Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina  (Pročitano 74293 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« poslato: 27-09-2008, 13:02:04 »

Ajmo malo o zgradama u jagodini

na svakom koraku se prave neke nove zgrade

išao sam da slikam  gde će sledeće godine da nikne nova zgrada, a ova stara će da se sruši

jeste greh ali je sve legalno bar

Gogy

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 50
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #1 poslato: 27-09-2008, 14:55:36 »

Da je greh, greh je stvarno! Ja sam za to da se stare zgrade renoviraju, da se ofarba malo stolarija da se ofarba cela zgrada i bilo bi super.
Normalno svaki grad cuva zgrade iz proslosti koje su bas bile prelepe pa i Jagodina bi trebala da ima jednu takvu ulicu. Ali na zalost sve je u Jagodini izmesano i staro i novo.
Sačuvana

vesna05

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 621
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #2 poslato: 27-09-2008, 18:28:13 »

Prag je jedan od vecih turistickih centara Evrope bas zbog toga sto u samom jezgru grada ne postoji ni jedna nova zgrada vec su sve one stare restaurirane fasade,steta je sto kod nas sve sto je lepo hoce da uniste i zamene nekim novim odvratnim drecavim zgradama bez imalo stila (bas kao ova mrtvacki tamno zelena i ova odvratno crvena na slici)
Sačuvana

neko

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 265
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #3 poslato: 28-09-2008, 11:53:49 »

a po cemu to i ko to moze da tvrdi da stzo je bilo nekad da je to lrepse a da ovo sada je ruzno ako vec nismo sacuvali u startu sve stare zgrade onda je najbolje da se sve stare sruse a sagrade nove i sto je najzesce vecina tih starih zgrada u jag je privatno vlasnistvo a ovo je kapitalizam tako da svako moze da radi sa svojom starom zgradom sta god hoce!
nema nista ruznije nego izmedju dve nove zgrade da stoji jedna stara ili kontra tako da je bolje da se sada sve napravi novo drugo mi nismo prag a trece u pragu se nisu najeli leba od tih turista sto idu da gledaju stare zgrade vec od onih sto idu da jebu kurve za jednog lika sa novom meckom koji hoce da dodje u restoran kazino diskoteku treba 100 takvih turista koji ce dodji da razgledaju stare zgrade da bi bili egal po potrosnji a ako neko misli dsa od jagodine napravi mesto gde ce da dolaze engleski i svajcarski milijarderi koji uzivaju u klaviru i staroj gradnji taj se grdno zajebao nama trebaju novokomponovani biznismeni sa istoka a to mozemo da privucemo u jagodini se trenutno na broj stanovnika gradi najvise u evropi pa jagodina trenutno ima u izgradnji stanove za 10000 ljudi sto je neverovatno za grad koji nema ni 50000 stanovnika to je isto ko kad bi se u beogradu gradilo 200000 stanova trenutno!!!
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #4 poslato: 28-09-2008, 14:16:31 »

 :aq16:
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #5 poslato: 28-09-2008, 17:58:51 »

ja mislim   'neko'  da ti treba da počneš da pišeš neku knjigu

ide ti to mnogo od ruke

možeš dobre pare da zaradiš na tome

Gogy

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 50
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #6 poslato: 29-09-2008, 13:59:59 »

 :xq005: dobar si autentik  :aq07:
Ne moramo mi imati ulicu sa starim "lepim"zgradama samo za turiste vec je trebamo imati zbog same Jagodine i zbog njene (a i nase) proslosti!!!!
A za investitore uvek ima mesta u Jagodini, zasto da ruse ono sto predstavlja nas grad?
Sto se tice ove slike gore, jest' da je ruzno ova starija zgrada izmedju ove dve nove koje odudaraju sa svojim bojama  ali sta je tu je.
Ipak bi o tome trebao da se pobrine neko ko je nadlezan za to.
« Poslednja izmena: 29-09-2008, 14:01:41 od strane Gogy »
Sačuvana

svajcarac

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 367
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #7 poslato: 29-09-2008, 14:08:02 »

ja mislim   'neko'  da ti treba da počneš da pišeš neku knjigu

ide ti to mnogo od ruke

možeš dobre pare da zaradiš na tome
:xq004:
Svaki dalji komentar je suvisan...
Sačuvana

neko

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 265
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #8 poslato: 29-09-2008, 15:10:14 »

pa evo meni zbog mene samog te stare zgrade ne treebaju da volim staro ziveo bih u camkari moga dede cak je i on zidao kucu a rusio camkaru pre 50 god ili akmo na referendum pa da vidimo nek glasaju ljudi dali su da se gradi ili da renoviramo staro najbolje je i da zabranimo kupovinu novih automobila pa sve skode renoi 4 spaceci fice da pocnemo da radimo generalke jel lepsa su kola bila pre 50 god nego sada tako isto i zgrade!!
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #9 poslato: 29-09-2008, 15:30:22 »

pa dobro, stare zgrade treba da se ćuvaju zbog nekog istorisjog blaga

a naravno da niko neće da živi u toj kući

kad bi se malo renovirala, bilo bi to lepa ponuda za sve ljude koji dođu u Jagodinu

Sawovsky

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 148
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #10 poslato: 29-09-2008, 17:53:11 »

Nije toliko problem u novo gradnji koliko o katastrofalnim stilsko-arhitektonskim reshenjima istih :)

Sve se svodi na jedno te isto: prosto,drechavo i shablonski.Gubi se identitet i postaje monotono okruzenje.
Sačuvana

neko

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 265
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #11 poslato: 29-09-2008, 19:29:34 »

pa nije bas tako ja licno mrzim neokomunisticku sivu gradnju vec mi se mnogo vise svidja ovca nova gradnja e sad ima dosta primera gde covek u ekspanziji gradnje u jagodini na svom aru placa udrvi zgradu od 15 metara i ofarba u nekoj drecavoj boji i to jeste ruzno ili oni sto nadogradjuju nad svojom kucom jos 3 sprata i kobajagi ispada zgrada to su stvarno neke katastrofalne stvari ali opet to je njegova kuca njegov plac a ja se zalazem za kapitalizam i za demokratiju a u takvim drzavama na svom placu mozes da cerecis sta gods hoces tako da svidelo se to meni licno ili ne to je jedno ali i ja sam takav da cu na mom placu da gradim sta hocu tako da nevidim razloga za bilo kakvo protivljenje tome!!
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #12 poslato: 29-09-2008, 20:21:33 »

pa nije bas tako ja licno mrzim neokomunisticku sivu gradnju vec mi se mnogo vise svidja ovca nova gradnja e sad ima dosta primera gde covek u ekspanziji gradnje u jagodini na svom aru placa udrvi zgradu od 15 metara i ofarba u nekoj drecavoj boji i to jeste ruzno ili oni sto nadogradjuju nad svojom kucom jos 3 sprata i kobajagi ispada zgrada to su stvarno neke katastrofalne stvari ali opet to je njegova kuca njegov plac a ja se zalazem za kapitalizam i za demokratiju a u takvim drzavama na svom placu mozes da cerecis sta gods hoces tako da svidelo se to meni licno ili ne to je jedno ali i ja sam takav da cu na mom placu da gradim sta hocu tako da nevidim razloga za bilo kakvo protivljenje tome!!

U kapitalističkim i demokratskim zemljama NE MOŽEŠ na svom placu da staviš šta god hoćeš.
Sačuvana

neko

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 265
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #13 poslato: 29-09-2008, 20:36:11 »

u takozvanim kapitalistickim i demokratskim zemljama dok u onim pravim mozes sad sto svetska i svajcarska sebe nazivaju kapitalistickim drzavama a ustvari su i po uredjenje i socijalnom programu mnogo vise socijalisticke od kapitalistickih!
u francuskoj naprimer ako dobijas plac od drzave ili kupujes od drzave subvencionirane placeve onda moras da imas jasan plan i moras da ga ispostujes ali ako si plac kupio od privatnika ili dobio od dede mozes da gradis ama bas sta hoces!!
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #14 poslato: 29-09-2008, 22:16:06 »

u takozvanim kapitalistickim i demokratskim zemljama dok u onim pravim mozes sad sto svetska i svajcarska sebe nazivaju kapitalistickim drzavama a ustvari su i po uredjenje i socijalnom programu mnogo vise socijalisticke od kapitalistickih!
u francuskoj naprimer ako dobijas plac od drzave ili kupujes od drzave subvencionirane placeve onda moras da imas jasan plan i moras da ga ispostujes ali ako si plac kupio od privatnika ili dobio od dede mozes da gradis ama bas sta hoces!!

U celom civilizovanom svetu u koji spada i Francuska ne mozes da gradis sta hoces nego sta je planirano urbanistickim planom. Urbanisticki plan donosi drzava.

Svuda moras da dobijes gradjevinsku dozvolu i bas to sto stoji u gradjevinskoj dozvoli da pravis. A sta mozes da pravis i za sta da dobijes gradjevinsku dozvolu pise u urbanistickom planu.

Tako je u svim evropskim zemljama, ukljucujuci i Rusiju, Ukrajinu, tj. od Vladivostoka do Gibraltara. Nigde ne mozes da pravis sta hoces.
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #15 poslato: 30-09-2008, 09:10:06 »

Ali kod nas može

mi smo ti uvek bili Država  IZRODA

neko

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 265
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #16 poslato: 30-09-2008, 12:45:25 »

prijatelju jesi cuo za marbelju to je spansko letovaliste koje se sirti poslednjih godina i postaje jedno od najboljih u spaniji tamo su ljudi dobijali dozvole za 4000 kvadrata a pravili hotele od 40000 i dan danas je tako i mislis da je neko isao u zatvor ili da je nekome nesto sruseno pa naravno da nije tako je i u ukrajini i u vladivostoku itd zakon je mrtvo slovo na papiru teorija je jedno a praksa je drugo a posto ovaj zivot tece kroz praksu a ne teoriju ja na njega gledam prakticno a ti gledaj ovaj zivot kroz knjige pa ces ti stranicama sto si procitao moci dupe da obrises!!!
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #17 poslato: 30-09-2008, 15:59:39 »

prijatelju jesi cuo za marbelju to je spansko letovaliste koje se sirti poslednjih godina i postaje jedno od najboljih u spaniji tamo su ljudi dobijali dozvole za 4000 kvadrata a pravili hotele od 40000 i dan danas je tako i mislis da je neko isao u zatvor ili da je nekome nesto sruseno pa naravno da nije tako je i u ukrajini i u vladivostoku itd zakon je mrtvo slovo na papiru teorija je jedno a praksa je drugo a posto ovaj zivot tece kroz praksu a ne teoriju ja na njega gledam prakticno a ti gledaj ovaj zivot kroz knjige pa ces ti stranicama sto si procitao moci dupe da obrises!!!

Priče za malu decu.
Sačuvana

Louis

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1440
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #18 poslato: 01-10-2008, 12:37:06 »

Alo, Neko, pripazi malo na kulturu izrazavanja! :xq008: Ovo sto Ti pises, na drugim forumima je cenzurisano! :xq007:
Sačuvana

neko

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 265
Одг: Nove Zgrade - Stare Zgrade - Jagodina
« Odgovor #19 poslato: 01-10-2008, 16:21:39 »

pa gde nema demokratije da takav govor nije cenzurisan na televiziji dnevnoj stampi a neko ce sad da me cenzurise na internet forumu i to mene!

nisu to price za malu decu vec realna slika danasnjeg sveta a ti ako nisi u zivotu video dalje od svog nosa i ako sve o zivoitu sto znas znas uz pomoc knjiga onda stvarno nevredi sa tobom covek da razgovara!!
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.07 sekundi sa 24 upita.