Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Glavna Jagodinska Ulica kao Knez Mihajlova  (Pročitano 31971 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Odg: Glavna Jagodinska Ulica kao Knez Mihajlova
« Odgovor #20 poslato: 16-07-2011, 12:26:10 »

Ja jedino što mogu da ti kažem da znam da iz opštine čitaju ovo, i da sve prenose kome već treba da se prenese informacija...

da im ja odnesem to ništa apsolutno neće da ima efekta...  jel ako su zacrtali da će to uraditi, to će i da bude...

slatkica02

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 8
Odg: Glavna Jagodinska Ulica kao Knez Mihajlova
« Odgovor #21 poslato: 16-07-2011, 12:37:33 »

evo jos jedne potvrde o kvalitetu i ozbiljnosti ljudi koji vode sajt.odgovor u roku od nekoliko minuta.hvala i zaista svaka cast i samo nastavite tako najbolji ste. ako zaista neko iz opstine cita ovo onda ne verujem u tu pricu da ako su zacrtali da ce to i uraditi. oni su vlast koju smo mi izabrali-oni su vlast koja treba da radi prema zeljama svojih biraca a ne prema tome sto su zacrtali. ja ikreno ne verujem da ovo sto se pise dolazi do g.dragana markovica a ako dolazi i on se zaista oglusi o zelje svojih gradjana i svojih biraca onda ..... ajde videcemo da li zaista neko cita i da li zaista rade kao sto pricaju za svoj narod. APEL ZA LJUDE IZ OPSTINE KOJI CITAJU OVO-MOLIMO VAS PRENESITE GOSPODINU GRADONACELNIKU ZELJE NJEGOVIH BIRACA I GRADJANA JAGODINE I OBRATITE NAM SE OVDE SA ODGOVOROM . ako je ta prica o totalnom zatvaranju zaista tacna ako nije jos jedna od carsijskih prica.
Sačuvana

Egzi

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 251
Odg: Glavna Jagodinska Ulica kao Knez Mihajlova
« Odgovor #22 poslato: 16-07-2011, 12:39:29 »

Ne treba nikakva pesacka zona - dovoljno je to sto se Kneginja zatvara za promet u vecernjim satima.
Moj bi predlog bio da se ta dionica pretvori u jednosmernu iz centra prema sudu. Za drugi smer treba iskoristiti Bracu Dirak, kada vec nema druge paralele.
A-pro-po, ko su bila braca Dirak i po cemu su zasluzili onako veliku ulicu ?

p.s. Isto pitanje vredi i za tu kneginju ... cime je ona zaduzila Jagodinu?



« Poslednja izmena: 16-07-2011, 12:41:33 od strane Egzi »
Sačuvana
PRAVI TE PRIJATELJ POVRIJEDI SAMO JEDANPUT I TO KAD UMRE...!

slatkica02

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 8
Odg: Glavna Jagodinska Ulica kao Knez Mihajlova
« Odgovor #23 poslato: 16-07-2011, 12:46:12 »

egzi slazem se sa tobom da je dovoljno sto se leti zatvara u vecernjim satima i to je to. zamislite samo zatvaranje za stalno a pogotovo zimi pa zive duse nece biti. treba srediti vec posojecu pesacku zonu kod fontane i to je to. autentik ajde da vidimo sta ce nam odvoriti iz opstine ako zaista mislis da citaju.
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Odg: Glavna Jagodinska Ulica kao Knez Mihajlova
« Odgovor #24 poslato: 16-07-2011, 18:19:02 »

Nikola i Todor Dirak su poginuli u borbi protiv Nemaca. Otac im je streljan na Banjici, a ženu strarijeg brata Todora su zaklali četnici. Dvoje dece je ostalo siročad. Njihov sin Rade Dirak još živi u Jagodini.

A za kneginju ću da ti napišem drugi put. Od mene, 1 iz istorije.
Sačuvana

Egzi

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 251
Odg: Glavna Jagodinska Ulica kao Knez Mihajlova
« Odgovor #25 poslato: 16-07-2011, 18:37:38 »

[

Ivanka, fala vi na informacijama. Ja sam istoriji ucio u "inostranstvu" pa u mojoj citanci nije bilo ni pomena o ovoj familiji. Oprostit ces mi na neznanju, a za kneginju ... koliko me secanje vara, ona bese Lzareva udova. Pa po toj logici imat cemo u dogledno vreme i ulicu Jovanke Broz.
« Poslednja izmena: 16-07-2011, 18:46:52 od strane Egzi »
Sačuvana
PRAVI TE PRIJATELJ POVRIJEDI SAMO JEDANPUT I TO KAD UMRE...!

slatkica02

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 8
Odg: Glavna Jagodinska Ulica kao Knez Mihajlova
« Odgovor #26 poslato: 16-07-2011, 20:28:37 »

nemojte da se svadjate,ne radi se ovde o istoriji i necijem poznavanju ili ne poznavanju iste. radi se o tome da se izadje u susret gradjanima i da se ne radi ono sto niko od nas ne zeli a to je zatvaranje glavne ulice za stalno.
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Odg: Glavna Jagodinska Ulica kao Knez Mihajlova
« Odgovor #27 poslato: 16-07-2011, 20:39:05 »

ne znam šta da ti kažem, možda ne bi bilo loše ako već hoće da naprave neko šetalište i popločaju neku ulicu

urade to recimo sa Čočetovom, hehehehe  pa da tamo naprave lokale itd, blizu je i Akva park i sve

jelenkos

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2901
Odg: Glavna Jagodinska Ulica kao Knez Mihajlova
« Odgovor #28 poslato: 16-07-2011, 23:19:45 »

Meni je Jagodina inace neki drugi grad za razliku od onog od pre 20 godina.I da..to me nervira..sve se zivo poseljaci..
Sačuvana
Herman Hesse
"...imamo u duši i sve ono što je ikada živelo u ljudskim dušama. Svi bogovi i đavoli koji su ikada postojali....svi se oni nalaze u nama, tu su kao mogućnosti, kao želje, kao izlazi."

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Odg: Glavna Jagodinska Ulica kao Knez Mihajlova
« Odgovor #29 poslato: 17-07-2011, 06:20:08 »

@ Egzi

Ime kneginje Milice je znacajno za Jagodinu jer,pored toga sto je bila "Lazareva udova",  ime grada se prvi put pominje u njenom pismu Dubrovackoj Republici na kraju XIV veka. Tacnije njeno pismo je prvi pisani dokaz o postojanju naseg grada/mesta/naselja/kasabe...kakogod.

P.S. covek ne uci samo dok je u skoli...moze slobodno i kasnije da procita po nesto ;)


« Poslednja izmena: 17-07-2011, 06:49:33 od strane Tony Clifton »
Sačuvana

krimortus

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1262
Odg: Glavna Jagodinska Ulica kao Knez Mihajlova
« Odgovor #30 poslato: 17-07-2011, 08:34:51 »

drzite se teme...
Sačuvana

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Odg: Glavna Jagodinska Ulica kao Knez Mihajlova
« Odgovor #31 poslato: 17-07-2011, 10:20:39 »

Pa nema sta vise da se kaze o temi. Jedino neko ko jos nije pisao da kaze svoje misljenje. Stvar je vrlo jednostavna. Ako zatvore glavnu ulicu,napravice haos u gradu jer je i sada uzas. Moguce da zbog toga preuredjuju ulice oko centra,moguce je i da su zbog toga napravili most kod NAVIP-a ali to nije dovoljno jer je automobila sve vise. Grad je vec nepopravljivo naruzen i ovo bi stvarno bila kap koja bi prelila casu.
« Poslednja izmena: 17-07-2011, 10:21:30 od strane Tony Clifton »
Sačuvana

slatkica02

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 8
Odg: Glavna Jagodinska Ulica kao Knez Mihajlova
« Odgovor #32 poslato: 17-07-2011, 13:56:49 »

idalje nema nikoga ko bi nesto zvanicno napisao i dao nam odgovor. izgleda da ljudi iz opstine ovo ne citaju autentik i izgleda da ove nase reci ne stizu do gradonacelnika. svi su protiv toga ajde da vidimo sta ce vlast reci na ovo i da li zaista postuju volju nas gradjana.
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Odg: Glavna Jagodinska Ulica kao Knez Mihajlova
« Odgovor #33 poslato: 17-07-2011, 17:10:39 »

kažem ti, čak i da čitaju ne verujem da će promeniti mišljenje, ako su se nameračili to da urade

slatkica02

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 8
Odg: Glavna Jagodinska Ulica kao Knez Mihajlova
« Odgovor #34 poslato: 17-07-2011, 18:26:52 »

oces da kazes da im nase misljenje i nase zelje nisu bitne???????? pa mi smo ih birali i oni bi trebalo da rade ono sto je u nasem interesu a ne njihovom
Sačuvana

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Odg: Glavna Jagodinska Ulica kao Knez Mihajlova
« Odgovor #35 poslato: 17-07-2011, 19:30:19 »

oces da kazes da im nase misljenje i nase zelje nisu bitne???????? pa mi smo ih birali i oni bi trebalo da rade ono sto je u nasem interesu a ne njihovom
e bas si slatkica :) kad porastes kasce ti se samo
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Odg: Glavna Jagodinska Ulica kao Knez Mihajlova
« Odgovor #36 poslato: 17-07-2011, 19:41:43 »

oces da kazes da im nase misljenje i nase zelje nisu bitne???????? pa mi smo ih birali i oni bi trebalo da rade ono sto je u nasem interesu a ne njihovom

Hoću da kažem da novac pokreće stvari a ne ljudi

reksys

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1188
Odg: Glavna Jagodinska Ulica kao Knez Mihajlova
« Odgovor #37 poslato: 18-07-2011, 08:11:03 »

Sumnjam da neko on njih cita ovo. Ali to je reseno jos prosle godine, tako da nista i niko to ne moze da promeni!
A ti slatkice sledeci put biraj ljude koji ce da slusaju tvoj glas... ali mislim da ces na takve ljude morati dugo da sacekas,a mozda i nikad.
Ma mozda se i ne desi to sada,samo ako im postane novca. Upravu je autentik da novac pokreće šetalište.... :D
Sačuvana
Nista nije nemoguće...

Egzi

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 251
Odg: Glavna Jagodinska Ulica kao Knez Mihajlova
« Odgovor #38 poslato: 18-07-2011, 09:45:29 »

Bg ... Knez-Mihajlova
Ja  ... Kneginje Milice

Jel' to slucajno ili nije? Polazeci od onoga da nista nije slucajno, spast ce Srbija na ulicnu knezevinu.

p.s. Poslusao sam Kliftonov savet pa se latih razno-raznih tekstova i dodjoh do saznanja:  Kneginja Milica je u strahu od napada iz Ugarske, nekoliko godina posle Kosovske bitke (koja je po nekim izvorima zavrsila neresenim rezultaom), zatrazila vojni savez sa Turcima i zajedno  vratili Ugare preko Dunava. Posledica toga je da je Srbija postala vazalno ovisna o Turskoj, a u znak  zahvalnosti, svoju kcer Oliveru kneginja Milica je poklonila Bajazitu ... onom istom koji je ubio njenog muza Lazara i zeta Obilica.
Istorija, dakle moze i drugacije da se cita - ovisno o tome koliko je ko pismen..



 
« Poslednja izmena: 18-07-2011, 21:48:47 od strane Egzi »
Sačuvana
PRAVI TE PRIJATELJ POVRIJEDI SAMO JEDANPUT I TO KAD UMRE...!

luksa

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 437
Odg: Glavna Jagodinska Ulica kao Knez Mihajlova
« Odgovor #39 poslato: 19-07-2011, 23:34:36 »

kažem ti, čak i da čitaju ne verujem da će promeniti mišljenje, ako su se nameračili to da urade
Mislis - nameraciO
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.195 sekundi sa 24 upita.