Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Hristov drugi dolazak, da li verujete u to?  (Pročitano 11384 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Hristov drugi dolazak, da li verujete u to?
« poslato: 11-03-2007, 12:14:49 »

"Kada zastita ljudskih zakona bude uskracena onima koji postuju Bozje zapovesti, pojavice se istovremeno u raznim zemljama pokret za njihovo unistenje. Kada se vreme oznaceno u naredbi bude priblizilo, ljudi ce se zaveriti da istrebe omrazenu sektu. Odlucice da preko noci izvrse odlucni napad, koji ce zauvek ucutkati glas neslaganja i prekora.
Bozji narod - neki u tamnickim celijama, a drugi sakriveni u usamljenim sklonistima po sumama i gorama - jos uvek vapi za Bozjom zastitom, dok se svuda grupe oruzanih ljudi, podstrekavane od ceta zlih andjela, pripremaju za smrtonosno delo. I upravo sada, u casu krajnje opasnosti, umesace se Bog Izrailjev da izbavi svoje izabrane. Gospod je rekao: "Pevacete kao nocu uoci praznika, i veselicete se od srca kao onaj koji ide... na goru Gospodnju, k steni Izrailjevoj. I Gospod ce pustiti da se cuje slava glasa njegova, i pokazace kako mase rukom svojom s ljutitim gnevom i plamenom ognjenim koji prozdire, s raspom i sa silnem dazdom i s gradom." Isaija 30, 29. 30.
Sa usklicima pobede, sa ruganjem i proklinjanjem polaze cete zlikovaca da se bace na svoj plen; ali, gle, na zemlju pada gusti mrak, tamniji od najtamnije noci. Tada se preko celog neba pojavljuje duga, odsjajuci slavom sa Bozjeg prestola, i kao da okruzuje svaku grupu onih koji se mole. Razbesnele gomile odjednom se zaustavljaju. Njihovi podrugljivi uzvici umukose. Oni zaboravljaju na svoje zrtve. Sa strasnim predosecanjem gledaju u simbol Bozjeg zaveta i zele da se sto pre uklone od njegovog silnog sjaja. Bozji narod cuje jasan, zvucan glas, koji kaze: "Pogledajte!" Podigavsi oci prema nebu, oni vide dugu obecanja. Crni, preteci oblaci, koji su prekrivali nebeski svod rastavljaju se i, kao nekada Stefan, oni gledaju netremice u nebo i vide Bozju slavu i Sina covecjega gde sedi na svome prestolu.
Na njegovoj bozanskoj pojavi primecuju tragove njegovog ponizenja, a sa njegovih usana cuju molbu koju upucuje svome Ocu pred svetim andjelima: "Hocu da i oni koje si mi dao budu sa mnom gde sam ja." Jovan 17, 24. I opet se cuje zvucan, pobedonosan glas, koji govori: "Evo ih! dolaze! sveti, nevini i cisti. Oni su odrzali rec moga trpljenja; oni ce ziveti medju andjelima", a blede drhtave usne onih koji su se cvrsto drzali svoje vere izgovaraju uzvik pobede." (GC 637 1911)
"Velika borba je zavrsena. Greha i gresnika vise nema. Ceo svemir je cist. Potpuni sklad i radost vladaju u celom neizmernom svemiru. Od Onoga koji je sve stvorio tece zivot, svetlost i radost kroz sve svetove beskrajnog prostranstva. Od najmanjeg atoma do najveceg sveta, sve stvari, i ziva i neziva priroda u svojoj nepomucenoj lepoti i savrsenoj radosti govore da je Bog ljubav." (Velika borba 554, 1888)


tekst (pitanje)  preuzet sa foruma      http://forum.bgdcafe.com/

anny

  • Gost
Одг: Hristov drugi dolazak, da li verujete u to?
« Odgovor #1 poslato: 15-04-2008, 15:06:57 »

Vrlo je moguce...
Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Hristov drugi dolazak, da li verujete u to?
« Odgovor #2 poslato: 15-04-2008, 20:57:51 »

Hristov drugi dolazak je odlicno opisan u serijalu knjiga "Armagedon".Ima 11 delova,ali je samo prvih 5 prevedeno kod nas,na zalost.Opisan je drugi dolazak u nasem,savremanom dobu i mogu vam reci da tako nesto nisam skoro citao!!!Opisano je sve:posasti,144 000 pravednika,deoba sveta na pravednike i ove druge,dolazak antihrista.Da se us...s od straha,ali i zapitas...
Verujem da ce se desiti drugi dolazak.Sve vodi ka tome.
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

anny

  • Gost
Одг: Hristov drugi dolazak, da li verujete u to?
« Odgovor #3 poslato: 15-04-2008, 22:13:11 »

Tragala sam za tom knjigom,ali bezuspesno. Mozes li mi reci da li bar postoji internet izdanje te knjige,ili neki sajt posvecen njoj?
Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Hristov drugi dolazak, da li verujete u to?
« Odgovor #4 poslato: 15-04-2008, 22:31:03 »

Ne znam za sajt.Delovi:
1.Ostavljeni
2.Snage muka i patnji
3.Nikolae
4.-zaboravih
5.Apolion
Tako nekako.
Imas u "Dereti" u Knez Mihajlovoj i svim boljim knjizarama.Zvao sam ih i pitao za ostale delove.Rekose mi da zbog slabog interesovanja nisu ni prevedeni.Uzas!!!Mozda mogu u Hrvatskoj da se nabave.Zaboravio sam i pisce,ali mogu da saznam.Veruj mi,tako nesto nisam skoro citao.
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

anny

  • Gost
Одг: Hristov drugi dolazak, da li verujete u to?
« Odgovor #5 poslato: 16-04-2008, 09:03:42 »

Hvala,Dak! :aq28:
Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Hristov drugi dolazak, da li verujete u to?
« Odgovor #6 poslato: 16-04-2008, 15:34:58 »

Setio sam se danas.Cetvrti deo se zove -Svet se deli.
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

Schnuffel

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 682
    • Schnuffel
Одг: Hristov drugi dolazak, da li verujete u to?
« Odgovor #7 poslato: 17-04-2008, 21:19:52 »

Da.
Sačuvana
Živimo ljubav, budimo ljubav, zračimo ljubav.
Radnik svetlosti

Mikijagodina

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 58
Одг: Hristov drugi dolazak, da li verujete u to?
« Odgovor #8 poslato: 24-11-2008, 16:01:01 »

Naravno da verujem. Jako je blizu, nesto vise o znacima i dokazima kasnije
Sačuvana

donwlayco

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 5690
Odg: Hristov drugi dolazak, da li verujete u to?
« Odgovor #9 poslato: 27-07-2015, 05:34:25 »



Da li se Isus vratio na zemlju?

Jupiter i Venera su na nebu formirali takozvanu "Vitlejemsku Zvezdu" usred fenomena koji se nije desio još od Isusovog rodenja. Naime, tada se prema verovanju pojavila velika, sjajna zvezda,"zvezda nad Vitlejemom", koja je zapravo bila spoj Venere i Jupitera - baš nalik onome što smo mogli da vidimo sinoc na nebu.

Iako ovo ipak nije tako redak fenomen i dešava se na svakih par godina - veruje se da ovako blizu nisu bili još od Hristovog rodenja. Sinoc su dve planete bile toliko blizu da su gotovo izgledale kao jedna velika zvezda, javlja Si-En-En. Astronomi ovo nazivaju konjukcijom, koja se dešava na svakih osam godina, ali vernici ovom dogadaju pripisuju poseban znacaj.

Naime, Venera i Jupiter nisu naizgled bili toliko blizu još od Hristovog rodenja, kada se pojavila cuvena sjajna zvezda nad Vitlejemom i oznacila rodenje Isusa Hrista. Medutim, astronomi iz NASA naglašavaju da ovaj dogadaj, iako je predivan, nema veliku astronomsku vrednost. Izgledalo je kao da su veoma blizu, aove dve planete zapravo razdvajaju milioni kilometara.

Zanimljivo je i da Venera izgleda vece od Jupitera, koji je inaca ubedljivo najveca planeta u našem sistemu, i to sve zato što je Venera znatno bliže Zemlji.

Smatra se da je upravo ovakav dogadaj odgovoran za mitsku sjajnu "Vitlejemsku Zvezdu" koja se pojavila na nebu kada je Hrist roden - sa cime se vernici ne slažu. Bilo kako bilo, konjukcija je izazvala veliku pažnju širom sveta, a mnogi su ovu pojavu iskoristili kako bi je predstavili kao znak da se Isus vratio na zemlju.

https://www.youtube.com/watch?v=_ppuCZR8Mkw

https://www.youtube.com/watch?v=zeT5lPX-LEo
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.12 sekundi sa 21 upita.