Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Andrea Konfecioni u industrijskoj zoni  (Pročitano 21026 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

maxwhite

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 7
Andrea Konfecioni u industrijskoj zoni
« poslato: 27-03-2012, 13:44:53 »

Pozdrav drugari,cuo sam da se otvara nova fabrika u Jagodini,i navodno bice 500 radnih mesta,posto sam na prethodnim konkursima izvisio,pitam zna li neko gde ide prijavljivanje,odnosno jel pocelo,posto sam procitao da ovih dana treba da pocne?  pozz...
Sačuvana

reksys

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1188
Odg: Andrea Konfecioni u industrijskoj zoni
« Odgovor #1 poslato: 30-03-2012, 12:24:24 »

Zakasnio si,osim ako nemas vezu...
Sačuvana
Nista nije nemoguće...

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Odg: Andrea Konfecioni u industrijskoj zoni
« Odgovor #2 poslato: 30-03-2012, 13:17:13 »

Zakasnio si,osim ako nemas vezu...
Odkud ti to? U opštini se , na 1. spratu dobija upitnik za zainteresovane u kome ima raznih pitanja o svemu: ko .si , šta si završio , kvalifikacija , radno iskustvo. Konkurs će tek biti raspisan a slučajno zna, da na birou ima cela 2 nezaposlena sa kvalifikacijom koja se traži: konfekcionar. Zato , Maxvajte , ne časi nego trk u opštinu po upitnik.
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

bla bla

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 57
Odg: Andrea Konfecioni u industrijskoj zoni
« Odgovor #3 poslato: 31-03-2012, 22:18:18 »

Pozdrav drugari,cuo sam da se otvara nova fabrika u Jagodini,i navodno bice 500 radnih mesta,posto sam na prethodnim konkursima izvisio,pitam zna li neko gde ide prijavljivanje,odnosno jel pocelo,posto sam procitao da ovih dana treba da pocne?  pozz...
Black ti je objasnio gde da se javis,mislim da ne gubis nista,prijavi se...bas ako ce svih 500 biti primljeni preko veze,onda jbg!
Sačuvana

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Odg: Andrea Konfecioni u industrijskoj zoni
« Odgovor #4 poslato: 31-03-2012, 23:37:29 »

Black,to su sarene laze.tako je bilo i za Rodu,pa nikom nista.
U Rodi se zaposlio sin mog ortaka , što bi reko Milorad , svi s' vezu a on bez vezu. Jednostavno se prijavio momak na oglas , popunio papire , bio malo u Kg. na obuci i sada radi u Rodi. I sve to bez vezu. Sigurno će da bude guranja partijskih kadrova i u ovu firmu , ali ga sigurno neće biti u ogromnom % , jer italijani će tražiti kvalitet u radu a ne ispravne političke stavove.
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Egzi

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 251
Odg: Andrea Konfecioni u industrijskoj zoni
« Odgovor #5 poslato: 01-04-2012, 09:01:50 »

Cim se opstina (citaj drzava) petlja u zaposljavanje, tu nisu cista posla. Sta imaju opstinari sa radnim mestima po privatnim firmama pa bila ona i strana. Tu se odmah pojavljuju opstinski pacovi koji traze "pola kilo kafe i ratluk" za ucinjenu uslugu.
Zaposljavanje mora ici javnim oglasavanjem slobodnih radnih mesta u javnim glasilima, na birou rada i internet stranicama. Prijava je dozvoljena svakome od Preseva do Horgosaa, a izbor treba da vrsi iskljucivo poslodavac. Sve ostalo vodi u korupciju.

Sačuvana
PRAVI TE PRIJATELJ POVRIJEDI SAMO JEDANPUT I TO KAD UMRE...!

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Odg: Andrea Konfecioni u industrijskoj zoni
« Odgovor #6 poslato: 01-04-2012, 12:21:27 »

Cim se opstina (citaj drzava) petlja u zaposljavanje, tu nisu cista posla. Sta imaju opstinari sa radnim mestima po privatnim firmama pa bila ona i strana. Tu se odmah pojavljuju opstinski pacovi koji traze "pola kilo kafe i ratluk" za ucinjenu uslugu.
Zaposljavanje mora ici javnim oglasavanjem slobodnih radnih mesta u javnim glasilima, na birou rada i internet stranicama. Prijava je dozvoljena svakome od Preseva do Horgosaa, a izbor treba da vrsi iskljucivo poslodavac. Sve ostalo vodi u korupciju.

Kako šta imaju? Pa to je klasično prikupljanje "sigurnih glasova", za 500 teoretskih radnih mesta (da li i kad će biti tih 500, da li je uopšte potrebno 500), može da se obeća mnogo, mnogo više ... pomnožiti samo 500 sa članovima porodica očajnika, a još ako se isto "radno mesto" obeća više puta, pa puta broj članova porodica ... Jadna zemlja.
Sačuvana

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Odg: Andrea Konfecioni u industrijskoj zoni
« Odgovor #7 poslato: 01-04-2012, 21:19:30 »

Ova firma nije naša opština ili neka druga  gradska firma pa da se zapošljavaju po političkoj ili rođačkoj liniji. Ovu firmu interesuje samo i isiključivo profit i njih ne interesuje ko je čiji rođak ili glasač. Njih samo interesuje ko kako radi , kojom brzinom i kakav je kvalitet urađenog posla. Svakako je da će biti zapošljavanja po poilitičkoj ili rođačkoj liniji , ali će to biti samo 10 - 15 % zaposlenih. I ako se desi da broj tako zaposlenih bude i veći od 15 %% , vrlo brzo će ih Italijani ispratiti kroz kapiju . Palmi je stalo da se ova firma probije i da dobro posluje i izvozi , i da tako privuče još drugih firmi u Jagodinu a to sa neodgovarajućom, nekvalifikovanom  i nesposobnom radnom snagom neće moći.
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Odg: Andrea Konfecioni u industrijskoj zoni
« Odgovor #8 poslato: 01-04-2012, 23:19:56 »

Blek je u pravu.
Sačuvana

Mala35

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1
Odg: Andrea Konfecioni u industrijskoj zoni
« Odgovor #9 poslato: 02-04-2012, 07:57:21 »

Hahah..ne verujte previše u bajke o fer zapošljavanju, neko je pomenuo Rodu, tamo su većina zaposlena preko veze, a o kvalitetu rada govore brojni ''zadovoljni'' kupci:) Šta se u Jagodini otvaralo, a da nije išlo preko veze i mutnim radnjama? Koliko ljudi iz grada sede kući, dok ljudi sa sela preplaviše grad? Svi oni imaju posla :) I kakav je to konkurs gde za sve informacije o zapošljavanju moraš otići u opštinu?
Sačuvana

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Odg: Andrea Konfecioni u industrijskoj zoni
« Odgovor #10 poslato: 02-04-2012, 19:28:25 »

Hahah..ne verujte previše u bajke o fer zapošljavanju, neko je pomenuo Rodu, tamo su većina zaposlena preko veze, a o kvalitetu rada govore brojni ''zadovoljni'' kupci:) Šta se u Jagodini otvaralo, a da nije išlo preko veze i mutnim radnjama? Koliko ljudi iz grada sede kući, dok ljudi sa sela preplaviše grad? Svi oni imaju posla :) I kakav je to konkurs gde za sve informacije o zapošljavanju moraš otići u opštinu?
Zato što ima na birou samo 2 ( dva ) tehničara - konfekcionara. Što se Rode tiče , ja znam za 1 ( jednog) od zaposlenih i on se nije zaposlio preko veze. Za ostale ne znam.
« Poslednja izmena: 02-04-2012, 19:30:16 od strane Black »
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Odg: Andrea Konfecioni u industrijskoj zoni
« Odgovor #11 poslato: 06-04-2012, 19:03:10 »

Dakle , počela su testiranja za zapošljavanje u ovoj fabrici. Svaki pozvani dužan je da napiše svoj CV ( :aq21:, po naški kratku ličnu i poslovnu biografiju) . U školskom centru je svaki kandidat imao i praktičan test o svom znanju i umeću u radu za šivaćom mašinom. Taj komad platna , sa urađenim zadatim štepom ( u raznim varijantama) zajedno sa svojim CV predat komisiji u kojoj su bili i Italijani i neke Bugarke. sve više mislim da ovde ne prolazi žvaka već znanje i kvalitet .
« Poslednja izmena: 06-04-2012, 19:04:28 od strane Black »
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

vesna05

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 621
Odg: Andrea Konfecioni u industrijskoj zoni
« Odgovor #12 poslato: 07-04-2012, 09:44:15 »

A kakva je situacija sa ostalim zanimanjima, traze li ekonomiste sa znanjem italijanskog?
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Odg: Andrea Konfecioni u industrijskoj zoni
« Odgovor #13 poslato: 07-04-2012, 10:38:24 »

.
« Poslednja izmena: 21-01-2013, 20:20:32 od strane Svilena »
Sačuvana

vesna05

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 621
Odg: Andrea Konfecioni u industrijskoj zoni
« Odgovor #14 poslato: 07-04-2012, 12:56:38 »

Probacu ... mada ja nisam ni prijavljena u ja, ali kao sto kazes, nikad se ne zna
Sačuvana

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Odg: Andrea Konfecioni u industrijskoj zoni
« Odgovor #15 poslato: 07-04-2012, 18:10:51 »

SVI sa znanjem italijanskog su dobrodošli , ovo je utalijansko-srpska firma. Trebaće svi profili zanimanja , od električara mehaničara za šivaće mašine , kuvara , vatrogasaca ekonomista , pravnika...srećno svima koji konkurišu !!!
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Svilena

  • Gost
Odg: Andrea Konfecioni u industrijskoj zoni
« Odgovor #16 poslato: 07-04-2012, 21:47:24 »

.
« Poslednja izmena: 21-01-2013, 20:20:25 od strane Svilena »
Sačuvana

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Odg: Andrea Konfecioni u industrijskoj zoni
« Odgovor #17 poslato: 08-04-2012, 17:05:11 »

Black, to sam i ja cula, obavljaju razgovore sa svima koji su predali upitnike, bez obzira kog su profila, a Vesna, ti imas vremena da stignes i da promenis mesto boravka, prebivaliste ili kako se to vec zove, nije guzva na salteru, ja sam pre neki dan to obavila.
Nije to razgovor o poslu , već predaja CV i rad na zadatim radnjama na šivaćoj mašini. O ishodu ovih testiranja kandidati će biti obavešteni tokom nedelje. Znam sve ovo iz prve ( tj.druge) ruke....
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Egzi

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 251
Odg: Andrea Konfecioni u industrijskoj zoni
« Odgovor #18 poslato: 08-04-2012, 18:25:30 »

Rekoh vec, nije na opstini da zaposljava. To je posao poslodavca. Opstinari znamo svi, za svaki udareni mur traze "pola kile kafe i ratluk".
Ovde se traze radnici sa iskustvom na sivacim masinama, a ne poligloti i profesori talijanskog jezika. Pa radno mesto je u Srbiji i sve krojacice i krojaci treba da znaju Srpski. Za vatrogasce, elektricare i kuvare ne vidim sta bi tamo radili osim da siju.
Sačuvana
PRAVI TE PRIJATELJ POVRIJEDI SAMO JEDANPUT I TO KAD UMRE...!

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Odg: Andrea Konfecioni u industrijskoj zoni
« Odgovor #19 poslato: 09-04-2012, 21:36:40 »

Egzi:
Svaka firma ima radnike ali i prateće službe. Ne čine jednu fabriku samo radnici  Šta ako se , nedajBože , upali neki pogon? Tu su vatrogasci. Pokvari se mašina? Eto električara. Ogladne radnici? Kuvare 'vamo....Kao što vidiš , bez tih pratećih službi se ne može i one čine oko 15-20 % zaposlenih. A ono da se ne traže poligloti i profesori , ne bih komentarisao. Dovoljno je što sam ti pojasnio ovo.
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto
 

Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 21 upita.