Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Sređivanje i održavanje dvorišta  (Pročitano 69508 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Sređivanje i održavanje dvorišta
« Odgovor #60 poslato: 14-01-2010, 00:32:53 »

Ako mislis na "Tepih travu" prve se godine odrzava teze nego obicna...sve u minut,i polevanje ,i djubrenje......
A kad lisica preskoci ogradu i popiski se,tu nema leka ,seci i ubaci drugu!

Vestacke stvari mrzim iz dna duse...volim prirodne ali one u kojima mogu da uzivam,a ne da im robujem!  :aq08:
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Sređivanje i održavanje dvorišta
« Odgovor #61 poslato: 14-01-2010, 08:26:54 »


@micha,dvoriste mi sluzi a se u njemu relaksiram,tj suncam **pe, a ne da riljam i rezem!
Za to postoje njivcici.

Znam relaksiras se svih onih 20 dana sto si u Srbiji, a onda odes u beli svet i sedis uz komp u nekom stanu i ne znas sta ces od dosade.
Zemlju vidis samo u saksiji, ako je slucajno imas i to pod uslovom da si posadila nesto u njoj sto ne izaziva alergiju komsijinom kucetu ...

Ma poznat mi je taj osecaj i ja sam ziveo u stanu - kao da sam u kavezu - na robiji.
Ma u dvoristu ti je zivot, ako volis da se "relaksiras", kako ko -  neko se sunca, a neko voli da rilja, okopava, reze, prska i td ...


Imaš pravo. Ja sam odrasla u zgradi i još živim u zgradi. Zemlju imam samo u saksijama. Ali zato kad se uželim zemlje i prirode odem kod prijateljice koja ima 40ha i uživam.
Sačuvana

micha56

  • Gost
Одг: Sređivanje i održavanje dvorišta
« Odgovor #62 poslato: 14-01-2010, 14:45:33 »

Ajde Luna - molim te. Daj mi u nekoliko recenica savet, kako bi ti po svome sredila ovo moje dvoriste. Ovo ti je tzv. kroki skica.

Sačuvana

micha56

  • Gost
Одг: Sređivanje i održavanje dvorišta
« Odgovor #63 poslato: 14-01-2010, 16:11:22 »

Radi, ali ne koriste svi Dodaj.rs.

Ej, Luna otkrio sam zasto ne koriste svi Dodaj.rs - Mnogo bre puca i vrlo cesto prikazuje da mu je pao server.

Moram da predjem na onaj drugi hrvatski ....
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Sređivanje i održavanje dvorišta
« Odgovor #64 poslato: 14-01-2010, 16:18:53 »

Sto bre ja da ti sredjujem dvoriste,da ne mislis mozda da me zenis pa da mi se svidja kad se uselim  :xq003:
Jel imas ti zenu nju da pitas sta joj se dopada?
Kuuuuukuuuuuuu  :xq006:


Za Dodaj.rs neznam "da puca" ali mi je komplikovaniji za unosenje slika jer moram da ih saljem na Mail pa da kopiram u post.
Ovo mi je Svilena preporucila i dopada mi se,samo sto je pregled uploadovanih slika los.
« Poslednja izmena: 14-01-2010, 16:21:16 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

saba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 682
Одг: Sređivanje i održavanje dvorišta
« Odgovor #65 poslato: 14-01-2010, 16:28:19 »

Za sve one koji zele da malo vise saznaju o zelenilu uopste, o cvecu, drvecu, zbunju, kaktusima..... IZVOLITE na:
www.svetbiljaka.com
Ja se nalazim i tamo i mahom sam na delu o kaktusima i sukulentima. Vama stojim ovde na raspolaganju, imam malo znanja i o ostalim zelenim stanovnicima zemlje planete, pa mozda mogu da pomognem.
Sačuvana

micha56

  • Gost
Одг: Sređivanje i održavanje dvorišta
« Odgovor #66 poslato: 14-01-2010, 16:38:03 »

Hvala Sabo. Vidimo se tamo - u svetu biljaka ....
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Sređivanje i održavanje dvorišta
« Odgovor #67 poslato: 14-01-2010, 16:43:24 »

...... Vama stojim ovde na raspolaganju, imam malo znanja i o ostalim zelenim stanovnicima zemlje planete, pa mozda mogu da pomognem.
Sabo bre jel ti umes da citas? Sta se nudis,covek hoce da mu ja sredim dvoriste a ne ti!  :xq006:
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

micha56

  • Gost
Одг: Sređivanje i održavanje dvorišta
« Odgovor #68 poslato: 14-01-2010, 16:45:04 »

Sto bre ja da ti sredjujem dvoriste,da ne mislis mozda da me zenis pa da mi se svidja kad se uselim  :xq003:
Jel imas ti zenu nju da pitas sta joj se dopada?
Kuuuuukuuuuuuu  :xq006:

...... Vama stojim ovde na raspolaganju, imam malo znanja i o ostalim zelenim stanovnicima zemlje planete, pa mozda mogu da pomognem.
Sabo bre jel ti umes da citas? Sta se nudis,covek hoce da mu ja sredim dvoriste a ne ti!  :xq006:


Pa ko mislim - nista ti se ne svidja. Ne svidjaju ti se vocke u dvoristu, volis zimzeleno, volis neko trnje po dvoristu, da te slucajno ne pogleda komsija, a kamo li da nesto njegovo (kuce, mace ...) prodje i udje ti u dvoriste. Oces da suncas d***, da rostiljas i da to niko ne vidi i ne oseti ....

Pa ne znam, kako to moze u ovoj nasoj Srbiji - svi sve znaju i u sve se razumeju.
Tesko to ovde moze. U Nemackoj - tamo mozda i moze, ali ovde ...
Pa imali bi da te nadgledaju sa helikopter ako treba. Imali bi da ga iznajme na sat i gotovo ...
« Poslednja izmena: 14-01-2010, 17:01:45 od strane micha56 »
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Sređivanje i održavanje dvorišta
« Odgovor #69 poslato: 14-01-2010, 17:02:04 »

Posto me apsolutno ne interesuje sta drugi u svojih par kvadrata rade,veoma sam iznenadjena kad vidim da se neko intenzivno interesuje za moj privatni zivot.
Samo, ja na to ne obracam paznju.Neznam zasto ljudi imaju takve potrebe i koje koristi imaju od toga?
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

micha56

  • Gost
Одг: Sređivanje i održavanje dvorišta
« Odgovor #70 poslato: 14-01-2010, 17:06:25 »

Posto me apsolutno ne interesuje sta drugi u svojih par kvadrata rade,veoma sam iznenadjena kad vidim da se neko intenzivno interesuje za moj privatni zivot.
Samo, ja na to ne obracam paznju.Neznam zasto ljudi imaju takve potrebe i koje koristi imaju od toga?

Slicnog sam i ja misljenja, ali kao da si zaboravila mentalitet srpske celjadi.
Pa voli nas covek da vidi sta to radis - vise nego 'leba da jede.

Nego - jel ti to odbijas da mi das savet kako da sredim dvoriste - sto si takva.
Ajde samo u par kratkih crta ....
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Sređivanje i održavanje dvorišta
« Odgovor #71 poslato: 14-01-2010, 17:11:26 »

Zasadi trešnje. Mnogo je lepo videti, u proleće, kako komšijska deca vise s nje.
Sačuvana

micha56

  • Gost
Одг: Sređivanje i održavanje dvorišta
« Odgovor #72 poslato: 14-01-2010, 17:15:10 »

Kad sam kupio kucu, vec je bila jedna u dvoristu, ali je dosta stara, tako da ce brzo da se "vadi" iz zemlje.
Sta ces, sve ima svoj pocetak i svoj kraj. Ma docice tu neka druga, a razmisljam i o lesniku, ali onom koji je oblika drveta...
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Sređivanje i održavanje dvorišta
« Odgovor #73 poslato: 14-01-2010, 17:22:12 »

Ja bih imala u dvorištu magnoliju. Ima divne cvetove i lagana je za održavanje, možda i kakav hibiskus!
Sačuvana

micha56

  • Gost
Одг: Sređivanje i održavanje dvorišta
« Odgovor #74 poslato: 14-01-2010, 17:25:33 »

Pa jel si sigurna da to moze kod nas sa ovakvom klimom, kakva je.
Zar to nece da izmrzne zimi na -24 stepena, koliko je bilo u Cupriji pre 2-3 nedelje?
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Sređivanje i održavanje dvorišta
« Odgovor #75 poslato: 14-01-2010, 17:29:56 »

Pa kad ovde u Sloveniji ne smrzne, ne vidim razloga zašto ne bi uspevalo u Srbiji. Pre par godina sam donela semena ricinusa iz Srbije (u Srbiji prezimi), ovde moram svako proleće da ponovo sadim. Sreća da neverovatno brzo raste.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Sređivanje i održavanje dvorišta
« Odgovor #76 poslato: 14-01-2010, 18:25:00 »

To sve zavisi od tvog ukusa ,velicine plaza.....
Najpre trebas da odlucis sta bi zeleo da imas  u basti,pa tek onda da planiras kako bi to rasporedio!

Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

micha56

  • Gost
Одг: Sređivanje i održavanje dvorišta
« Odgovor #77 poslato: 14-01-2010, 20:13:18 »

Luna.
Ja od prilike imam neko svoje misljenje (normalno) uskladjeno sa misljenjem supruge i dece.
Ali hteo sam da cujem i forumase - o njihovim iskustvima, nacinima i svemu ostalom po malo.

Verovatno si vec ukapirala koje je moje misljenje (znam da nisi glupa), a to je:

Voce (razno - tresnja, visnja, lesnik, kruska, jabuka, grozdje i td), trava, ruze (obicne i penjacice) i jos po nesto.
Obavezno i neka fontana sa podvodnim osvetljenjem.

A plac mi je oko 4,5 ari minus kuca (u osnovi oko 120 m kvadratnih), znaci za vrt 3,3 ari.
« Poslednja izmena: 14-01-2010, 20:15:42 od strane micha56 »
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Sređivanje i održavanje dvorišta
« Odgovor #78 poslato: 14-01-2010, 20:58:04 »

Pa sve ti zavisi od velicine slobodnog prostora.
Ako imas mesta najbolje na jednoj strani voce a na drugoj strani travnjak ,ruze....
Ovde se ne stavljaju fontane,vec male vodene povrsine (zavisno od velicine plaza) u kojim se obicno gaje ribice.

http://www.teich-bauen.com/html/teich_1-10.html

http://www.siggi0001.de/html/gartenteich.html
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

micha56

  • Gost
Одг: Sređivanje i održavanje dvorišta
« Odgovor #79 poslato: 14-01-2010, 21:34:04 »

Pa sve ti zavisi od velicine slobodnog prostora.
Ako imas mesta najbolje na jednoj strani voce a na drugoj strani travnjak ,ruze....
Ovde se ne stavljaju fontane,vec male vodene povrsine (zavisno od velicine plaza) u kojim se obicno gaje ribice.

http://www.teich-bauen.com/html/teich_1-10.html

http://www.siggi0001.de/html/gartenteich.html

Jeste, moj drugar isto tako postavio nesto sto sam ja nazvao fontana, a ti mala vodena povrsina i stavio covek ribice (one crvene Japanke). U startu ih je bilo 10, pa sutradan 9 (on se zacudio), pa prekosutra 8 (i dalje se cudi), a onda odjednom samo 2.
I tek tad je on ukapirao o cemu se radi - navadila se komsijska macka i tako pecala sapama ribice.

Lepota. Vise nema ribice u toj vodi. :xq066:
Ja inace mislim na ovo:

Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.069 sekundi sa 24 upita.