Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: EU uči čobane kako da muzu ovce  (Pročitano 4200 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

zs

  • Gost
EU uči čobane kako da muzu ovce
« poslato: 06-08-2007, 22:20:52 »

Čobani u poljskim Tatrama, proslavljeni stolećima po stadima ovaca i ukusnom siru oscipek, u šoku su - Evropska unija od njih traži da pohađaju kurseve kako ispravno da uhvate i pomuzu svoje ovce ili koze.
Kurs po zahtevu i o trošku Brisela organizuje poljski Savez odgajivača ovaca i koza i polaznici kursa, a svakako svi oni koji prave zaštićeni tradicionalni sir oscipek, moraju na kraju da polažu i ispit. - Možda bi to imalo nekog smisla za one koji su pored pravog oscipeka prošli u brzom vozu, ali za čobane kao što sam ja? - pita se u vikend izdanju dnevnika Super ekspres vlasnik najvećeg stada u Poljskoj od 1.200 ovaca Stanjislav Laš iz Novog Targa. Laš se, kao i većina gorštaka ovčara u Tatrama gde se i umeće i recepti spravljanja sira prenose s generacije na generaciju, brine o ovcama odmalena, a svoje stado ima više od dve decenije. - Gde bolje da naučimo nego iz naše podhalanske tradicije, iz udžbenika možda? - vrte glavom i drugi ogorčeni čobani i pitaju da li će to možda u ispitnoj komisiji sedeti i „bele kragne“ iz Brisela koje su ovcu videle valjda samo na slici.
Sačuvana

STRIPOTEKA

  • Gost
Одг: EU uči čobane kako da muzu ovce
« Odgovor #1 poslato: 07-08-2007, 10:12:49 »

Zato cemo mi,kad udjemo u EU da ih naucimo kako se potkiva magare
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: EU uči čobane kako da muzu ovce
« Odgovor #2 poslato: 07-08-2007, 13:13:09 »

 To i nas ceka ali za pecenje rakije!
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: EU uči čobane kako da muzu ovce
« Odgovor #3 poslato: 07-08-2007, 16:29:01 »

Da je samo za pecenje rakije.... Ima da nas uce za gomilu stvari, pa da ukinu "klanje" stoke po kucama i sl
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.054 sekundi sa 24 upita.