Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Bikonja - pomoći mu ili ne ?  (Pročitano 14839 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Bikonja - pomoći mu ili ne ?
« poslato: 28-12-2007, 14:21:19 »

Čitam u našem ,, Novom Putu ,, da Bikonja nema gde da spava i spava pod terasama zgrada pa se , u članku , apeluje da mu se pomogne. To me je živo zaintrigiralo , da li taj lik ZASLUŽUJE da mu se pomogne. Za neupućene , Bikonja je gradski lik , 1959. godište , i sećam ga se iz vremena moje mladosti.. uvek je išao sam i bio sam , bez nekog određenog društva. Sredinom devedesetih , kao u filmu , iznenada nasleđuje ogromnu količinu para , pričalo se i o nekoliko desetina miliona maraka  i naravno , sve sprcava enormno brzo.... za par godina . Ja mislim da je bilo nekoliko miliona maraka u pitanju. Sada lik ponovo nema ni kučeta ni mačeta i apeluje se da mu se pomogne . Živo me interesuje šta ostali misle o ovomne? Ja bih razmislio da li zaslužuje da mu se pomogne... 
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Bikonja - pomoći mu ili ne ?
« Odgovor #1 poslato: 28-12-2007, 15:33:18 »

pa svakako da treba da mu se pomogne ako mu je život ugrožen (recimo nema šta da jede ili nema gde da spava na ovoj zimi)  -  to samo dokazuje našu humanost a ne njegovu nesposobnost da se održi na nekom nivou da može da stanuje ili zarađuje novac.

svajcarac

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 367
Одг: Bikonja - pomoći mu ili ne ?
« Odgovor #2 poslato: 28-12-2007, 16:16:06 »

I ja sam misljenja da treba.Secam se vremena kada je imao davao je i kapom i sakom i puno njih je i profitiralo.To sto je on takav nije kriv.Treba mu ne samo medicinska pomoc vec i kolegijalna pre svega od onih koji su onda od njega profitirali.
Izgleda da je tih ljudi  stid da se sada setaju sa njim a kamoli vozi u njihovom autu ili ne daj boze prespava u njihovom stanu..
Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Bikonja - pomoći mu ili ne ?
« Odgovor #3 poslato: 28-12-2007, 17:18:23 »

Nema od toga nista da mu pomognu njegovi "dobri drugari", pa oni su poceli da ga izbegavaju vec kad je konto u banci poceo da opada...
Nego da vidimo kako mozemo mi da mu pomognemo.
Ja sam za. Ko ima sta da predlozi, kako to ide, nisam ni citala Novi put, pa nisam u toku, daj nek da neko neki podatak ili predlog kako da to odradimo.
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Bikonja - pomoći mu ili ne ?
« Odgovor #4 poslato: 28-12-2007, 18:24:59 »

larrys

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 41
Одг: Bikonja - pomoći mu ili ne ?
« Odgovor #5 poslato: 28-12-2007, 21:44:54 »

Pa, kao sto je fantasticna stvar to sto ce se u Jagodini za desetak dana otvoriiti SIGURNA KUCA  za zrtve porodicnog nasilja, tako bi bilo fantasticno napraviti ovde i PRIHVATILISTE  za beskucnike. Cini mi se da sam negde procitala da je Jagodina jedan od 40 gradova u Srbiji u kome treba da se sprovede ekperimentalni program za socijalne inovacije, pa pretpostavljam da je sigurna kuca deo te zamisli. Ako bismo u dogledno vreme imali i prihvatiliste za beskucnike, Jagodina bi tada zaista bila primer humanosti i brige za uboge, napustene i nemocne...zaboravljene ljude...
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Bikonja - pomoći mu ili ne ?
« Odgovor #6 poslato: 29-12-2007, 17:31:32 »

Eeeee, ne znam otkud vam ovo da je prema svima bio dobar i delio i sakom i kapom. Ja ga se secam kad je to imao pare, drugarica mi je radila u jednom kaficu kao konobarica. Dodje Bikonja sa Dejom-drogom, pa krene da se izivljava "Zovi me gospodine, kakav ti je ovo viski, sta sam ja rekao da mi se donese, sa koliko kocki leda, zar su OVO kocke leda...?" itd...itd... a sad treba neko da ga zbrinjava? Daj, svi da prokockamo sve sto imamo pa da se izvrnemo na ulicu da drugi brinu o nama.
Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Bikonja - pomoći mu ili ne ?
« Odgovor #7 poslato: 29-12-2007, 17:53:06 »

Moze i tako da se gleda, ko hoce.
Ja ne zelim.
Hocu da ucestvujem u nekoj akciji povodom njega, i bilo koga ako je potrebno, koliko mogu.
A nisam ni zlopamtilo.
Sačuvana

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Bikonja - pomoći mu ili ne ?
« Odgovor #8 poslato: 29-12-2007, 22:23:05 »

Slažem se sa Opajdarom. Ni jedan molekul mene ne oseća potrebu da mu pomogne, imajući u vidu koliko se ja ( mi svi ) mučim da sa ovim skromnim primanjima izvedem svoju decu na put , iškolujem ih i ne dozvolim da oskudevaju u bilo čemu. Dakle , njemu je bila pružena šansa kakvu 99 % ostalih NIKADA neće imati , prokockao ju je i sada je jedino ostalo da se o njemu pobrine neka zdravstvana ustanova zatvorenog tipa.
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Bikonja - pomoći mu ili ne ?
« Odgovor #9 poslato: 30-12-2007, 16:32:26 »

Ako je bolestan na lečenje. Naći mu bilo kakav posao da može da zivi, to da. Ali da mu se daju pare tek tako... nisam za to da se pomažu neradnici i alkosi.
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Bikonja - pomoći mu ili ne ?
« Odgovor #10 poslato: 30-12-2007, 20:29:52 »

Svakome treba pomoci ko se nadje u takvoj situaciji, bez obzira koje sanse su mu pruzene i sta je posedovao.

I ko je zeleo, vec mu je pruzio sta je mogao. Medjutim, njegova situacija trazi ozbiljniji pristup i to strucnih ljudi.

On je briga socijalnog koji trebaju dalje da ukljuce koga vec zavisno koja pomoc mu treba.

Ja sam se najezila kad sam ga videla na slici. Neprepoznatljiv je.

Secam se kad je bio kod mene kuci i pricao o tom nasledstvu koje je tek trebao da dobije.

Svi smo se radovali ali ga i posavetovali da pazi. Zao mi je :aq25:

 



 




Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Bikonja - pomoći mu ili ne ?
« Odgovor #11 poslato: 04-04-2008, 18:42:51 »

Ma Bikonja je stvarno i dalje glavna faca. Nikad nista nije imao, posle dobio to nasledstvo, slupao te pare za cef, malo ga i opleveli lokalni tiposi, pokrali mu na kartama i te fore. Zasto da mu se ne pomogne... pa i dok je imao love Bikonja je bio to sto jeste (samo u malo boljem odelu)
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: Bikonja - pomoći mu ili ne ?
« Odgovor #12 poslato: 04-04-2008, 19:28:38 »

Treba ga neko uputiti na socijalnu pomoc na koju ima pravo....mada mozda i postoji spas...ako ga vec ustanove za nezbrinute i lutalice ne mogu primiti zbog nedostatka mesta,zasto lepo ne predlozimo gospodinu palmi da mu pomogne...covek je ionako dobrodusan,meka srca...
Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Bikonja - pomoći mu ili ne ?
« Odgovor #13 poslato: 05-04-2008, 21:02:17 »

bebironac, jel se ti to salis u vezi sa Palmom?
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: Bikonja - pomoći mu ili ne ?
« Odgovor #14 poslato: 05-04-2008, 21:21:52 »

HAHAHAHA,pa tako se covek reklamira....ali sve sto se i reklamira ne mora i da valja naravno
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: Bikonja - pomoći mu ili ne ?
« Odgovor #15 poslato: 05-04-2008, 21:29:23 »

I bre Fanta ne das ni ironicna da budem malo.....pozdrav
Sačuvana

jagodinka_

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 452
Одг: Bikonja - pomoći mu ili ne ?
« Odgovor #16 poslato: 05-04-2008, 21:36:32 »

ma kakva pomoc, nekima sto puta mozes da pomognes i opet sve prokockaju. pricam iz licnog iskustva. imao je svoju sansu, sam je kriv sto je nije pametno iskoristio. nek zavrne rukave i nek pocne da radi nesto. jedinu pomoc koju bih mu pruzila to je zaposlenje, eto, neka ga zaposli standard, i sam nek zaradjuje za hleb a ne da ceka da mu neko nesto udeli. on je jedna lenstina a prema takvima nemam milosti.
Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Bikonja - pomoći mu ili ne ?
« Odgovor #17 poslato: 06-04-2008, 14:56:09 »

Slazem se za to zaposlenje.
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Bikonja - pomoći mu ili ne ?
« Odgovor #18 poslato: 05-03-2009, 22:26:22 »

 Narode, jel zna neko sta je sa Bikonjom? :aq15:
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: Bikonja - pomoći mu ili ne ?
« Odgovor #19 poslato: 05-03-2009, 22:30:13 »

ja ga videla pre par meseci
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 25 upita.