Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: ** Šinteri gde ste? **  (Pročitano 114815 puta)

0 Članovi i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

zs

  • Gost
Одг: ** Šinteri gde ste? **
« Odgovor #20 poslato: 26-06-2007, 11:44:33 »

To bi bilo dobro kada odes tamo u bg i kazes im "e ljudi mi imamo mnogo dzukele po jagodini, jel bi mogli mi od njih da napravimo sapun?"  :aq21: :aq21: :aq21:

Predpostavljam da je ovo sala jer pod "resenjem" ovog problema ne podrazumevam samo "prvljenje sapuna" vec i eliminaciju pasa lutalica na druge nacine.
Meni trenutno pada na pamet "sterilizacija" ili narodski "strojenje".

to i jeste propisano zakonom, samo tu se javlja drugi problem, treba ih pohvatati, obeleziti cipovima ili tetoviranjem i naravno sterilisati.

veterinarska stanica u jagodini sve te usluge radi, ali naravno ne dzave. opet drzava je propisala i nesto para za to, samo jos uvek nista ne prebacuju
Sačuvana

windsurfer

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 182
    • Brojanice Milojević
Одг: ** Šinteri gde ste? **
« Odgovor #21 poslato: 27-06-2007, 23:08:45 »

Nekada se to radilo akcijama lovačkih društva, za vikend dva jutra razvale pola grada i to ti je to.
Sačuvana
izrada brojanica od poludragog kamena i srebra 925 - Brojanice Milojević.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: ** Šinteri gde ste? **
« Odgovor #22 poslato: 28-06-2007, 14:30:29 »

Nekada se to radilo akcijama lovačkih društva, za vikend dva jutra razvale pola grada i to ti je to.

U to moramo da predložimo nadležnima

ali imaćemo burne reakcije  društva za zaštitu životinja

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: ** Šinteri gde ste? **
« Odgovor #23 poslato: 28-06-2007, 16:28:44 »

Ma kakva drustva za zastitu zivotinja, mi kao nemam nigde kucice pa im treba neka zastita ovima sto se setaju po gradu.
Ta drustva znaju nekada i da preteraju. Kao npr. u aziji sto je bilo pre jedno 10 godina ugrozena neka vrsta krokodila ili tako nesto i oni napravili lepo centar za razmnozavanje tih zivotinja a sada ne znaju gde ce ih koliko ih ima.
Sačuvana
Dark Eagle

zs

  • Gost
Одг: ** Šinteri gde ste? **
« Odgovor #24 poslato: 29-06-2007, 06:57:03 »

Nekada se to radilo akcijama lovačkih društva, za vikend dva jutra razvale pola grada i to ti je to.

U to moramo da predložimo nadležnima

ali imaćemo burne reakcije  društva za zaštitu životinja

mozes da predlazes koliko hoces, ali dzaba, zakonom je zabranjeno to. stavise ni lovci vise ne dobijaju poene za odstrel pasa
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ** Šinteri gde ste? **
« Odgovor #25 poslato: 29-06-2007, 06:58:31 »

Ma kakva drustva za zastitu zivotinja, mi kao nemam nigde kucice pa im treba neka zastita ovima sto se setaju po gradu.
Ta drustva znaju nekada i da preteraju. Kao npr. u aziji sto je bilo pre jedno 10 godina ugrozena neka vrsta krokodila ili tako nesto i oni napravili lepo centar za razmnozavanje tih zivotinja a sada ne znaju gde ce ih koliko ih ima.

ovde su drustva za zastitu zivotinja nebitna, zakon stiti zivotinje. zaboravljate i prvi slucaj maltretiranja zivotinja u srbiji koji se zavrsio nedavno, gde je vinovnik dobio ne secam se koliko vec zatvora
Sačuvana

windsurfer

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 182
    • Brojanice Milojević
Одг: ** Šinteri gde ste? **
« Odgovor #26 poslato: 29-06-2007, 23:54:38 »

Evo sinoć uđem lepo u pekaru Mulino Bjanko kad ono iza mene džukela, nisam je ni primetio, stala iza mene i gleda u kesu.Kažem vam ušla u pola pekare i neće da izađe, bio sam stvarno u nedoumici da li da je šutnem pa šta mi bog da ili da čekam da skoči na mene i na kesu sa klopom............... na moju sreću posle je izašla i mogao sam konačno posle 5 minuta stajanja u pekari da izađem..
Sačuvana
izrada brojanica od poludragog kamena i srebra 925 - Brojanice Milojević.

zs

  • Gost
Одг: ** Šinteri gde ste? **
« Odgovor #27 poslato: 30-06-2007, 05:20:58 »

Evo sinoć uđem lepo u pekaru Mulino Bjanko kad ono iza mene džukela, nisam je ni primetio, stala iza mene i gleda u kesu.Kažem vam ušla u pola pekare i neće da izađe, bio sam stvarno u nedoumici da li da je šutnem pa šta mi bog da ili da čekam da skoči na mene i na kesu sa klopom............... na moju sreću posle je izašla i mogao sam konačno posle 5 minuta stajanja u pekari da izađem..

ovo pre treba da ide u "primeri cojstva i junastva".
postoji jedna stvar koju ljudi ne shvataju, psi nisu ljudi. pas jednoznacno pokazuje svoje namere i ukoliko ih znate protumaciti uvek cete biti bezbedni. za razliku od njih, ljudi su ti koji umeju da se coveku smeskaju u lice i tapsu ga po ramenu, a drugom mu zabijaju noz u ledja
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ** Šinteri gde ste? **
« Odgovor #28 poslato: 10-07-2007, 21:17:09 »

Evo i jednog clanka na ovu temu:

Tri meseca zatvora za ubistvo psa
LJIG - Mioljub Savić (64) iz sela Latković, kod LJiga, osuđen je juče u Opštinskom sudu u LJigu zatvorsku kaznu zbog ubistva psa svoje komšinice. Sudija Milena Kojić kaznila ga je sa tri meseca zatvora, uslovno na godinu dana, zbog toga što je 17. novembra 2006. godine usmrtio psa Dragice Stojković (64).

Beogradsko društvo za zaštitu životinja "Orka" podnelo je krivičnu prijavu protiv Savića, zbog toga što je "na bezobziran način" usmrtio komšijskog psa, a potom ga vezao za branik svog automobila i "vukao 10 kilometara kroz tri naseljena mesta do gradske deponije u LJigu". Savić je optužen da je psa usmrtio hicem iz lovačke puške "s predumišljajem, hladnokrvno i bez upozorenja". Savić se u istrazi branio time da je dugo godina lovac, te da je komšijskog psa, koji je bio agresivan, ubio u svom dvorištu. Predstavnici "Orke" su, nezadovoljni izrečenom kaznom, najavili žalbu Okružnom sudu u Valjevu.

Povodom presude, Udruženje za zaštitu životinja ORKA izdalo je saopštenje za javnost u kome se oštro protestuje protiv visine određene kazne i najavljuje tužbu Okružnom sudu u Valjevu protiv ove presude.

Stojkovićeva tvrdi da je odluka suda sramna i da je ona doneta pod pritiskom policije iz LJiga. "Moj Mića je žrtva jednog bolesno zaljubljenog čoveka, koji je pre deset godina imao nameru da likvidira i mog muža Slobodana. Živa se pojedoh što tada slučaj nisam prijavila policiji. Ali kakva nam je policija i sudstvo, možda bih i tada izvukla deblji kraj. Oni treba da znaju ovo nije kraj. Izborila se Dragica i sa mnogo krupnijim zverkama od ovih iz ljiške policije. Mogu oni da pred sudom lažu koliko hoće, meni je Bog svedok da je Mića stradao zbog prljavih strasti koje komšija Mioljub gaji prema meni već više od deset godina. Odrobijaće Mićinu smrt, koga sam volela kao da mi je dete, ne zvala se ja Dragica Stojković", priča ogorčena Dragica.

Međutim ni Mićin ubica nije zadovoljan presudom i najavljuje žalbu. On tvrdi da ubijenog psa svojom "korsom", vukao samo par stotina metara, a ne 11 kilometara, koliko stoji u optužnici.
- Kakva ljubav, kakvi bakrači. Pa nije Dragica Brižit Bardo, pa da se oko nje lome muškarci. Nisam ni ja za bacanje. Ali, to i nije predmet današnjeg spora. Žaliću se na odluku suda jer sam psa ubio iz straha da me ne ujede- izričit je Mioljub Savić.
Dragičina ćerka Gordana (35), koja je čitav slučaj prijavila unutrašnjoj kontroli republičkog Ministarstva unutrašnjih poslova, zbog, kako i danas tvrdi, straha da će ubistvo zataškati policija u LJigu. "Nije Mićino ubistvo jedino iza koga stoji svirepi Mioljub. On je i pre ubijao životinje po komšijskim dvorištima, ali je svaka podneta prijava protiv njega na tajanstven način nestajala iz policijske arhive. Tako je bilo sa onom poslednjom, kada je Milorad Savić, jedini svedok ubistva, prošlog aprila prijavio pokušaj ubistva Mićinog oca Lakija. Zbog toga se ni jednog trenutka nisam dvoumila da slučaj prijavim unutrašnjoj kontroli, pa je istragu preuzela viši inspektor Brankica Lilić. Tada nisam mogla da verujem da policija iz LJiga ima ovoliki uticaj uticaj i na sud. Presuda me je porazila", ističe Gordana Stojković.

preuzeto iz: Glasa javnosti
Sačuvana

Mira

  • Gost
Одг: ** Šinteri gde ste? **
« Odgovor #29 poslato: 11-07-2007, 09:07:58 »

Evo i jednog clanka na ovu temu:

Tri meseca zatvora za ubistvo psa
LJIG - Mioljub Savić (64) iz sela Latković, kod LJiga, osuđen je juče u Opštinskom sudu u LJigu zatvorsku kaznu zbog ubistva psa svoje komšinice. Sudija Milena Kojić kaznila ga je sa tri meseca zatvora, uslovno na godinu dana, zbog toga što je 17. novembra 2006. godine usmrtio psa Dragice Stojković (64).

Beogradsko društvo za zaštitu životinja "Orka" podnelo je krivičnu prijavu protiv Savića, zbog toga što je "na bezobziran način" usmrtio komšijskog psa, a potom ga vezao za branik svog automobila i "vukao 10 kilometara kroz tri naseljena mesta do gradske deponije u LJigu". Savić je optužen da je psa usmrtio hicem iz lovačke puške "s predumišljajem, hladnokrvno i bez upozorenja". Savić se u istrazi branio time da je dugo godina lovac, te da je komšijskog psa, koji je bio agresivan, ubio u svom dvorištu. Predstavnici "Orke" su, nezadovoljni izrečenom kaznom, najavili žalbu Okružnom sudu u Valjevu.

Povodom presude, Udruženje za zaštitu životinja ORKA izdalo je saopštenje za javnost u kome se oštro protestuje protiv visine određene kazne i najavljuje tužbu Okružnom sudu u Valjevu protiv ove presude.

Stojkovićeva tvrdi da je odluka suda sramna i da je ona doneta pod pritiskom policije iz LJiga. "Moj Mića je žrtva jednog bolesno zaljubljenog čoveka, koji je pre deset godina imao nameru da likvidira i mog muža Slobodana. Živa se pojedoh što tada slučaj nisam prijavila policiji. Ali kakva nam je policija i sudstvo, možda bih i tada izvukla deblji kraj. Oni treba da znaju ovo nije kraj. Izborila se Dragica i sa mnogo krupnijim zverkama od ovih iz ljiške policije. Mogu oni da pred sudom lažu koliko hoće, meni je Bog svedok da je Mića stradao zbog prljavih strasti koje komšija Mioljub gaji prema meni već više od deset godina. Odrobijaće Mićinu smrt, koga sam volela kao da mi je dete, ne zvala se ja Dragica Stojković", priča ogorčena Dragica.

Međutim ni Mićin ubica nije zadovoljan presudom i najavljuje žalbu. On tvrdi da ubijenog psa svojom "korsom", vukao samo par stotina metara, a ne 11 kilometara, koliko stoji u optužnici.
- Kakva ljubav, kakvi bakrači. Pa nije Dragica Brižit Bardo, pa da se oko nje lome muškarci. Nisam ni ja za bacanje. Ali, to i nije predmet današnjeg spora. Žaliću se na odluku suda jer sam psa ubio iz straha da me ne ujede- izričit je Mioljub Savić.
Dragičina ćerka Gordana (35), koja je čitav slučaj prijavila unutrašnjoj kontroli republičkog Ministarstva unutrašnjih poslova, zbog, kako i danas tvrdi, straha da će ubistvo zataškati policija u LJigu. "Nije Mićino ubistvo jedino iza koga stoji svirepi Mioljub. On je i pre ubijao životinje po komšijskim dvorištima, ali je svaka podneta prijava protiv njega na tajanstven način nestajala iz policijske arhive. Tako je bilo sa onom poslednjom, kada je Milorad Savić, jedini svedok ubistva, prošlog aprila prijavio pokušaj ubistva Mićinog oca Lakija. Zbog toga se ni jednog trenutka nisam dvoumila da slučaj prijavim unutrašnjoj kontroli, pa je istragu preuzela viši inspektor Brankica Lilić. Tada nisam mogla da verujem da policija iz LJiga ima ovoliki uticaj uticaj i na sud. Presuda me je porazila", ističe Gordana Stojković.

preuzeto iz: Glasa javnosti
Mi ovde pričamo o psima lutalicama a ne o komšijskim psima. Ovo i jeste stvar za kaznu. Malo mu je bilo što ga je ubio već ga je i vuko vezanog za auto. To je bolest. Ovog čoveka ne treba kazniti zatvorom već ga pod hitno poslati psihijatru!  :aq25:  :aq25:  :aq25:
« Poslednja izmena: 11-07-2007, 09:09:34 od strane Mira »
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ** Šinteri gde ste? **
« Odgovor #30 poslato: 11-07-2007, 11:04:36 »

kako god, postoji zakon koji stiti i lutalice, a ovde su samo lakse osudili coveka jer je ubio komsijskog psa (uzgred pas nije bio vezan, obelezen... i kako stvari stoje bio je u njegovom, a ne u svom dvoristu)
Sačuvana

Mira

  • Gost
Одг: ** Šinteri gde ste? **
« Odgovor #31 poslato: 12-07-2007, 09:18:52 »

Ali je znao da je komšijski pas i za ime Boga vuko je autom mrtvo pseto. Pa to podhitno treba voditi na lečenje!
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: ** Šinteri gde ste? **
« Odgovor #32 poslato: 12-07-2007, 13:47:00 »

Pa mogao bi Palma pored zoo vrta da napravi i azil za pse lutalice. U vrtu je veterinar i mogao bi lepo da ih sterilizira, onda da ih oslobode buva i posle da im nadju nove vlasnike. Ja sam uzela psa iz jednog azila pre 14 godina i nikad nisam pozalila.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ** Šinteri gde ste? **
« Odgovor #33 poslato: 13-07-2007, 06:16:42 »

Pa mogao bi Palma pored zoo vrta da napravi i azil za pse lutalice. U vrtu je veterinar i mogao bi lepo da ih sterilizira, onda da ih oslobode buva i posle da im nadju nove vlasnike. Ja sam uzela psa iz jednog azila pre 14 godina i nikad nisam pozalila.

azil vec postoji kod veterinarske stanice, a tek tamo ima dovoljno veterinara, samo neko treba da hvata pse lutalice, i neko da placa obelezavanje i sterilizaciju
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: ** Šinteri gde ste? **
« Odgovor #34 poslato: 13-07-2007, 12:40:40 »

To bi bilo pametnije placati nego autobuse za Guču.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ** Šinteri gde ste? **
« Odgovor #35 poslato: 13-07-2007, 13:40:20 »

To bi bilo pametnije placati nego autobuse za Guču.

mislis? pa sto ne predlozis to preko svog odbornika
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: ** Šinteri gde ste? **
« Odgovor #36 poslato: 13-07-2007, 17:18:52 »

Ma dobro je to sto se placaju autobusi za gucu, nego na zalost im nije palo na pamet da povedu i ove dzukele tamo pa da ih ostave  :aq01:
Sačuvana
Dark Eagle

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: ** Šinteri gde ste? **
« Odgovor #37 poslato: 13-07-2007, 18:36:38 »

To bi bilo pametnije placati nego autobuse za Guču.

Pa kako, ne ide to! Zamisli kakav mu je to marketing da izadje pred kamere i kaze da je resio problem pasa lutalica. U Jagodini NEMA PROBLEMA, shvatas :D Sve je idilicno i sve je potaman. Zato se placa odlazak u Gucu, svi su problemi reseni pa je red da se udari po provodu.
Sačuvana

Mira

  • Gost
Одг: ** Šinteri gde ste? **
« Odgovor #38 poslato: 14-07-2007, 09:09:19 »

To bi bilo pametnije placati nego autobuse za Guču.

Pa kako, ne ide to! Zamisli kakav mu je to marketing da izadje pred kamere i kaze da je resio problem pasa lutalica. U Jagodini NEMA PROBLEMA, shvatas :D Sve je idilicno i sve je potaman. Zato se placa odlazak u Gucu, svi su problemi reseni pa je red da se udari po provodu.
:aq07:  :aq07:  :aq07:  :aq07:  :aq07:  :aq07:
« Poslednja izmena: 14-07-2007, 09:10:04 od strane Mira »
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: ** Šinteri gde ste? **
« Odgovor #39 poslato: 14-07-2007, 15:25:27 »

kako god, postoji zakon koji stiti i lutalice, a ovde su samo lakse osudili coveka jer je ubio komsijskog psa (uzgred pas nije bio vezan, obelezen... i kako stvari stoje bio je u njegovom, a ne u svom dvoristu)

Pa  i  zakoni u danasnje vreme mogu da se menjaju

tako da ce i ovaj problem nadam se biti vrlo brzo resen
 

Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 24 upita.