Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: PROSVETARI POMORAVLJA NAJAVLJUJU ŠTRAJK  (Pročitano 14081 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

zs

  • Gost
PROSVETARI POMORAVLJA NAJAVLJUJU ŠTRAJK
« poslato: 03-11-2007, 17:56:04 »

Više od 90 odsto prosvetnih radnika u Pomoravskom okrugu stupiće u štrajk 19. novembra ukoliko Vlada Srbije do 15. novembra ne ispuni njihove zahteve o povećanju zarada, izjavio je predsednik Odbora Sindikata obrazovanja za Pomoravski okrug Andreja Sretenović.

- U Paraćinu se za štrajk izjasnilo sto odsto zaposlenih, u Ćupriji više od 95 odsto, u Jagodini 93,1 odsto - precizirao je Sretenović i podsetio da prosvetni radnici Srbije traže povećanje cene rada za 20 odsto u narednoj godini i povećanje koeficijenta za nenastavno osoblje od ovog meseca.

Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: PROSVETARI POMORAVLJA NAJAVLJUJU ŠTRAJK
« Odgovor #1 poslato: 19-11-2007, 16:51:35 »

Jagodinske OS ne strajkuju.
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: PROSVETARI POMORAVLJA NAJAVLJUJU ŠTRAJK
« Odgovor #2 poslato: 19-11-2007, 17:49:25 »

Interesantno! :aq15: A 93,1% se izrazilo ZA strajk. Mozda ne smeju?
Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: PROSVETARI POMORAVLJA NAJAVLJUJU ŠTRAJK
« Odgovor #3 poslato: 20-11-2007, 13:37:48 »

Od koga? Pre ce biti da su zadovoljni platama!
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: PROSVETARI POMORAVLJA NAJAVLJUJU ŠTRAJK
« Odgovor #4 poslato: 20-11-2007, 14:08:28 »

Od koga? Pre ce biti da su zadovoljni platama!

pa i treba da budu, obzirom koliko rade i koliko uzimaju preko plate i to im je mnogo :)
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: PROSVETARI POMORAVLJA NAJAVLJUJU ŠTRAJK
« Odgovor #5 poslato: 20-11-2007, 15:44:44 »

Nemoj tako, ZS, stvarno imaju male plate. Ipak su to ljudi kojima smo poverili našu decu.
Sačuvana

jagodinka_

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 452
Одг: PROSVETARI POMORAVLJA NAJAVLJUJU ŠTRAJK
« Odgovor #6 poslato: 20-11-2007, 16:16:41 »

Od koga? Pre ce biti da su zadovoljni platama!

pa i treba da budu, obzirom koliko rade i koliko uzimaju preko plate i to im je mnogo :)
bas vala, primaju platu za onoliko koliko i rade... sta se kurce svake godine pa skracuju casove, na kraju godine maltretiraju djake. moja deca su odavno zavrsila srednju skolu ali nista se nije promenilo od tada, jbt od kad znam oni strajkuju....
Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: PROSVETARI POMORAVLJA NAJAVLJUJU ŠTRAJK
« Odgovor #7 poslato: 20-11-2007, 16:53:24 »

Od danas strajkuju!!! Naravno da na kraju uvek i dobiju to sta traze, a deca ispastaju, pa i roditelji s njima, te radne subote, te neko pretrcavanje gradiva...blagi uzas iz godine u godinu.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: PROSVETARI POMORAVLJA NAJAVLJUJU ŠTRAJK
« Odgovor #8 poslato: 20-11-2007, 21:54:17 »

Nemoj tako, ZS, stvarno imaju male plate. Ipak su to ljudi kojima smo poverili našu decu.

nemaju male plate. obzirom na broj radnih sati imaju vece plate nego vecina ljudi sa istom skolom koji rade u proizvodnji, koji uostalom i prave novac za sve drzavne sluzbenike, pa i prosvetare
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: PROSVETARI POMORAVLJA NAJAVLJUJU ŠTRAJK
« Odgovor #9 poslato: 20-11-2007, 23:10:44 »

Gledaj to malo drugačije. 5 dana u nedelji moraš da učiš ove naše "andjelčiće", oko tridesetak njih. Poznajem ljude koji ne izlaze na kraj ni sa dva. Ako su pola tako nemirni kao što je bio moj sin, zaslužuju svaki dinar koji dobiju.
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: PROSVETARI POMORAVLJA NAJAVLJUJU ŠTRAJK
« Odgovor #10 poslato: 20-11-2007, 23:17:13 »

NEKA STRAJKUJU! Svako ko nije placen kako treba primoran je na to!

93,1% prosvetnih radnika u Jagodini je glasalo ZA strajk. Znaci da je negde trulo.

Plate, uslovi rada..sta god da je, to su ljudi koji izvode nove generacije na put. Veliki znacaj, velika odgovornost.

I njihovo obrazovanje nije za potcenjivanje.

 
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: PROSVETARI POMORAVLJA NAJAVLJUJU ŠTRAJK
« Odgovor #11 poslato: 21-11-2007, 09:35:55 »

NEKA STRAJKUJU! Svako ko nije placen kako treba primoran je na to!

93,1% prosvetnih radnika u Jagodini je glasalo ZA strajk. Znaci da je negde trulo.

Plate, uslovi rada..sta god da je, to su ljudi koji izvode nove generacije na put. Veliki znacaj, velika odgovornost.

I njihovo obrazovanje nije za potcenjivanje.

 

vidi se da nisi nikada radila na pedagoskom fakultetu :)
Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: PROSVETARI POMORAVLJA NAJAVLJUJU ŠTRAJK
« Odgovor #12 poslato: 21-11-2007, 12:14:09 »

Loremo, naravno da je trulo!!! Pa mislis da nam deca ne idu u "trule" skole? Obrazovanje, pojedincima i nije za potcenjivanje, a ostalima...diskutabilno!
Kazi mi kako bi ti ocenila (kojom ocenom) uciteljicu koja kaze na roditeljskom sastanku "...sve ja to njima pricam, al njima to nikako ne ide u GLAVI!!!"
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: PROSVETARI POMORAVLJA NAJAVLJUJU ŠTRAJK
« Odgovor #13 poslato: 21-11-2007, 12:25:20 »

Mislim da bih zahtevala proveru znanja učiteljice.
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: PROSVETARI POMORAVLJA NAJAVLJUJU ŠTRAJK
« Odgovor #14 poslato: 21-11-2007, 22:58:30 »

ZS mislis na JA Pedagoski? Sta je sa njim?

Loremo, naravno da je trulo!!! Pa mislis da nam deca ne idu u "trule" skole? Obrazovanje, pojedincima i nije za potcenjivanje, a ostalima...diskutabilno!
Kazi mi kako bi ti ocenila (kojom ocenom) uciteljicu koja kaze na roditeljskom sastanku "...sve ja to njima pricam, al njima to nikako ne ide u GLAVI!!!"
Trulo je iz Beograda!
A pojedinac ne govori nista o vecini!

Pa ako vama ta brojka od 93,1% ne govori nista, onda ne znam.. :aq15:

Mislim da bih zahtevala proveru znanja učiteljice.
To treba ministarstvo da zahteva. Ovde je to uobicajeno. Deca su slobodna a oni imaju "studi dan".
 
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: PROSVETARI POMORAVLJA NAJAVLJUJU ŠTRAJK
« Odgovor #15 poslato: 22-11-2007, 06:14:54 »

ZS mislis na JA Pedagoski? Sta je sa njim?

Loremo, naravno da je trulo!!! Pa mislis da nam deca ne idu u "trule" skole? Obrazovanje, pojedincima i nije za potcenjivanje, a ostalima...diskutabilno!
Kazi mi kako bi ti ocenila (kojom ocenom) uciteljicu koja kaze na roditeljskom sastanku "...sve ja to njima pricam, al njima to nikako ne ide u GLAVI!!!"
Trulo je iz Beograda!
A pojedinac ne govori nista o vecini!

Pa ako vama ta brojka od 93,1% ne govori nista, onda ne znam.. :aq15:

Mislim da bih zahtevala proveru znanja učiteljice.
To treba ministarstvo da zahteva. Ovde je to uobicajeno. Deca su slobodna a oni imaju "studi dan".
 

znanje nasih prosvetara je jadno.
u skolama jedino gledaju kako da uvale deci sto vise knjiga od kojih uzimaju procenat, da sto vise dece ode na skolu u prirodu gde uce u zatvorenim prostorijama hotela, ali nastavnici dobijaju dnevnice jer vode decu, jedni drugima namestaju privatne casove i sl. kada god cujes da neko sprema "pod garanciju", znaci da ima dil sa nekim nastavnikom kako bi dete proslo bez obzira koliko nauci, to zavisi samo od kolicine novca koju su roditelji dali za privatne casove

u nase vreme retko ko da je isao na privatne casove, a sada je to skoro uobicajen nacin skolovanja. realo, cemu onda skola ako se za skoro sve ide na privatne casove?

inace brojka od 93,1% govori da je taj procenat nastavnog kadra "u semi"
Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: PROSVETARI POMORAVLJA NAJAVLJUJU ŠTRAJK
« Odgovor #16 poslato: 22-11-2007, 11:22:16 »

Nije trulo iz Beograda (pa necemo njih vecito da krivimo za sve), ovde je trulo, ovde. Sta da zahteva ministarstvo? Da zahteva blagu kaznu ili nikakvu zato sto je uciteljica pred penzijom a nije se pre svega sama naucila pismenosti, ili ajmo na mladje generacije, preko dana uciteljica (sa platom oko 30 hiljada din.ako ne i vise), a uvece konobarica - da doglavi!!! Kadar je ili nemoralan ili nepismen ili...nesto 4-to ili 5-to....a i ne mora da bude strajka, dovoljno je i to recimo, sto je cele prosle nedelje jedna srednja skola skracivala nastavu zbog grejanja, tacnije NEgrejanja...Ajde da krivimo BGD ako ce vecini biti lakse!
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: PROSVETARI POMORAVLJA NAJAVLJUJU ŠTRAJK
« Odgovor #17 poslato: 22-11-2007, 13:55:54 »

Ministarstvo postavlja pravila!!! I u drugim gradovima je procenat bio skoro 100%, znaci nije JA izuzetak ni po cemu!

ZS, sta je sa Pedagoskim fakultetom?
Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: PROSVETARI POMORAVLJA NAJAVLJUJU ŠTRAJK
« Odgovor #18 poslato: 22-11-2007, 16:34:36 »

Ministarstvo postavlja pravila, tacno, povecace prosvetarima plate, a nece resiti niti jedan drugi "sitan" problem. Tacno je i da Jagodina nije izuzetak ni po cemu kao sto se misli.
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.071 sekundi sa 25 upita.