Razne zanimljive teme > Internet / Računari

Linux

<< < (2/10) > >>

Zockey:
a čemu onda služi wine?

Mac:
Pa eto vidis, znaci moze, ali i za to treba program. Pazi, Linux je extra stvar i ja ga stvarno obozavam, ali "obicni" korisnici racunara ne zanima mnogo sta i kako radi, on hoce kad stisne dugme da ukljuci komp da moze odmah da radi to sto zeli bez da mora ista da uci, da trazi ili da podesava. Kada Linux to bude mogao da pruzi svojim korisnicima ( a ja se nadam da ce moci uskoro) e onda ce stvarno biti pravi konkurent windowsu.

Zockey:
ja sam se sve sam radio od instaliranja do programa,pratio sam uputstva po forumima samo imam malo problema sa ATI-jevim drajverima

Mac:
Pa to ti kazem, tebe je to zanimalo i hteo si da isprobas linux i zbog toga si se petljao po forumima i naravno uspeo si sigurno 99% da uradis sve sto si hteo. Ali na zalost 90% "obicnih" korisnika ne zeli da se cima po forumima i da trazi kako se ovo i ono podesava, zbog toga windows i dan danas ima primat. Sto se tice lakoce koriscenja Linux je na zalost i dalje na zadnjem mestu (ne uzimajuci cist Unix u obzir), Windows na drugom, a Mac na prvom. Ja se stvarno nadam da ce Linux da pretekne Windows u sledecih 5 godina, mada tada to nece ni biti toliko bitno jer ce svi OS biti slicni tako da nece biti od vaznosti koji koristite.

groucho:
A kakav je ubuntu sa driver-ima?
Odnosno,da li je problem naci driver-e?

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju