Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Moto Club  (Pročitano 5023 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ghost Riders

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 8
Moto Club
« poslato: 01-07-2009, 09:35:58 »



    Postoji li u Jagodini neki moto club?
Sačuvana
R O D J E N  D A  B I  Z I V E O

Ghost Riders

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 8
Одг: Moto Club
« Odgovor #2 poslato: 02-07-2009, 09:14:40 »


 Hvala na  informaciji.Cuo sam za ovaj moto club,ali pitao sam da li postoji neki zvanicno registrovan?
Sačuvana
R O D J E N  D A  B I  Z I V E O

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Moto Club
« Odgovor #3 poslato: 02-07-2009, 11:37:27 »

e to ne znam

Ghost Riders

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 8
Одг: Moto Club
« Odgovor #4 poslato: 03-07-2009, 08:47:15 »

 Ok.Ovaj moto club za koji ste mi poslali link,fakticki ne postoji i nikada i nije postojao,a cuo sam da postoje pokusaji pojedinih kod vas u Jagodini da naprave neke moto clubove,ali mislim da su to ipak samo pokusaji,nista ozbiljno,naravno.Tnx jos jednom ipak.
« Poslednja izmena: 03-07-2009, 08:47:47 od strane Ghost Riders »
Sačuvana
R O D J E N  D A  B I  Z I V E O

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Одг: Moto Club
« Odgovor #5 poslato: 03-07-2009, 09:40:02 »

Postoji "Riders" Jagodina, postoji "Š.Lj.A.M." Ćuprija(Šarmantni Ljubitelji Atraktivnih Motorcikala) ciji sam ja clan, postoji "White Angels" Paraćin.
Svi ovi klubovi koliko ja znam imaju svoj statut, predsednika, odrzavaju se godisnje skupstine, ide se organizovano na moto skupove.

Ok.Ovaj moto club za koji ste mi poslali link,fakticki ne postoji i nikada i nije postojao,

Sto bi klub morao da bude registrovan? Mi ne trazimo od opstine nikakve prostorije, klub finansiraju sami clanovi iskljucivo prema svojim mogucnostima i apsolutno dobrovoljno, nemamo sponzore, ne bavimo se trgovinom...
To sto ti nemozes da nadjes neki klub u nekom tamo registru klubova, veruj mi nikom nije ni najmanje bitno.  :xq006:

Citat: Ghost Riders
a cuo sam da postoje pokusaji pojedinih kod vas u Jagodini da naprave neke moto clubove,ali mislim da su to ipak samo pokusaji,nista ozbiljno,naravno.Tnx jos jednom ipak.
I ja sam cuo da postoje neki pokusaji da se ospori postojanje nekih klubova, ali mislim da su to ipak samo pokusaji,nista ozbiljno,naravno.

Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

Ghost Riders

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 8
Одг: Moto Club
« Odgovor #6 poslato: 04-07-2009, 11:11:41 »


  Ok.Mislim da ako nesto nije zvanicno i registrovano negde,da tu nema nikakve ozbiljnosti,ali ok,nema veze,postujemo svacije misljenje i opredeljenje.

 

 
Sačuvana
R O D J E N  D A  B I  Z I V E O

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Одг: Moto Club
« Odgovor #7 poslato: 04-07-2009, 14:06:58 »

 :xq011:
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

lara_kroft

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 596
Одг: Moto Club
« Odgovor #8 poslato: 08-08-2009, 10:19:38 »

Први Кодекс жена које возе моторе

Иако су саобраћајна правила иста за оба пола, као да ризици и опасности нису. Можда ни уживање у вожњи. И ако се слатко насмејете првом женском Кодексу, опет ћу знати да смо се добро разумели

Куцнуо је час да се обави многоструко значајан посао успостављања јединственог женског Кодекса дама које возе моторе. У име садашњих и будућих покољења жена на мотору и наравно- због растуће глобалне потребе за претеривањем (кемп). И из свих разлога које бисте ви дописале, наравно...                                                      

члан 1. БУДИ САВРЕМЕНА ПРИНЦЕЗА НА ДРУМУ (бајкерка /Лола /Одри)

- Жене нека су пунолетне ако намеравају да заиста носе епитет принцеза на друму. Или да имају 18 година одувек. Не морају признати имају ли више од 25 .

- У арсеналу шарма жене која вози мотор, неопходна али и упечатљива оружја јесу саобраћајна и возачка дозвола(праве, оригинал)...Овим  књижицама прихватљивих димензија, можете махати пред очима скептика и критичара а без повода за ваше даље задржавање остаће и органи саобраћајног реда. Ако нисте учиниле саобраћајни прекршај.

- Жене које возе моторе нека својим изгледом, начином одевања или одабиром опреме за мотор- не  доводе у заблуду учеснике у саобраћају да се ради о возачу мушког пола. Ако то већ нису или не намеравају да постану.

члан 2.  ЗАШТИТИ НЕМОЋНЕ.

- Уколико је жена моториста сведок незгоде или повређивања учесника у саобраћају, нека не бежи и не слика то прво мобилним телефоном. Ту дивну направу најпре искористити да се позове помоћ. Онда и указати помоћ ако је потребно. Када помоћ стигне, тек тада жена може без одлагања вриштати. И по вољи, евентуално- пасти у несвест.

-  Свесна свог бољег изгледа на мотору од мушких колега на истим возилима, жена их  не сме индискретно подсећати на ту чињеницу. Такође, не сме подлећи вербалним провокацијама немоћних мушких возача што своје беспризорне коментаре не би имали храбрости да им понове кад нису потпомогнути трубом и 4 или бар 2 точка .

- Ма колико превртале очима припаднице истог пола у аутима- поштедите их зависти из немоћи што не возе мотор, кратким турирањем у месту или осмехом бр.37...

члан 3. ХОДАЈ УСПРАВНО.

- Леђа и главу током вожње мотора жена треба да држи максимално исправљено због идеалнијег изгледа бисте и целокупне фигуре. Или можда веће прегледности пута.

- Ма колико јој после вожње мотором дуже од 25 минута, утрнули баш сви глутеусни мишићи и кичма, жена нека мирно и  достојанствено одшета до најближег заклона (где ће се измасирати и кукати на миру).

- Како би одржале неокрњеним свој елегантан и дефинисан стил, неизоставно је садржају пртљажника мотора додати и : чешљеве, четке,  лакове и сјајеве за косу, виклере, шнале, рајф, фен на батерије и шешир/качкет- као крајње стилске солуције.

члан 4. СТОЈ ПОНОСНО.

- Жена нека вози мотор у високим потпетицама. Ово је посебно ефикасно при заустављању на семафорима- ноге су дуже, равнотежу је извесније постићи, те скоро ниједан модел мотоцикла неће бити немогућ за вожњу. (Истраживања су показала да су најмодернији типови ципела- оне са платформом, уствари и лансиране због јаког утицаја жена које возе моторе...) Уколико ипак преферирате балетанке, ојачајте им врхове блокејима од инокса, постићићете приближан ефекат. Или бирајте високе ивичњаке при заустављању.

- Нека женин поглед увек буде усмерен само ка друму којим иде и ка циљу вожње. Ма колико вам се око ногу обмотавао црни дим свачијих издувних гасова и смеђа прашинчина прљавих улица , лепиле капљице из сваке барице коју не избегнете-  Мисли нека слободно муњевито путују ка стварању јасне визије : „Где се осамити и очистити сву ту прљавштину а уз минимум очевидаца? "

- Ако жена мотором иде на пијацу или у бакалницу, нека не купује лубеницу тежу од 10 кг као ни џакове паприка или кромпира преко ове тежине. Пакет млека, уља, пива, ситно воће и поврће могу се безбедно превести моторићем. До сада је максимално транспортовано до 9 комада пластичних полица, до 4 столице, до 6 саксија керамичких, до 2 кућишта рачунара, две кофе основне боје за кречење и за сада један склопив мањи двосед...Стандардне косилице за траву без проблема стају у Ђилере или Веспе.

члан 5. ТВОЈА РЕЧ ЈЕ ОБАВЕЗУЈУЋА.

- Ако је полицајац зауставио жену на мотору јер вози без кациге, нека њена фризура и изгледа као да је стварно управо и изашла из фризерског салона. Тек онда има добар алиби. (Законом није утврђена стандардизација кациге. Казна за неношење је ипак  2.000 дин.)

- Ако женин сувозач нема кацигу, припремити је/га унапред да (уколико вас полиција заустави) уверљиво манифестује да је збиља толико глуп/а  и  неупућен/а (као што ће и говорити)  да није знао/ла да треба да је носи на глави.

- Ако полицајцу каже да ће сутра сигурно понети и документа, неопходно је да жена потом нађе везу у полицији или да тотално измени уобичајену руту. Или да емигрира.

- Пре него што заувек да изјаву себи и окружењу да жели и воли да вози мотор, будућа принцеза на друму  мора се претходно упознати са баш свим мањкавостима и „ситним" непријатностима као што су : непостојање рикверца на готово свим типовима мотора, одрицање од уживања у додатној опреми(музика, клима). Такође, мора бити свесна беспомоћности у случају изненадног пљуска, ураганског ветра или олује. (Отуда и  препоруке за водоотпорну шминку). Потом, жена мора заборавити на све оне додатне активности руку које практикује у ауту (нажалост, управљач мотора се мора стално држати обема рукама) те у старту нека одустане од покушаја слања смс порука, шминкања очију, конзумирања напитака и цигарета а о евентуалном пресвлачењу не може ни помишљати ...

- Нека се жена не устручава да изјави и како јој мотор служи искључиво у сврху сопственог транспорта, једноставнијег паркирања као и „само због" бржег извршавања животних обавеза. (Такве жене уопште не занимају приче о трендовима у дизајну мотора, кубикажи, off road вожњи, ни о механици и новим моделима, те би било препоручљиво не гушити их овим темама само зато што- и оне возе мотор..)

- И изглед женског мотора понешто нека „говори" о вама : све површине да буду увек чисте (порука "Купам се и ја  редовно"). Или персонализујте возило детаљима попут срцастих налепница ( „Што да плаћам фарбање у женску боју, ово је јефтиније и луђе...Још да ми их оне клинке испред школе не скидају по 10 дневно" или : „Ко сад има петљу да украде овакав, женски треш-кич мотор")

члан 6. НЕ ТРПИ НИКАКВЕ ГЛУПОСТИ.

- У намери да вози мотор, жену не сме осујетити неупућена околина која није гледала ни „Празник у Риму" , „Амерички графити", „Квадрофренија", „102 далматинца" нити „Американац у Паризу", „Испод мора" ,"Борнов ултиматум"а камоли „"Љубав и мода" или „Драги дневниче"...

- Ако жену на мотору остали учесници у саобраћају опомињу за преспору вожњу, нека им да до знања да намерава  веома дуго да живи...

- Уколико јој намећу да се опроба у брзој вожњи, нека жена одмах  одустане ! Једна је свим осталима обезбедила податак довољан за хвалисање : Трилиум Мур из Онтарија, званично је најбржа на свету са рекордом од 382,98 км/ч

- Ако жену на мотору полицајац заустави, затражи документа, отвори их и почне обраћање типа: „Хајде Тања, да видимо сада како се ви зовете...",  разумљиво је да одмах упалите мотор и - кренете својим путем ! (Полиција од почетка јурњаве одговара за здравље мотоциклисте те ако вас појуре а ви паднете- кривица је њихова. Са интервентним патролама будите много суптилније, имају право да вас одмах воде у станицу...)

- Ако вас полицајац заустави, па му прво питање буде :"А за где сте се то тако средили ? " одговор можете дати по сопственом нахођењу . Поента је да ставите до знања да стварно не трпите глупости...ни од службених лица.

члан 7. ЖИВОТ НИЈЕ ВЕЖБА. НЕМА ВРЕМЕНА ЗА ГУБЉЕЊЕ.

- Сваки моменат треба максимално искористити : сунчан дан, поветарац  у коси, предности овог транспорта по закрченим градским улицама, изостанак стреса око паркирања, понеки уљудан комплимент заносног учесника у саобраћају, поздрави подршке жена из аутомобила, невероватна количина намирница са пијаце или других неопходних ствари које без икаквог напора сада можете да претоварите до куће..

Потом, дивни су и моменти када ваша сукња или блуза током вожње нехајно лепршају на ветру (а само ви знате да сте испод обукле бициклистичке или сукњу укротиле штипаљкама за папир а итекако притегле брусхалтер. Или нисте прикачиле и притегле ама баш ништа од наведеног.)

*Никада-дуге ешарпе док возите мотор. Сетите се краја Исидоре Данкан.

Принцезе на друму, живот није проба костима, упамитите то. Сваки дан је премијера и нема времена за губљење. Немојте као Пенелопа чекати да забава дође до вас- једном се живи. Углавном...

ЕПИЛОГ

Немогуће је кинути затворених очију, крокодил не може да исплази језик, човек не може да пољуби сопствени лакат ...Од свега тога је важније, чак животно значајно, да свака принцеза на друму зна  :

- Не сме се кочити у кривини, баш сваки маневар мотором морате прорачунати унапред (свака клизава подлога (влажан друм, свежа фарба на коловозу значи клизање по бетону и могући ударац у нпр.бандеру или друго возило. Мушки бајкери кажу да има две врсте возача мотора: они који су падали и они који ће тек да падају)

-  Осматрајте са адекватног растојања и пажљиво, возила испред вас: они каменчићи,(што ломе шофершајбне и праве рупице на хаубама аута) удараће у вашу кацигу , руке и ноге. Пажљиво посматрајте кретање возила испред вас, укључите могућност да им не раде стоп светла ни жмигавци

- Свако мало безазлено „чукање"колима, за возачицу мотора значи сломљену ногу (у најбољем случају)

- У новом Закону у саобраћају неће бити дозвољено кретање између трака, прилажење семафору...Јесте ли знале да по новобеоградским булеварима имате право да возите само по бициклистичким стазама (ако возите мотор до 50 кубика)

- Чувајте свој мотор, не игноришите потенцијалне лопове : у Београду се украде у просеку један мотор дневно а од укупног броја украдених  90 одсто су моторићи.

- Не надајте се валидној полиси осигурања од крађе мотора. (Иако вам нико не брани да га осигурате и од крађе, ниједна осигуравајућа кућа неће издати полису која покрива и крађу јер су мотори „лаганица" за праве лопове а није још изумљена адекватна заштита)

И поред свега наведеног, и жене и мушкарци на мотору морају бити свесни да ће се још дуго сусретати са бројним учесницима у саобраћају који их априори не прихватају као равноправне учеснике !

 дигресија: Шокантно је што су Одри и Грегори некажњено прошли возикајући се још 1952. године Веспом без кацига. То је после осоколило и наше синеасте, те је ,тада малолетна Лола Новаковић, у домаћем  покушају промовисања „Dolce vita" тренда („Љубав и мода") - гологлава `ладно крстарила Београдом...Возила је мотор у хаљиницама, које је дизајнирала и сада актитвна костимографкиња Божана Јовановић. Мој стилски фаворит је ипак Анита Екберг. А мараме из иконографије тог доба, ужас...Ах, те покретне слике!  крај дигресије.
Драге принцезе на друму, промотерке активних животних стилова новог доба, даме-жене-мајке-домаћице-раднице : Поштујте Кодекс жена које возе моторе !

Будите самосвесне, информисане, напарфимисане, модерне принцезе на друму!

И уживајте у вожњи, увек- кад год и колико год је то могуће !

* У себи можете певушити „Шта би дао да си на мом мјесту" или „Give it to me"...

« Poslednja izmena: 08-08-2009, 10:20:53 od strane lara_kroft »
Sačuvana
Pre nego što uradite nešto, morate da budete neko...
 

Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 21 upita.