Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Posla nema? Rudi Kirar tvrdi da: “Posla ima!” Srbija Studiobeta.org  (Pročitano 3697 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu

Naša država doživljava strašnu krizu. Posla nema, ljudi i dalje sve teže preživljavaju. Mladi su primorani razmišljati samo o preživljavanju. Svi se nadamo  boljim  vremenima,  kojeg  nema pa nema.
I u tom teškom periodu našli smo mladog preduzimača iz Slovenije, koji kreira nova radna mesta u firmi Žute strane – Studio Beta d.o.o. za naše  ljude u Beogradu i Nišu i tvrdi da posla ima, samo ih morate videti. Upitali smo ga da nam kaže više o tom stavu.

 Rudi Kirar: “ Ljudi su tako ubeđeni da nema posla pre svega zbog medijskog uticaja i prikazivanja samo propalih preduzeća i problema. U realnosti nije sasvim  tako. Posla ima. Kako to da neki dobiju službu kada žele ne obazirući se na društvenu situaciju? Zato što imaju druga ubeđenja. Zato što  ne veruju u  opštu krizu, u opšte žaljenje i opštu nezapošljenost.”
Kakav je vaš način poslovanja, politika poslovanja u Žute strane – Studio Beta d.o.o.?

Rudi Kirar: “Mi prodajemo naše proizvode oglašavanja preko telefona. Stranke u scenariju obaveštavamo da ćemo izdati novi poslovni imenik Žute strane - Studio Beta d.o.o. i da stranka dobija dve različite objave. Ako stranka potrdi: “Da, naručujem.”, u drugom koraku sledi potvrda narudzbenice. To znači, da vodja centra poziva kupca ponovo i proverava da li je ugovor konačno sklopljen. Onda sledi objava stranke na internet portal. Kada je stranka kupila naš proizvod i kad je potvrdila naružbinu, mi joj šaljemo predračun il račun putem pošte, gde piše tačno šta je naručila i kada treba platiti. Ako stranka ne plati naručene usloge po našem protokolu u dogovorenom roku, onda je pozivamo iz odeljenja naplate.

To je u osnovi naša poslovna politika. U našoj bazi podataka imamo veliki broj zadovoljnih kupaca koji su dali izjavu. Neki od njih su objavljeni na našem sajtu http://www.studiobeta.org/  ,tako da smo sigurni da radimo pozitivnu misiju u svetu. Medjutim, da bi se smanjio broj nezadovoljnih stranaka, mi ćemo poboljšati našu komunikaciju i sistem rada.
U vašem preduzeću kreirate nova radna mesta u firmi Žute strane – Studio Beta d.o.o.. Ima li prostora za nekoga ko  traži posao?

Rudi Kirar: “Ima ogroman  prostor za nove ljude! Mi se trudimo da dobijemo nove prodavce u našim (pozivnim) Call - centrima, uprkos  tome da većina tvrdi da nema posla. Tako da ste pozvani svi koji ste spremni raditi i obrazovati se u prodaji i pozvani ste vi koji imate veštine upravljanja. Radnih mesta u našem preduzeću Žute strane – Studio Beta d.o.o. nikad ne ponestaje za one, koje žele raditi.”
Šta bi savetovali onima koji traže posao a ne dobiju ga?

Rudi Kirar:  „Pogledajte okolo. Prilike su na svakom koraku: Promenite svoja ubeđenja, da nema posla i odjednom ćete opaziti prilike za posao. Nedavno sam se šetao po Nišu i u jednoj večeri sam opazio tri ponude za posao u prodavnicama i kafićima. Možda je to malo i profesionalna deformacija, ali i dokaz da postoje radna mesta. Verujem da svakog dana prolazi orgoman broj ljudi pored ta tri oglasa, koji tvrde da nema posla. A uz put zaborave pogledati okolo ili gore...da bi ga opazili.”

Šta posle, kada dođu na razgovor kod poslodavca? Šta je vama bitno, kako vas ubede da ih primite na posao?

Rudi Kirar: “Više od  iskustava i znanja je važno da imate volju za poslom. Da me ubedite da volite raditi, da želite novo znanje, napredovanje, da želite doprineti preduzeću  dodajući novu  vrednost. Posle sledite ostala uputstva.

Ponosni smo na to, da našim zaposlenim stalno nudimo edukacije, tako da i ti koji prestaju raditi u našim preduzećima odlaze sa više znanja, iskustava i sigurno više samopouzdanja.”
Da li je obrazovanje važno za dobijanje dobrog posla?

Rudi Kirar: “Zavisi gde. U našoj firmi obrazovanje ne igra nikakvu ulogu. Znam da je mnogo takvih firmi kao što je naša.”

Da li bi na tu temu dodali još nešto?

Rudi Kirar: “Dodao bih još to da, su ljudi više puta izbirljiviji od poslodavca. Možda im se ne dopada poslovni prostor, možda im se ne dopada ugovor, možda im se ne dopada način plaćanja, stres na radnom mestu, jer imaju malo iskustava itd. Ljudi se moraju menjati. Moraju znati prihvatiti bilo koji posao, i onda će ga dobiti. Naravno da je u redu da zatim kada već  imaju posao , traže mogućnosti napredovanja i boljih pozicija.”

Možda bi čitaoce  koji traže posao zanimalo kako da se dođe do vas, do Žute strane – Studio Beta d.o.o..  Možete li nam reći kako da vas kontaktiraju?

Rudi Kirar:
„Naravno. Na sajtu http://www.studiobeta.org/  su sve potrebne informacije o našoj firmi, poslu i kontakti. Ne zaboravite – zapošljavamo sve vreme nove ljude, koji nas ubede  sa svojom  pozitivnom energijom i dobrim rezultatima.”

loli

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 389

Rudi Kirar: “Dodao bih još to da, su ljudi više puta izbirljiviji od poslodavca. Možda im se ne dopada poslovni prostor, možda im se ne dopada ugovor, možda im se ne dopada način plaćanja, stres na radnom mestu.
Hej to bi bio dobar argumenat al kad bi ljudi UGOVOR zaista i dobili. Onda bi se znalo sta, ko i kad da radi za vreme radnog vremena(koje bi u tom ugovoru bilo navedeno).
Onda nebi ni stresa bilo na radnom mestu. Al nekako to sefovi zaobidju,to pisanje ugovora..
Toliko o izbirljivosti.
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.104 sekundi sa 25 upita.