Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Ceo grad pod prismotrom  (Pročitano 25614 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

zs

  • Gost
Ceo grad pod prismotrom
« poslato: 05-10-2007, 11:45:20 »

Sa 15 kamera pokriveni su svi prilazi i izlazi iz grada, značajne raskrsnice, javne površine u centru i pored korita reke Crnice. Kamere su povezane sa kontrolnim centrima u opštini i policiji, što bi trebalo da dovede do smanjenja kriminala
PARAĆIN - Petnaest kamera, povezanih sa kontrolnim centrima u opštini i Policijskoj upravi, smanjiće broj izvršenja krivičnih i prekršajnih dela, olakšaće rad policiji, koja će moći blagovremeno da interveniše, ali će kontrolisati i rad pojedinih službi, rečeno je prilikom svečanog otvaranja kontrolnog centra u paraćinskom MUP-u. Inače, kamerama su pokriveni svi prilazi i izlazi iz grada, značajne raskrsnice, javne površine u centru grada i pored korita reke Crnice, kao i uži centar grada.

- Veoma smo zahvalni paraćinskoj opštini zbog uvođenja video-nadzora. Najvažnije je da će on poboljšati rad policijske stanice, koja je i do sada imala zapažene rezultate. Operativni rad će nesumnjivo biti kvalitetniji. Dakle, Paraćin je primer za ugledanje, koji bi trebalo da slede i ostale opštine Pomoravlja - rekao je pukovnik Milutin Savić, načelnik SUP Jagodina.

Saša Paunović, predsednik opštine Paraćin, podsetio je da je prva optička veza između opštine i škola uspostavljena maja prošle godine, a da su dva meseca kasnije postavljene prve dve probne kamere i prvi video-server za monitornig. Lokalnoj samoupravi predstoji „pokrivanje“ glavnih pešačkih prelaza i prelaza preko Crnice, jer su to pravci kojima će počinilac krivičnog dela bežati.

- Međutim, oni će biti registrovani, jer policija snimke može da pogleda i posle

nekoliko dana. Zato smatram da će ih mogućnost registrovanja odvratiti od izvršenja krivičnog dela. Kamere su dobre i za rad inspekcija, naročito komunalne. Tako smo nedavno utvrdili ko je polomio sadnice u gradskom parku. S druge strane, znaćemo i da li su radnici komunalnog preduzeća oprali ulice - precizirao je Paunović.

On je još dodao da je opština u sistem video-nadzora uložila oko 10 miliona dinara i da je prilikom izrade jedinstvenog telekomunikacionog sistema opštine, čija će infrastruktura biti korišćena za prenos signala video-mreže, bila rukovođena velikom uštedom finansijskih sredstava.

Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Ceo grad pod prismotrom
« Odgovor #1 poslato: 05-10-2007, 15:34:59 »

  KONTROLA!! TAKO TREBA!!  :aq07: :aq07:

  Paracin izgleda radi stvari po logicnom redu! Za razliku od Jagodine!

 
Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Ceo grad pod prismotrom
« Odgovor #2 poslato: 05-10-2007, 18:33:40 »

Svaka cast!
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Ceo grad pod prismotrom
« Odgovor #3 poslato: 05-10-2007, 18:59:09 »

1984- Orvel
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Ceo grad pod prismotrom
« Odgovor #4 poslato: 05-10-2007, 20:57:07 »

1984- Orvel
:aq24: :aq24: Ali taj roman spada u naucnu fantastiku!

U mnogim zemljama se pokazalo kao najefikasnije sredstvo za suzbijanje kriminala a i gradjani se osecaju bezbednije.

Plus, snimci mogu da posluze kao dokaz na sudu. :aq29:

Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Ceo grad pod prismotrom
« Odgovor #5 poslato: 05-10-2007, 21:37:17 »

pazi sasa nije tu izmislio toplu vodu, kao sto i nema potrebe. on je jednostavno to prepisao iz neke od zemalja gde je to uobicajeno i sasvim korektno funkcionise. to je jedino i trebalo uraditi.

mi za razliku od ostatka razvijenog sveta nemamo potrebe da mnogo sto sta izmisljamo, jednostavno mozemo primenjivati i koristiti tudja iskustva, oni su odavno prosli kroz mnoge faze i iznasli su najprakticnije resenje
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Ceo grad pod prismotrom
« Odgovor #6 poslato: 06-10-2007, 10:28:37 »

Pa ne znam da li bi to bilo u Jagodini efikasno. Šteta da slikaju kršitelje ako ih niko ne progoni.
Sačuvana

nickollica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 735
  • jagode su jagode i supermen je jak
    • AzrA
Одг: Ceo grad pod prismotrom
« Odgovor #7 poslato: 06-10-2007, 16:23:08 »

veliki brat....na vecoj povrsini!!!
Sačuvana
jagode su jagode i supermen je jak


Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Ceo grad pod prismotrom
« Odgovor #8 poslato: 06-10-2007, 17:26:59 »

Ma namena kamera je suzbijanje kriminala ALI moze da se upotrebi eto i za vandalce. :aq29:

Sumnjam da ih ne bi teretili da znaju ko je!

Nema veze sto Sasa nije to izmislio, covek je to primenio i to za napredak opstine!

Nije ni Palma izmislio ZOO i AQUA a slave ga i blagosiljaju kao da jeste!

Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Ceo grad pod prismotrom
« Odgovor #9 poslato: 06-10-2007, 19:06:50 »

E nikolice, ovde si pametno prokomentarisao, veliki brat - veliki mozak (na vecoj povrsini).
Sačuvana

nickollica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 735
  • jagode su jagode i supermen je jak
    • AzrA
Одг: Ceo grad pod prismotrom
« Odgovor #10 poslato: 06-10-2007, 19:38:34 »

hoces da kazes da sam negde lose prokomentarisao?
Sačuvana
jagode su jagode i supermen je jak


Rope

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 221
Одг: Ceo grad pod prismotrom
« Odgovor #11 poslato: 10-10-2007, 14:50:32 »

ili glupo?
Sačuvana
Love is about being both soft and hard.
Like a penis.

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Ceo grad pod prismotrom
« Odgovor #12 poslato: 10-10-2007, 16:42:08 »

Dobro je to sigurno da se ima nekoliko kamerica ali ne bi voleo da zivim npr. u Londonu gde ima nekoliko hiljada kamera i da znas da te non stop neko gleda
Sačuvana
Dark Eagle

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Ceo grad pod prismotrom
« Odgovor #13 poslato: 10-10-2007, 21:14:17 »

15 kamerica za Paracin je isto sto i hiljade za London!

Preko 7 miliona stanovnika na 1500 kvadratnih kilometara! 
Sačuvana

Schnuffel

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 682
    • Schnuffel
Одг: Ceo grad pod prismotrom
« Odgovor #14 poslato: 17-04-2008, 12:08:45 »

Pazi, pazi ima voajera u Pn, a Paunović je najveći.
Sačuvana
Živimo ljubav, budimo ljubav, zračimo ljubav.
Radnik svetlosti

Paracinka1

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6
Одг: Ceo grad pod prismotrom
« Odgovor #15 poslato: 12-09-2008, 15:53:36 »

HVALA VAM NA OSMOTRAVANJU "SUNCANOG TRGA"! OMOGUCILI STE MI POGLED NA VOLJENI MOST, NA IZGRADNJU NOVOG OBJEKTA, NA KEJ....
HVALA VAM! TU SAM SE RODILA (pre dosta godina), ZAHVALJUJUCI VAMA MOGU ,KAD GOD POZELIM, POGLED SA ZAPADA DA BACIM NA DELIC GRADA KOJI POSEBNO VOLIM....

    PARACIN JE, VERUJTE MENI (videla sam dosta) JEDAN OD LEPSIH GRADICA U EVROPI!!!!!!

AAAAAAAAAHHHHHHHHHHH, ZAVIDIM VAM U KAKO LEPOM GRADU ZIVITE!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sačuvana

mina

  • Gost
Одг: Ceo grad pod prismotrom
« Odgovor #16 poslato: 25-12-2008, 00:32:53 »

 :xq007:Bila sam u leto na odmoru ali o kamerama nisam cula.Svejedno,mislim da je preterano.Ima ih na zapadu u novije vreme,ali ne na svakom cosku a i procedura oko dozvole za postavljanje kamera je drugacija.Mislim da to ugrozava slobodu gradjana,postenih. Nego,sta ce nama sloboda  u ovoj krizi? One nepostene gradjane sigurno nece uplasiti.Oni se voze u autima sa zatamljenim staklima pa ih "nece"identifikovati.A i ko bi smeo?!
 Po meni,pogresna investicija,ima u Paracinu toliko vaznijih stvari za koje bi se utrosio novac: koliko ima gladne dece,one koja ce uciti kraj svece jer roditelji nemaju za struju...starih osoba koje nemaju za lek...?  Njima ne pomazu kamere.
A ako hoce,policija ce vandale,lopove i sl.,otkriti i bez tehnike.
Nego,te kamere ce ionako skinuti sledeca garnitura u opstinskom rukovodstvu.
Dok ovo pisem proradila mi je masta,imam jedan predlog:
da se postavi i sesnaesta kamera,makar i o mom trosku, u SUP-u ili u OPSTINSKIM SLUZBAMA! Ili u BOLNICI!
Kako bi bilo veselo? Sigurno prva filmska nagrada na najjacem festivalu!
Jeli neko citao "Stradiju"?
« Poslednja izmena: 26-12-2008, 17:47:10 od strane mina »
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Ceo grad pod prismotrom
« Odgovor #17 poslato: 25-12-2008, 09:06:02 »

Bilo bi  VELIKI BRAT

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Ceo grad pod prismotrom
« Odgovor #18 poslato: 04-01-2009, 22:44:14 »

ma VELIKI BRAT je nula!

nije kompletan:

-tu nema cenovnika medicinskih usluga (pregleda,operacija...prasica i curica....kursne liste...).

-nema...npr. onog  opstinskog saltera(ulaz u opstinu-hodnik levo-prvi veliki salter desno,nesto u vezi sa imovinom) gde sedi najmrzovoljnije i najneljubaznije osoblje u celoj paracinskoj opstini,gde dok beskonacno stojis i gledas u soljice sa kafom sa druge strane stakla,pocnes da se pipkas i stipkas da osetis sebe jer pomislis da si nevidljiv.Toliko dugo si "neprimetljiv".
 
   ma kupila bih i ja sama jos jednu kameru,posto je vec pao predlog....one po ulicama vise niko nebi pogledao!
 ni VELIKOG BRATA.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Ceo grad pod prismotrom
« Odgovor #19 poslato: 05-01-2009, 07:16:13 »

ma VELIKI BRAT je nula!

nije kompletan:

-tu nema cenovnika medicinskih usluga (pregleda,operacija...prasica i curica....kursne liste...).

-nema...npr. onog  opstinskog saltera(ulaz u opstinu-hodnik levo-prvi veliki salter desno,nesto u vezi sa imovinom) gde sedi najmrzovoljnije i najneljubaznije osoblje u celoj paracinskoj opstini,gde dok beskonacno stojis i gledas u soljice sa kafom sa druge strane stakla,pocnes da se pipkas i stipkas da osetis sebe jer pomislis da si nevidljiv.Toliko dugo si "neprimetljiv".
 
   ma kupila bih i ja sama jos jednu kameru,posto je vec pao predlog....one po ulicama vise niko nebi pogledao!
 ni VELIKOG BRATA.

U zgradi paracinske opstine, hodnik levo su republicke sluzbe, poreska uprava i katastar, tj. to ti nije opstinski salter, kao sto ti ni zdravstveni centar nije opstinska sluzba jos uvek (za razliku od Jagodine).
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 25 upita.