Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Jehovi svedoci  (Pročitano 74900 puta)

0 Članovi i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

mikiparacin

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 41
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #40 poslato: 25-06-2007, 11:52:15 »

Niko ti ne brani da nas obavestavas o nacelima koji vaze u odredjenim verskim zajednicama(to je cak i pozeljno) ali nemoj da vrsis pritisak na ljude da preispituju svoju religiju.

To da

!
Niko ti ne brani da nas obavestavas o nacelima koji vaze u odredjenim verskim zajednicama(to je cak i pozeljno) ali nemoj da vrsis pritisak na ljude da preispituju svoju religiju.

To da

Ja sam prvi za SLOBODU GOVORA i o ovome pricam svo vreme ali mi se postovi namerno tumace na pogresan nacin da bi se moje protivljenje  vrsenju pritiska na clanove foruma okarakterisalo kao CENZURA JEDNOG NEVERNIKA!
Ja sam prvi za SLOBODU GOVORA   cisto sumnjam na tvoje reci kada zelis nekoga da sprecis da se ljudima da odgovor
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #41 poslato: 25-06-2007, 11:57:11 »

Covek je na posledku to jest ZS uputio na kraju pitanje na koje sam morao da odgovorim zelis li spreciti ljude govoriti na ovom forumu ,to je nesto drugo ,a za njegovo pitanje i obuhvata preispitivanje  jer  je pitao odakle mi ideja da je samo jedno  tumacenje biblije tacno i naveo sqam mu razlog da je veoma kobno ako Bibliju tumace na pogresan nacin uostalom to nisu moje reci vec Apostola Petra  

Tumacenje bilo koje svete knjige na "pogresan" nacin MOZE da bude kobno!
Pitanje je zapravo: KOJI JE PRAVI NACIN?
Kompetentnost u tumacenju biblije bi imali ljudi koji su je i napisali ali posto odavno nisu sa nama,svako tumacenje je zapravo SAMO VIDJENJE ODREDJENIH VERSKIH ZAJEDNICA SADRZAJA BIBLIJE i sve dok se to tumacenje ne kosi sa zakonom o verskim zajednicama RS-NIJE POGRESNO!!!!
« Poslednja izmena: 25-06-2007, 11:59:07 od strane groucho »
Sačuvana

mikiparacin

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 41
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #42 poslato: 25-06-2007, 12:10:57 »

Covek je na posledku to jest ZS uputio na kraju pitanje na koje sam morao da odgovorim zelis li spreciti ljude govoriti na ovom forumu ,to je nesto drugo ,a za njegovo pitanje i obuhvata preispitivanje  jer  je pitao odakle mi ideja da je samo jedno  tumacenje biblije tacno i naveo sqam mu razlog da je veoma kobno ako Bibliju tumace na pogresan nacin uostalom to nisu moje reci vec Apostola Petra  

Tumacenje bilo koje svete knjige na "pogresan" nacin MOZE da bude kobno!
Pitanje je zapravo: KOJI JE PRAVI NACIN?
Kompetentnost u tumacenju biblije bi imali ljudi koji su je i napisali ali posto odavno nisu sa nama,svako tumacenje je zapravo SAMO VIDJENJE ODREDJENIH VERSKIH ZAJEDNICA SADRZAJA BIBLIJE i sve dok se to tumacenje ne kosi sa zakonom o verskim zajednicama RS-NIJE POGRESNO!!!!
Prvo nemoj da izvrces moje reci jer ja nisam kazao bilo koje  svete knjige vec za jednu za koje ljudi izvrcu na njihov nacin akoji je nacin kao sto ti pitas je detaljno ispitivanje svete knjige, ali kako ces recimo ti kada tvrdis i citiram tvoje reci:To prvi put cujem.Razlog vise da prezirem "Bozije izaslanike" i "Boziju instituciju" na Zemlji.Kakva glupost.
 .   I zasto onda postavljas  pitanja KOJI JE PRAVI NACIN drugo ti zahtevas da vratis one ljude koji su vec poodavno pomrli da ti pokazu kompetetnost Biblje to je zaista smesno , ona je jednom napisana i ona je prakticna i kompetena za sve ljude koji je priznaju
« Poslednja izmena: 25-06-2007, 12:15:25 od strane mikiparacin »
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #43 poslato: 25-06-2007, 12:20:08 »

samo da ti napomenem da Jehovini svedoci nisu sekta i da su priznati kao religija

Recimo ti kazes ovo pa bi voleo da nam recimo malo to objasnis.
Ko je priznao ovu versku zajednicu kao zvanicnu veru?
Kad je to uradjeno?
Gde je to uradjeno?

Pa bih recimo bilo lepo da nam kazes nesto o odbijanju pripadnika ove verske zajednice,transfuzije krvi.

Pa da nam kazes nesto o Carls Tejz Raselu,osnivacu Jehovinih svedoka.

Pa malo o tome sta je HILIJAZAM i kako ga dozivljavaju.

Pa nesto o "Dvorani Kraljevstva".

Pa sta su "skupstine".

Sta su "staresine" a sta "sluge pomocnici" u ovoj religijskoj skupini.

Sta predstavlja "teren" jednog clana?

Pa nesto o razlozima ODBACIVANJA DOGME O SVETOJ TROJICI koga cine Bog,Sin i Sveti duh(koja zapravo predstavlja jedan od osnovnih koncepata hriscanstva).

A ti se odmah uhvati za tumacenje biblije i preispitivanje.
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #44 poslato: 25-06-2007, 12:26:27 »

"Bozije izaslanike" i "Boziju instituciju" na Zemlji.Kakva glupost.

Ovo je pod znacima navodnika sto znaci da te ljude ne smatram za izaslanike Boga jer niko nema pravo da sebe proklamuje u Bozijeg izaslanika.

.   I zasto onda postavljas  pitanja KOJI JE PRAVI NACIN drugo ti zahtevas da vratis one ljude koji su vec poodavno pomrli da ti pokazu kompetetnost Biblje to je zaista smesno , ona je jednom napisana i ona je prakticna i kompetena za sve ljude koji je priznaju

Ja ne postavljam pitanje tumacenja biblije vec kazem da svaka verska zajednica IMA PUNO PRAVO da tumaci bibliju na svoj nacin sve dok se to tumacenje ne kosi sa ZAKONOM O VERSKIM ZAJEDNICAMA RS(jer ljudi zive i odgovaraju i pred zemaljskim zakonom a ne samo nebeskim i to je AKSIOM!!!!).
Sačuvana

mikiparacin

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 41
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #45 poslato: 25-06-2007, 12:33:38 »

samo da ti napomenem da Jehovini svedoci nisu sekta i da su priznati kao religija

Recimo ti kazes ovo pa bi voleo da nam recimo malo to objasnis.
Ko je priznao ovu versku zajednicu kao zvanicnu veru?
Kad je to uradjeno?
Gde je to uradjeno?

Pa bih recimo bilo lepo da nam kazes nesto o odbijanju pripadnika ove verske zajednice,transfuzije krvi.

Pa da nam kazes nesto o Carls Tejz Raselu,osnivacu Jehovinih svedoka.

Pa malo o tome sta je HILIJAZAM i kako ga dozivljavaju.

Pa nesto o "Dvorani Kraljevstva".

Pa sta su "skupstine".

Sta su "staresine" a sta "sluge pomocnici" u ovoj religijskoj skupini.

Sta predstavlja "teren" jednog clana?

Pa nesto o razlozima ODBACIVANJA DOGME O SVETOJ TROJICI koga cine Bog,Sin i Sveti duh(koja zapravo predstavlja jedan od osnovnih koncepata hriscanstva).

A ti se odmah uhvati za tumacenje biblije i preispitivanje.
Covek koji mrzi verske institucije a odjednom poprimio zelju da sazna o Jehovinim svedocima da neces mozda biti nas brat pa vidim zelis detalje ,najpre si nabavi jednu Bibliju a odgovore ces ubrzo dobiti  nesto u vezi tri boga u jednog sam vec objasnio zar treba da ponavljam.A za priznavanje smo priznati u vecini zemalja za to se ne sekiraj u nemackoj, SAD, to su samo neke od vecih zemalja a za Srbiju moram biti iskren zaista ne znam .Demokratija se polako otvara i prema toj zemlji
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #46 poslato: 25-06-2007, 12:34:54 »

Ja ne postavljam pitanje tumacenja biblije vec kazem da svaka verska zajednica IMA PUNO PRAVO da tumaci bibliju na svoj nacin sve dok se to tumacenje ne kosi sa ZAKONOM O VERSKIM ZAJEDNICAMA RS(jer ljudi zive i odgovaraju i pred zemaljskim zakonom a ne samo nebeskim i to je AKSIOM!!!!).

Ovo se naravno odnosi i na Kuran,Talmud...itd...pa sam zato rekao SVETE KNJIGE(u mnozini).
Svet,pa i nasa zemlja je multireligiozna sredina.
Sačuvana

mikiparacin

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 41
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #47 poslato: 25-06-2007, 12:41:52 »

"Bozije izaslanike" i "Boziju instituciju" na Zemlji.Kakva glupost.

Ovo je pod znacima navodnika sto znaci da te ljude ne smatram za izaslanike Boga jer niko nema pravo da sebe proklamuje u Bozijeg izaslanika.

.   I zasto onda postavljas  pitanja KOJI JE PRAVI NACIN drugo ti zahtevas da vratis one ljude koji su vec poodavno pomrli da ti pokazu kompetetnost Biblje to je zaista smesno , ona je jednom napisana i ona je prakticna i kompetena za sve ljude koji je priznaju

Ja ne postavljam pitanje tumacenja biblije vec kazem da svaka verska zajednica IMA PUNO PRAVO da tumaci bibliju na svoj nacin sve dok se to tumacenje ne kosi sa ZAKONOM O VERSKIM ZAJEDNICAMA RS(jer ljudi zive i odgovaraju i pred zemaljskim zakonom a ne samo nebeskim i to je AKSIOM!!!!).
Zaboravio si da dodas da prezires verske zajednice to si promasio, mi nemamo nista protiv toga svako moze da je tumaci na svoj nacin bibliju samo je pitanje kako a drugo svaki ce odgovarati za sebe , po tebi bi trebalo da svi veruju pod zakonom o verskim zajednicama, pa kako ce onda imati svako svoje pravo na misljenje i opredelenje ako je to striktan zakon samo u srbiji gde je tu demokratija.
Sačuvana

mikiparacin

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 41
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #48 poslato: 25-06-2007, 12:47:20 »

Ja ne postavljam pitanje tumacenja biblije vec kazem da svaka verska zajednica IMA PUNO PRAVO da tumaci bibliju na svoj nacin sve dok se to tumacenje ne kosi sa ZAKONOM O VERSKIM ZAJEDNICAMA RS(jer ljudi zive i odgovaraju i pred zemaljskim zakonom a ne samo nebeskim i to je AKSIOM!!!!).

Ovo se naravno odnosi i na Kuran,Talmud...itd...pa sam zato rekao SVETE KNJIGE(u mnozini).
Svet,pa i nasa zemlja je multireligiozna sredina.
REC je bilo koliko ja znam o Bibliji a ne o svetim knjigama a ja ne mogu znati sta ti mislis
« Poslednja izmena: 25-06-2007, 12:48:01 od strane mikiparacin »
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #49 poslato: 25-06-2007, 12:51:01 »


Covek koji mrzi verske institucije a odjednom poprimio zelju da sazna o Jehovinim svedocima
Opet izvlacis iz konteksta.Nisam upotrebio termin "MRZIM" jer nista ne mrzim, vec upotrbih "PREZIREM" i objasnio sam zasto i da li treba i da objasnjavam da postoji razlika izmedju ova dva termina?
Zatim pogresno tumacis post(ne ulazim da li je to slucajnost).
Ja znam odgovore na ova pitanja ali mnogi ne znaju pa bi bilo lepo da ih upoznas sa funkcionisanjem ove zajednice.
I naravno da imam zelju da saznam SVE o Jehovinim svedocima(pogledaj poruku ispod mog avatara).

A za priznavanje smo priznati u vecini zemalja za to se ne sekiraj u nemackoj, SAD, to su samo neke od vecih zemalja a za Srbiju moram biti iskren zaista ne znam .Demokratija se polako otvara i prema toj zemlji

Vera je ili priznata ili ne.Ova kategorija ne moze biti parcijalnog karaktera.
Dakle,Jehovini svedoci se vode pod "sekte"(sto ne mora da bude nisto lose sve dok NE NARUSAVA ZAKON O VERSKIM ZAJEDNICAMA RS)..

Zaboravio si da dodas da prezires verske zajednice to si promasio

Ovo UOPSTE nije tacno.Postojanje verskih zajednica je definisano ZAKONOM O VERSKIM ZAJEDNICAMA i sve dok ga ove postuju,ja postujem njih.
Sačuvana

mikiparacin

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 41
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #50 poslato: 25-06-2007, 13:05:31 »


Covek koji mrzi verske institucije a odjednom poprimio zelju da sazna o Jehovinim svedocima
Opet izvlacis iz konteksta.Nisam upotrebio termin "MRZIM" jer nista ne mrzim, vec upotrbih "PREZIREM" i objasnio sam zasto i da li treba i da objasnjavam da postoji razlika izmedju ova dva termina?
Zatim pogresno tumacis post(ne ulazim da li je to slucajnost).
Ja znam odgovore na ova pitanja ali mnogi ne znaju pa bi bilo lepo da ih upoznas sa funkcionisanjem ove zajednice.
I naravno da imam zelju da saznam SVE o Jehovinim svedocima(pogledaj poruku ispod mog avatara).

A za priznavanje smo priznati u vecini zemalja za to se ne sekiraj u nemackoj, SAD, to su samo neke od vecih zemalja a za Srbiju moram biti iskren zaista ne znam .Demokratija se polako otvara i prema toj zemlji

Vera je ili priznata ili ne.Ova kategorija ne moze biti parcijalnog karaktera.
Dakle,Jehovini svedoci se vode pod "sekte"(sto ne mora da bude nisto lose sve dok NE NARUSAVA ZAKON O VERSKIM ZAJEDNICAMA RS)..

Zaboravio si da dodas da prezires verske zajednice to si promasio

Ovo UOPSTE nije tacno.Postojanje verskih zajednica je definisano ZAKONOM O VERSKIM ZAJEDNICAMA i sve dok ga ove postuju,ja postujem njih.
Ne cudi me da je takav zakon samo u Srbiji pa tamo je vladao komunizam toliko godina pa ne ide tako lako a i smetamo mozda religioznim vodjama . Drugo ne vidim neku veliku razliku izmedju  mrzeti i prezreti oba su prideva slicni po sebi ,pa ja tebe ne razumem nista tvrdis da prezires verske institucije  kazes ja i nisam pravoslavac , a ovamo kazes sve dok ih verska zajednica postuje i ja ih postujem kojoj zajednici ti pripadas nije mi jasno
Sačuvana

mikiparacin

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 41
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #51 poslato: 25-06-2007, 13:30:04 »


Covek koji mrzi verske institucije a odjednom poprimio zelju da sazna o Jehovinim svedocima
Opet izvlacis iz konteksta.Nisam upotrebio termin "MRZIM" jer nista ne mrzim, vec upotrbih "PREZIREM" i objasnio sam zasto i da li treba i da objasnjavam da postoji razlika izmedju ova dva termina?
Zatim pogresno tumacis post(ne ulazim da li je to slucajnost).
Ja znam odgovore na ova pitanja ali mnogi ne znaju pa bi bilo lepo da ih upoznas sa funkcionisanjem ove zajednice.
I naravno da imam zelju da saznam SVE o Jehovinim svedocima(pogledaj poruku ispod mog avatara).

A za priznavanje smo priznati u vecini zemalja za to se ne sekiraj u nemackoj, SAD, to su samo neke od vecih zemalja a za Srbiju moram biti iskren zaista ne znam .Demokratija se polako otvara i prema toj zemlji

Vera je ili priznata ili ne.Ova kategorija ne moze biti parcijalnog karaktera.
Dakle,Jehovini svedoci se vode pod "sekte"(sto ne mora da bude nisto lose sve dok NE NARUSAVA ZAKON O VERSKIM ZAJEDNICAMA RS)..

Zaboravio si da dodas da prezires verske zajednice to si promasio

Ovo UOPSTE nije tacno.Postojanje verskih zajednica je definisano ZAKONOM O VERSKIM ZAJEDNICAMA i sve dok ga ove postuju,ja postujem njih.
Ne cudi me da je takav zakon samo u Srbiji pa tamo je vladao komunizam toliko godina pa ne ide tako lako a i smetamo mozda religioznim vodjama . Drugo ne vidim neku veliku razliku izmedju  mrzeti i prezreti oba su prideva slicni po sebi ,pa ja tebe ne razumem nista tvrdis da prezires verske institucije  kazes ja i nisam pravoslavac , a ovamo kazes sve dok ih verska zajednica postuje i ja ih postujem kojoj zajednici ti pripadas nije mi jasno
Izvini moram nesto da dodam zaista sam zaboravio a veoma vazno ,te verske zajednice su i ubile Isusa isto tvrdeci da on ne  pripada njihovoj veri i da je on sektas i da isteruje demone.No Isus je dao zapisati ako su mene gonili i vas ce goniti  radi mog imena .I to mozes procitati u Bibliji
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #52 poslato: 25-06-2007, 13:44:12 »

Ne cudi me da je takav zakon samo u Srbiji

Kakav je zakon u Srbiji po pitanju verskih zajednica?
Kazi mi jednu odredbu sa kojom se ne slazes.

Drugo ne vidim neku veliku razliku izmedju  mrzeti i prezreti

Stvar nacitanosti.

  kazes ja i nisam pravoslavac
Ovo je bio moj odgovor na ovu tvoju konstataciju:
moderatori boje nasih odgovora jer ih je strah da se clanovi foruma ne preobrate u Jehovine svedoke pa ce im biti sve manje clanova pravoslavaca

Tako da nemam nikakvih interesa da forun bude pun pravoslavaca.
P.S.
Nisam moderator na ovoj temi.
a ovamo kazes sve dok ih verska zajednica postuje i ja ih postujem

Rekao sam: "Postojanje verskih zajednica je definisano ZAKONOM O VERSKIM ZAJEDNICAMA i sve dok ga ove postuju,ja postujem njih".Sto znaci nisam pominjao priznavanje jedne verske zajednice od strane druge nego od strane ZAKONA O VERSKIM ZAJEDNICAMA!!!
Ovde bi te jos jednom zamolio da ne tumacis pogresno moje postove.
Sto se tice zakona mogu reci da pravna drzava svoje utemeljenje ima na postojanju i postovanju zakona koji se sprovodi u skladu sa najvisim pravnim aktom jedne drzave a to je USTAV!

zajednici ti pripadas nije mi jasno

Ja sam gradjanin Republike Srbije koji zivi u skladu sa zakonom.Ima puno odredbi sa kojima se ne slazem ali ga POSTUJEM.

Jedna odredba zakona koja se tice osnivanja verske zajednice kaze:
"izjavu najvišeg organa da će udruženje u punoj meri poštovati Ustav, zakone i opšte pravne propise, kao i da će uvažavati slobode, prava i dostojanstvo ostalih Crkava i verskih zajednica, kao i lica koja nisu vernici"
 
Zato te molim da postujes razmisljanja i vidjenje vere drugih clanova foruma kao i da ne vredjas njihovo dostojanstvo i ne trazis preispitivanje.

te verske zajednice su i ubile Isusa isto tvrdeci da on ne  pripada njihovoj veri i da je on sektas i da isteruje demone.No Isus je dao zapisati ako su mene gonili i vas ce goniti  radi mog imena .I to mozes procitati u Bibliji

Ne znam za kakve si se verske zajednice uhvatio?
Ako ovo "gonjenje" predstavlja i krsenje osnovnih prava gradjana jedne zemlje na veroispovest i krsenje zakona,bice naravno sankcionisano.Tko je svuda u Svetu pa i u Srbiji.
Sačuvana

mikiparacin

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 41
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #53 poslato: 25-06-2007, 14:19:33 »

Ne cudi me da je takav zakon samo u Srbiji

Kakav je zakon u Srbiji po pitanju verskih zajednica?
Kazi mi jednu odredbu sa kojom se ne slazes.

Drugo ne vidim neku veliku razliku izmedju  mrzeti i prezreti

Stvar nacitanosti.

  kazes ja i nisam pravoslavac
Ovo je bio moj odgovor na ovu tvoju konstataciju:
moderatori boje nasih odgovora jer ih je strah da se clanovi foruma ne preobrate u Jehovine svedoke pa ce im biti sve manje clanova pravoslavaca

Tako da nemam nikakvih interesa da forun bude pun pravoslavaca.
P.S.
Nisam moderator na ovoj temi.
a ovamo kazes sve dok ih verska zajednica postuje i ja ih postujem

Rekao sam: "Postojanje verskih zajednica je definisano ZAKONOM O VERSKIM ZAJEDNICAMA i sve dok ga ove postuju,ja postujem njih".Sto znaci nisam pominjao priznavanje jedne verske zajednice od strane druge nego od strane ZAKONA O VERSKIM ZAJEDNICAMA!!!
Ovde bi te jos jednom zamolio da ne tumacis pogresno moje postove.
Sto se tice zakona mogu reci da pravna drzava svoje utemeljenje ima na postojanju i postovanju zakona koji se sprovodi u skladu sa najvisim pravnim aktom jedne drzave a to je USTAV!

zajednici ti pripadas nije mi jasno

Ja sam gradjanin Republike Srbije koji zivi u skladu sa zakonom.Ima puno odredbi sa kojima se ne slazem ali ga POSTUJEM.

Jedna odredba zakona koja se tice osnivanja verske zajednice kaze:
"izjavu najvišeg organa da će udruženje u punoj meri poštovati Ustav, zakone i opšte pravne propise, kao i da će uvažavati slobode, prava i dostojanstvo ostalih Crkava i verskih zajednica, kao i lica koja nisu vernici"
 
Zato te molim da postujes razmisljanja i vidjenje vere drugih clanova foruma kao i da ne vredjas njihovo dostojanstvo i ne trazis preispitivanje.

te verske zajednice su i ubile Isusa isto tvrdeci da on ne  pripada njihovoj veri i da je on sektas i da isteruje demone.No Isus je dao zapisati ako su mene gonili i vas ce goniti  radi mog imena .I to mozes procitati u Bibliji

Ne znam za kakve si se verske zajednice uhvatio?
Ako ovo "gonjenje" predstavlja i krsenje osnovnih prava gradjana jedne zemlje na veroispovest i krsenje zakona,bice naravno sankcionisano.Tko je svuda u Svetu pa i u Srbiji.

Apsolutno me ne zanima vas zakon  niti ustav ja i ne zivim tamo niti namecem nekome pravilo da li ce da prihvati ili ne stvar je privatne odluke rekao sam vec svako ce sam za sebe da odgovara, koga sam to uvredio nadji mi to i koga ja to gonim sta pricas uopste stavili ste temu Jehovini svedoci , odgovorio sam na pitanje jednoj osobi, ja ne znam o cemu ti pricas uopste koga ja ganjam, mi takodje postujemo svaku veroispovest i ne ganjamo nikoga na silu vec sam to kazao jednom stvar same odluke
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #54 poslato: 25-06-2007, 14:31:55 »

Oprosti uopste te nisam razumeo u vezi foruma gradjana Jagodine, ja vidim da ucestvuju svi na forumu i Paracinci i Cupricani pa cak jedna osoba iz Foce koliko sam uspeo da primetim ako je samo za Jagodince anda se izvinjavam mozda ste izolovan narod otvoricemo svak svoj forum


Moja greska ali je ovaj zakljucak izvucen iz konteksta.Akcenat je bio na tome da je ovo forum GRADJANA a ne mesto za propagiranje religijskih uverenja i trazenja od ostalih da se preispituju cime se vrsi direktni pritisak,ne samo na direktne sagovornike vec i na ostale posetioce foruma.
OVO JE JAVNI SERVIS.

Sto se tice tvoje tvrdnje da ti neko trazi "pomoc" u tumacenju biblije,pogresno je.
Jedan clan je rekao ovo:

Svako smatra da je tumacenje Biblije po njegovoj religiji ispravno, sto je i normalno...

drugi ovo:

Ljudi su prava napast, svake dve nedelje neko mi zakuca na vrata.

               JA ZNAM GDE JE MOJA CRKVA I KOME PRIPADAM.

a treci ovo:

mudra odluka. uzgred, odakle ti ideja da je samo jedno tumacenje biblije tacno i ispravno? kao i u svim drustvenim naukama postoje razlicita tumacenja i ljudi imau potpuno pravo da istu doktrinu tumace na sebi svojstven nacin

te nigde ne vidim poziv upucen tebi za pomoc u tumacenju biblije.
A pogotovo ne u izjavi "ZS"-a koji je svoju konstataciju "mudra odluka" izneo na racun tvoje sledece  izjave:

ali evo ne zelim vise komentarisati prekinucu.Lep pozdrav

Covek je na posledku to jest ZS uputio na kraju pitanje na koje sam morao da odgovorim zelis li spreciti ljude govoriti na ovom forumu ,to je nesto drugo ,a za njegovo pitanje i obuhvata preispitivanje  jer  je pitao odakle mi ideja da je samo jedno  tumacenje biblije tacno i naveo sqam mu razlog da je veoma kobno ako Bibliju tumace na pogresan nacin uostalom to nisu moje reci vec Apostola Petra  

Vidis tim postom te nisam pozvao da mi objasnjavas doktrinu Jehovinh svedoka, vec da pokusas da nam objasnis po cemu je doktrina Jehovinih svedoka ispravnija od ostalih, obzirom da to stalno tvrdis? Pominjes pogresno tumacenu bibliju, odakle ti je ideja da je bas VASE tumacenje ISPRAVNO? I naravno, zar postoji samo jedno ispravno tumacenje bilo cega? Cemu vodi takvo tumacenje?
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #55 poslato: 25-06-2007, 14:32:18 »

mi takodje postujemo svaku veroispovest i ne ganjamo nikoga na silu
Zbog ovoga ste i dozvoljeni zakonom.

da li ce da prihvati ili ne stvar je privatne odluke

Apsolutno se slazem

stavili ste temu Jehovini svedoci ,

Da bi ljudi saznali vise o ovoj verskoj zajednici

Apsolutno me ne zanima vas zakon  niti ustav

Ovo govori samo za sebe.Ako te ne zanima verovtno ga onda i ne poznajes pa onda nemoj da ga komentarises.Mislim na ovo:

Ne cudi me da je takav zakon samo u Srbiji

Zakon u Srbiji je jako liberalan sto se tice osnivanja verskih zajednica.

Sačuvana

mikiparacin

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 41
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #56 poslato: 25-06-2007, 14:47:45 »

mi takodje postujemo svaku veroispovest i ne ganjamo nikoga na silu
Zbog ovoga ste i dozvoljeni zakonom.

da li ce da prihvati ili ne stvar je privatne odluke

Apsolutno se slazem

stavili ste temu Jehovini svedoci ,

Da bi ljudi saznali vise o ovoj verskoj zajednici

Apsolutno me ne zanima vas zakon  niti ustav

Ovo govori samo za sebe.Ako te ne zanima verovtno ga onda i ne poznajes pa onda nemoj da ga komentarises.Mislim na ovo:

Ne cudi me da je takav zakon samo u Srbiji

Zakon u Srbiji je jako liberalan sto se tice osnivanja verskih zajednica.


Iako ne poznajem zakon u Srbiji sto se toga tice to ne sprecava bracu i sestre da svedoce pored takvog zakona,jer mi znamo ono sto Bog kaze da je vecma se Bogu pokoravati nego ljudima sluziti. Ako je zakon toliko liberalan zasto niste i vi priznali ovu versku zajednicu kao i drugi u svetu.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #57 poslato: 25-06-2007, 14:52:09 »

mi takodje postujemo svaku veroispovest i ne ganjamo nikoga na silu
Zbog ovoga ste i dozvoljeni zakonom.

da li ce da prihvati ili ne stvar je privatne odluke

Apsolutno se slazem

stavili ste temu Jehovini svedoci ,

Da bi ljudi saznali vise o ovoj verskoj zajednici

Apsolutno me ne zanima vas zakon  niti ustav

Ovo govori samo za sebe.Ako te ne zanima verovtno ga onda i ne poznajes pa onda nemoj da ga komentarises.Mislim na ovo:

Ne cudi me da je takav zakon samo u Srbiji

Zakon u Srbiji je jako liberalan sto se tice osnivanja verskih zajednica.


Iako ne poznajem zakon u Srbiji sto se toga tice to ne sprecava bracu i sestre da svedoce pored takvog zakona,jer mi znamo ono sto Bog kaze da je vecma se Bogu pokoravati nego ljudima sluziti. Ako je zakon toliko liberalan zasto niste i vi priznali ovu versku zajednicu kao i drugi u svetu.

i sta rece, zbog cega je vase tumacenje biblije ispravnije od drugih? sto ste vi to volji od ostalih ili mozda bolje vidite ili sta vec?
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #58 poslato: 25-06-2007, 15:33:08 »

Ako je zakon toliko liberalan zasto niste i vi priznali ovu versku zajednicu kao i drugi u svetu.

I OPŠTE ODREDBE

Član 1.

Ovim Zakonom građanima Republike Srbije jemči se sloboda vere, koja obuhvata:

- slobodu verovanja, javnog ispovedanja vere u Boga i vršenja bogoslužbenih obreda;

- pravo na javno potvrđivanje i negovanje verskih predanja i tradicija;

- pravo na javno iskazivanje verskih pogleda na svet;

- slobodu razvijanja verske prosvete i religiozne kulture.

Građanin ne može biti ni diskriminisan ni privilegovan zbog svojih verskih uverenja, pripadnosti Crkvi, verskoj zajednici ili verskom udruženju, kao ni zbog učestvovanja u verskim obredima i praktikovanja svih zajemčenih verskih sloboda i prava.

Ovom odredbom su obuhvacene sve verske zajednice u nasoj zemlji.Medju njima se nalaze i pripadnici tvoje vere.

Vec sam napomenuo da ljudi zive i pod svetovnim zakonom i kao jedinka u drustvu covek se MORA povinovati svetovnom zakonu a da li ce se povinovati i nebeskom i Bozijem,to je stvar licne prirode i sve dok tim svojim odabirom ne krsi zakon i ne remeti ustavom garantovana prava drugih gradjana i drugih veroispovesti(ne mora to da bude sila u pravom smislu reci.To je i pozivanje na preispitivanje postojece religije) moze da uziva prava koja su mu ustavom RS garantovana.
Sačuvana

mikiparacin

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 41
Одг: Jehovi svedoci
« Odgovor #59 poslato: 25-06-2007, 15:38:11 »

Ako je zakon toliko liberalan zasto niste i vi priznali ovu versku zajednicu kao i drugi u svetu.

I OPŠTE ODREDBE

Član 1.

Ovim Zakonom građanima Republike Srbije jemči se sloboda vere, koja obuhvata:

- slobodu verovanja, javnog ispovedanja vere u Boga i vršenja bogoslužbenih obreda;

- pravo na javno potvrđivanje i negovanje verskih predanja i tradicija;

- pravo na javno iskazivanje verskih pogleda na svet;

- slobodu razvijanja verske prosvete i religiozne kulture.

Građanin ne može biti ni diskriminisan ni privilegovan zbog svojih verskih uverenja, pripadnosti Crkvi, verskoj zajednici ili verskom udruženju, kao ni zbog učestvovanja u verskim obredima i praktikovanja svih zajemčenih verskih sloboda i prava.

Ovom odredbom su obuhvacene sve verske zajednice u nasoj zemlji.Medju njima se nalaze i pripadnici tvoje vere.

Vec sam napomenuo da ljudi zive i pod svetovnim zakonom i kao jedinka u drustvu covek se MORA povinovati svetovnom zakonu a da li ce se povinovati i nebeskom i Bozijem,to je stvar licne prirode i sve dok tim svojim odabirom ne krsi zakon i ne remeti ustavom garantovana prava drugih gradjana i drugih veroispovesti(ne mora to da bude sila u pravom smislu reci.To je i pozivanje na preispitivanje postojece religije) moze da uziva prava koja su mu ustavom RS garantovana. Trenutno nisam bio tu, znaci da su nas priznali kao verska zajednica,hvala na obavestenju
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.216 sekundi sa 20 upita.