Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Mladi u Srbiji-ima li nam pomoci?  (Pročitano 23963 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Svilena

  • Gost
Одг: Mladi u Srbiji-ima li nam pomoci?
« Odgovor #20 poslato: 11-05-2009, 18:50:20 »

.

« Poslednja izmena: 07-02-2013, 13:07:32 od strane Svilena »
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Mladi u Srbiji-ima li nam pomoci?
« Odgovor #21 poslato: 11-05-2009, 20:23:39 »

roditelj u Srbiji je toliko "ugrozena" i "nezasticena" kategorija i prepusten je sam sebi, da, bukvalno, dok vaspitavas svoje dete, vodis groznu bitku da ga otrgnes od ulice..
bilo kako i gde da razmisljamo,mislimo samo dobro svojoj deci.
u svakom slucaju je lakse vaspitavati dete na zapadu gde vlada zakon i red,i koji se u velkoj meri mora postovati,milom ili silom.
roditelj nikad nije ostavljen sam sa svojim problemima,ako je spreman da radi sa detetom i nadleznim sluzbama.
druga strana medalje,koja se odnosi bas na nas strance,je jako tamna,jer nemamo familije koja ce nam priteci u pomoc ako su deca bolesna,ako treba otici diktoru,u bolnicu...
sa te strane je podizanje dece nenormalno tesko.

izostanci...roditelji placaju novcane kazne ako dete puno izostaje iz skole.
ima ovde normalno omladine koja ide stranputicom ali ima i truda da se vrate.
cesto su to deca iz migrantskih familija,sa puno dece,gde roditelji ocekuju od skole da ih vaspita.

bice lakse roditeljima u Srbiji ako drzavne institucije rade svoj posao,postuju donesene zakone.....dotle,tesko i deci roditeljima.
zar je tesko da opstinske vlasti povuku neki rez:
-i "prakticno" donesu zabranu o prodaji i sluzenju akohola maloletnicima...uz masne kazne bi to funkcionisalo.
-dozvole  rad kafica do nekog razumnog vremena,pa onda nebi izlazili u 23h nego u 20h.....





Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: Mladi u Srbiji-ima li nam pomoci?
« Odgovor #22 poslato: 11-05-2009, 20:48:55 »

Vozi 17 km bajs?! i nazad !Jel nema neki prevoz do tamo ili tako hoće?
Sačuvana

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: Mladi u Srbiji-ima li nam pomoci?
« Odgovor #23 poslato: 11-05-2009, 20:54:54 »

Luna,ne znam kako je u ostalim gradovima,ali mislim da ti je poznato da u nasem gradu,
u blizini srednjoskolskog centa,se nalaze sve same kockarnice,kafici, ispred gradske biblioteke-
cetiri trafike sa cigaretama...pa sve se pitam u cilju cega su ti objekti postavljeni bas na tim
mestima...Opet se vracam na to da smo mi roditelji jedini koji o svojoj deci moraju da vode
racuna...jer ocekivati pomoc od drzave,opstinskih vlasti, nema svrhe u ovoj zemlji.
Zao mi je sto ovo kazem,ali to je realnost.Volela bih da je drugacije...
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Mladi u Srbiji-ima li nam pomoci?
« Odgovor #24 poslato: 11-05-2009, 21:59:58 »

poznato mi je dosta toga,a sa kojim ciljem je bas tu postavljeno zna se.
pa hajde sad se izbori sa detetom kad je iskusenje na svakom koraku,maltene u ucionici.
da ne ispadnem smesna,ali,dali je moguce da roditelji napisu peticiju ,da izadju u medije sa zahtevima.....da se sedi i ceka je uzaludno?!
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Одг: Mladi u Srbiji-ima li nam pomoci?
« Odgovor #25 poslato: 11-05-2009, 22:17:31 »


da ne ispadnem smesna,ali,dali je moguce da roditelji napisu peticiju ,da izadju u medije sa zahtevima.....da se sedi i ceka je uzaludno?!

Gradjanske inicijative nemaju nikakav odjek u Srbiji...eventualno neke NGO(drustva za zastitu zivotinja,zane u crnom i sl.). Inace je,po zakonu,dovoljno 100.000 potpisa punoletnih gradjana Srbije da bi se neko pitanje stavilo na referendum. A koliko se to postuje govori i podatak da je 2002(ili 2003),na inicijativu DHSS-a i Vladana Batica skupljeno oko 400.000 potpisa gradjana Srbije da se sprovede referendum u Srbiji za osnivanje samostalne drzave...dakle bez Crne Gore...i pogadjas,referendum nije sproveden vec smo cekali da nam Crnogorci svojim referendumom obezbede samostalnu drzavu.

E sad,sta ocekivati od inicijative roditelja!? Ali kako radimo,tako i prolazimo...

Sačuvana

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: Mladi u Srbiji-ima li nam pomoci?
« Odgovor #26 poslato: 11-05-2009, 22:32:06 »


@luna

ma nisi meni smesna,a ko zna,mozda bi se neki i nasmejali..kojima je sve jedno gde im deca budu pre,posle a mozda i za vreme nastave.Ja sa mojim i

nisam imala nekih problema koji bi me toliko potresli i doveli do ivice strpljenja...on je sportista,dobar je u skoli,ne pusi...sto se peticije tice,cute

svi,znam da bih ja ispala smesna ako bih pocela temu o tome.

Mnogo uticajniji ljudi u gradu,roditelji dece koja su u razredu sa mojim,vidim- cute.Na roditeljskim sastancima je najbitnije da dodju sa sto boljom

garderobom,rolex satovima,sa garderobom koja optimalno daje akcenat na njihovu "boju"..."pa,eto,bili

malo na odmor"...ostalo,nije bitno,ni svrha tog roditeljskog...
« Poslednja izmena: 11-05-2009, 22:33:49 od strane opsena »
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Mladi u Srbiji-ima li nam pomoci?
« Odgovor #27 poslato: 11-05-2009, 22:56:52 »

za roditeljske sastanke i poklone uciteljicama-razrednim staresinama za 08.03-i sam cula.

mislila sam da se na nivou same opstine nesto preduzme...skupe potpisi u gradu i proba na taj nacin.

ja se izvinjavam jer neznam kakve su mogucnosti a verujem i da bi oni koji tu inicijativu pokrenu bili dobrim delomi ismejani.
ali verujem isto da bi mozda vredelo pokusati.

nije mi dete tamo,ali znam da ima decake svog uzrasta kuci,skupa su cesto po celi dan,a kasno vece oni izlaze u grad a on ide da spava!
nema zelju da ide jer nije naucio,a i ne verujem da bih mu dozvolila da u to doba izlazi.

@toni
pa kao su se onda organizovali ti iz Drustva za zastitu zivotinja?
uz ciju pomoc?
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Одг: Mladi u Srbiji-ima li nam pomoci?
« Odgovor #28 poslato: 11-05-2009, 23:19:25 »

@ Luna

Nisam hteo da skrecem paznju na to kako su se oni organizovali i uz ciju pomoc(mogao bih i o tome ali to bi bio debeli off) vec na to da u Srbiji postoje jaka NGO( ili NVO-NeVladineOrganizacije) koje se bave svim i svacim(uglavnom isterivanjem pravde koju su sami definisali) a niti jedna jaka NGO se ne bavi pravima deteta ili obavezama roditelja prema deci...a ne daj Boze o zastiti dece od uticaja svega sto ste vec naveli ovde.
A roditelji se nalaze izmedju dva pola...prvog,drzave koju deca uopste ne interesuju i drugog uticajnog pola,NVO-a koji se bave stvarima koje su nama u ovakvoj situaciji totalno strane i nebitne...i nemaju pomoc ni sa jedne strane.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Mladi u Srbiji-ima li nam pomoci?
« Odgovor #29 poslato: 11-05-2009, 23:39:14 »

tuzno i sramotno,stvarno,
ne gledam nasu TV,ali  se u svo vreme rata pojavljivala na nemackoj TV neka iz neke NVO(imena se sad ne mogu setiti ali ti sigurno znas to) koja je pljuvala po Srbiji.
takvi se mogu registrovati,prosperirati.....pa vidis da sumaltene i kucici zasticeniji.
mislila sam da se moze nesto na nivou jedne opstine?
meni je stvarno strasno ovo sa decom,i da ne delujem prepotentno,uz izvinjenje svima,tako,ko vecina dece tu, se ovde ponasju samo arapska,turska...deca,idu okolo bez cilja,a posto roditelji ne rade, nemaju ni odakle da plate kazne zbog toga.ali se drzava trudi da ih dovede u red uz razne projekte.
kad ja mog sina uporedim sa njegovim vrsnjacima tamo,on je ko marsovac u odnosu na njih.
oni su vec "pravi".

ipak,neznam gde da sam,u 24h nocu mi sa 14 godina sigurno nebi ni otisao ni dosao kuci.


Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Одг: Mladi u Srbiji-ima li nam pomoci?
« Odgovor #30 poslato: 11-05-2009, 23:50:22 »

tuzno i sramotno,stvarno,
ne gledam nasu TV,ali  se u svo vreme rata pojavljivala na nemackoj TV neka iz neke NVO(imena se sad ne mogu setiti ali ti sigurno znas to) koja je pljuvala po Srbiji.

Natasa Kandic.

mislila sam da se moze nesto na nivou jedne opstine?

Sada se ne moze govoriti o presudnom uticaju opstine na desavanja u njoj jer nam je uredjenje centralisticko...ukoliko dodje do toliko najavljivane decentralizacije,onda ce prica biti drugacija...tada ce biti veceg uticaja ali to ne mora da znaci da ce biti nesto bolje.
Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Mladi u Srbiji-ima li nam pomoci?
« Odgovor #31 poslato: 11-05-2009, 23:55:55 »

Puno sam razmišljala o tome da pokrenem udruženje roditelja koje bi se bavilo upravo ovim pitanjima o kojima sada diskutujemo.
Zašto nisam? Ne možete da verujete koliko se ljudi u gradu boje da jasno i glasno iskažu svoje nezadovoljstvo i još da su pri tome aktivni članovi nekog udruženja... Nisam odustala od ideje, ali jednostavno nemam sa kime...
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Mladi u Srbiji-ima li nam pomoci?
« Odgovor #32 poslato: 12-05-2009, 00:00:16 »

Nisam odustala od ideje, ali jednostavno nemam sa kime...
neverovattno!pa cega bi se vise bojala nego za svoje dete.

@toni
da ,Natas Kandic.
koliko sam je puta psovala samo.uvek je zalila "njihove" i a nase nikad nije uzela u pozitivnom konteksu.
i kad god je bilo najgore,kad su nas najvise pljuvali ili trazili opravdanje za neko nedelo,eto i nje.
« Poslednja izmena: 12-05-2009, 00:02:22 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Svilena

  • Gost
Одг: Mladi u Srbiji-ima li nam pomoci?
« Odgovor #33 poslato: 12-05-2009, 00:16:41 »

.

.
« Poslednja izmena: 24-02-2013, 17:46:13 od strane BezImena »
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: Mladi u Srbiji-ima li nam pomoci?
« Odgovor #34 poslato: 12-05-2009, 22:00:20 »

Nije glavni problem omladine u Srbiji što sluša turbo-folk nego je glavni problem što dosta dece i učenika puše cigarete i marihuanu, piju, drogiraju se i vise po kladionicama. A sve to zato što se objekti u kojima mogu da se priušte sve te loše stvari nalaze tik pored škola.

U gradovima nema privrede ali su zato kladionice i kazina na svakom ćošku i na svakom koraku se mogu kupiti cigare i alkohol bez ikakve kontrole i ograničenja. Kladionice su pune dece i mladih i omladina se na taj način od malih nogu uči da se kocka i igra sa svojom sudbinom. Starosna granica od koje deca počinju sa svim ovim porocima se svake godine spušta sve niže i niže. Deca su maksimalno izložena svim porocima, pošastima i rizičnim oblicima ponašanja i to je glavni problem ovde.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Mladi u Srbiji-ima li nam pomoci?
« Odgovor #35 poslato: 12-05-2009, 22:03:05 »

upravo to pricamo,nema zakona koji ce da onemoguci to teranje dece u ,da se jace izrazim,propast.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Svilena

  • Gost
Одг: Mladi u Srbiji-ima li nam pomoci?
« Odgovor #36 poslato: 12-05-2009, 22:07:33 »

.
« Poslednja izmena: 24-02-2013, 17:43:49 od strane BezImena »
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: Mladi u Srbiji-ima li nam pomoci?
« Odgovor #37 poslato: 12-05-2009, 22:22:09 »

Posmatrac stvarno nemam nista licno protiv tebe ali moram da te pitam i zamolio bih te da mi odgovoris.
Po tvom misljenju, da je u ovo istrazivanje ukljuceno pitanje:

Da li citate knjige na francuskom?

Kakav bi rezultat bio?

Alkar, slažem se sa tobom da su francuski jezik i knjige na francuskom apsolutno nepotrebni deci u Srbiji i da su im mnogo potrebniji engleski, nemački i eventualno španski jezik pošto se ti jezici mnogo više koriste u svetu ali ovo je čista zamena teza.

Isto tako da su te srednjoškolce ili uopšte omladinu u Srbiji pitali da li su prošli ili da li imaju nameru da polažu ECDL, IELTS ili TOEFL odgovor bi bio 5 ili 10%. Al to ne znači da su ovi kursevi, testovi i sertifikati loši i nepotrebni učenicima u Srbiji nego znači da je naša omladina nedovoljno informisana o njima.
« Poslednja izmena: 12-05-2009, 22:23:13 od strane MASIRAM GASTARBAJTERKE »
Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Mladi u Srbiji-ima li nam pomoci?
« Odgovor #38 poslato: 13-05-2009, 00:57:19 »

Pre dve godine vodila sam grupu svršenih maturanata na more (u Buljarice, breee  :aq01:). Bilo je vrlo nezgodno postaviti se prema njima. Oni su svršeni maturanti, zreli ljudi, upisali fakultete, punoletni... ja idem kao vaspitač... koji ću im djavo, oni sami odgovaraju za svoje postupke. Ali... Imala sam grupu od 10 devojaka sa kojima je apsolutno svakakav dogovor bio moguć, ali apsolutno svakakav. Nigde otišle nisu a da mi se nisu javile, vraćale bi se u minut kad bi se dogovorile, bez problema radile sms poruke kada bi zakasnile ili promenile plan. S druge strane, vaspitači nisu mogli ama nikakav zajednički jezik da nadju sa svojim grupama. Ajde što je bio otpor prema autoritetu... ali ljudi moji... to se pijančilo, vukla trava, odlazilo, dolazilo, preskakalo, bežalo.... ja ne mogu da vam opišem kakva drskost i bezobrazluk.

Znači, ipak postoji ono "što se ponese od kuće"...


A i primetila sam da im je obrazovanje veoma šturo. Osim za "prelaznu ocenu" znanja većeg nema.



Reforme u obrazovanju se gotovo pa nikako ne sprovode. Uvođenje alternativnih predmeta Gradjansko vaspitanje ili Veronauka je nikakav pomak.
Pomak treba biti u načinu predavanja, ispitivanja, utvrdjivanja, ocenjivanja. Ali, kako tu reformu sprovesti sa metuzalemima koji su navikli da prvo oni kući
nauče lekciju napamet i onda samo da je plasiraju učenicima...

Na jednom roditeljskom pitam zašto deca uče pesmice napamet kada je to jednokratno pamćenje. Dobijem odgovor da deca tako vežbaju memoriju.
Ok., ali zašto deca ne vežbaju memoriju igrajući šak ili bridz.... auuuuuuu... i roditelji i učitelj su me pogledali kao da nudim kockarnicu  :xq003:

Znači, nedovoljno edukovani učitelji (ne znaju ni šta je bridz ni šta je šah u pravom smislu), a roditelji još manje...
začarani krug...
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Mladi u Srbiji-ima li nam pomoci?
« Odgovor #39 poslato: 13-05-2009, 01:13:24 »

pa da...to sto pises je prava slika.
primetila sam i da su osnovci preoptereceni u pravom smislu te reci.
programje totalno haotican za decu koja trebaju najpre da nauce da 45min. izdrze da sede.

ja se jedem jer moje dete uci jednu pesmicu u godini,cak i sada.to je zaista premalo.
memoriju na pocetku treniraju samo kroz igre tako da i ne primetis da ti je dete skolarac.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.
 

Stranica je napravljena za 0.099 sekundi sa 25 upita.