Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: hocete se vracati u srbiju?  (Pročitano 53769 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

traveler

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 95
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #100 poslato: 29-06-2009, 18:54:46 »

Recimo  znam da u Srbiji isto moze za sat sve da se obavi,samo treba znati prave ljude.Najlakse je ljudima kad su na svom terenu.A u svakom narodu ima i dobrih i losih,onih koji pomazu i onih koji odmazu.A nasi u inostranstvu ne mogu ni sebi pomoci a kamoli drugom jer nije nas teren.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #101 poslato: 29-06-2009, 20:22:49 »

Norvezani su mi svaki put pomagali i zavrsavali sve u najkracem mogucem roku! Jednom cak i preko noci, tj.
za jedno jutro. To je bila informacija koju sam ocekivao skoro 4 meseca, a zena mi je zavrsila za sat vremena!!!
Mislim da sam ovim sve rekao.
to upravo i ja pokusavam da objasnim,drago mi je da nisam sama u ovom zaljucku!

Recimo  znam da u Srbiji isto moze za sat sve da se obavi,samo treba znati prave ljude.Najlakse je ljudima kad su na svom terenu.A u svakom narodu ima i dobrih i losih,onih koji pomazu i onih koji odmazu.A nasi u inostranstvu ne mogu ni sebi pomoci a kamoli drugom jer nije nas teren.
moj teren je ovde,jer sam ga prihvatila tako i osecam se sigurno.
od prvog dana sve zavrsavam i bez da znam te "prave ljude" kojima se trebam posle celog zivota oduzivati!

sebi moze svako sam pomoci ako zna jezik,a cak i da ga neznas,nemci su tako skloni pomaganju da ces opet izaci na kraj.
 ono sto me dovodi do ludila kod nas,je da ne mozes nista da zavrsis ako nemas "nekog".

a sto se pomoci nasima tice...prestajem polako sa tim,jer to ljudi shvate kao moju duznost a ne dobru volju.
zaposlis ga,ostavi posle 3 dana posao i izblamira te,odes sa njim negde i garantujes da ce neki papir doneti a on to ne ucini....odes sa njim da se zali zbog neceg i tada shvatis da te je izlagao.......i sta meni to treba?
cast izuzecima koji tek dodju i neznaju jezik,uvek cu pomoci,ali ako je neko ovde koliko i ja,imao je prilike da se snadje.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #102 poslato: 30-06-2009, 09:24:33 »

Prevele sam neka dokumenta sa srpskog na olandski ,bez sudskog pecata,odnelaU OPSTINU ,covek mi kaze,o nemas pecat ,ali  nema veze,moze i ovako ,normalno ljudskim glasom.Dodjem kuci i pitam  moje komsije sta treba da mu odnesem na poklon,jer  mi je covek ucinio uslugu,oni me svi cudom gledaju  i odgovaraju ,pa to je njegova duznost,zato prima platu,,
fantasticno receno ,a sa Lunom i Dakom se slazem ,ko da sam  sama pisala te postove....
U Srbiji sam zadnji put trcala tri dana  od opstine do policijske stanice,setali me kao ping pong lopticu ,tri dana za licnu kartu...normalno nisam uspela da je izvadim ,jer nisam znala kome trebam da se,,obratim,,,jer ih  je deset za jednim salterom ...a i oni primaju platu ,pa im treba i malo inostranog obracanja...fuj
Sačuvana

traveler

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 95
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #103 poslato: 30-06-2009, 19:51:54 »

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #104 poslato: 30-06-2009, 21:21:50 »

Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #105 poslato: 01-07-2009, 08:10:35 »

Pa ako ti treba prevod rado ,jer je vaznoda potpisemo ovu peticiju , o tome sam pisala  u vestima iz dijasporea sto se prevoda tice ,rado :
daklem kad otvoris tu stranicu ,sa leve strane imas sedam kolona de treba da upises svoje ime,
email adresu
svoju adresu
mesto stanovanja,rest nije bitan
onda ides na levu stranu de stoje dva pitanja
1 . podrzavam ovu peticiju(tu treba da kliines da bi bilo plavo  i to znaci da se slazes da da potpises tu peticiju  protiv takvo odnosa)
2 . ne podrzavam
praqzno prozorce je za eventualne  primedbe
pa na kraju pritisnes dugmence de pise
potpisujem ili ti handtekening plaatsen

pa posle na email ,de treba da kliknes na plava slova da bi  potvrdio svoju adresu ....
otprilike je to to ,samo si malo pogresio temu ,naime ovo nije tema o obrazovanju u inostranstvu ,vec ce se vracate nazad,

Ja se licno ne slazem  sa tobom ,ali opet  smo ljudi  i postujem  misljenja drugih ljudi ,ako postuju i mene,trudim se da te ne vredjam ,pa ne razume sta si teo ovim da mi kazes?
Da li te stvarno interesuje,ili  oces da me zezas...u svakom slucaju moja je namera  iskrena..
 
Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #106 poslato: 01-07-2009, 10:24:31 »

Ma ljudi o cemu sradi u toj peticiji? Sonja prevodi, meni je jezik bas zanimljiv...
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #107 poslato: 01-07-2009, 10:41:09 »

http://www.autentik.net/forum/index.php?topic=4155.msg87403#msg87403

tema je vesti iz dijaspore,radi se o peticiji ,koja je potekla  od nase crkve,povodom lazi koji se sire  protiv srba u skolskim  udzbenicima.na gornjem linku mozes vise da procitas,na ovom sam objasnila sta i kako da se glasa
a ako oces jos vise da procitas evo jos jednog linkica
svetatrojica.nl
a rado ,kazi sta bi voleo da nzs na olandskom ,rado pomazem ...
Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #108 poslato: 01-07-2009, 10:58:20 »

Jesi li pisala negde o tome sta su to tacno napisali u tom udzbeniku?
Vidim da smo zigosani, ali kako?!
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #109 poslato: 01-07-2009, 11:06:28 »

Сатанизацији српског народа на Западу никако да дође крај. Нова потврда стигла је из Холандије, где се особе задужене за образованње деце у овој земљи нису устручавале да у "наставни материјал" уврсте текст, односно радни задатак, у којем се "тлачење" косовских Албанца од стране Срба директно везује за страдање Јевреја од фашистичке пошасти у Другом светском рату.

Одбијање оваквог "домаћег задатка" од стране Ј.А. (за сада) нема последице по српску гимназијалку у Ротердаму. Наша организација у овом делу Холандије најавила је да ће поводом целог случаја подузети све могуће кораке како би се спречила сатанизација Срба кроз холандско школство, а овај и слични текстови у уџбеницима најоштрије осудили.

Цео случај изашао је на видело у Ротердаму, где је једна ученица другог разреда Гимназије у овом граду одбила да уради задатак везан за провокативни текст из књиге "Жигосан". Наравно, реч је о ученици српског порекла, 14-годишњој Ј.А, чији су родитељи стали у њену одбрану пред наставним већем у тренутку када ови "нису могли да разумеју у чему је проблем".

  Став учитеља који је мајку поизвао на разговор био је "да је дете преосетљиво и да садрзај текста не треба да прима к срцу"! Међутим, и најобичнијем лаику није било тешко да у уџбенику, који у једном поглављу има три радна задатка, у другом делу под насловом "Жигосан" и трећем "Вечити Јеврејин" пронађе поређење Срба са нацизмом.

Реч је о званичном уджбенику за овај узраст "Nieuw Nederlands" ("Нови Холандски"), а тема је била разумевање текста. Међутим, овај текст, неприкладан за образовање деце средњошколског узраста, неће моћи да разумеју ни много старији, осим писца књиге, Американке Аlice Мead (Елис Мид), и вероватно групе наклоњене "албанској ствари" током догађаја на Космету.

Одломак из "домаћег задатка" гласи:

- Подсмејавали су ми се, говорећи да ће да ме уштроје. Одједанпут се Грегор окрену. „Ућутите, ниткови!", викао је. У том тренутку скочих на ноге и покушах да бежим, али ме дугоња ухвати за ноге и баци ме на земљу. Почео сам да ридам и да неконтролисано ударам око себе. Стали су ми на обе руке. „Знаш ли ти шта је Српски крст?", упиташе ме. Нижи од двојице војника се саже и поче да ме реже по грудима. Нацртао је један велики православни крст са ћириличним словом С у сваком углу. То је био симбол за „Само слога Србина спасава." Ја сам за читав живот био жигосан.

site;

http://www.srpskamreza.net/Aktuelnosti_arhiva.aspx?ID_Teksta=152&ID_Rubrike=1

tuzno zar ne?
Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #110 poslato: 01-07-2009, 11:13:15 »

Ovo je blagi uzas. Nisam ni pretpostavljao koliko daleko se ide.
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #111 poslato: 01-07-2009, 11:25:38 »

 kad je moj sin imao konflikt sa jednim malim sipcem,jednim malim podmuklim kucetom, i ja digla dreku,zvala njegove roditelje u skolu narazgovor,direktora.....nastavnik me je pitao kako cu da reagijem kad uce sledece godine lekcije o nedelima Srba?
tada sam pukla,rekla sam da moj sin tu nece ucestvovati i da cu pozvati sve medije koji su delom spoznali istinu!
bio je pravi haos,pridruzilo se jos srba iz skole (skola sa 1000 ucenika).....ispisala sam ga i u ispisnici navela zbog cega.
ide u privatnu,evangelisticku skolu koja je pri crkvi,jeste da placam dobru mesecnu sumu ali takvih lekcija u njoj nije bilo!
razumem i dete i roditelje!
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

traveler

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 95
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #112 poslato: 01-07-2009, 11:26:42 »

Ne razumem ni ja vas.Jel holandija ratovala?nije.U njoj funkcionise sve i naravno da je lakse srediti neke papire.To se polako kod nas dole poboljsava.Smesne su mi vase izjave.Rekao sam vec da ima u svakom narodu dobrih i losih.A po vama ispadamo svi divljaci.Ne mojte ni slucajno da se druzite sa nasima.Malo preterujete.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #113 poslato: 01-07-2009, 11:29:24 »

kakve veze ima rat sa sredjivanjem papira?
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

traveler

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 95
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #114 poslato: 01-07-2009, 11:30:53 »

Nije to nista novo Luna,to se desava stalno upravo nasoj deci,zato sam i rekao da onaj ko dolazi ne vododi decu jer ce proziveti horor,evo jos jednom napisah.Sa mnogo problema smo svi mi u inostranstvu suoceni i zato je dobro pitati se dali se vratiti nazad.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #115 poslato: 01-07-2009, 11:33:37 »

to,dali je dobro vratiti se,ne moramo da se pitamo,znamo!
samo je problem sto nemamo gde.
da radom ko i ovde obezbedimo sebi deci egzistenciju.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

traveler

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 95
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #116 poslato: 01-07-2009, 11:35:01 »

Razmisli sama.Onaj olandjanin prima platu,a nasi ne znaju ni dali ce da prime.Pa zato verovatno i kafa.Uostalom zbog krize vise nema pravila.Svako dole radi sta hoce,vozi auto kako hoce.Od 1000 taxista jedan je legalan.Eto.Kriza i jadni ljudi pa jos i nervozni,pazi pazi.

traveler

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 95
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #117 poslato: 01-07-2009, 11:39:08 »

Pa mislim da decu treba skolovati dole jer ce za par godina dole fukcionisati trziste i bice posla pa je zato dobro da zavrse dole skole,fakultete.Bice im lakse i lepse,i zivece bez tih diskriminacija.

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #118 poslato: 01-07-2009, 11:39:43 »

Traveler nevedene su cinjenice u postovima, a ne izmisljotine.
Ja sam prvi hteo da se druzim sa nasim ovde. Mozda ne da se druzim, ali da bar budemo u nekom kontaktu.
I svaki put sam lose prosao! Cinicu te pokusaje i dalje, ali sa drugim ljudima i sa mnogo vise opreznosti.
Opet, kazem ti, svaki sam put bio izigran. Siguran sam da ima i normalnih ljudi i jedva cekam da naletim na njih,
ali je procenat idiota ohohoooooooooo!

A sto se tice situacije sa papirima...dao sam otkaz u Srbiji pre par nedelja. Cak ni sa tim nisu mogli da se snadju, jos
su pogubili neke papire(o cuda), koje su trebali da mi vrate, a nisu znali ni gde je resenje koje treba da potpisem :xq003:

Da ne budem shvacen pogresno, volim svoju zemlju, ali zelim da imam sto manje posla sa njom.
I da. Za neke stvari je potrebno tako malo uciniti da se bar nesto popravi, a to je - samo malo skratiti jezike i nista vise za pocetak!
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #119 poslato: 01-07-2009, 11:40:31 »

Pa mislim da decu treba skolovati dole jer ce za par godina dole fukcionisati trziste i bice posla pa je zato dobro da zavrse dole skole,fakultete.Bice im lakse i lepse,i zivece bez tih diskriminacija.

I ja se tome nadam, ali mislim da si preveliki optimista...
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".
 

Stranica je napravljena za 0.139 sekundi sa 24 upita.