkriće je dovelo do detaljnog proučavanja koje je trajalo decenijama. Međutim, početkom pedesetih godina, kada su razvijene nove naučne metode određivanja starosti, dokazano je da je piltdaunski čovek sve vreme bio prevara.

Čovek po imenu Rejmond Dart je 1925. godine pronašao fosilizovanu lobanju u Južnoj Africi, za koju je utvrđeno da je lobanja najstarijeg poznatog pretka homo sapijensa. Ova lobanja pronađena u Taungu je bila prvi pronađeni fosil australopitekusa, što je i ostala do danas.


Međutim, u to vreme se naučnici nisu slagali oko toga jer se priča nije uklapala u otkriće piltdaunskog čoveka. Mnogi arheolozi su smatrali da je rodno mesto ljudske rase Engleska, a ne Afrika.

Kosti piltdaunskog čoveka su pronađene prilikom iskopavanja u Piltdaunu u Engleskoj, kada su predate Čarlsu Dosonu, geologu amateru. On se udružio sa brojnim naučnicima, uključujući Artura Vudvarda Smita, Tajlharda de Šardina i Artura Kejta, koji su bili više nego uzbuđeni što je nedostajuća karika otkrivena baš u Engleskoj.

Oni su došli do zaključka da su i lobanja i vilica i zubi pripadali jednom drevnom hominidu. Oni su daljim iskopavanjem došli do nekih primitivnih alata za koje su naveli da su pripadali piltdaunskom čoveku.

Paleontolog Kenet Oukli je 1939. godine razvio novu metodu datiranja pomoću fluora. Fosili i kosti apsorbuju fluor iz okolne zemlje i vode. Stoga bi fosili pronađeni na nalazištu trebalo da imaju istu količinu fluora kao i okolni medijumu, koji se mogu datirati geološki.



Vilica i deo lobanje iz Piltdauna, koji su testirani 1949. godine, imali su istu količinu fluora, što ukazuje da su stvarno pronađeni zajedno. Međutim, datiranje fosila je pokazalo da su fosili stari samo oko 50.000 godina, odnosno da potiču iz vremena kada je već bilo fosila modernih ljudi.

To je dovelo do zaključka da fosili iz Piltdauna zapravo ne predstavljaju evolutivni proboj.

Profesor fizičke antropologije sa Oksforda, Džozef Vajner, uključio se u ovu priču 1953. godine. On se susreo sa Ouklijem na banketu, gde su raspravljali o piltdaunskom čoveku. Vajner nije mogao da prestane da razmišlja o tome i počeo je da istražuje i da ispituje otiske fosila.


On je uočio da zubi izgledaju kao da je na njima iskorišćeno neko abrazivno sredstvo da bi izgledali kao da su dugo korišćeni. On je kontaktirao Ouklija i zamolio ga da ponovo pregleda prave fosile.

Njih dvojica su zatim hemijskom analizom došli do zaključka da zubi i vilica nisu jednako stari kao lobanja, te da uopšte nisu ni fosili. Bile su to kosti koje nisu čak bile stare ni 50.000 godina, već par stotina godina.

Izgleda da je Doson namerno petljao sa hemikalijama tako da izgleda kao da vilica i lobanja pripadaju jedno drugom, a još je šokantnije bilo otkriće da je vilica pripadala orangutanu, a lobanja čoveku.

Konačno je utvrđeno da je piltdaunski čovek zapravo sve vreme bio prevara. Činjenica je da je bilo mnogo kritika još od vremena kada je Doson objavio da je otkrio ovaj fosil.

Doson je u svojoj karijeri tvrdio da je našao brojne značajne fosile, ali je 2003. godine dokazano da je čak 38 predmeta iz njegove kolekcije lažno. Čitav Dosonov hobi je bio zasnovan na lažima i prevari. Da ironija bude veća, on je čak bio i advokat. Doson je umro 1916. godine, verujući da je njegova prevara uspela.

https://www.youtube.com/watch?v=L99Iko3-B1o

https://www.youtube.com/watch?v=S_LY-LZtJAs



Господари новца припремају свет за долазак антихриста

Кабала – религијска основа садашње економске кризе

Новац је инструмент за долазак антихриста. То јест, у суштини ствари, читавом економском и чисто материјалном кризом господари новца постављају темеље есхатолошких процеса.

Ми живимо у Русији, православној земљи. Но, господари новца су такође крајње религиозни људи. И, пре свега, они живе по кабали. А кабала је њихово поимање духовности, својеврсна побуна унутар талмудског јудаизма. Јер овај строго регулише активности Јевреја – јудеја, развој њихове мисли. А тамо је, уосталом, било људи мислећих, који су говорили: „Загушљиво нам је и тесно у границама Tалмуда“. И тако су почели да стварају своју филозофију, која је названа кабала. Они су се бавили манипулацијом, „цифровањем“ закона, пророка, комбиновали су различите цифре и извлачили своје закључке. Кабалисти су сматрали да на основу изучавања бројева, – што је друштво цифрократије, – спознају тајне света.

У једном тренутку кабалистика се транформисала –  добила је нови садржај, и они су рекли: „Ме не желимо само да упознамо свет – ми желимо да га променимо“. Помоћу манипулације бројевима, цифрама и символима. Ето, то је духовни смисао садашњег финансијског система! То је практична кабала.

Иницијатори садашње светске економске кризе су кабалисти; криза ће се окончати када господари новца постану господари света

Садашњу кризу иницирали су кабалисти – господари новца, како би постигли жељени циљ. Светску власт. Они сами себе називају „претечама“ месије. Православни тог месију називају „антихрист“! И, наравно, они знају шта раде! Они су одбацили Христа – Месију и чекају лажног месију. За православне је несумњиво и јасно да је реч о антихристу. Сви Свети Оци писали су о томе.

Што се тиче садашње кризе, ја не знам, може бити да ово није њен последњи, већ нови талас. Мислим да ће се она завршити када господари новца постану господари света. Тада ће се и криза окончати. Новац је испунио своју функцију. Сва ова финансијска тржишта и инструменти ће нестати! Све ће ишчезнути. А шта ће остати? Такво друштво може се описивати различитим речима и категоријама. Може се читати Откривење Јована Богослова – Апокалипса… Може и Маркс, може и Енгелс или Хилфердинг. Он је у свом делу „Финасијски капитал“ писао да су банке најсавршеније институције капитализма с почетка 20. века, и да ће оне временом организовати друштво. То је такозвана теорија организованог капитализма. Узгред, чак је и Лењин говорио: „Ми нећемо сасвим уништити банке. Зато што су то институције организације евиденције и контроле“. Дакле, не институције које, на пример, само дају зајмове итд.

Шта ће остати после укидања новца?

Концлогор! Новац у концлогору није потребан. Ја говорим оштро, али ослањајући се на дела како богослова, тако и аутора политичко-економских радова; на основу чињеница тако испада.

Дакле, надзорници у том концлогору биће саме банке – „институције евиденције и контроле“. У Откривењу је написано да ће на десну руку и на чело давати „број звери“. А знак звери – то је микрочип. Уосталом, стручњаци говоре да су то заиста оптималне тачке за аутономан рад микрочипова, због температурног режима тих делова организма…

Све ово је помало застрашујуће. Поготово за људе који повремено долазе у контакт са овим духовним стварима и, можда, још увек не разумеју сасвим сву логику светског историјског процеса.

Русија је „Онај који сада задржава“ зацарење антихриста

Као православац могу рећи да се историја развија по промислу Божијем. Постоји одређен план. Тачније, Бог је створио и видљиви и невидљиви свет. Човек као круна творевине такође има одређену мисију, итд. И свака земља, свака држава има своју историјску мисију. Једна је мисија Грчке, друга – Русије, трећа – Америке. У том смислу, како су говорили Свети Оци, Русија је „Онај који сада задржава“, тј. брана, баријера, која не допушта да се антихрист још данас зацари на овој нашој земљи.

… Да, наравно, видимо шта се збива у Русији, али све може да се схвати само кад с пореди с нечим другим. Ми ипак још увек имамо земљу – брану. Васцели  свет,  који још није пропао, са надом гледа у Русију.

Наше финансијске власти не раде у интересу руског народа, већ у интересу господара новца. Испоставља се да брана задржава свет, а њени управитељи вуку на другу страну. Историја је устројена на такав начин да Господ тим мрачним силама понекад допушта да однесу победу и да управљају људима. Када је Апостол говорио: „Свака власт је од Бога“, он је имао у виду да Бог може допустити владавину тим мрачним силама, о којима ми говоримо данас у вези са  Русијом и светом. То је као тас. Бог гледа на нас и даје нам шансу. Он се односи према нама као према малој деци. Да, наравно, ако се отац не брине о малој деци,  онда их одрасла деца и хулигани могу истући, згромити, па чак и убити. Управо тако је и овде. Да би нас нечему научило.

Свети Николај Српски: „криза“ је Суд Божији!

Ето, ми све време говоримо „криза“, а Николај Српски, Светитељ 20. века, који је био сведок – очевидац и чак жртва многих катаклизми тог времена, подсећао је да је „криза“ грчка реч и означава „Суд Божији“! Он је говорио: „Добро размислите,  то је суд Божији!“ То није просто резултат некаквих диспропорција у економији, нити резултат неких грешака у финансијској новчано-кредитној политици,  то Господ шаље упозорења: људи, покајте се, и тада ће се све нормализовати…

Које су најпрофитабилније инвестиције данас?

…Дакле, која је најпрофитабилнија инвестиција у текућим условима? – некретнине, кућа са земљиштем изван града, неке реалне активе: намирнице, злато, земља, вода… и, – што је главно, – људи. Не мртва материја. Јединка не може опстати. Немој имати сто рубаља, већ сто другова. Треба се организовати. Ако имаш само једну копејку, не жали је. Или је просто дај или је позајми. Тврдим да ће се вратити стоструко! Разумете? То је највреднији ресурс. А ми на то заборављамо. И уопште, понекад у шали кажем: „Због чега се појавио новац? Због дефицита људских односа и поверења!“ Погледајте, да ли у породици постоје трговачки односи? Не. Зато што тамо постоје људски односи. А у ширем друштву они умиру. Па хајде да изађемо изван породица и створимо таква друштва. Уверавам вас да они могу да живе ако не без новца, онда са много мањом количином новца.

То јест, главни ресурс за превладавање криза су људи, узајамна комуникација и наша консолидација.

https://www.youtube.com/watch?v=PEUBQ1ooEfg



Исламска држава објавила је 11 заповести за хришћане који живе у сиријском граду Ал Карјатану, уз напомену да ће исте важити и за све остале вернике на садашњим, као и будућим територијама које намеравају да окупирају.

Заповести које су исламски фундаменталисти објавили хришћанским верницима углавном се односе на забране, уз ултиматум да се мора прихватити ислам.

Иако Исламска држава није прецизирала које ће последице доживети хришћански верници уколико не поштују 11 заповести, није тешко претпоставити да ће казна највероватније бити смрт. Подсетимо, Исламска држава на освојеним територијама углавном одузима хришћанима личне исправе, чиме им отежава евентуално бекство.

Екстремисти напомињу да њихове заповести нису поређане по посебном реду, пошто су све подједнако важне за хришћане.

***

Ево 11 заповести које је Исламска држава објавила хришћанима:

– обавезно прихватање ислама;

– потписивање посебног уговора о понашању у Исламској држави;

– плаћање пореза на немуслимане;

– забрањено је оснивање хришћанских цркава;

– забрањено је излагање муслимана хришћанским симболима;

– забрањено је изговарање хришћанских молитва испред муслимана;

– забрањено је вређање муслиманских религијских уверења;

– забрањено је сакривање шпијуна који су против Исламске државе;

– не сме се ни на који начин подривати Исламска држава;

– забрањено је поседовање оружја;

– забрањено је трговање свињетином и вином.

https://www.youtube.com/watch?v=C14Yu0nJCVg

https://www.youtube.com/watch?v=vsknxGSGovE

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju