Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Ko me ter`o?!!!  (Pročitano 61897 puta)

0 Članovi i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

BodaPn

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 160
Одг: Ko me ter`o?!!!
« Odgovor #180 poslato: 07-07-2010, 00:20:35 »

Da nije mnogo tužno, bilo bi smešno!  :xq006:
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: Ko me ter`o?!!!
« Odgovor #181 poslato: 28-07-2010, 20:44:07 »

Ako je verovati Kuriru  :aq22:

Srbija kupila još vakcina protiv svinjskog gripa !

Iako ćemo zbog isteka roka baciti 650.000 doza vrednih 5,2 miliona evra, naručeno još 364.000 novih vakcina protiv svinjskog gripa
Gde ima, tu se i prosipa!
Oko 650.000 doza vakcina protiv svinjskog gripa, kupljenih prošle godine, 31. oktobra će završiti u đubretu ako građani do tog roka ne budu spremni da masovno „zavrnu rukave“.

Iako će nas bacanje starih vakcina koštati 5,2 miliona evra, Ministarstvo zdravlja je, „zlu ne trebalo“, nabavilo još 364.000 novih vakcina, koje bi mogle imati istu sudbinu kao i stare. Nabavka novih vakcina protiv gripa po ceni od tri evra po dozi olakšaće kasu Fonda za zdravstveno osiguranje za malo više od milion evra.

Da su male šanse da se građani predomisle i požure na cepljenje, ubeđen je i dr Predrag Kon, predsednik Radne grupe za pandemiju Ministarstva zdravlja.

- Pošto 95 odsto ljudi smatra da pandemija nije ni postojala, ne očekujem da će od 1. septembra, za kad je planiran početak vakcinacije protiv sezonskog gripa, biti mnogo zainteresovanih.

 Da li će zbog toga 650.000 doza vakcina „focetrija“ kojima rok ističe 31. oktobra propasti ili će biti poklonjene, o tome će odlučiti Vlada. To bi bila velika greška jer je vakcinacija najefikasniji način zaštite od gripa i građani bi trebalo da se zaštite - kaže Kon i ističe da je u toku nabavka 364.000 doza vakcina „aventis paster“, koje će, s obzirom na nezainteresovanost građana, biti dovoljne za ovu sezonu.

Da li će bacanje 5,2 miliona evra, koliko je država platila nabavku 650.000 neiskorišćenih vakcina, biti i konačan trošak, zavisi od toga da li će ih uništavati Institut „Torlak“ i po kojoj ceni. Direktor „Torlaka“ dr Branislav Lazić kaže da je Institut opremljen za taj posao, ukoliko Ministarstvo zdravlja zatraži, ali nije želeo da odgovori koliko će to koštati.
IZVOR

Ima se, moze se  :aq16:
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Ko me ter`o?!!!
« Odgovor #182 poslato: 28-07-2010, 20:56:23 »

Mogu slobodno da naruče jednu manje! Ja još nisam zaboravila kakav su teror nad nam vršili prošle jeseni. Ako budem zavrtala rukave, to sigurno neće biti vakcinacije radi. Maaarš!
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: Ko me ter`o?!!!
« Odgovor #183 poslato: 09-11-2010, 19:05:37 »

/
« Poslednja izmena: 03-02-2013, 19:47:45 od strane Svilena »
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.055 sekundi sa 25 upita.