Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Prokletstvo današnjeg vremena je  (Pročitano 5637 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Prokletstvo današnjeg vremena je
« poslato: 12-04-2007, 21:31:42 »

Prokletstvo danasnjeg vremena je da:

Imamo sve vece zgrade,krace karaktere,sire ulice ali uze vidokruge.
Trosimo vise ali imamo manje.
Kupujemo vise ali sve manje uzivamo u tome.
Sada imamo sve vece kuce ali sve manje porodice.
Sve nam je olaksano a mi imamo sve manje vremena.
Skolujemo se sve vise i vise,ali sve to ima sve manji smisao.
Imamo sve vise i vise ali i viseproblema.
Medicina nam je sve bolja ali smo sve bolesniji.
U danasnje vrijeme mi pijemo previse,pusimo previse,trosimo bez mjere,prestali smo da se smijemo,vozimo prebrzo,budimo se umorni,necitamo,gledamo TV previse i prestali smo da se molimo.
Sve smo materijalno bogatiji ali imamo sve manje vrlina.
Pricamo sve vise,rijetko volimo i sve cesce i cesce mrzimo.
Toliko smo uznapredovali da smo cak putovali do mjeseca ali nam je tesko zakucati novom susjedu na vrata i upoznati se.
Radimo velike stvari ali ne i bolje stvari.
Trudimo se da ocistimo zrak ali smo zagadili nase duse.
Naucili smo kako kontrolisati atome ali ne i nas nacionalizam.
U danasnje vrijeme mi pisemo sve vise ali ucimo sve manje,planiramo vise ali zavrsimo manje.
Naucili smo zuriti ali ne i biti strpljivi.
Napravili smo sve vise kompjutera i cuvamo sve vise informacija,kopiramo vise nego ikad ali zato komuniciramo sve manje i manje.
OVO SU VREMENA BRZE HRANE I SLABE PROBAVE,VELIKIH LJUDI I MALIH KARAKTERA,SVE VECIH PROFITA I NIKAKVIH DRUZENJA.
OVO SU DANI SA DVIJE PLATE ALI VISE RAZVODA,SVE LJEPSIH KUCA ALI SRUSENIH DOMOVA.
Ovo su dani brzih izleta,pelena za jednokratnu upotrebu,jedno dnevnih afera,predebelih ljudi i tableta da mogu sve da rade,da te razvesele,relaksiraju ili UBIJU.
Ovo je vrijeme gdje je tehnologija toliko razvijena da ovo pismo dolazi do tebe u sekundi i ti mozes odluciti dali da ga procitas ilida ga obrises sa jednim pritiskom tipke.
Sjeti se,provodi sto vise vremena sa svojim voljenim,jer oni nece biti zauvijek.Reci to tople rijeci svom djetetu jer ta mala osoba ce narasti i ostaviti te jednog dana.
Sjeti se zagrliti prijatelja do sebe jer to je jedino sto mozes da das u ovo vrijeme a da te nekosta ni penny.
Sjeti se da kazes VOLIM TE svom partneru i svojoj porodici ali najvaznije ja da to stvarno i mislis.
Sjeti se da drzis ruke i cuvas svaki trenutak jer sutra ta osoba nece biti ovdje.


preuzeto sa nekog sajta

razran

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 13
Одг: Prokletstvo današnjeg vremena je
« Odgovor #1 poslato: 22-08-2007, 12:39:34 »

jasna je Vasa namera,u duhu iskrenog (ortodoksnog) bihejvioriste,uputiti nas,pucanstvo,na pravac kvalitetnijeg zivota prakticnim savetima,fino literarno doteranim savetima.no,metafore samo zamagljuju izvor,iz koga bi,ako uzroke date diretno,i surovo,neki drugi ljudi,mogli,na tim osnovama,izvuci neke druge,svoje zakljucke,u skladu sa vasim,ali primerenije vlastitim zivotima.nadam se da nemate iluziju,skinerovsku,da su ljudi uniformna bica.vec vise od 50 godina se prica o tom otudjenju,njegovim posledicama po moralni razvoj,ono,gde smo mi sada trenutno zivo blato.videli smo da inteligencija i moralni razvoj ne korenspodiraju,drustveno uredjenje ga vise diktira,mi prolazimo ono sto su zapadna drustva vec prosla,a vidimo iz vasih metafora kako su prosla.ja jedinu nadu vidim jedino u tome da smo svi,kao pojedinci,i kao drustva,NEIZMERNO razliciti,te tako uredjenje koje je nemcima dalo takve efekte ne mora imati isti takav kraj i na nama,ili argentincima.uz danasnju opasnost da se sve shvati u svojim krajnostima,moram da kazem da ja jos uvek verujem da smo mi posebni,ne u vrednosnom smislu,vec jednostavno drugaciji,kao i bilo ko drugi,i da jos uvek nazirem osecajnost,saosecanje nasih ljudi,samo se bojim da ne bude ugusena,u duhu danasnjeg vrlog nacina zivota.uzroci takvog sramotnog moralnog pada su vise nego visestruki,voleo bih da cujem necije misljenje o tome,i o nacinima povratka,posto mislim da je to osnova svakog ispunjenog zivota,bio on seikov,ili uciteljice prirode i drustva?
Sačuvana

anny

  • Gost
Одг: Prokletstvo današnjeg vremena je
« Odgovor #2 poslato: 26-03-2008, 19:52:43 »

Bukvalni Cirkus u svim sverama... Dakle,gluposti od kojih se pravi filozofija. :aq16:
Sačuvana

Schnuffel

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 682
    • Schnuffel
Одг: Prokletstvo današnjeg vremena je
« Odgovor #3 poslato: 19-04-2008, 21:40:44 »

Kakvo prokletstvo? To ne postoji jer smo sami krivi za sva dešavanja.
Sačuvana
Živimo ljubav, budimo ljubav, zračimo ljubav.
Radnik svetlosti

 

Stranica je napravljena za 0.067 sekundi sa 25 upita.