Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!  (Pročitano 27567 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Odg: ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!
« Odgovor #40 poslato: 25-04-2011, 11:59:59 »

Srećan Uskrs Svima

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Odg: ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!
« Odgovor #41 poslato: 25-04-2011, 12:09:58 »

Tvoj problem je sto se pozivas na srce-emocije i to je ono sto je prevarno,moj osecaj,pogotovu kod zena,koje svakog meseca imaju oscilacije zbog znamo cega.Vera je nesto sto se razumski privata i dozivljava a ne emotivno,jer emocije su varljive i to i sama Bilija kaze.Pozzz

Assalaamu 'alaykum
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

zaljubljena malena

  • Gost
Odg: ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!
« Odgovor #42 poslato: 25-04-2011, 15:32:08 »

Sačuvana

MIK

  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 13121
Odg: ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!
« Odgovor #43 poslato: 25-04-2011, 19:29:17 »

Vaistinu Voskrese
Sačuvana

777

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 8
Odg: ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!
« Odgovor #44 poslato: 26-04-2011, 14:40:06 »

Vera je nesto sto se razumski privata i dozivljava a ne emotivno,jer emocije su varljive i to i sama Bilija kaze.Pozzz

Ne zelim da ti sugerisem ili namecem svoje misljenje,ali se vera u srcu nosi.Tesko je poverovati,a jos teze prihvatiti veru a ne razglabati o njoj,tumaciti je,a sami znamo da to ne mozemo i da su to vecite dogme.Ja verujem,ne rasclanjujem,jer nisam teolog.Sto vise se upustas u takve dubioze,sve vise shvatas da je to nemoguce dokuciti,a to ,na kraju krajeva ,i nije na nama,mi smo obicni smrtnici..ILI VERUJES ILI NE...nema trece.Obicaji su se zadrzali ,to je tacno,farbaju se jaja,ali se sve to i radi u slavu nasega Gospoda Isusa Hrista i verom u njega.Nije moranje,rekoh vec,ne nalaze niko,pa ni Biblija da se jaja moraju farbati,to je jednostavno obicaj koji se zadrzao od starina.Nije najveci vernik onaj koji zna napamet Bibliju,nekada bude veci vernik onaj koji je ne zna ali ima cisto srce,nema to veze jesi li zena il muskarac,pred Bogom su svi isti.Ne znam kako mislis da se vera razumski prihvata,ako je tako prihvatas,uvek ces se pitati.traziti odgovore,a vec je sve odgovoreno.Ako joj na taj nacin prilazis,ti onda PROUCAVAS Bibliju , a to nikakve veze sa verom nema,vec sa naukom,teologijom i uopste dogmama kojih je hriscanstvo puno.

Pa vidis,ti si ovde izuzetno subjektivna,i maltene ispade da si glupa osoba koja prihvata sve zdravo za gotovo.Eto taj obicaj se zadrzao,a ja ti kazem da tog obicaja nikada nije ni bilo,ali ne ti ne zelis da preispitas svoje verovanje vec ces ga se slepo drzati,takvog kakvo je,dok za vecinu stvari u zivotu siguran sam bez razmisljanja da ne prihvatas stvari eto tako je od davnina i ja cu tako,jer da jeste ne bi bila na netu i ne bi dikutovala sa muskarcima,jer zeni u Srbiji nikada nije bilo mesto da polemise u muskom drustvu.Pa onda nacin oblacenja,ophodjenja,sve to nisi zadrzala od svojih predaka,nego si revidirala stvaove i rekla ne to nije vise dobro ja zivim po novim standardima.
Sačuvana

777

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 8
Odg: ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!
« Odgovor #45 poslato: 26-04-2011, 14:43:23 »

A onda, na godišnjicu tog događaja dolazi đavo i priča ti o koki koja je trećeg dana kada je Sin ustao iz mrtvih snela crvena jaja, i pokazuje ti šarene crteže zečića. A ti onda kada vidiš te šarene crteže sa kič okvirima uzvikuješ "Zaista! Istina je!". Valjda vam je sada jasno da je tu priču izmislio đavo da bi skrenuo pažnju sa smisla pomenutog dogaja i uništio svu njegovu ozbiljnost i predstavio ga izmišljenim kao što je izmišljena ta priča o crvenim jajima. Argumenat istinitosti plana iskupljenja je u njegovom smislu koji je odgovor na potrebu čoveka za iskupljenjem, a priča o crvenim jajima nije nikakav odgovor na čovekovu potrebu i zato što je samim tim besmislena, jasno je da je izmišljena.

Sve je bozija promisao,i djavo nas iskusava onoliko koliko mu Bog dozvoli.Sve je pod Bozijim patronatom.

eto vidis dokle vodi klopka nepoznavanja i pristrasnosti.Kavaj je to taj tvoj bog u koga verujes koji zeli da ti zrtvu svoga sina prikaze sarenim zekama i farbanim jajima?Ne sve je moguce i sve cu da verujem pa i da je to Bog tako icenirao i da on to drzi pod kontrolom samo NEMOJ SLUCAJNO DA ME NEKO TERA DA POCNEM DA CITAM BIBLIJU!OD TOGA IMA DA OSLEPIM  :)
Sačuvana

jelenkos

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2901
Odg: ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!
« Odgovor #46 poslato: 26-04-2011, 14:46:08 »

Tvoja stvar.Sto se tice ostalog , no comennt!!!
Sačuvana
Herman Hesse
"...imamo u duši i sve ono što je ikada živelo u ljudskim dušama. Svi bogovi i đavoli koji su ikada postojali....svi se oni nalaze u nama, tu su kao mogućnosti, kao želje, kao izlazi."
 

Stranica je napravljena za 0.141 sekundi sa 21 upita.