Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: SELO MILOŠEVO - JAGODINA  (Pročitano 10555 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
SELO MILOŠEVO - JAGODINA
« poslato: 18-02-2009, 21:39:52 »

Slike, nešto o selu, neki istorijat, neka zanimljivost itd...

http://www.jagodina.autentik.net/selo/milosevo.php

luki

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1
Odg: SELO MILOŠEVO - JAGODINA
« Odgovor #1 poslato: 01-08-2013, 01:45:45 »

imali ovde nekih ljudi koji bi rekli sta o ovom ZIVOPISNOM SELU
Sačuvana

loli

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 389
Odg: SELO MILOŠEVO - JAGODINA
« Odgovor #2 poslato: 29-12-2013, 21:07:24 »

Ukleti potok

Vodotok u Miloševu nadomak Jagodine, od pamtiveka nosi naziv Ludi potok. Jedna od verzija kaže da je naziv nastao zbog toga što neobični potok, u vreme obilnijih kiša, „podivlja“, polomi sve ćuprije i odnese ih u Moravu.Nekada je, kaže legenda, odnosio čitave zaprege sa posadom. Drugi razlog prokletstva vodotoka je u imenu nastalom po tome što su se u njegovoj vrtači okupljali razbojnici u nedoba kako bi, među sobom, podelili krvavi plen koji su protekle noći opljačkali od imućnijih domaćina u okolnim selima. Nije za zanemarivanje ni verzija koja ime objašnjava time što su na obalama potoka razbojnici „presuđivali“ onima koji su se o njih ogrešili i stali im na put,.

- Govorili su mi da nikako ne idem „u gluvo doba“ kroz Ludi potok. Nisam ih poslušao i žestoko sam se pokajao. Gotovo svake noći su me budili nekakvi zli ljudi i vodili po bestragijama sve do oglašavanja prvih petlova. Deset godina su me tako mučili iz noći u noć! Deset žena me je napustilo govoreći „kako sa mnom nešto nije u redu“, pošto noću, poluodeven, tumaram bespućima - priča čovek iz sela na obroncimna Bešnjaje.

Ko za koliko bi se nesrećni čovek još zlopatio i skupo plaćao sopstvenu tvrdoglavost da, ovoga puta, nije poslušao savet prijatelja da se zaputi vidovitom čooveku na jugu Srbije.
- Nisi trebao to da činiš, ali je dobro što si došao kod mene, jer mogu da te spasim. I da si ranije došao, ne bih ti olakšao, jer si morao da platiš kaznu zato što si se u nedoba našao na ukletom mestu, saopštio je vidoviti čovek.

, zaista, nedaće šumadijskog brđanina bile su „odnete kao rukom“. Posle posete vidovitom čoveku, oženio se po jedanaesti put i sada živi u srećnom braku.
Još jedan sredovečni brđanin je jednom prilično okasnio, vraćajući se pešice iz Jagodine, i baš u „gluvo doba“ našao se kraj Ludog potoka. Osetio je kako ga neko prati u stopu, ali nikoga nije video. Na kraju je, iznerviran, onako po srpski, „skresao“ majku nevidljivom pratiocu, ali mu je na to “odgovorio” jak udarac u glavu. Tajanstveni pratilac ga je onesvestio, a brđanin se razbudio tek posle pojanja prvih petlova.
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 21 upita.