Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: TENDER ZA INDUSTRIJU KABLOVA!!!  (Pročitano 21119 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

zixmix

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 221
  • Ja bi ovo radio tata....-I tata bi sine!
Одг: TENDER ZA INDUSTRIJU KABLOVA!!!
« Odgovor #20 poslato: 20-10-2009, 21:39:48 »

A gosn Jagodinski ti se ne fališ da je nova fabrika uveliko pravi DSL kablove i du su se posle koliko godina moderizovali? :aq17:
Pa čak šišaju i Novkabel iz Novog Sada koga je kupio Drakulić, pa sad pizdi što mu ne ide proizvodnja! :xq011:
 :aq28:
Sačuvana

pe-tar

  • Gost
Одг: TENDER ZA INDUSTRIJU KABLOVA!!!
« Odgovor #21 poslato: 21-10-2009, 14:47:02 »

                                   Nemam pojma o tome ali mi je drago ako je to istina. A šta su to DSL kablovi? Koliko će ta nova proizvodnja uticati na povećanje naših više nego bednih platica?
Sačuvana

jagodica bobica

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 184
Одг: TENDER ZA INDUSTRIJU KABLOVA!!!
« Odgovor #22 poslato: 21-10-2009, 14:58:22 »

ISO standard? Nema sanse, znas kako su strogi, bar kod nas kad dodju, traze dlaku u jajetu. A ja cuh da vam danas opet isekli struju
Sačuvana

zixmix

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 221
  • Ja bi ovo radio tata....-I tata bi sine!
Одг: TENDER ZA INDUSTRIJU KABLOVA!!!
« Odgovor #23 poslato: 21-10-2009, 22:39:32 »

                                   Nemam pojma o tome ali mi je drago ako je to istina. A šta su to DSL kablovi? Koliko će ta nova proizvodnja uticati na povećanje naših više nego bednih platica?

DSL kablovi su novi(stari TK59 NF kablovi samo sa drugačijim korakom upredanja(použavanja) parica, sada je u paricama a bilo je u četvorkama) VF kablovi koji podržavaju veliki digitalni prenos a koji će početi da koristi Telekom kako bi omogućio svojim korisnicima veće internet brzine a samim tim i bolje usluge. A koliko će oni da utiče na povećanje Vaših plata to ne znam. Ali znam da slučajno niste osvojili proizvodnju DSL kablova mogli bisti svi ali bukvalno svi da odete na dug kolektivni odmor sa mnogo malim primanjima. 
Sačuvana

pe-tar

  • Gost
Одг: TENDER ZA INDUSTRIJU KABLOVA!!!
« Odgovor #24 poslato: 22-10-2009, 16:58:30 »

                                            E moj zixmix, pa mi smo od 1997. na kolektivnom odmoru (a dolazimo „na poso“) sa bednom nadoknadom! Šta da ti kažem, imam preko 30 god staža a platu jedva 22 000 sa SSS i koeficijentom 1,85! To je otprilike prosečna fabrička plata poslednjih nekoliko meseci. A putne troškove, koje su po kolektivnom ugovoru dužni da isplaćuju radnicima koji putuju, nisu isplatili punih 20 meseci! Bilo bi smešno da nije tužno.
                Što se tiče nove tehnologije i novih pomenutih kablova smem da se kladim na neviđeno da od tog posla nema ništa. Što bi rekli mangupi: od taj loj nema ni moj!
Sačuvana

zixmix

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 221
  • Ja bi ovo radio tata....-I tata bi sine!
Одг: TENDER ZA INDUSTRIJU KABLOVA!!!
« Odgovor #25 poslato: 22-10-2009, 21:24:25 »

Kako bi u crtanom filmu rekao pevac mladom piletu:"Grešiš sine, silno grešiš", što se tiče novih kablova, ali živi bili pa videli. Što se tiče tvoje plate mislim i dalje da je velika koliko ništa ne radite. Da li ste se možda o tome zapitali, da li kada prođe radni dan ili nedelja se zapititate da li ste stvarno zaradili taj novac koji vam isplaćuju u vidu plate? :aq15:
Sačuvana

pe-tar

  • Gost
Одг: TENDER ZA INDUSTRIJU KABLOVA!!!
« Odgovor #26 poslato: 22-10-2009, 22:58:16 »

                             Ja lično se pitam a i još po neki. Samo mi kaži šta bi to trebalo da radim u fabrici kad nemam šta?
Sačuvana

zixmix

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 221
  • Ja bi ovo radio tata....-I tata bi sine!
Одг: TENDER ZA INDUSTRIJU KABLOVA!!!
« Odgovor #27 poslato: 23-10-2009, 22:36:39 »

Pa kako onda govoris da ti je mala plata kada nista ne radite? To samo potrdjuje ono sto sam napisao par postova gore da u fabrici vlada socijalna a ne poslovna politika. Ali u svakom slucaju uzivajte dok jos mozete. :aq28:
Sačuvana

pe-tar

  • Gost
Одг: TENDER ZA INDUSTRIJU KABLOVA!!!
« Odgovor #28 poslato: 23-10-2009, 22:42:13 »

                               Nije poenta u tome, ja želim i hoću da radim svoj posao ali nam poslovodstvo nije pronašlo dovoljno posla. A da sad napustim fabriku - gde ću? Ko će da me primi sa 57 godina? I šta bih mogao da radim? Ako imaš neku konkretnu ideju - javi, napuštam fabriku odmah i prelazim kod tebe.
Sačuvana

zixmix

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 221
  • Ja bi ovo radio tata....-I tata bi sine!
Одг: TENDER ZA INDUSTRIJU KABLOVA!!!
« Odgovor #29 poslato: 24-10-2009, 18:29:27 »

Dogovoreno, kada budem otvarao firmu imaću te u vidu  :aq29: :aq28:
Sačuvana

pe-tar

  • Gost
Одг: TENDER ZA INDUSTRIJU KABLOVA!!!
« Odgovor #30 poslato: 24-10-2009, 21:29:38 »

                        Da se vratimo mi ovim prizemnijim stvarima. Da li ste čuli, zna li neko, da Ratko Vučurović plaća 3 (tri) žene mesečno po 100 (sto) evrova da mu čuvaju staru majku (preko 90 god)? Priča se da laktovima otvara vrata da ne bi golom rukom dodirnuo brave zbog straha od zaraze? Javite mi dal je to tačno jer su ove informacije malo neproverene!
Sačuvana

pe-tar

  • Gost
Одг: TENDER ZA INDUSTRIJU KABLOVA!!!
« Odgovor #31 poslato: 17-02-2010, 10:12:20 »

           Četiri meseca se niko ne javlja da bilo šta kaže o Fabrici kablova! U međuvremenu je radnicima koji to žele ponuđena još jedna varijanta socijalnog programa: 300 evra po godini staža. Ni jedan direktor, zamenik, pomoćnik, savetnik, sindikalac i sl se još nije prijavio a kad će - ne zna se! Javite se ako čujete nešto!
Sačuvana

jagodica bobica

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 184
Одг: TENDER ZA INDUSTRIJU KABLOVA!!!
« Odgovor #32 poslato: 17-02-2010, 10:16:18 »

"otvara vrata laktovima', hahaha, umreh od smeha. Odakle li Vam ta informacija, a i da je tacno, ne znam zasto Vam je bitan taj podatak, ima dosta ljudi koji su grozljivi i plasljivi
Sačuvana

pe-tar

  • Gost
Одг: TENDER ZA INDUSTRIJU KABLOVA!!!
« Odgovor #33 poslato: 17-02-2010, 10:30:34 »

                  Da, da, i Nikola Tesla je bio takav! Stalno je nosio bele rukavice i nije se nikad rukovao sa ljudima. O ljubljenju ili nečem intimnijem da i ne govorimo. Zato se nikad nije ni ženio! A ovaj naš se ženio 2 (dva) puta!
Sačuvana

draganmnikolic

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 58
    • http://www.youtube.com/user/1906965181507
Odg: TENDER ZA INDUSTRIJU KABLOVA!!!
« Odgovor #34 poslato: 04-01-2012, 17:06:58 »

Pa, videh u prolazu da je stovarište u Ružice Milanović bukvalno prazno... Ničega nema, pa ni inventara unutra...
Videh i da na RTJ samo piče reklame za ELKA FRANCE...  :xq004:
O ostalim stvarima nisam obavešten, a od decembra 2004. godine nisam radnik FKS... :xq008:
 

Stranica je napravljena za 0.098 sekundi sa 26 upita.