Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Fontana u cetru grada  (Pročitano 65638 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #20 poslato: 29-05-2007, 17:12:33 »

pa nabrojao sam negde  gde sam sve bio ali nije poneta  da uporedjujemo Jagodinu sa bilo kojim gradom u Inostranstvu nego sa gradovima u Srbiji
a fontanu sem Beograda i Nisa   ne znam da li ima jos neki grad

Vidi ... stvarno sam bez texta, pa ovo je cudo, kako je bre samo uspeo toliko da ispere ljudima glave (da je fontana uopste toliko extra bitna stvar i da Jagodina ima neku fenomenalno extra lepu nevidjenu fontanu, to su ipak psiholoski lagumi za mene nedokucivi).

Pa npr. ima fontanu Paracin i to x2 samo su ljudi popravili staru fontanu, ona veca ispred opstine izgleda posebno nocu fenomenalno i sve to sljaka a pravljeno je u sretna vremena pa ne izgleda kao malo veci bazen za decu na naduvavanje sa prskalicama okolo. Ako nadjem neku sliku i ako mi neko objasni kako se ovde uploaduju slike postavicu cisto za poredjenje.

A u ostalim gradovima ... pa bre ima fontana i fontana, nistam nesto obracao paznju, ali u svakoj banji ima ih bar nekoliko. Mislim, to je toliko sitan i nebitan detalj u nekom gradu da ne zavredjuje nikakve posebne komentare osim ako je rec o nekom specijalnom umetnickom delu. Zidana kruzna konstrukcija sa plocicama i prskalicama okolo i "efektima" koji se narucuju u boljoj vodinstalaterskoj radnji i koju npr. u Grckoj na moru ima svako seoce (N. Marmaras npr. ima skoro isti kruzni bazencic oko koga trce deca ili Pefkohori npr.) stvarno ...
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #21 poslato: 29-05-2007, 18:18:30 »

ne znam sta da ti kazem,  nasa fontana je bas super  i dobro izgleda

Dada

  • Gost
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #22 poslato: 29-05-2007, 19:28:39 »

Autentik, znas kako izgleda tvoj post posle Dangubinog? Ovako: Beeeeeeeeee!!!!!
BRAINWASHING sljaka li sljaka...
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #23 poslato: 29-05-2007, 19:49:20 »

Evo nas'o fontanu u Paracinu.
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #24 poslato: 29-05-2007, 20:35:16 »

O cemu se ovde raspravlja zapravo?
Da li je fontana lepa ili nije?
Da li je ona deo plana g.D.M. da Jagodinu uvrsti u turisticku mapu Srbije?
Da li ruzi ili ulepsava grad?
Mislim,ja ne razumem toliko odsustvo smisla za estetiku i o onom bazencetu pisati u superlativima.
Zapravo nije bitan ni smisao za estetiku vec me interesuje kako je ta rupa ispunjena vodom izazvala neki osecaj ponosa i posebnosti u srcima nekih Jagodinaca.Taj fenomen me plasi.
Pa zar jedna toliko nebitna gradjevina(bila ona lepa ili ne)predstavlja za zitelje naseg grada toliku senzaciju da ima cak i topic na forumu?I o kojoj se ovoliko raspravlja.O cemu bre?Betonski poplocani bazen kruznog oblika koga zapljuskuje voda!?
Tuzno je sto je ljudima ovde i fontana dovoljna da njenog ideoloskog vodju predlazu za predsednika drzave i zive u ubedjenju da bi je taj isti uspesno vodio.
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #25 poslato: 29-05-2007, 20:37:43 »

A i evo,sta bi Paracinci trebali da kazu i kako da se ponasaju kada imaju onakvu fontanu(jos cu da postanem i strucnjak za fontane,eee svasta)?
A koliko je to bitan detalj govori i to da ja nisam ni znao da u Paracinu postoji fontana.
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #26 poslato: 29-05-2007, 20:40:11 »

Ali jedno je sigurno.
Od sada u koji grad da odem nece mi vise promaci ni jedna fontana.Obecavam.
Do sada nisam shvatao koliku vaznost ima za sretnike koji je imaju u svojim gradovima...
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #27 poslato: 29-05-2007, 20:52:59 »

hahahahah

e ljudi slatko sam se nasmejao

Pa dobro, ali i dalje ne zna zasto vam smeta Fontana, mozda nije kao u Paracinu

ali je imamo,

samo nemojte molim vas da mi kazete da je bolje da nemamo nikakvu nego ovakvu

e onda stvano vise necu uopste da pricam sa vama

ZATO STO STE NEOZBILJNI TOTALNO

Dada

  • Gost
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #28 poslato: 29-05-2007, 21:04:52 »

Evo, ja cu da ti kazem: bolje je da imamo jedan javni WC nego deset fontana. Razumes li zasto?
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #29 poslato: 29-05-2007, 21:12:02 »

Kako bre sta smeta!?   

Pa    R U Z N A  J E ! ! ! !

Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #30 poslato: 29-05-2007, 21:15:00 »

Kako bre sta smeta!?   

Pa    R U Z N A  J E ! ! ! !



Pa kad budes bio ti na vlasti

napravi bolju a ovako  slobodno  zaobilazi centar grada da je ne gledas

meni ja bas LEPA

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #31 poslato: 29-05-2007, 21:16:24 »

Evo, ja cu da ti kazem: bolje je da imamo jedan javni WC nego deset fontana. Razumes li zasto?

ma dobro  OK, slazem se i ja da treba JAVNI WC

ali to nema veze sa fontanom

bitno je da je imamo  kao neki veliki grad

zamisli samo da nemas ni to

Svi bi rekli eeee   ona Jagodina najveca  PRCVARNICA
  nista nemaju

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #32 poslato: 29-05-2007, 21:24:11 »

A sada se veliki gradovi raspoznaju po tome da li imaju fontanu ili ne(xe-xe)?
Pa dobro.Blago nama i Paracinu.Ovim velelepnim i izuzetno bitnim gradjevinama smo se priblizili Beogradu tako da,ako su oni pametni izgradice mnoogo fontana ne bi li postali megalopolis.
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #33 poslato: 29-05-2007, 21:26:53 »

Sto se javnih WC-a tice,to je problem i u Bgd-u.
Ne znam stvarno zasto je gradskim glavesinama toliko tesko da se pobrinu za to.
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
O broju fontana u srbijanskim gradovima
« Odgovor #34 poslato: 29-05-2007, 21:57:00 »

U Paracinu ima jos jedna fontana sigurno, nemam sliku, manja je i jos starija mislim.

Obe su stare sigurno vise decenija, ova sa slike ima bar 25-30 godina, ako ne i vise, a skoro je popravljena. Ovo sto rece Grucho, da nije ni znao da u Paracinu ima fontana, a nasred je glavne raskrsnice, dovoljno govori koliko su fontane generalno (ne)bitna stvar za jedan grad ... lepo da postoje, ako moze, ako ne moze nista.

Dal' je lepsa jagodinska ili neka od ove dve paracinske, to je vec stvar ukusa, medjutim ovde to meni i nije glavno pitanje vec: sta je bre toliko vazna stvar jedna fontana da se o njoj trubi kao da ce da resi sve zivotne probleme. Te evo ukljucili je - radi, te direktan prenos fontane na onoj TV, te babe i dede uzivo se klanjaju velikom vodji koji sagradi fontanu da i oni za zivota vide kako to izgleda jerbo nisu mogli ni da pretpostave koliko je to lepa, prakticna i turistickoprivlacna naprava.

Kad se pravi fontana, ona treba da bude deo sireg uredjenja nekog prostora, ne stvar za sebe. Pa se napravi konkurs i izabere najbolji umetnicki rad (sve to kosta i traje) i onda se napravi. Naravno, ako za sve to ima potrebe uopste.

Moze i da se angazuje neki crnotravac da ozida okruglo koritance precnika 2m, da zalepi plocice i da se kupe bastenski "efekti" za fontane (to ovi sto ih odrzavaju imaju na lageru, oces da rasprsuje vodu, oces mlaz stalno da tece, oces impulsno mlaz, pod kojim uglom, kako da se pumpa isprogramira) koji se mogu kupiti i za kod kuce. Medjutim onda to izgleda kao ovo u Jagodini, vrhunac samouke zidarske umetnosti. Al' u Koncarevo sigurno nema bolja. A ako jos imas regionalnu TV da od toga napravi besplatnu sumanutu 100-dnevnu celodnevnu pricu, uz namestene izjave svakog 1000-tog gradjana koji pada u nesvest kad ga pitaju kakva je fontana (jerbo je prelepa, od same pomisli se ljudi obeznanjuju), onda ...

Isto tako bi ta TV od mene mogla da napravi najboljeg dasu od Smedereva do Aleksinca, kad bi npr. svaki dan po celi dan intervjuisala udavace & roditelje istih od kojih bi svaki 10-to hiljaditi/ta intervjuisani/a rekla da sam najlepsi na svetu i to da se pusta po celi dan i noc i da vidis chudo kako bih bio lep i zgodan i prilika za udadbu, vec vidim - zuje kamere a buduca tasta namesta maramce preko trajne i u mikrofon "ma to je momak jedanput, taki nema u svet, velika je nasa sreca da nam se desilo da takog vrednog i iz dobre familije upoznamo (zahvaljujuci nasem predsedniku Palmi, to se podrazumeva)".

Hm ... vidis ... sto je mocna stvar ta TV & kako se otkrivaju mracne teznje i otvaraju nove perspektive kad covek malo razmislja o tim fontanama ...  :aq27::aq19:



Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #35 poslato: 29-05-2007, 22:00:20 »

Sto se javnih WC-a tice,to je problem i u Bgd-u.
Ne znam stvarno zasto je gradskim glavesinama toliko tesko da se pobrinu za to.

Pa kad si predsednik volis da napravis nesto po cemu ce da te pamte. Mnogo bolje zvuci  "idem u Palminu biblioteku" nego npr. "idem u Palmin WC".

A i kako bi to islo sa reklamiranjem na TV, sretnu ljude ispred klozeta i pitaju "kako je bilo", a ovi onako, malo im neprijatno, ali sta je tu je - "hvala predsedniku sto nam je mogucio da ... u centru grada".

Poceo sam da preterujem.
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #36 poslato: 29-05-2007, 22:24:27 »

....xa-xa-xa-xa-xa-xa-xa-xa...
To bih voleo da vidim...xa-xa-xa-xa...zamisli te ljude koji zakopcavaju sliceve i zahvaljuju predsedniku....xa-xa-xa...
Mada je mozda bolje da se ne smejem jer me i ta scena ne bi iznenadila...
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #37 poslato: 29-05-2007, 22:35:12 »

....xa-xa-xa-xa-xa-xa-xa-xa...
To bih voleo da vidim...xa-xa-xa-xa...zamisli te ljude koji zakopcavaju sliceve i zahvaljuju predsedniku....xa-xa-xa...
Mada je mozda bolje da se ne smejem jer me i ta scena ne bi iznenadila...


Slusaj, da bre ne izazivamo sudbinu, ako ovi njegovi prate forum pa izracunaju da je to recimo 1000 ljudi dnevno po klozetu, pa puta npr. 10 dinara, ima tu prostora ...

A moze posle i da se uvede besplatno za starije od 65 godina, ali mora da u opstini izvadis propusnicu kao za voznju busom, pa zamisli tu pricu " u Jagodini za penzionere besplatno koriscnje javnih klozeta, Jagodina prva u Srbiji omogucila prenzionerima da u centru mogu da idu u klozet a da nista ne placaju, briga za nase najstarije sugradjane kojima po prirodi stvari ovakav vid podrske mnogo znaci".

Od tih 1000 dnevno mora da bude bar 700 penzionera, svaki vuce po dva glasa, eheehej ... nije mala stvar, to nigde nema, 700 dnevno, 365 dana to je bajo 250 hiljada godisnje. A ako je stanje kriticno, pa ne moze da se stigne, onda uskacu tu opstinska kola i vozaci da prevezu gradjane, da ne bi bilo belaja, a i svuda  u Srbiji se opstinskim kolima voze korumpirani politicari, a nas predsednik omogucio narodu kome je pripelo da ga opstinska kola prevezu da obavi potrebu, to stvarno nigde nema, to'lka briga ...

Pa onda kad je crveno slovo, djurdjevdan na primer isto besplatno za sve koji slave itd.


E sad smo stvarno preterali.
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #38 poslato: 29-05-2007, 22:43:09 »

vala  jeste

zs

  • Gost
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #39 poslato: 29-05-2007, 22:48:59 »

sve se vrti oko jende stvari koju niko ne pominje a tice se fontane. fontana je planirana u jagodni, cak postoji i instalacija (onaj kvadrat na skveru iza robne kuce), no nisu je tu napravili jer se verovatno ne bi toliko dobro videla iz glavne ulice, a koliko sam cuo i za ovu je jedva dobijena saglasnost iz kragujevca.

Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 21 upita.