Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Jehovi svedoci  (Pročitano 74897 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Jehovi svedoci
« poslato: 01-04-2006, 12:12:38 »

Sta mislite o njima?

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #1 poslato: 23-01-2007, 17:05:09 »

Nemam neko mišljenje

ne razumem ih pa ih zato i izbegavam

ali oni su još i dobri

kakvi sve ima

Mikijagodina

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 58
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #2 poslato: 30-03-2007, 23:50:14 »

Jehovini svedoci.
Jehovini svedoci veruju da su jedina religija koja je na pravom putu i koja ima pravu istinu. Naravno da to nije tacno.
Jedan moj prijatelj ih je nazvao kuga.
Nekoliko stvari koje oni veruju a nije u skladu sa Biblijom.
1. Ne veruju u trjedinog Boga, Oca, Sina i Duha Svetoga. Ako pazljivo citamo Sveto Pismo jasno cemo uvideti da je Bog pri stvaranju rekao, ''da nacinimo covaka prema svom oblicju...' Rec koja se koristi na pocetku Biblije u I knjizi Mojsijevoj u prvoj glavi prvom stihu kaze, '' U pocetku stvori Bog nebo i zemlju.'' Ova rec Bog je sa starog hebrejskog ''ELOAH'' sto znaci ''mnozina'' to je jedina rec koju su stari hebreji imali a govori o jednom Bogu koji se javlj u tri lica, Oca, Sina i Duha Svetoga.
 2. Ne veruju da je Isus Bog.
Isus je jednom oprostio grehe paralizovanom coveku, tada su se religiozne vodje tog vremena pobunili i u sebi rekli,''ko je ovaj da oprasta grehe, samo Bog oprasta grehe.'' Da Isus je Bog i zato moze da oprosti grehe. Isus je znao sta oni misle u svojim srcima pa je rekao: ''Zasto zlo mislite u svojim srcima'' Onada je zapovedio da paralizovani covek ustane uzme svoja nosila i hoda. To se i dogodilo. Tako Isus je dokazao da je Bog. Osim toga ima mnogo stihova u Bibliji koji potvrdjuju Njegovo Bozanstvo ali necu sad o tome, ako nekog zanima neka pita.
3. Oni veruju u Raj na zemlji.
Raj na zemlji nikada nece biti. Bog je prokleo ovu zemlju citamo na pocetku Biblije kad su Adam i Eva bili neposlusni Bogu.
Takodje vidimo da raj sada postoji. Isus je rekao razbojniku koji je bio razapet sa njim na krstu, ''Zaista ti kazem danas ces biti samnom u raju''. Jehovini svedoci su u svom prevodu ''novi svet prevod'' promenili ove reci pa su napisali,  ''danas ti kazem bices samnom u raju''. takop da mogu da manipulisu i kazu da je Isus obecao da ce oni biti u raju na zemlji. Ja imam preko 15 razlicitih prevoda Biblije na razlicitim jezicima izmedju ostalog i na grckom i hebrejskom, Stari i Novi Zavet. u svim ovim prevodima jasno stoji, ''Danas ces biti samnom u raju''.
Toliko o Jehovinim svedocima ako nekog zanima jos nesto neka slobodno pita.
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #3 poslato: 05-04-2007, 12:21:05 »

Jehovci veruju da ce kad bude kraj sveta samo oni da ustanu od mrtvih jer su izabrani. Svakih par godina predvidjaju kraj i tad panično prave čamce i penju se na planine. Ako ti se pojave na vratima , nema šanse da ih se brzo ratosiljaš. Najbolje je da im zalupis vrata pred nosom. Ovde ih imamo puno istvarno su dosadni.
Sačuvana

Mikijagodina

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 58
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #4 poslato: 06-04-2007, 00:04:46 »

Da, istina je da tako veruju.
Mislim da nije dobro da im zalupis vrata, mozes ih lepo zamoliti da te ne uznemiravaju a uz to mozes im citirati iz svetog pisma - Otkrivenja Jovanovog gde pise da ce svi mrtvaci na kraju oziveti, mali i velike i da je to drugo vaskrsenje posle cega dolazi strasni sud Boziji.
takodje pise da ce u poslednje vreme neki odstupiti od vere (vere u Isusa Hrista) slusajuci nauke djavolske. Te nauke nisu ocigledno djavolske, nego skrivene iza religija izmedju ostalog jehovinih svedoka.
Ako i to ne pomogne iz otkrivenja, mozes im citirati Sv. Apostola Pavla, gde kaze da se takvih klonimo posle prvog i drugog zapitkivanja. 
Sačuvana

mikiparacin

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 41
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #5 poslato: 23-06-2007, 19:19:30 »

Jehovini svedoci.
Jehovini svedoci veruju da su jedina religija koja je na pravom putu i koja ima pravu istinu. Naravno da to nije tacno.
Jedan moj prijatelj ih je nazvao kuga.
Nekoliko stvari koje oni veruju a nije u skladu sa Biblijom.
1. Ne veruju u trjedinog Boga, Oca, Sina i Duha Svetoga. Ako pazljivo citamo Sveto Pismo jasno cemo uvideti da je Bog pri stvaranju rekao, ''da nacinimo covaka prema svom oblicju...' Rec koja se koristi na pocetku Biblije u I knjizi Mojsijevoj u prvoj glavi prvom stihu kaze, '' U pocetku stvori Bog nebo i zemlju.'' Ova rec Bog je sa starog hebrejskog ''ELOAH'' sto znaci ''mnozina'' to je jedina rec koju su stari hebreji imali a govori o jednom Bogu koji se javlj u tri lica, Oca, Sina i Duha Svetoga.
 2. Ne veruju da je Isus Bog.
Isus je jednom oprostio grehe paralizovanom coveku, tada su se religiozne vodje tog vremena pobunili i u sebi rekli,''ko je ovaj da oprasta grehe, samo Bog oprasta grehe.'' Da Isus je Bog i zato moze da oprosti grehe. Isus je znao sta oni misle u svojim srcima pa je rekao: ''Zasto zlo mislite u svojim srcima'' Onada je zapovedio da paralizovani covek ustane uzme svoja nosila i hoda. To se i dogodilo. Tako Isus je dokazao da je Bog. Osim toga ima mnogo stihova u Bibliji koji potvrdjuju Njegovo Bozanstvo ali necu sad o tome, ako nekog zanima neka pita.
3. Oni veruju u Raj na zemlji.
Raj na zemlji nikada nece biti. Bog je prokleo ovu zemlju citamo na pocetku Biblije kad su Adam i Eva bili neposlusni Bogu.
Takodje vidimo da raj sada postoji. Isus je rekao razbojniku koji je bio razapet sa njim na krstu, ''Zaista ti kazem danas ces biti samnom u raju''. Jehovini svedoci su u svom prevodu ''novi svet prevod'' promenili ove reci pa su napisali,  ''danas ti kazem bices samnom u raju''. takop da mogu da manipulisu i kazu da je Isus obecao da ce oni biti u raju na zemlji. Ja imam preko 15 razlicitih prevoda Biblije na razlicitim jezicima izmedju ostalog i na grckom i hebrejskom, Stari i Novi Zavet. u svim ovim prevodima jasno stoji, ''Danas ces biti samnom u raju''.
Toliko o Jehovinim svedocima ako nekog zanima jos nesto neka slobodno pita.
  Mislim da puno gresis i da nisi dovoljno upucen u vezi Jehovinih svedoka kao prvo nigde ne postoji tri boga u jednog to je veoma smesno  to treba da naucis i da je samo jedan bog koji ima svoje ime naravno kao sto ti imas ili kao sto Isus ima sasvim logicno drugo isus je sin boziji i  kada je rekao da nacinimo coveka rekao je Isusu njegovom sinu jer je on stvoren  prvi od svih andjela
Sačuvana

mikiparacin

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 41
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #6 poslato: 23-06-2007, 20:03:17 »

Jehovci veruju da ce kad bude kraj sveta samo oni da ustanu od mrtvih jer su izabrani. Svakih par godina predvidjaju kraj i tad panično prave čamce i penju se na planine. Ako ti se pojave na vratima , nema šanse da ih se brzo ratosiljaš. Najbolje je da im zalupis vrata pred nosom. Ovde ih imamo puno istvarno su dosadni.
Ivanka moram da te razocaram ali ti stvarno ne govoris istinu na ovom forumu a mislim da bog ostro osudjuje laz kao sto stoji u deset zapovedi zar ne , prvo moras biti dobro upucena u neke stvari o bibliji jer tu je rec bozja nisam te razumeo u vezi kraj sveta kako to mislis to i mogu da te razumem jer mozda nisi upucena i ne znas nigde u svetom pismu ne stoji da ce biti kraj sveta, ko ti je to rekao na zalost ne kontaktiramo direktno ali ipak cu ti pomoci da nadjes nesto u sveto  pismo gde cu te uveriti da  ce ljuidi u raju biti na zemlji i da zemjla nece biti unistenaima mnogo primera evo dacu ti samo u psalmima dva primera otvori ako imas sveto pismo psalam 37 poglavlje stavak 11, i  29. mislim da ce ti biti dovoljno da ce na zemlji biti raj u ostalom prvobitni naum bozji je bio raj na zemlji na zemlji zar ne i bozji naum i dalje tako stoji zasto bi unistio zemlju nema logike, a sto se tice toga  da cemo samo mi uskrsnuti to nije tacno uskrsavaju i pravedni i nepravedni tu nismo samo mi ukljuceni vec i oni ljudi koji nisu imali prilike da upoznaju Jehovu znaci i nepravedni uskrsavaju,a sto se harmagedona tice bozijeg rata a to ce se ubrzo desiti ko tada pogine za njega nema uskrsenje jer je direktno pogubjlen od Jehove  mi zato idemo od vrata do vrata da upozorimo ljude ali na zalost ljudi ne zele da cuju istinu i kao sto ti kazes najcesce bi da zalupe vrata ispred nosa, ali procitaj sta Isus kaze on je dao naredbu da se od kuce  do kuce ide i pripoveda istina ,ko to jos  cini
Sačuvana

mikiparacin

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 41
Za Autentik
« Odgovor #7 poslato: 23-06-2007, 20:50:24 »

Autentik, bio si iskren, ali ja bih te ipak posavetovao da ih prvo slusas pa onda reci svoje misljenje jer nemoj misliti da neko nekog primorava odvuci u drugoj veri naprotiv moras prvo sam ispitati pa onda sam odluciti za sebe ja sam istinu upoznao ovde u Berlinu jer tamo nisam imao prilike upoznati mislim u Paracinu i nisam tako brzo pristao dok nisam ispitao svaku stvar trebalo mi je dosta dugo da se odlucim bile su i poteskoce sa roditeljima ,ali to sve stoji sam Isus je kazao da ce biti poteskoce oko toga i da je tezak put krscanski pitaj slobodno svedoke i naci ce ti taj stavak a na svako pitanje ces naci odgovor sto mozes i da proveris u tvojoj Bibliji  ako je imas na kraju ni sam Bog Jehova ne zeli nikoga na silu vec samo srce tog coveka mora da ga potakne,bi li ti uzeo neku devojku za zivotnog partnera ako te ona zaista srcem ne zeli da li bi ziveo sa njom, isto tako ni Bog ne zeli nikoga na silu ali ti najpre kaze da ga dobro  upoznas a kako ces ga upoznati ako te neko ne upozna sa njim, zato pitaj i sve ce ti se razjasniti nadji u Bibliji:Jovan 8 poglavlje stavak 32 tamo stoji sta je Isus kazao: I upoznacete istinu i istina ce vas izbaviti toliko za sada izvini na mala i velika slova jer pisem brzo pa ponekad i pogresim.Pozdrav iz Berlina :aq28:
« Poslednja izmena: 23-06-2007, 20:56:26 od strane mikiparacin »
Sačuvana

ivancica

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 222
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #8 poslato: 23-06-2007, 20:55:57 »

pu pu pu,daleko bilo...
Sačuvana

mikiparacin

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 41
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #9 poslato: 23-06-2007, 20:59:21 »

pu pu pu,daleko bilo...
Sama sebe osudjujes , isto tako ni Isus tebe nece poznavati
Sačuvana

ivancica

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 222
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #10 poslato: 23-06-2007, 21:02:47 »

rodjena sam pod pravoslavnim nebom,i ne bih ga menjala nizasta na svetu...a Isus i Bog sve poznaju...
Sačuvana

mikiparacin

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 41
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #11 poslato: 23-06-2007, 21:05:55 »

jesi li ikad razmisljala da li je tvoja vera i religija prava to jest da li je ispravna
Sačuvana

ivancica

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 222
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #12 poslato: 23-06-2007, 21:10:11 »

necu ni da razmisljam...
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #13 poslato: 23-06-2007, 21:14:12 »

jesi li ikad razmisljala da li je tvoja vera i religija prava to jest da li je ispravna


A po cemu je tvoja ispravnija od druge? Imas pravo na misljenje, ali ovde vec pocinjes da vrsis pritisak na ljude
Sačuvana

mikiparacin

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 41
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #14 poslato: 23-06-2007, 21:16:56 »

necu ni da razmisljam...
Ne ne moras ali bih da te nesto podsetim sve religije misle da su u pravu kao sto su pravoslavna ,katolicka, i td.ali da li su ..... Isus kaze da ce prava relijija da se prepozna po njenim pravim plodovima a to je ljubav, jedna od najvecih da li je oni svi imaju ako ratuju i mrze jedan na drugog  Bog kaze da se ne ubija a svi oni to cine jeli to sada ispravno ,
ali ne zaboravi i ti pripadas toj religiji :aq29:
Sačuvana

mikiparacin

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 41
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #15 poslato: 23-06-2007, 21:20:35 »

jesi li ikad razmisljala da li je tvoja vera i religija prava to jest da li je ispravna


A po cemu je tvoja ispravnija od druge? Imas pravo na misljenje, ali ovde vec pocinjes da vrsis pritisak na ljude
vec sam dao odgovor na to i ne primoravam nikoga n iti vrsim pritisak vec rekao da sama odluka mora dastoji do coveka ako preispta stvari kako ces recimo ti da znas neke stvari ako nemas pisma to jest bibliju a  vec pocinjes da osudjujes
« Poslednja izmena: 23-06-2007, 21:21:26 od strane mikiparacin »
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #16 poslato: 23-06-2007, 21:22:42 »

jesi li ikad razmisljala da li je tvoja vera i religija prava to jest da li je ispravna


A po cemu je tvoja ispravnija od druge? Imas pravo na misljenje, ali ovde vec pocinjes da vrsis pritisak na ljude
vec sam dao odgovor na to i ne primoravam nikoga n iti vrsim pritisak vec rekao da sama odluka mora dastoji do coveka ako preispta stvari kako ces recimo ti da znas neke stvari ako nemas pisma to jest bibliju a  vec pocinjes da osudjujes

Ko koga osudjuje? Pogledaj sta si sve napisao i odgovarao ljudima i bice ti jasno ko osudjuje
Sačuvana

mikiparacin

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 41
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #17 poslato: 23-06-2007, 21:24:26 »

jesi li ikad razmisljala da li je tvoja vera i religija prava to jest da li je ispravna


A po cemu je tvoja ispravnija od druge? Imas pravo na misljenje, ali ovde vec pocinjes da vrsis pritisak na ljude
vec sam dao odgovor na to i ne primoravam nikoga n iti vrsim pritisak vec rekao da sama odluka mora dastoji do coveka ako preispta stvari kako ces recimo ti da znas neke stvari ako nemas pisma to jest bibliju a  vec pocinjes da osudjujes

Ko koga osudjuje? Pogledaj sta si sve napisao i odgovarao ljudima i bice ti jasno ko osudjuje
reci konkretno sta tebe boli prijatelju
« Poslednja izmena: 23-06-2007, 21:27:05 od strane mikiparacin »
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #18 poslato: 23-06-2007, 21:26:50 »

jesi li ikad razmisljala da li je tvoja vera i religija prava to jest da li je ispravna


Propagiranje bilo koje religije ili sekte na forumu i trazenje preispitivanja od ljudi ce biti sankcionisano.
Necu da ulazim u raspravu samo napominjem.

A po cemu je tvoja ispravnija od druge? Imas pravo na misljenje, ali ovde vec pocinjes da vrsis pritisak na ljude
vec sam dao odgovor na to i ne primoravam nikoga n iti vrsim pritisak vec rekao da sama odluka mora dastoji do coveka ako preispta stvari kako ces recimo ti da znas neke stvari ako nemas pisma to jest bibliju a  vec pocinjes da osudjujes
Sačuvana

mikiparacin

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 41
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #19 poslato: 23-06-2007, 21:32:13 »

jesi li ikad razmisljala da li je tvoja vera i religija prava to jest da li je ispravna


Propagiranje bilo koje religije ili sekte na forumu i trazenje preispitivanja od ljudi ce biti sankcionisano.
Necu da ulazim u raspravu samo napominjem.

A po cemu je tvoja ispravnija od druge? Imas pravo na misljenje, ali ovde vec pocinjes da vrsis pritisak na ljude
vec sam dao odgovor na to i ne primoravam nikoga n iti vrsim pritisak vec rekao da sama odluka mora dastoji do coveka ako preispta stvari kako ces recimo ti da znas neke stvari ako nemas pisma to jest bibliju a  vec pocinjes da osudjujes
Zelim samo da ispravim stvari koje se propagiraju za Jehovine svedoke i da potvrdim neke stvari koje su netacne
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.11 sekundi sa 20 upita.