Razne zanimljive teme > Filozofija

KAKO MISLI UTIČU NA NAŠ ŽIVOT?

<< < (2/14) > >>

anny:
To što sam postao sebi tuđ i nepoznat,proizilazi iz jednog jedinog uzroka:Plašio sam se samog sebe,neprekidno bežao od sebe!

-Hajde da se suočimo sa sobom,da bolje spoznamo sebe...Da napravimo introspekciju(samoposmatranje) i izanaliziramo sebe jer smo trenutno sebi najveća zagonetka.

 Evo sličnog primera:

Želeo sam da smisao i suštinu mog "ja" dokučim.Hteo sam da se otrgnem od svog "ja",da ga savladam.Ali to mi nije pošlo za rukom,uspeo sam samo da ga obmanem,da bežim i da se skrivam od njega.Ništa na svetu nije toliko zaokupljalo moje misli kao to moje "ja",ta zagonetka koju živim,što predstavljam jedinku rastavljenu i odvojenu od svih drugih.
-Hajde da rešimo ovu zagonetku zvanu "ja"... :aq29:

anny:
Moja stvarnost se ne slaže sa stvarnošću drugih ljudi!
-Kao da svi drugi imaju oči bebe kojoj je sve savršeno,kojoj je sve bezazlena igra,a ljudi oko nje igračke...To su ljudi detinjeg uma.

Plakanje je urodjeno,ali smejanju se morate naučiti!!!
 :aq29:

anny:
Stvorite vlastiti svet.Okružite se ljudima,bojama,zvukovima i bavite se onim što vam hrani dušu...

Patnju moramo prigrliti te je iskoristiti kao pokretačku energiju na našem putu...

Morate činiti stvari koje vam se čine nemogućim

anny:
Hajde da se ptrudimo da postanemo RATNICI SVETLOSTI,kako i poručuje brazilski pisac Pauljo Koeljo!

"Ratnik svetlosti ne traći svoje vreme slušajući provokacije,on ima sudbinu koju mora da ispuni."

"Ratnik svetlosti ne provodi svoje dane upinjući se da igra ulogu koju su drugi izabrali za njega!"

"Ratnik svetlosti uviđa da ponovljena iskustva imaju jedan jedini cilj:Da ga nauče onome što nije hteo da nauči"

Potrudimo se da Ratnik svetlosti,u nama,nadjača Ratnika tama...

Nije sramota pasti,već ne dići se!

anny:
Ako čovek ima svoje "Zašto?",onda će se pomiriti sa gotovo svakim "Kako?"...

Pomozi sam sebi,onda će ti svako pomoći...

Svi mi padamo kao olovni vojnici,rastrzani deo po deo,nikada ne pobeđujemo,ali borba se nastavlja...

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju