Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Odakle ste i sta se radi?  (Pročitano 104254 puta)

0 Članovi i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

svajcarac

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 367
Одг: Odakle ste i sta se radi?
« Odgovor #20 poslato: 04-07-2007, 22:03:13 »

Jagodinac sam i otisao u Svajcarsku jer nisam dobio posao za koji su me stipendirali.Zahvalan sam im jer sigurno nebih zaradio i stvorio ovo sto sam ali sam opet "prazan" jer sam najlepse godine proveo u zemlji u kojoj se zivi da bi radio a ne kao kod nas-radi da bi ziveo.Ima i tu neceg lepog....
Sačuvana

nikkola88

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 12
Одг: Najlepsa je nasa Zemlja
« Odgovor #21 poslato: 21-04-2008, 06:46:11 »

:D E o najlepsa je nasa Zemlja!!!!!!!!!!! Ovde imas dosta Ljudi koji imaju velike Komplekse... Svaki odlazak u Jugu je nesto najlepse sto moze da dozivimo. Ljudi su ovde Roboti hladni i bez pozitvne Energije. U SRBIJI su Ljudi srdacni i veseli, na svaki korak cujes neki smeh ili zivu Muziku. To na Zapadu nema, jebes ti Pare kad nemas ono najbitnije a to je Zravlje i Rodbinu....... Al takav je Zivot...

Pozdrav za najlepsi Grad Jagodina :D  8)  :D

Je li bre, pa sto se onda ne vratis? I ti ces dogodine, kao i svi ostali, ha, ha, ha.
Nikola
Sačuvana

kety

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 41
Одг: Odakle ste i sta se radi?
« Odgovor #22 poslato: 06-05-2008, 07:11:29 »

da slazem sa da je najlepse tamo gde si odrastao, u svojoj zemlji.ali svi koji su u dijaspori koliko god se zalili i govorili da je lepse u svojoj zemlji pa nisam cula da postoji slucaj da je neko ko je otisao iz srbije u svet da se vratio i ako nije prestao da se zali.PITANJE GDE BI PRE BILI TAMO GDE VAM JE LEPSE ILI GDE VAM JE B O LJ E????????????
Sačuvana

zokiitalia

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 33
Одг: Odakle ste i sta se radi?
« Odgovor #23 poslato: 19-10-2008, 16:37:33 »

ljudi ja sam otisao u italiju za boljim zivotom ali ne vidim nista lose ako neko pere sudove napolju jer to radi da bi preziveo ili da pere dupeta babama i dedama napolju za smesne pare .a to sto se posle rasipaju kad doddju u srbiju ili govore sta ko ima ,to je deo naseg mentaliteta.komsija da bog da ti crkla krava itd. licno ,nemam ni auto , niti izLAZIM POSEBNO KAD DODJEM U BG, AMISLIM DA JE TO NESTO SASVIM NORMALNO  mislim imati auto i izaci sa drustvom  OVO JE IPAK 21 VEK,ZIVOT TREBA PROZIVETI I UZIVATI A MI SRBI TO ZNAMO JOS ZNAMO ALI NAM JE KRIVO ZA TUDJU SRECU , KLASIKA POZZZZ, ALI TAKO ISTO REZONUJU I STRANCI BEZ FRKE CEO SVET JE ISTI , SAMO STO NEKO NAJEBE A NEKO VOLI MALO DA JEBE  POZZ
Sačuvana

mina

  • Gost
Одг: Odakle ste i sta se radi?
« Odgovor #24 poslato: 28-12-2008, 01:43:35 »

  ne zelim da vredjam no postoji jedna izreka koja kaze- seljak ode iz sela ali selo iz seljaka ne!
   Vecina primedbi je tacna.Dok nisam otisla iz zemlje nisam znala da ima takvih primitivaca:
-rad od jutra do sutra,
-garderoba sa gomila samo pred odmor(sto drecavija,gde li je nadju),
-kod frizera samo u srbiji(po pravilu pregorela kosa od jakog mini-wala,da bi drzao do sledeceg odmora),
-krediti do grla,
-stan: soba za celu familiju...izlasci su nemoralni...
A u Srbiji ,KULE I GRADOVI!!! Sve je to njihovo!
Novac se baca i broji naglas da svi cuju.Najgore da su i deca to prihvatila od roditelja(s kolena na koleno).
 Prave ispracaje i sahrane da prica selo! U novcaniku slika od kuce a ne od dece!
Sa decom glasno pricaju na vise nego losem stranom jeziku,jer deca neznaju Srpski(a i kako bi ako ni roditelji neznaju),da se cudi selo!

Ej pa ja ludim od takvih.

Svaka cast,ima izuzetaka:
 to su oni koji ce  pri dolasku u Srbiju u neupadljivoj ali skupoj garderobi izaci iz elegantnog auta bez da ih ko cuje i primeti.Nece se razbacivati i placati pice celoj kafani.Onda ce otici skromnoj kuci.
...e takvi zive i u dijaspori lepo,rade lep i dobro placen posao i to drze za sebe,imaju lepe stanove,svi u kuci voze aute(bez lizinga i kredita),vole izlaske,putuju na odmore i van Srbije...

   Vani sam provela pola zivota i srecna sam sto ne spadam u onu prvu grupu sa velikim kucama i izgorelom kosem.

Svoju frizuru sredim pre polaska, na odmoru ujutru uzivam pijuci sama kafu na terasi moje kuce bez spratova,i niko nece primetiti da sam boravila kuci 6 nedelja i bila na more,da i ja i muz vozimo svako svoj auto i u Nemackoj i u Srbiji.Sve je neupadljivo i usmereno da se pomogne svakom ko treba pomoc.Novcanik mi je pun slika dece, ne kuca i stala.
   Deca mi govore lepo srpski.
Ovde izlazim,citam i stalno usavrsavam svoje znanje.Bez hvaljenja i isticanja,a imala bih stvarno cime da se pohvalim.I sada mi je neprijatno,dok ovo pisem,ne zelim da svuci kao hvaljenje.Ovo je samo jedno poredjenje NAS Gastarbajtera.
Mozda je to tako zato sto sam odrasla u staroj gradskoj familiji i zavrsila neku skolu pre odlaska.

Da je drugacija nebih ni ostala vani.

 Cemu razbacivanje-na nama se vidi ko smo i sta smo,ne na autu,kuci,garderobi....ili je mozda drugacije.

PONEKAD JE MANJE PUNO VISE!
   
Sačuvana

jagodinka_

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 452
Одг: Odakle ste i sta se radi?
« Odgovor #25 poslato: 28-12-2008, 15:36:52 »

ih, bas ti je neprijatno... samo ti nastavi da se hvalis. evo, ja sam impresionirana tvojim gastarbajterskim zivotom, a verovatno i paracinka1
Sačuvana

mina

  • Gost
Одг: Odakle ste i sta se radi?
« Odgovor #26 poslato: 28-12-2008, 16:31:31 »

   ...gospodja opet...jel ti mozda imas nesto protiv mog imena?

  to su samo poredjenja,mozda malo lose docarana ali je istina.
To sam i napisala jer me niko nece poznati.
   ili,mozda ti spadas u onu prvu,uvek prepoznatljivu kategoriju gastarbajtera pa te to pogadja?

ISTINA NAJVISE BOLI
Sačuvana

jagodinka_

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 452
Одг: Odakle ste i sta se radi?
« Odgovor #27 poslato: 28-12-2008, 17:37:15 »

samo ti nastavi da pises "jer te niko nece poznati". za razliku od tebe ne osecam se gastarbajterom, ovde zivim.
Sačuvana

gremlin

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3213
Одг: Odakle ste i sta se radi?
« Odgovor #28 poslato: 28-12-2008, 17:56:46 »

Mnogi su otišli zato što su morali ili zato što ih je životni put odveo. Da imam gde otišao bih i ja. Činjenica je da se većina razmeće kada dođe, ali ne svi i ne treba generalizovati stvari. Sve je to stvar vaspitanja i opredeljenja i ne treba osuđivati nikoga. Nervira samo kada kaže neko od preko da je ovde najlepše. Da jeste vratio bih se. Naći balans je najbitnije.
Sačuvana

mina

  • Gost
Одг: Odakle ste i sta se radi?
« Odgovor #29 poslato: 28-12-2008, 18:23:40 »

odg.Jagodinki:

  pa kad nisi mrdnula iz Jagodine i kucici te svi poznaju da nemas cega da se plasis,kako onda mozes da diskutujes na temu "dali bi se vratio u srbiju"?

....eeeej gospodja,jagodina je u srbiji,ti nemas odakle da se vracas....Pokusavam da te razumem,zalutala si na stranici:
tema nije bile "Dali biste sa vratili sa pijace ili od komsinice" vec iz inostrastva u Srbiju.E to je malo dalje,i ne treba ti kad krenes samo novcanik i zeger vec i pasos(ona plava knjizica)!

probaj da nadjes svoju temu ili da ti pomognemo
Sačuvana

jagodinka_

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 452
Одг: Odakle ste i sta se radi?
« Odgovor #30 poslato: 28-12-2008, 18:38:45 »

ovaj tvoj odgovor je sve rekao o tebi... znaci, ipak si "prva kategorija gastarbajtera"... sama si pravila kategorije. sta si trazila to si dobila....
Sačuvana

gremlin

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3213
Одг: Odakle ste i sta se radi?
« Odgovor #31 poslato: 29-12-2008, 08:49:01 »

Ceger ili papirna kesa morate obe u nabavku i preko i ovde :xq005:
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Odakle ste i sta se radi?
« Odgovor #32 poslato: 29-12-2008, 18:37:56 »

Da li se piše odvojeno, ako se ja još pravilno sećam.
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: Odakle ste i sta se radi?
« Odgovor #33 poslato: 29-12-2008, 18:41:34 »

"ne znam"  "ne mogu"  ovo je pravilno pisanje
Sačuvana

jagodinka_

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 452
Одг: Odakle ste i sta se radi?
« Odgovor #34 poslato: 29-12-2008, 21:06:01 »

odg.Jagodinki:

  pa kad nisi mrdnula iz Jagodine i kucici te svi poznaju da nemas cega da se plasis,kako onda mozes da diskutujes na temu "dali bi se vratio u srbiju"?

....eeeej gospodja,jagodina je u srbiji,ti nemas odakle da se vracas....Pokusavam da te razumem,zalutala si na stranici:
tema nije bile "Dali biste sa vratili sa pijace ili od komsinice" vec iz inostrastva u Srbiju.E to je malo dalje,i ne treba ti kad krenes samo novcanik i zeger vec i pasos(ona plava knjizica)!

probaj da nadjes svoju temu ili da ti pomognemo
uzasno me nervira takva vrsta ljudi kao sto si ti. zivis, rintas po nemackoj i imas neki euro vise u dzepu od prosecnog jagodinca i samim tim smatras da mozes da vredjas. da se manje druzis sa dzukcima a  vise sa kucicima, onim koji mene poznaju, imala bi manje neprijatnosti u jagodini.
Sačuvana

mina

  • Gost
Одг: Odakle ste i sta se radi?
« Odgovor #35 poslato: 29-12-2008, 22:29:49 »

....pravopisne ili gramaticke greske mi se desavju u brzini,kao sto se svakom moze desiti i iskreno,ne obracasm paznju na to i ne pregledam ono sto pisem pre slanja.tako sam naucila sa svojim prijateljima jer niko nioje sitnicav.
 
        ....volela bih jedino da znam,na koliko mi jezika osim na srpskom ovi "sitnicavi"mogu to pravilno napisati?

 a drugo,novac nije vazan vec stil! nemam pojma,ali cini mi se da je nekima samo novac u glavi..

Sačuvana

mina

  • Gost
Одг: Odakle ste i sta se radi?
« Odgovor #36 poslato: 29-12-2008, 23:32:53 »

   zalosno je da se drugacije misljenje smatra vredjanjem!
da malo bolje objasnim,ne radi se o stilu pisanja...nego cemu to?

 TOLERANCIJA je ono sto mnogima fali
Sačuvana

gremlin

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3213
Одг: Odakle ste i sta se radi?
« Odgovor #37 poslato: 30-12-2008, 09:26:21 »

Ajde bre pomirite se i svaka u to ime nek otvori po jednu temu
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Odakle ste i sta se radi?
« Odgovor #38 poslato: 30-12-2008, 10:30:54 »

....pravopisne ili gramaticke greske mi se desavju u brzini,kao sto se svakom moze desiti i iskreno,ne obracasm paznju na to i ne pregledam ono sto pisem pre slanja.tako sam naucila sa svojim prijateljima jer niko nioje sitnicav.
 
        ....volela bih jedino da znam,na koliko mi jezika osim na srpskom ovi "sitnicavi"mogu to pravilno napisati?

 a drugo,novac nije vazan vec stil! nemam pojma,ali cini mi se da je nekima samo novac u glavi..




Na 4
Sačuvana

mina

  • Gost
Одг: Odakle ste i sta se radi?
« Odgovor #39 poslato: 30-12-2008, 12:15:54 »

pa ti si zlatan,koja bi tema odgovarala u vreme ovih silnih praznika gde se sve uglavnom vrti oko hrane?
sta mislis?
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.092 sekundi sa 25 upita.