Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Promena Religije  (Pročitano 33867 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Promena Religije
« Odgovor #20 poslato: 28-05-2007, 09:15:13 »

Nekad se ratovalo oko toga - a sada vise nije ni bitno

sve se menja  i to   veoma BRZO

Schnuffel

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 682
    • Schnuffel
Одг: Promena Religije
« Odgovor #21 poslato: 09-05-2008, 15:09:32 »

Ne bih menjala svoju veru ali sujeverje,kakvo ovde vlada, me užasava. Ceremonije na grobljima, venčanjima i rođenjima su daleko od hrišćenstva. Ovaj narod je ogrezo u paganstvo i pojma nema o svojoj veri - bar većina.
Sačuvana
Živimo ljubav, budimo ljubav, zračimo ljubav.
Radnik svetlosti

anny

  • Gost
Одг: Promena Religije
« Odgovor #22 poslato: 09-05-2008, 20:18:37 »

Ja imam sopstvenu religiju koja se ne uklapa u "ovozemaljske" pojmove religije...
Sačuvana

AuroraSatanas

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9
Одг: Promena Religije
« Odgovor #23 poslato: 07-07-2009, 03:28:05 »

takodje.. telom ovde a dusom ko zna gde.. i onda je bolje ne raditi nesto nego raditi na silu,bez volje,jednostavno zato sto 'tako mora'..
Sačuvana
Knowledge is power and the only weapon against the lie!

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: Promena Religije
« Odgovor #24 poslato: 07-07-2009, 06:37:46 »

A kad ti ta bezvoljna duša ogladni , odeš kod ćaleta i keve da ti daju za burek .Zato što tako mora. Pa kad se najedeš onda opet kreneš da protestvuješ protiv ovozemaljskih pravila .
Ako imaš 13 - 17 godina tvoje ponašanje je normalno , sve preko toga , pravac kod psihologa !
Sačuvana

Pop Milan

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 315
Одг: Promena Religije
« Odgovor #25 poslato: 07-07-2009, 13:41:45 »





      Veru nikad nebih promenio a paganske obicaje koji se prozimaju sa pravoslavljem a nemaju veze sa njim , odmah bih izbacio.
Sačuvana
--------SAMO VAS GLEDAM --------

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Promena Religije
« Odgovor #26 poslato: 07-07-2009, 13:56:23 »

Pravoslavac sam i svoju veru ne bih menjala, uopšte ne želim. Duboko verujem u ono što pravoslavlje propoveda.


Pope, paganskih običaja ima u svim religijama. Istina je da je komunizam istrebio suštinu i bit vere, pa su ljudi sve više okrenuti paganstvu no suštini, na žalost.
Sačuvana

Pop Milan

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 315
Одг: Promena Religije
« Odgovor #27 poslato: 07-07-2009, 15:27:00 »

Pravoslavac sam i svoju veru ne bih menjala, uopšte ne želim. Duboko verujem u ono što pravoslavlje propoveda.


Pope, paganskih običaja ima u svim religijama. Istina je da je komunizam istrebio suštinu i bit vere, pa su ljudi sve više okrenuti paganstvu no suštini, na žalost.

  Neznam sta je do toga  dovelo, samo mogu da konstantujem da komunizma nema vec 20godina i gotovo da se nista nije promenilo.
Sačuvana
--------SAMO VAS GLEDAM --------

AuroraSatanas

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9
Одг: Promena Religije
« Odgovor #28 poslato: 08-07-2009, 10:48:53 »

A kad ti ta bezvoljna duša ogladni , odeš kod ćaleta i keve da ti daju za burek .Zato što tako mora. Pa kad se najedeš onda opet kreneš da protestvuješ protiv ovozemaljskih pravila .
Ako imaš 13 - 17 godina tvoje ponašanje je normalno , sve preko toga , pravac kod psihologa !

koj je tvoj problem.. znaci,sta rade svi,radi i ti.. i ne znam zasto smatras protestom kad covek ima neko svoje misljenje.. 'bezvoljna dusa'.. o cemu ti pricas.. danas svako ima pravo na misljenje i na izbor.. tako da ne znam sta to ima da bude bilo ciji problem..
sto se tice psihologa.. hahah.. to je sve..
Sačuvana
Knowledge is power and the only weapon against the lie!

Zockey

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 533
  • Ljubav Svetlost
Одг: Promena Religije
« Odgovor #29 poslato: 08-07-2009, 11:11:49 »

Citiram Budine reči, ko razume shvatiće:

"Ne veruj ništa,
bez obzira gde si to pročitao
ili ko ti je to rekao
pa čak ni ako sam ja to lično rekao,
ukoliko se ne slaže sa tvojim vlastitim rezoniranjem i tvojim zdravim razumom.

Buddha"
Sačuvana
Mi nismo stvorili ovaj svet, mi smo samo deo njega, sve što mu činimo, činimo to i sami sebi!

AuroraSatanas

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9
Одг: Promena Religije
« Odgovor #30 poslato: 08-07-2009, 11:18:03 »

Citiram Budine reči, ko razume shvatiće:

"Ne veruj ništa,
bez obzira gde si to pročitao
ili ko ti je to rekao
pa čak ni ako sam ja to lično rekao,
ukoliko se ne slaže sa tvojim vlastitim rezoniranjem i tvojim zdravim razumom.

Buddha"



 :aq04:
Sačuvana
Knowledge is power and the only weapon against the lie!

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Promena Religije
« Odgovor #31 poslato: 08-07-2009, 11:34:31 »

Pravoslavac sam i svoju veru ne bih menjala, uopšte ne želim. Duboko verujem u ono što pravoslavlje propoveda.


Pope, paganskih običaja ima u svim religijama. Istina je da je komunizam istrebio suštinu i bit vere, pa su ljudi sve više okrenuti paganstvu no suštini, na žalost.

  Neznam sta je do toga  dovelo, samo mogu da konstantujem da komunizma nema vec 20godina i gotovo da se nista nije promenilo.

Konstatacija ti je Pope na mestu, no ne može se tako usko posmatrati problem. Ako je 50 godina bilo zabranjeno imati drugog Boga do Tita, šta očekuješ? Ne mogu se stvari preko noći okrenuti.
Smatram da je Crkva trebala agresivnije da pristupi objašnjavanju same biti Pravoslavlja. Nedovoljno je što su neradni dani Veliki Petak, Vaskrs i Božić. To narodu ništa ne znači osim odmora. Treba pojasniti i objasniti šta znači crveno slovo u verskom kalendaru - ono ne znači sedi kući i ne radi ništa, već suprotno - idi u crkvu i dan provedi u molitvi. Ako nisi dan proveo u molitvi onda je sve jedno da li si orao njivu ili domaćica prala veš.
Sačuvana

Pop Milan

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 315
Одг: Promena Religije
« Odgovor #32 poslato: 08-07-2009, 13:08:44 »

Pravoslavac sam i svoju veru ne bih menjala, uopšte ne želim. Duboko verujem u ono što pravoslavlje propoveda.


Pope, paganskih običaja ima u svim religijama. Istina je da je komunizam istrebio suštinu i bit vere, pa su ljudi sve više okrenuti paganstvu no suštini, na žalost.

  Neznam sta je do toga  dovelo, samo mogu da konstantujem da komunizma nema vec 20godina i gotovo da se nista nije promenilo.

Konstatacija ti je Pope na mestu, no ne može se tako usko posmatrati problem. Ako je 50 godina bilo zabranjeno imati drugog Boga do Tita, šta očekuješ? Ne mogu se stvari preko noći okrenuti.
Smatram da je Crkva trebala agresivnije da pristupi objašnjavanju same biti Pravoslavlja. Nedovoljno je što su neradni dani Veliki Petak, Vaskrs i Božić. To narodu ništa ne znači osim odmora. Treba pojasniti i objasniti šta znači crveno slovo u verskom kalendaru - ono ne znači sedi kući i ne radi ništa, već suprotno - idi u crkvu i dan provedi u molitvi. Ako nisi dan proveo u molitvi onda je sve jedno da li si orao njivu ili domaćica prala veš.

  Crkva je verovatno nespremno docekala vreme posle Tita (nemogu sa sigurnoscu to da tvrdim jer nepoznajem toliko tu problematiku) samo znam da se svakojaki olos skolovao da bude pop(cak je OZNA i UDBA ubacivala svoj kadar da bi razorila Crkvu iznutra) zato danas i ima tog kukolja medju popovima na koje neki toliko kukaju stavljajuci u isti kos i ostale savesne svestenike, bar je tako u Jagodini.
  Po meni nista se nije promenilo za proteklih 20 godina ama bas nista u ostalom kako mene ili tebe moze neko da natera da idemo u Crkvu, postimo...neznam da li u Crkvi postoji neki mehanizam da se to ucini.
   Sto se tice ovog za crveno slovo sve je na mestu.
Sačuvana
--------SAMO VAS GLEDAM --------

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Promena Religije
« Odgovor #33 poslato: 11-07-2009, 10:30:24 »


   kako mene ili tebe moze neko da natera da idemo u Crkvu, postimo...neznam da li u Crkvi postoji neki mehanizam da se to ucini.

Apsolutno bi bilo kontradiktorno sa suštinom i biti Pravoslavlja ako treba neko nekog da tera.
Treba objasniti suštinu posta - šta je post, šta pričest, kako čistimo prevashodno dušu, šta je ispovest.

Kada ljudi prihvate suštinu, onda sve ide lakše, drugačije, logičnije.
Sačuvana

Pop Milan

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 315
Одг: Promena Religije
« Odgovor #34 poslato: 11-07-2009, 12:40:11 »

   Ma nema od toga posla nista u Srbiji ako nesto nemora onda i necu da ga radim, ko da prihvati sustinu ,moze pop da prica tri dana dodje neka baba i kaze to se sinko ne valja i pre se poslusa baba nego covek koji je zavrsio bogoslovsku skolu.
   Kod nas se vera svela na  ,,valja se'' i ,,nevalja se''i treba jos mnogo vode da prodje Moravom da stvari dodju na svoje mesto ako uopste mogu da dodju na svoje mesto.
Sačuvana
--------SAMO VAS GLEDAM --------
 

Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 21 upita.