Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Brzi ADSL  (Pročitano 21239 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Odg: Brzi ADSL
« Odgovor #20 poslato: 31-12-2010, 07:56:33 »

Jeli, a tamo mozes da skidas ilegalne stvari sa neta a da te ne uhvate?
Sačuvana
Dark Eagle

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Odg: Brzi ADSL
« Odgovor #21 poslato: 31-12-2010, 09:32:49 »

Sa privatnih provajdera mozes, jos uvek, mada ne isplati se da rizikujes jer sve mozes da kupis preko iTunes za mnogo male pare (tipa do $5)
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Odg: Brzi ADSL
« Odgovor #22 poslato: 31-12-2010, 10:36:56 »

Pa bas ne verujem da mozes da kupis windows 7 ili neku igricu preko itunes za bas male pare?
Sačuvana
Dark Eagle

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Odg: Brzi ADSL
« Odgovor #23 poslato: 31-12-2010, 11:16:22 »

Mislio sam na filmove ili muziku, ja ilegalni OS nisam video ne pamtim. Piraterija naravno postoji ali to je toliko zanemarljivo na je smesno a i zasto bi se neko time bavio kad moze sebi pa priusti original
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Odg: Brzi ADSL
« Odgovor #24 poslato: 31-12-2010, 11:50:53 »

Pa mozda da ne bi placao original :D
Sačuvana
Dark Eagle

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Odg: Brzi ADSL
« Odgovor #25 poslato: 31-12-2010, 13:00:01 »

Ma ajde, a sto ne ukrades farmerke nego ih platis?
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Odg: Brzi ADSL
« Odgovor #26 poslato: 31-12-2010, 14:44:37 »

Pa zato sto moze neko da me uhvati u prodavnici dok ih kradem, a ovo malo teze moze neko da te uhvati a pogotovo u srbiji. Da me niko ne uhvati ukrao i farmerice :)))
Sačuvana
Dark Eagle

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Odg: Brzi ADSL
« Odgovor #27 poslato: 30-10-2011, 00:16:13 »

Razmišljam da promenim provajdera. Kakva su iskustva sa ADSl ? Ili net preko kablovske? Momak moje kćeri ima USB net preko mts sa 6 Gb . Da li je to dovoljno za celomesečno surfovanje po 5-6-7 sati dnevno? Svaku sugestiju ću primiti sa zahvalnošću.
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

coce

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 83
Odg: Brzi ADSL
« Odgovor #28 poslato: 30-10-2011, 09:12:29 »

ADSL preko Telekoma ili poste se dosad pokazao najpouzdaniji. Hvale kabloski ali ga ja jos nisam koristio. imao sam ranije bezicni preko antene, u pocetku je ok ali vremenom pocinju da zakidaju pa se vade na losu opticku vidljivost, na vremenske uslove na racunar korisnika i sta vec jos, osim ako se ne napravi neki dobar dil s njima. USB se zasad pokazao nejgori od svih, jer tu slede bas vacarenja gora nego od ovih bezicnih, maltretiranja na sve strane; Vremenski uslovi, nemanje signala, nemanje 3G, ogranicenje na surfovanje pogotovo ko cesto koristi YOU TUBE i ostale slicne sajtove. Ranije Sezampro je bio dobar ali od kad su druga firma nemam informacije. O ostalima nemam informacije, toliko od mene.
Poz.
Sačuvana
Ako nece mediji, reci nam ti.
CVRC

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Odg: Brzi ADSL
« Odgovor #29 poslato: 30-10-2011, 09:58:16 »

USB modem ti nikako ne bi preporucio bas zato sto je uzasno spor za te pare. Razlika izmedju Telekom ADSL i Kopernikus-a je u tome sto je po meni ADSL malo stabilniji, sto znaci da retko kad se desi neki prekid u konekciji dok se kod kablovskog desi kad kad. A kablovski net ja mislim da ima brzi protok za iste pare u odnosu na adsl. I mislim da na kablovskom netu ne dobijas modem koji u sebi ima WLAN dok kod telekoma dobijas.
« Poslednja izmena: 30-10-2011, 10:00:06 od strane Mac »
Sačuvana
Dark Eagle

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Odg: Brzi ADSL
« Odgovor #30 poslato: 30-10-2011, 19:20:36 »

Zahvaljujem , druzi i braćo , uzimam k' znaniju sve ovo. I dalje sam otvoren za sugestije.
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

luksa

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 437
Odg: Brzi ADSL
« Odgovor #31 poslato: 30-10-2011, 20:47:51 »

A na ASDSL mora cekas danima, ili da pojuris vezu, a Kablovski moze dobijes istog dana i bez ikakve veze, ADSL nosis kuci pa se mucis dok ga ukljucis, a kablovski donose ljudi i sve odrade umesto tebe. Kablovski nema WLAN, sto jes' jes'.
Sačuvana

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Odg: Brzi ADSL
« Odgovor #32 poslato: 31-10-2011, 08:07:53 »

@ luksa
Pa kupis wireless ruter i imas wlan...

@Black
U prilici sam da koristim mnoge net mogucnosti...kablovski,ADSL,MTS 3G,VIP 3G...i mogu da ti kazem da izbor zavisi od toga za sta ti treba net i u kom reonu se kreces. Meni licno najvise odgovara 3G zbog mobilnosti a najvece razocarenje mi je ADSL jer su previse ljudi prikljucili i dele vezu tako da je spor i koci(ovo naravno kazem iz mog ugla..ima ljudi kojima radi dobro). Kablovski je sasvim OK. Nisam merio brzinu doduse ali nisam primetio ni probleme u radu.
E sto se brzina tice,MTS 3G ide oko 1 Mbps a na VIP 3G je isao i do 9 Mbps!! U poslednje vreme je pala brzina zbog povecanog broja korisnika ali je i dalje brz. Brzina zavisi i od toga gde ces taj net da koristis. Tamo gde je dobra pokrivenost odredjenim provajderom imaces i dobar net. Dacu ti primer. Na Budzinom brdu je pravo mucenje koriscenje MTS-ovog 3G neta a u Ribaru je ok. Obrnuto vazi za VIP. O ovome jako vodi racuna.
Druga stvar koja utice na brzinu je i limit na samom USB modemu. Ali to je manje bitno za MTS dok je za VIP pa i za Telenor bitno jer oni obezbedjuju vece brzine od onih koje modem moze da podrzi(bar onaj koji se kupuje uz pre paid internet). Ovo je teoretski. Ja sam generalno zadovoljan 3G netom i da sada biram,uzeo bih njega.
Sto se kolicine prenetih podataka tice,ne znam sta da ti kazem. Od tebe zavisi sta radis na netu. Ja retko prebacim 3 Gb. E ako ti treba net za download,onda se podrazumeva adsl/kablovski flat.
Imas sada puno 3G net paketa...sto pre paid sto post paid pa mozes da biras. Samo jedna sugestija,obrati paznju na VIP i Telenor. VIP je ugradio novu opremu jer je bio najmladji operater i nije bio opterecen starom opremom i za sada je ubedljivo najbrzi. Telenor menja svoju opremu i do sredine 2012. bi trebao da zavrsi taj proces tako da su i oni dobri. MTS naravno ostaje crna ovca 3G tehnologije.

Ako te jos nesto interesuje,pitaj pa ako mogu nesto da ti kazem iz iskustva...
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Odg: Brzi ADSL
« Odgovor #33 poslato: 31-10-2011, 08:23:14 »

.
« Poslednja izmena: 22-01-2013, 01:15:52 od strane Svilena »
Sačuvana

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Odg: Brzi ADSL
« Odgovor #34 poslato: 31-10-2011, 11:41:46 »

Toni , hvala na odgovoru. Znači , mts : OUT !!!! Vip in , jer sam ja na Budžinom brdu. Čuo sam i za neki PTT-net , paket 650 kinti , sasvim dovoljan , net non-stop , za moje potrebe sasvim OK. Raspitaću se oko toga.
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Odg: Brzi ADSL
« Odgovor #35 poslato: 31-10-2011, 14:51:08 »

Ako si na brdu,onda ti najvise igra VIP kada pricamo o 3G. Bolji je od Telenora a kao sto rekoh MTS je neupotrebljiv.
Nisam nista cuo o tom PTT netu...jos od dial up-a. Ne znam sta je to. Nesto bezicno...ili kako?
Sačuvana

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Odg: Brzi ADSL
« Odgovor #36 poslato: 31-10-2011, 19:02:01 »

Ne htedoh da pisem napamet te proverih i kablovski net. Pa ovako,paket je flat 2 M. Mislim da se tako zove. Uglavnom,nije najjeftiniji vec drugi po ceni. Kosta 1400 din a rezultati su sledeci. Ping je odlicnih 17 ms a DL konstantnih 3 mbps. Ne znam za UL. Odlicno radi i definitivno je bolji od Telekomovog ADSL-a.
Najjeftiniji paket kablovskog interneta je 900 dinara. Tako da ti ja pre preporucujem kablovski nego ADSL ako se odlucis za "fixni" net. Mojoj sestri su recimo u Telekomu dali ruter koji je koristen,bez uputstva i prateceg CD-a i to bez WiFi opcije. Neverovatno ali istinito.
Sačuvana

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Odg: Brzi ADSL
« Odgovor #37 poslato: 10-11-2011, 22:55:01 »

Hvala , Toni , odlučiću se za neki paket pažljivo čitajući tvoje sugestije.
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Odg: Brzi ADSL
« Odgovor #38 poslato: 10-11-2011, 22:58:58 »

A na ASDSL mora cekas danima, ili da pojuris vezu, a Kablovski moze dobijes istog dana i bez ikakve veze, ADSL nosis kuci pa se mucis dok ga ukljucis, a kablovski donose ljudi i sve odrade umesto tebe. Kablovski nema WLAN, sto jes' jes'.
A za čega mu je to ? Jel to nešto bitno ? Kako radi bez toga?
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

ilija7777

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 507
Odg: Brzi ADSL
« Odgovor #39 poslato: 12-11-2011, 20:52:31 »

to ti znaci nesto samo ako pravis mrezu u stanu, ali mislim da i kod npr. kopernikusa moze da se dobije ruter.
« Poslednja izmena: 12-11-2011, 20:52:59 od strane ilija7777 »
Sačuvana
hvala svima koji ne razumeju ono sto govorim, a dalje me citaju.
 

Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 22 upita.