Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Nasilje nad decom, nad ženom  (Pročitano 21441 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Nasilje nad decom, nad ženom
« poslato: 10-03-2007, 15:04:42 »

Svaka treća žena u Srbiji trpi fizičko, a svaka druga psihičko nasilje od strane sadašnjeg ili bivšeg partnera. 80% dece u Srbiji su žrtve nasilja u porodici.

mišljenja ?!

jelenan

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6
Одг: Nasilje nad decom
« Odgovor #1 poslato: 16-03-2007, 11:03:04 »

govorim kao supruga i majka...nikada sebi ne bih dozvolila da se iko izivljava nadamnom, bilo psihicki ili fizicki. svako dalje diskutovanje na ovu temu za mene je suvisno.  :aq22:
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Nasilje nad decom
« Odgovor #2 poslato: 12-04-2007, 22:06:47 »

pa dobro činjenica je da to ne valja

ali  mnogo ljudi i dalje  fizički i psihički vrše nasilje prvenstveno nad ženama

a i nad decom

pitanje se postavlja  -  kako to sprečiti

bilja

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 14
Одг: Nasilje nad decom
« Odgovor #3 poslato: 20-05-2007, 19:38:32 »

jesu li ti ovi podaci stvarno tacni?
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Nasilje nad decom
« Odgovor #4 poslato: 23-05-2007, 16:25:27 »

jesu !!

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Nasilje nad decom
« Odgovor #5 poslato: 14-07-2007, 21:02:07 »

Sta rade nasi socijani radnici i policija!!??U iskorenjivanju nasilja u porodici treba da se ukljuci i celo drustvo,od rodbine,komsija,skole pa do instanci koje i postoje bas za to.Niko ne sme da okrene glavu i pravi se da ne cuje ili vidi.Ta ista istraumatizirana deca odrastu u osobe pune kompleksa i nesrecne i cesto i sama postaju nasilnici.Nedopustivo je tako nesto. :aq12:
Sačuvana

Mira

  • Gost
Одг: Nasilje nad decom
« Odgovor #6 poslato: 16-07-2007, 09:31:13 »

Najpre onaj nad kim se vrši nasilje ne sme da dozvoli da do toga uopšte dodje. Ali ako se to već desi treba da reaguje pri prvom šamaru inače to može da traje godinama. I dok ne odreaguje onaj nad kim se vrši nasilje niko drugi ne može da reaguje ni policija ni socijalni radnici.
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Nasilje nad decom
« Odgovor #7 poslato: 16-07-2007, 11:36:26 »

Znaci li to da ti okrenes glavu i pravis se da je sve u redu? A svedok si jedne svakodnevne drame? I sta je sa nasiljem nad 80% dece?  :aq25: Da je tako lako, kao sto ti kazes, zar bi postojale sve te instance za zastitu zena i dece?  :aq28:
Sačuvana

Mira

  • Gost
Одг: Nasilje nad decom
« Odgovor #8 poslato: 16-07-2007, 11:51:06 »

Konkretno u mojoj zgradi postoji jedan takav slučaj. Godinama to traje i niko iz komšiluka nikad nije reagovao. Zašto bih se ja jedina bunila ako se već žena koja trpi nasilje ne buni. Ne volim da budem "draga saveta" jer obično one na kraju izvuku deblji kraj. Na kraju krajeva svako treba da se bori za svoja prava a ne da čeka da mu neko pomogne ako već sam ne zatraži pomoć  :aq14:
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Nasilje nad decom
« Odgovor #9 poslato: 16-07-2007, 16:49:52 »

Konkretno u mojoj zgradi postoji jedan takav slučaj. Godinama to traje i niko iz komšiluka nikad nije reagovao. Zašto bih se ja jedina bunila ako se već žena koja trpi nasilje ne buni. Ne volim da budem "draga saveta" jer obično one na kraju izvuku deblji kraj. Na kraju krajeva svako treba da se bori za svoja prava a ne da čeka da mu neko pomogne ako već sam ne zatraži pomoć  :aq14:

sada vam je sve jasno zasto niko nista ne preduzima, a i sta rade socijalni radnici i policija (neko ipak mora da im prijavi za pocetak, pa makar i anonimno)
Sačuvana

anny

  • Gost
Одг: Nasilje nad decom
« Odgovor #10 poslato: 13-04-2008, 12:44:29 »

Slazem se sa tobom,ZS...Naravno.
Sačuvana

Schnuffel

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 682
    • Schnuffel
Одг: Nasilje nad decom
« Odgovor #11 poslato: 25-04-2008, 08:53:08 »

To je strašno! Nikako se ne sme sedeti "skrštenih ruku". Pa makar i nad nasiljem odgovorili istom merom u prvom trenutku a posle preduzeti dalje pravne korake.
Sačuvana
Živimo ljubav, budimo ljubav, zračimo ljubav.
Radnik svetlosti

bebironac

  • Gost
Одг: Nasilje nad decom
« Odgovor #12 poslato: 25-04-2008, 19:41:01 »

Ne mogu da shvatim kad muskarac maltretira zenu...a tek ne mogu da shvatim nasilje nad decom...nad tim nejakim stvorenjima...a najvise se zgrozim kad na vestima objave seksualno zlostavljanje dece od strane roditelja....tu ne bi bila dovoljna dozivotna kazna zatvora...mnogo gore bi trebalo kaznjavati takve monstruozne ljude
Sačuvana

anny

  • Gost
Одг: Nasilje nad decom
« Odgovor #13 poslato: 25-04-2008, 20:15:08 »

Pitanje je šta je u njihovim umovima... :aq25:
Sačuvana

Schnuffel

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 682
    • Schnuffel
Одг: Nasilje nad decom
« Odgovor #14 poslato: 25-04-2008, 21:35:56 »

Pitanje je šta je u njihovim umovima... :aq25:
Pa oni i nemaju mozak. To je i životinjama neshvatljivo. Ovo su monstrumi bez mozga, osećanja - ne zveri nego sušto otelovljenje Sotone. :aq19:
Sačuvana
Živimo ljubav, budimo ljubav, zračimo ljubav.
Radnik svetlosti

Svilena

  • Gost
Одг: Nasilje nad decom
« Odgovor #15 poslato: 03-09-2009, 16:15:14 »

DA LI TREBA KOMENTAR?

Ubijaju me ovakve vesti i ubija me statistika :
              Čak 72 odsto roditelja u Srbiji veruje da je „batina iz raja izašla” i fizički kažnjava svoju decu, rečeno je prilikom predstavljanja nacrta Nacionalne strategije za prevenciju i zaštitu dece od nasilja


Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Nasilje nad decom
« Odgovor #16 poslato: 03-09-2009, 17:56:14 »

Žurim danas nešto da završim po gradu, i prođem pored dva muškarca. Stariji ljudi, recimo kasne četrdesete godine. Ne znam tačno o čemu su pričali, ali jedan kaže drugom: "...Ne pomažu tu batine, kakve batine. Dete se ne bije, sa detetom se razgovara, priča mu se...". Ne znam šta je povod ovakvog komentara, ali mi se dopao. Lice kome je ova kritika bila upućena samo se nasmejalo, kao u fazonu "ma zezaš me ti ali nema veze, na ulici smo pa ne ide da ti odgovaram".
Znam za razne primere nasilja u porodici. Nema tu šta da se ne veruje, da ne može da se shvati. Jeste strašno, ali nije neverovatno. Mene više čude oni koji kažu "a što ja da budem draga saveta ? A što da ne budeš? Meni nije jasno da niko ne vidi i ne čuje kad stoka lomi rebra petogodišnjem detetu. Po meni to je sučesništvo, i lepo bi mi taj odgovarao isto kao i skot. Nasilje se tiče svakog od nas, jer svako od nas može da bude žrtva.
« Poslednja izmena: 03-09-2009, 18:58:30 od strane SunđerBoba »
Sačuvana

bebironac

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 927
Одг: Nasilje nad decom
« Odgovor #17 poslato: 03-09-2009, 18:01:55 »

zasto svi povezuju izreku "batina je iz raja izasla" sa nasiljem u porodici...ovde ima dosta starijih generacija koje su vaspitavane po ovoj metodi,hocete li reci da ste doziveli nasilje u porodici,da ne volite svoje roditelje??? aman,pa ako ja kazem da je batina iz raja izasla,pa ne mislim da cu mom detetu da lomim rebra,daleko bilo...mnogo su poceli da mesaju babe i zabe
Sačuvana
Ludaci i djeca uvijek govore istinu. Andric

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Nasilje nad decom
« Odgovor #18 poslato: 03-09-2009, 18:54:13 »

Hm...treba napraviti razliku između nasilja u porodici kako ga tumači zakon, i fizičkih disciplinskih mera kojima se na ovom podneblju pribegava godinama unazad (ako uopšte mogu tako da kažem?).

Nasilje u porodici
Član 194.
(1)   Ko primenom nasilja, pretnjom da će napasti na život ili telo, drskim ili bezobzirnim ponašanjem ugrožava spokojstvo, telesni integritet ili duševno stanje člana svoje porodice,


Da ne ulazim mnogo u pravnu doktrinu...ove je akcenat na ugrožavanju spokojstva, telesnog integriteta ili duševnog stanja. Sad, treba to prepoznati u praksi ( mada nasilje u porodici po tumačenju ne odstupa mnogo od drugih dela). Što se kaže, da li u konkretnom slučaju ima ili nema elemenata radnje?
Dakle jedno je lupiti dete po dupetu kad pretera svaku meru, drugo je polomiti mu rebra. Verujem da većini nisam jasna, ali u suštini nije teško videti gde je ta granica. Kod nasilja govorimo o preterivanju, u prelaženju uobičajenog, o prekomernom...To u praksi i nije tako teško prepoznati, i mislim da svako od nas ima svest o tome.
« Poslednja izmena: 03-09-2009, 18:54:36 od strane SunđerBoba »
Sačuvana

bebironac

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 927
Одг: Nasilje nad decom
« Odgovor #19 poslato: 03-09-2009, 19:24:20 »

ma uopste nije tesko razumeti ovo sto pricas,i u pravu si naravno,moj komentar je bio na one koji zaista mesaju babe i zabe
Sačuvana
Ludaci i djeca uvijek govore istinu. Andric
 

Stranica je napravljena za 0.072 sekundi sa 25 upita.