Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Stiže Račun ! - Zamena Stakala posle Eksplozije Vojnog Magacina u Paraćinu  (Pročitano 9144 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu

Nakon eksplozije vojnog magacina u Paraćinu napravljena je velika šteta  građanima, ali i pravnim licima.

U Paraćinu i u Ćupriji su razbijena stakla na mnogim školama. Tada je  preduzeće "Vujić" iz Valjeva odmah intervenisalo i zamenilo na svim 
školama u oba grada kompletnu stolariju. Bilo je to u tom trenutku prosto  neverovatno kako su radnici preduzeća "Vujić" iz Valjeva uspeli da za samo 
nekoliko dana završe sve poslove u oba grada. Za svaku pohvalu.

Međutim, danas stiže račun.

Preduzeće "Vujić" potražuje od opština Paraćin i Ćuprija velike pare za  izvršeni rad i za zamenjenu stolariju. I to je normalno. Ali se  postavljaju neka pitanja:

1. Ko je angažovao preduzeće "Vujić" ? (Opštine nisu, Ministarstvo  prosvete nije, možda Velja Ilić, koji je bio ministar i potpredsednik  vlade).

2. Gde je završila stara stolarija, naročito vrata i prozori koji nisu  imali nikakvu štetu?

3. Gde je završila ogromna količina stakla - i razbijenog i onog koje nije  bilo razbijeno, koje je ostalo u staroj stolariji?

4. Ima i drugih pitanja u vezi naknade štete i uloge Velje Ilića u svemu  tome.

5. Zašto je prvog dana Jagodina dobila najveće pare od Velje Ilića, a nije  imala nikakvu štetu?

6. U kakvim je odnosima Velja Ilić sa vlasnikom preduzeća "Vujić"?

7. Zašto su pre mesec dana tražili Ratka Mladića u firmi "Vujić"?

 :aq15:

bebironac

  • Gost

kakve mahinacije ,ne mogu da verujem...
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582

Ja mogu da verujem ...
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО

A šta ste vi mislili da je to sve pošteno išlo i da je "Vujić" kao izvođač radova izabran na poštenom i javnom tenderu ? Ali ma kako da je bilo to treba da se plati. Bilo je lako i lepo kad je sve to urađeno ali sad nastaju problemi kad treba da se plati.
Sačuvana

bebironac

  • Gost

sve vise mislim da smo jedna dzabalebaroska i mafijaska drzava
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142

pa to je neverovatno?!

u mahinacijama i pljacki im je masta neiscrpna.

zna li neko vise o ovoj temi,
bas me interesuje,pogotovo jer znam siromasnije familije u Paracinu koje jos uvek same krpe plafone jer im niko nista nije dao.

ma sto ne pozovu sicilijance da im odrze jedan seminar kako se to pravo pljacka,cak bi oni imali sta da uce od njih.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

STRANACH

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1097

E ovako niko nije kriv Cupriji i Paracinu sto su u tom trenutku imali "nespremno" rukovodstvo...
Jagodinska opstina je prva trazila od republike sredstva za popravku OSTECENOG ASFALTA jer je sav saobracaj sa autoputa isao preko jagodine (a kroz cupriji i paracin su verovatno leteli) sto je izazvalo "teska"ostecenja puta.
Sve je to lepo dogumentovano slikama i proracunima i zato je jagodina dobila priva pare za nesto sto je osteceno u periodu od zadnjih 10 godina a ne od explozije skladita.
Sto se Vujica tice pisao sam o tome (problemi sa budzetom opstine cuprija)kog zanima neka potrazi ..................

Komisije za procenu stete u Cupriji koja je realno naj vise stradala u expl. je radila po direktivi predsednika opstine tako da su materijal za obnovu dobili podobni i rodbina a ne stvarno ugrozeni..........
.............primera je na pretek.....................

Tako da na kraju ispada da je sve to samo dobro doslo opstinskim funkcionerima da poprave finansiski saldo na sojim licnim racunima....................

Sramota .......
Ali zar je to nesto novo u Srbiji..................
Sačuvana

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263

Ja  znam da sam onda poslal  pare rodbini za popravku,dosla na odmor posle toga,svi jos uvek drze plastiku na prozorima,niko nista nije popraviompovadila sam ramove,odnela da se zastakli,staklar je reko da nema vreme,vratila ramove nazad,zvala  ljude iz Hemosa,svaka im cast,ljudi odma dosli i popravili,racun ostavila  rodbini da naplate od opstine...ali ...nema veze vazno je da je  dobro uradjeno.
Ja mogu samo da kazem svaka cast ljudima iz Hemosa,Cuprija,lepo uradjeno,brzo ,efikasno i nije bilo mnogo skupo.Smatram da bi ljudi  mogli da se ugledaju na to preduzece.Jos jednom moji komplimenti!
Sačuvana

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263

Molim moderatore da izbrisu ovaj zadnji post
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582

E ovako niko nije kriv Cupriji i Paracinu sto su u tom trenutku imali "nespremno" rukovodstvo...
Jagodinska opstina je prva trazila od republike sredstva za popravku OSTECENOG ASFALTA jer je sav saobracaj sa autoputa isao preko jagodine (a kroz cupriji i paracin su verovatno leteli) sto je izazvalo "teska"ostecenja puta.
Sve je to lepo dogumentovano slikama i proracunima i zato je jagodina dobila priva pare za nesto sto je osteceno u periodu od zadnjih 10 godina a ne od explozije skladita.
Sto se Vujica tice pisao sam o tome (problemi sa budzetom opstine cuprija)kog zanima neka potrazi ..................

Komisije za procenu stete u Cupriji koja je realno naj vise stradala u expl. je radila po direktivi predsednika opstine tako da su materijal za obnovu dobili podobni i rodbina a ne stvarno ugrozeni..........
.............primera je na pretek.....................

Tako da na kraju ispada da je sve to samo dobro doslo opstinskim funkcionerima da poprave finansiski saldo na sojim licnim racunima....................

Sramota .......
Ali zar je to nesto novo u Srbiji..................

Jagodina ništa nije dokumentovala nego je Velja kao prvu pomoć Paraćinu i Ćupriji dao po 5 miliona i u ono vreme bratskom Palmi još 5 miliona na lepe oči što je izazvalo zgražavanje i u Paraćinu i u Ćupriji, a građanima i privredi po Paraćinu i Ćupriji propisane su tone forumulara od strane Velje i ekipe ...

Uzgred za tih 5 miliona Jagodini trebalo bi neko da odgovara i da se vidi gde su i kako potrošeni (da su samo tih 5 u to vreme) ...
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142

-------rekli su mi da mogu dobiti novac za opravku popadalih plafona kad priloze isplaceni racun firme koja im je to uradila.
posto nisu imali novac da popravak najpre plate (pa tek onda naplate ) ostalo je nepopravljeno.---------
 tako mi je receno u jednoj familiji cija je kuca ostecena.
da li je to moguce? radi se o Paracinu.

« Poslednja izmena: 23-01-2009, 21:24:49 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582

-------rekli su mi da mogu dobiti novac za opravku popadalih plafona kad priloze isplaceni racun firme koja im je to uradila.
posto nisu imali novac da popravak najpre plate (pa tek onda naplate ) ostalo je nepopravljeno.---------
 tako mi je receno u jednoj familiji cija je kuca ostecena.
da li je to moguce? radi se o Paracinu.

Verovatno nije. Ima na njihovom forumu i bilo je na njihovom sajtu polemike oko stete i isplacivan je iznos koji je neka komisija procenjivala, ko se nije slagao sa procenom, mogao je da trazi sudsko vestacenje i tuzi drzavu, tako da to verovatno nije tacno. Tj. nije tacno da si morao da popravis sam pa da ti plate stetu, nego si mogao da uzmes pare u iznosu koji je procenjena steta. A i ovde to tesko da neko zna, trebalo bi da se pita kod njih.



Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142

hvala,
tacno ili ne...mislim ipak da je sve individualno...kako se ko snasao.
pouzdano znam da su u Paracinu lepe pare naplatili ljudi koji nisu imali nikakvih ostecenja.

al da je svinjarija,jeste i to velika.

masta im je neiscrpna kad treba oteti pare,kako se samo tako brzo sete na koju ce rupu?
pa u stvari oni samo to i razmisljaju.
to se zove flexibilnost.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО

Znači katastrofa !!!


Računi vrtića u Ćupriji pred blokadom

Država nije dala novac za popravku prozora

ĆUPRIJA - Računi ćuprijske Predškolske ustanove „Dečja radost” pred blokadom su zbog duga od 19 miliona dinara za zamenu prozora oštećenih u eksploziji vojnog skladišta 2006. godine. Trgovinski sud u Kragujevcu presudio je u korist izvođača radova, firme „Slap INO” iz Valjeva, koju je angažovalo Ministarstvo prosvete da putem skraćene nabavke promeni sve prozore na školama i obdaništima u Paraćinu i Ćupriji posle eksplozije. Umesto da Ministarstvo plati popravku, kako je obećano, dug je pao na teret obdaništa i opštine.


Posle eksplozije vojnog skladišta u Paraćinu, Vlada Srbije odlučila je da hitno pomogne i promeni sve prozore na školama i vrtićima u Ćupriji i Paraćinu, te su angažovali firmu „Vujić Valjevo” i „Slap INO” Valjevo da ovaj posao urade bez tendera i javne nabavke, na poziv bivšeg ministra prosvete Slobodana Vuksanovića i ministra za kapitalne investicije Velimira Ilića.
- Odmah posle eksplozije, Vlada je donela odluku da se promeni stolarija na objektima koji su oštećeni. Tri vrtića u Ćupriji nisu bila u funkciji zbog štete na prozorima. Ministar Vuksanović je pozvao izvođača radova koji je ujutru došao sa tadašnjim načelnikom Pomoravskog okruga Dragoslavom Stevanovićem i ugovorio posao u vrednosti od 19 miliona dinara. Umesto da „Slap INO” tuži Ministarstvo, oni tuže nas. Ministarstvo je dalo saglasnost da potpišemo ugovor, što smo mi direktori i uradili. Firma „Slap” je tužila po objektima i kad je za prvi objekat došla sudska taksa od 1.000 evra, morali smo da je platimo, inače bi sud blokirao račun vrtića. Trgovinski sud u Kragujevcu presudio je u korist izvođača radova i, ako nam blokiraju račun, možemo da zatvorimo tri vrtića u Ćupriji - kaže direktorka Predškolske ustanove „Dečja radost” Jasmina Marinković.
Eksplozija vojnog skladišta u Paraćinu okupila je celu tadašnju Vladu Srbije u ovom gradu kako bi se hitno pomoglo građanima i ustanovama koje su oštećene.
- Iste večeri posle eksplozije vojnog skladišta, cela Vlada Srbije našla se u Paraćinu, a ministar infrastrukture Velimir Ilić određen je za koordinatora u sanaciji štete. Oni su obišli sve škole i vrtiće u Paraćinu i Ćupriji i videli da su gotovo svi oštećeni. Šteta za građane sanirana je novcem koji je opštinama stigao na posebne račune, dok su za škole ugovoreni poslovi tako što su direktorima škola dati ugovori na potpisivanje. U tim ugovorima izvođač radova bio je „Vujić Valjevo”, jer je, navodno, Ministarstvo sarađivalo sa njima. Proizvođači prozora i izvođači radova u Paraćinu i Ćupriji bunili su se, jer su tada govorili da su cene po kojima „Vujić Valjevo” radi previsoke, a ukupan iznos za promenu prozora u Paraćinu bio je oko 150 miliona dinara - kaže izvor „Blica” upućen u dogovore.
Kako nezvanično saznajemo, pre godinu dana na adresu opštine Paraćin stigla je opomena pred tužbu za izmirivanje ovog ogromnog računa, ali tužba ipak nije stigla. Iako je tadašnji načelnik Pomoravskog okruga tražio od opštine da potpiše preuzimanje duga koji bi, kako je rekao, platilo Ministarstvo, rukovodstvo paraćinske opštine to nije prihvatilo. Prema nepotvrđenim informacijama, firma „Vujić Valjevo” koja je bila zadužena za Paraćin, naplatila je potraživanja od države.

Samo za prevoz pet miliona
Prema rečima direktorke Predškolske ustanove „Dečja radost”, samo prevoz od materijala od Valjeva do Ćuprije koštao je pet miliona dinara.
- Tek na suđenju sam videla da je prevoz koštao pet miliona dinara, kao da su helikopterom dovozili stolariju iz Valjeva. Tada je sve bilo hitno jer su izbori bili raspisani za januar, pa je bilo važno da se pokaže kako država odmah rešava sve probleme - kaže Jasmina Marinković.

Račun opštine blokiran
Račun opštine Ćuprija blokiran je za 37,5 miliona dinara. SO Ćuprija i FK Morava, na osnovu pravosnažne presude, moraće da isplate Milašinu Milojkoviću iz Ćuprije, koji je pomagao izgradnju stadiona, ovaj novac, glavnicu sa kamatom zbog duga koji je nastao prilikom izgradnje stadiona.
- Trenutno smo u blokadi, mogu samo da pustim plate za zaposlene. Imamo naftu još za tri ili četiri dana, a njom grejemo škole. Kad se istroši nafta, možemo da zatvorimo škole jer niko decu neće da šalje u hladne učionice. Blokada za stadion nam je napravila ogromne probleme. Tražio sam pomoć države, ali za sada niko ne odgovara - kaže predsednik opštine Borivoje Kalaba.

http://www.blic.rs/srbija.php?id=75704

Strašno ! Šta reći, ne zna se ko su veći lopovi, na državnom ili na lokalnom nivou !  :xq010:
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142

znala sam na samom pocetku da ce "neki" smlatiti pare,ali ovo....
nisam bila puno upucena ali kad ovo sve citam pitam se zasto uoste neko izlazi na izbore,zasto...
kako neko normalan moze da zivi sa tom nepravdom,sa tim bezocnim otimanjem?
i jos da glasa za njih.
vise je nego zalosno.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО

Pa za koga da glasaš kad su svi isti lopovi ? Ali opet se tu postavlja ono isto pitanje: Ako ne izađeš na izbore i ne glasaš to znači da ne želiš da menjaš stvari ili vlast i da si potpuno nezainteresovan za svoju sudbinu i sudbinu zemlje u kojoj živiš !
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142

vec koliko godina idu ljudi sa tom nadom na glasanje i nista.
zar su nam stalno i samo lopovi u izboru?
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

STRANACH

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1097

Jesu ......
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО

Izgleda.
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.118 sekundi sa 25 upita.