Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: sta je bolje lcd ili plazma  (Pročitano 11850 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

NESA-SRB

  • Gost
sta je bolje lcd ili plazma
« poslato: 20-02-2008, 11:13:35 »

ajde malo ko ima iskustva posto mogu da dobijem iz inonstranstva pollovan lcd a ne razumem se mnogo u to ili hdtv sta je najbolje
Sačuvana

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: sta je bolje lcd ili plazma
« Odgovor #1 poslato: 20-02-2008, 16:42:19 »

U principu , bolji je lcd od plazme . Plazma televizori su mnogo veci potrosaci el. energije, dosta su kraceg  radnog veka a i masovno se na Zapadu repariraju polovni televizori sto im dodatno umanjuje ionako = relativno= kratak rok trajanja pa se , kao novi , prodaju kod nas. dakle , Ako mozes da biras , preporucio bih ti lcd sistem.
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: sta je bolje lcd ili plazma
« Odgovor #2 poslato: 20-02-2008, 19:18:22 »

Zavisi sta ti treba, plazma ima mnogo realnije boje od LCD-a ali i LCD ima dosta prednosti. Pogledaj malo na internetu ako te zanima.
Sačuvana
Dark Eagle

zixmix

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 221
  • Ja bi ovo radio tata....-I tata bi sine!
Одг: sta je bolje lcd ili plazma
« Odgovor #3 poslato: 25-02-2008, 09:08:33 »

"U teoriji, međutim, postoji i nekoliko prednosti koje LCD tehnologija ima u odnosu na “plazmu”, a one se, ukratko, svode na oštriji i precizniji prikaz, stabilniju sliku, nižu cenu (bar ako LCD poredimo sa HD ready plasma ekranima, a ne onim starim koji podržavaju 480p modove), kao i efektivno duži radni vek. Prethodne generacije plasma ekrana (upravo ove koje podržavaju niže radne rezolucije od 848 x 480 do 1024 x 768 piksela) mahom pružaju od 20 do 30 hiljada radnih časova. Čak i pre isteka ovog “perioda” starije generacije plasma ekrana izgube i do 50% kod jačine osvetljenja i kontrasta (ove dve vrednosti su kod plazme usko povezane). Novije, HD ready plazme, pružaju oko 50 do 60 hiljada radnih časova pre nego što slika izgubi 30% intenziteta – bar tako tvrde proizvođači. I CRT ekrani imaju ovu karakteristiku (kontrast i nivo osvetljenja opadaju što se uređaj više koristi), ali ona nije ni izbliza toliko izražena kao kod prethodnih generacija Plasma uređaja. LCD ekrani, pak, ne menjaju intenzitet kontrasta i pozadinskog osvetljenja, pa će LCDTV pružati svih 100% sve dok, nakon 50 do 60 hiljada časova (nekad i više), ne ispusti dušu. Međutim, treba razmisliti – ako vaš TV uređaj radi 8 časova dnevno, tek posle 3750 dana će ispuniti kvotu od 30 hiljada radnih sati, što je više od 10 godina. Za deset godina ćemo, u to smo sigurni, pisati o nekoj novoj tehnologiji TV ekrana.

Prikaz HD filmova raznih kodeka (X.264, Matroska, MPEG2, MPEG4, WMV9…) otkriva suverenu prednost Plazma TV-a na ovom polju. Ako vam se dopada kako LCDTV prikazuje HD filmove sa PC računara (uskoro i HD DVD ili BluRay plejera), Plasma će vas raspametiti. Ne samo što sve izgleda kao da posmatramo bioskopsko platno, već smo shvatili koliko se kod TFT matrice zapravo vidi ona “mreža” piksela o kojoj smo gore pisali. Kada posmatrate HD film na HD plasma ekranu, nikako više ne vidite da je slika sastavljena od piksela, odnosno od bilo kakvih tačkica (što je na LCDTV, a posebno slici sa projektora izuzetno primetno), već sve izgleda uniformno i prirodno. Da se ne radi samo o filmovima, pokazala je i sesija sa brzim igrama. Uživanje u novim PC ili Xbox360 igrama je izuzetno zadovoljstvo, a zanimljvo je da se ni aliasing ne vidi kao kod TFT matrica, zbog toga što su pikseli kod plazme pakovani bez ikakvog međusobnog razmaka. Ovo naravno, nije prednost kada se prikazuje sam Windows, tabele, web, tekst ili precizna grafika, ali za multimediju i TV program ipak nema sumnje – plasma je logičnije rešenje . Za kompletno iskustvo, prednost bi dao Plasma TV-u, jer ipak, ovakav uređaj se ne kupuje da bi ste radili u klasičnom Windows okruženju, a Media Centar interfejs je krupniji, pa dovoljno dobro izgleda i na plasma ekranu. Plasma je u prednosti kad je u pitanju kvalitet prikaza slika iz prirode, nudi brži (trenutni) odziv, a tu je i vidljivi ugao gledanja. Moje mišljenje je da LCD tehnologija nudi bolju i precizniju sliku i da ima više prostora za unapređenja, dok je Plasma savršena zamena za CRT i da za ono što bi TV aparat trebalo da bude, predstavlja bolje rešenje, uključujući i ulogu displeja za konzolu sledeće generacije, TV program (SD i HD), kao i prikaz filmova, bez obzira na rezoluciju i kodek." :aq17:
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: sta je bolje lcd ili plazma
« Odgovor #4 poslato: 25-02-2008, 09:21:45 »

Nadam se samo da nisi ovo sam kucao nego si uzeo od negde, jer stvarno ima gomila. Sto se ticeg samog sadrzaja, ima uglavnom sve sto trebam nekom prosecnom korisniku da zna o tim dveju uredjajima.
Sačuvana
Dark Eagle

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: sta je bolje lcd ili plazma
« Odgovor #5 poslato: 25-02-2008, 11:45:24 »

 :aq07:
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

zixmix

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 221
  • Ja bi ovo radio tata....-I tata bi sine!
Одг: sta je bolje lcd ili plazma
« Odgovor #6 poslato: 25-02-2008, 12:14:49 »

Ne razumem zašto je bitno da li sam kucao ili sam "skinuo" od nekud, važno je da je cilj postignut a to je razumljiv odgovor na postavljenu temu! :aq28:
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: sta je bolje lcd ili plazma
« Odgovor #7 poslato: 25-02-2008, 12:37:06 »

Ma nije bitno, nego ja licno nikada ne bi kucao toliki tekst  :aq01:
Sačuvana
Dark Eagle

ookkii

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 477
  • americaaaaaaaa
Одг: sta je bolje lcd ili plazma
« Odgovor #8 poslato: 26-02-2008, 10:46:31 »

normalno da nije ovo on kucao,,, ali to kao sto rece nije ni bitno
evo linka odakle ovog teksta
http://www.bench-market.com/print.php?sid=12690
« Poslednja izmena: 26-02-2008, 10:47:10 od strane ookkii »
Sačuvana

zixmix

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 221
  • Ja bi ovo radio tata....-I tata bi sine!
Одг: sta je bolje lcd ili plazma
« Odgovor #9 poslato: 26-02-2008, 20:24:51 »

A vidim da sam "probudio" i neke uspavana članove ovog foruma, krajnje je vreme da damo malo "kvaliteta" ovim temama. :aq26:
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.252 sekundi sa 21 upita.