Razne zanimljive teme > Filozofija

Emocije-smisao života ili obmana...

(1/5) > >>

autentik:
Veruje te li svojim emocijama ili mislite da one samo služe da vas obmanjuju i zavedu od realnosti tj. od samo istine

MarimJa:
"Emocije su dobre sluge, ali loši gospodari. Razum je loš sluga, ali dobar gospodar. Samo udruženi i nadopunjavani – osiguravaju ispravan put. Emocije imaju «oko» za prepoznati šta nam je potrebno; ali razum je taj koji pokazuje put kako to postići. Emocije treba slediti, ali trajno prateći da li to razum može podneti. Emocije ponekad odrade deo puta same, i tu se nema šta reći; jer u toj fazi razum je i onako bespomoćan. No kad dođe moment kad razum postane dovoljno glasan rival emocijama – onda treba osluhnuti dijalog: šta emocije, a šta razum kaže – i slobodnom voljom odlučiti kako dalje."

E moj razum popusti pred emocijama, ebg. kad sam NEpopravljivi emotivac. :aq16:

autentik:
i ja sam

zato sam izbacio  TV iz upotrebe

heheheh

Sasha:
Emocije su sasvim normalna pojava. No, divne su tamo gde "treba'. Ne mislim da u svetu u kom zivimo emocije idu u "cenjenu robu". Na zalost. :aq20:

autentik:

--- Citat: Sasha  30-05-2007, 23:46:11 ---Emocije su sasvim normalna pojava. No, divne su tamo gde "treba'. Ne mislim da u svetu u kom zivimo emocije idu u "cenjenu robu". Na zalost. :aq20:

--- Kraj citata ---

Pa jeste tako

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju