Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: SPAS  (Pročitano 26700 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Zockey

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 533
  • Ljubav Svetlost
SPAS
« poslato: 22-02-2008, 23:11:59 »

Zaboravite na probleme,opustite se i saljite iskreno i nesebicno ljubav iz srcanog centra u svet,vratice vam se visestruko,zakon univerzuma je nepogresiv!
Zaboravite na ratove i ostale negativnosti,toga ce uvek biti,zar mozete nesto promeniti?
NE!
Mozete samo sebe unistiti!
LJUBAV I SVETLOST
Sačuvana
Mi nismo stvorili ovaj svet, mi smo samo deo njega, sve što mu činimo, činimo to i sami sebi!

anny

  • Gost
Одг: SPAS
« Odgovor #1 poslato: 07-03-2008, 13:13:46 »

O 2012. godini:

1. Čovječanstvo i planeta Zemlja trenutno prolaze kroz velike promjene i pomak u svijesti i percepciji realnosti.

2. Civilizacija Maya u Centralnoj Americi bila je najnaprednija civilizacija u usporedbi s vremensko/tehnološkim znanjem. Njihov glavni kalendar je najtočniji na planeti. Nikad nije pogriješio. U stvari, imali su 22 kalendara ukupno, pokrivajući mnoge cikluse vremena u univerzumu i našem solarnom sistemu. Neki od tih kalendara će tek biti objavljeni.

3. Majanski peti svijet je završio 1987.g. Šesti svijet počinje 2012.g. Dakle, mi smo trenutno "između svjetova". To vrijeme oni zovu "Apokalipsa" ili otkriće. To znači da će realna istina biti objelodanjena, odnosno otkrivena. To je također vrijeme za nas da poradimo na "našim stvarima" individualno i kolektivno.

4. Majanski 6. svijet je zapravo prazan. To znači da je na nama, kao kreatorima ( ne jedinim ), da počnemo kreirati novi svijet i civilizaciju koju sada želimo.

5. Maje su također rekli da ćemo do 2012.g.-
- odbaciti tehnologije koje sad poznajemo.
- odbaciti vrijeme i novac.
- ući u 5. dimenziju poslije prolaza kroz 4. dimenziju. ( 5. dimenzija je u stvari 4. denzitet )
- planeta Zemlja i solarni sistem će ući u galaksijsku sinhronizaciju sa ostatkom Univerzuma.
- naša DNA će biti "unaprijeđena" ( ili reprogramirana ) iz centra naše galaksije. ( Hunab Ku )
"Svatko na ovoj planeti mutira. Neki su svjesniji od drugih. Ali svakome se to dešava." - Vanzemaljska Misija Zemlje.

6. 2012.g. ravnina našeg solarnog sistema će se izjednačiti sa ravninom naše galaksije, Mlječnog Puta. Taj ciklus traje 26000 godina od početka do završetka. Virgil Armstrong također govori da će se druge dvije galaksije izravnati sa našom u isto vrijeme. Svemirsko događanje!

7. Vrijeme se u stvari ubrzava ( ili raspada ). Tisućama godina Schumann-ova rezonancija ili puls ( kucanje srca ) planete Zemlje je bila 7,83 ciklusa po sekundi, vojska je to uzimala kao vrlo pouzdanu referencu. Međutim, od 1980.g. ta rezonancija polako raste. Sada je preko 12 ciklusa po sekundi ! To znači da je to ekvivalentno s vremenom od manje od 16 sati po danu umjesto "starih" 24 sata.

8. Za vrijeme Apokalipse ili vremena "između svjetova" mnogi ljudi će iskusiti mnoge osobne promjene. Te promjene će biti mnogobrojne i varijabilne. To je sve dio onoga radi čega smo ovdje da bi to doživjeli i iskusili. Primjeri mogu biti razni, od prekida nekih veza, seljenja na druge lokacije, promjena posla, pa sve do promjena u načinima razmišljanja, promjena DNA ( vraćanje neaktivnih dijelova natrag u funkciju ),...itd.

9. Zapamtite, u svakom danom momentu mi radimo male ili velike odluke. Svaka odluka je bazirana na ljubavi ( ljubav ne kao kemijska reakcija našeg tijela, već pravo značenje ljubavi = svjetlo = znanje ) ili strahu ( mrak = suzbijanje znanja = manipulacija ). Odaberite ono što vam dolazi iz vaše intuicije, ne intelekta, slijedite vaše unutrašnje želje. Prilagodite se.

10. Misaone forme su vrlo važne i utječu na naš svakodnevni život. Mi stvaramo našu realnost sa našim mislima. Ako mislimo negativno o drugima, to ćemo i privući. Ako pak razmišljamo pozitivno, privući ćemo pozitivne ljude i događaje. Dakle, budite svjesni svojih misli i eliminirajte nepotrebne negativne ill osuđujuće misli.

11. Budite svjesni da je većina medija kontrolirana od strane manjine. Koristite moć rasuđivanja! Potražite sakrivene motive i planove. Zašto je baš ta informacija dana vama? Što je "njihov" stvarni plan? Da li je to slučaj problem-reakcija-solucija? Da li "oni" kreiraju problem da bi vi reagirali i zahtjevali rješenje tog problema, pa će vam "oni" ponuditi njihovo rješenje? Rješenje je ono što su "oni" na početku i željeli!

12. Zapamtite da se gotovo ništa ne dešava slučajno. Svi događaji su isplanirani od nekih agencija ili bilo čega drugog. Ali, uprkos tome, baš je predivno vrijeme za biti "živ" ovde u ovo vreme!

Istina će te osloboditi !
Sačuvana

Zockey

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 533
  • Ljubav Svetlost
Одг: SPAS
« Odgovor #2 poslato: 07-03-2008, 14:44:04 »

hvala anny,bolje sto si ti ovo stavila posto se meni ne veruje,samo nastavi ja sam vise za ono:
Uverite se sami sta vas ocekuje 2012-e,ako vas interesuje raspitajte se i platite kao sto sam i ja uradio,ponavljam samo izabrani ce se spasiti,ja sam medju njima a vi kako hocete!
Sačuvana
Mi nismo stvorili ovaj svet, mi smo samo deo njega, sve što mu činimo, činimo to i sami sebi!

anny

  • Gost
Одг: SPAS
« Odgovor #3 poslato: 07-03-2008, 15:10:20 »

Ja bih samo volela kada bi većina imala sluha za ovakve stvari...Da me ne gledaju kao sumanutu kada im pričam o ovakvim stvarima...Na kraju krajeva ko bude imao interesa za ovakve stvari vrlo lako može doći do informacija...Nikog ne prisiljavam,niti ponižavam...
Tebi pozdrav i nadam se da ćemo imati makar minimalnog uspeha i prihvatanja što se ovakvih tema tiče... :aq04:
Sačuvana

Zockey

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 533
  • Ljubav Svetlost
Одг: SPAS
« Odgovor #4 poslato: 09-03-2008, 00:04:37 »

2012.GODINA

Vidovitošću i moćima koje imaju, Tibetanski monasi su vidjeli spasenje svijeta od samouništenja 2012. a od strane nadljudskih bića. Pogled u budućnost nije ništa novo, u tibetanskoj kulturi koji i pored ovog posjeduju još neke moći koje koriste u svojoj duhovnoj praksi. Ono što su neki Indijski turisti došli da nauče u nekim tibetanskim manastirima koji su pod upravom Kineske vlade, je veoma ekstremno i fascinantno. Prema pričama ovih turista, gledanjem u budućnost je utvrđeno da se svjetske sile kreću prema uništenju. Oni su takođe vidjeli, da svijet neće biti uništen. Između sad i 2012 velike sile koje vladaju svijetom će nastaviti sukobe i ratovanja. Terorisam i tajni rat će biti glavni problem. U svijetu politike nešto će se desiti, oko 2010. U tom periodu će svjetske sile težiti uništenju jedni drugih. Između 2010 i 2012, cijeli svijet će biti usmjeren prema iščekivanju sudnjeg dana. Teški politički manevri i pregovori će imati samo mali napredak. U 2012. svijet će početi sa stremljenjem u nuklearni rat. I u to vrijeme, nešto nevjerovatno će se desiti, kažu, budistički monasi sa Tibeta.

Natprirodna super sila će se uplesti i intervenisati. Sudbina svijeta ovog puta bit će spašena. Naučno interpretisanje monaških izjava, daje uvid u to da nas velike duhovne sile posmatraju stalno. One će intervenisati u 2012 i spasiće svijet od samouništenja. Kad su upitani o viđenjima NLO iznad Indije i Kine, monasi su se nasmijali i rekli da nas velike sile posmatraju. Ljudskoj vrsti neće biti dozvoljeno da mijenja budućnost u tom obimu. Svako ljudsko biće kroz svoje postojanje i karmu, ima mogućnost da utiče na sudbinu, ali mijenjati sudbinu svijeta u tom obimu, neće biti dozvoljeno. Monasi su takođe spomenuli da poslije 2012 naša trenutna civilizacija će razumjeti da su krajnji vidici nauke i tehnologije u zoni spiritualnog, a ne u materijalno fizičkoj i hemijskoj stvarnosti. Iza 2012, tehnologije će krenuti drugim pravcem razvoja. Ljudi će upoznati srž spiritualnosti, odnos između tijela i duše, reinkarnaciju i činjenicu da smo spojeni sa svima onima koji su dio Boga. U Kini i Indiji viđenja NLO se odvijaju na mnogo načina. Mnogi kažu da vlade Indije i Kine tajno kontaktiraju sa ovim nad bićima.
U prošlim danima većina NLO aktivnosti,je primjećena iznad zemalja koje razvijaju Nuklearno oružje i tehnologiju. Na pitanje da li će se ova bića pojaviti u javnosti 2012, odgovori koji su dati su: da oni će se pojaviti na način koji neće izazvati strah. Oni će se pojaviti samo ako budu morali. Kako naša nauka i tehnologija napreduju, mi smo na putu uspostavljanja kontakta sa njima svejedno. Gledano prema viđenjima budućnosti, naša planeta je blagoslovljena, spašavana je cijelo vrijeme, od bilo kakvih oštećenja i većinu toga mi nismi ni svjesni. Kako naša tehnologija bude napredovala mi će mo, biti u stanju da shvatimo da su nas te sile spašavale.

Izumiranje u 2012

Mi smo sagledavali posljedice udara iz svemira, sa ekstremno velikim asteroidom (60 milja prečnikom?) u godini 2012. što bi moglo biti povezano sa drugim podacima. Koristeći otkrivač podataka novijeg izdanja, otkrili smo 33 moguća uzroka katastrofe koji uključuju moguće udare kometa i asteroida (Komete-Caph Yod Bet Vav Yod, Heh Shin Tav Daleth, Heh, Heh caph Chet Dalet Heh, 5772, Heh Tav Shin Ayin Bet, -Asteroidi-Caph Vav Caph Bet Yod Tav) to su otprilike samo 6% od ukupno 589 pronađenih naziva. Izgledi za bilo koji od ovih navedenih Kometa i Asteroida su jedan na prema milion, a uzimajući u obzir samo 33 od njih moglo bi navesti nekoga da pomisli se u tome krije poruka.

Zona 51, Zeta vanzemaljci, veličina piramida u Egiptu, Filadelfijski eksperimant, i Edgar Kejs, Montak projekat, kraj Majanskog kalendara 2012.
Majanski čuvari vremena su zapisali da 2012. označava dolazak nekoliko velikih ciklusa u vremenu: 26.000 godina Majanski kalendarski ciklus, 78.000 godina zemljin ciklus, 225milona galaktički ciklus. Ujednačeno zatvaranje ovih ciklusa u 2012 je kao brojač kilometraže kojim se završava istorija kompletne galaksije. To je momenat kada čovječanstvo , Planeta Zemlja, Mliječni Put a možda i sve što je stvoreno očekuje ujednačen skok u evoluciji.

Predstavljanje

Nevjerovatno kao što može biti većini ljudi, čovječanstvo na Zemlji je u procesu evolucijskih promjena, u tome kako mi osjećamo život. Mi smo na putu da postanemo galaktička civilizacija, komunicirajući pozitivno sa mnogim zvjezdanim civilizacijama u našoj galasiji i univerzumu, i naravno drugim dimenzijama. Naša je prava sudbina da se promjenimo u odnosu na sadašnji način života, na način koji podržava ljubav, harmoniju i mir.
Trenutni haos je samo vidljivi dio ubrzane promjene.
Mi živimo u nevidljivom universumu (često poimano kao duhovna ravan ili raj) isto kao što živimo u vidljivom univerzumu, koji je onaj dio za koji većina ljudi misli da je jedini. Prava istina je sakrivena od nas, da ne bi spoznali da smo mi velika i besmrtna bića sa beskrajnom mudrošću i znanjem. Nažalost mnoge vlade, religije, i filozofije manipulišu sa nama držeći nas podalje od istine, zbog njihove lične moći i kontrole.
Navodni napad terorista u USA, a što će vrijeme pokazati je bio samo posljednji dio pripreme za potpunu kontrolu nad nama. Kako god, vrijeme je za velike promjene u načinu razmišljanja ljudske populacije, koja u osnovi želi mir, uprkos preziru i mržnji koji nam se prezentuju putem medija. Mnogi ljudi imaju osjećaj da će se nešto dogoditi, ali većina promjena se prvo dešava u nevidljivom univerzumu, pa tek onda u ovom našem vidljivom.
Mi smo sada trenutno, dio velikog eksperimenta koji je odobren na višim nivoima razumjevanja, da budu ovde u ovim uzbudljivim momentima kraja jedne civilizacije, i stvaranja druge, koja je poznata kao ˝sedmo zlatno doba˝ u čijem stvaranju ćemo i mi saučestvovati. Mnogo je rečeno, napisano i prorečeno o našem dobu. Neke od ovih informacija su bile istinite u vrijeme stvaranja, a sad su promjenile. Neke od njih nikad nisu bile istinite, i stvorene su da bi manipulisale sa nama. A neke su istinite, i dan danas imaju svoje uporište. Tako da se uvijek postavlja pitanje šta je ˝istina˝ za nekog a šta za drugog.
Vi morate sami da razumjete šta je za vas istina. Ljudi se bude na različitim nivoima, kao što i mi nastavljamo da učimo. Neke informacije je teško apsorbovati, kao što je ona o našoj svetoj zemlji i drevnim civilizacijama koje tamo žive. Kao činjenice da neki ljudi putuju kroz vrijeme. Kao činjenice da smo napravili nevidljive ratne brodove i vremensku mašinu već od 1943, i kako Apolo Svemirski Program u stvari samo krije veću tehnologiju. Tajna putovanja na mjesec koja su već u toku, i usmjerena su na Mjesec i Mars, na kojima se nalaze tajne baze. I konačno da zadovolje vaš apetit još malo, ili da vas naprave skeptičnim, zavisno na koje ste nivou budnosti.

UZDIZANJE I DIMENZIONALNI NAPREDAK

Zemlja je sama po sebi uzrok, ona je živo biće. Božanski plan Tvorca, koji mi svi slijedimo svjesno ili nesvjesno, poziva Zemlju stalno da se uzdigne iznad ove realnosti koju mi zovemo 3-D dimenzija, i da pređemo u stanje koje se zove 4ta dimenzija, a onda u 5tu dimenziju. Dugo se sugeriše da bi ovo moglo biti opko 2012, ili ranije. Čovječanstvo, i svi ostali oblici života, moraju biti spremni za prelazak, ili primanje te vibracije, da bi se kretali zajedno sa planetom neki ljudi više nemaju vremena da povećaju svoj nivo vibracija, do kojih se dolazi kroz dubinske promjene ličnosti a za što je potrebno još 200 ili 390 godina. Oni su u svojoj posljednjoj inkarnaciji i treba da se uzdignu da bi pomogli u stvaranju nove kreacije na Zemlje i u čitavom Univerzumu. To znači čuvati ova tijela i dovesti ih u stanje od 30 godina. Oni koji nisu spremni, će se inkarnirati nazad u 3-D dimenziju ili na neku drugu planetu. Oni se ne mogu vratiti u više dimenzije Zemlje. Nekim ljudima ugovor ističe i oni će se vratiti u prijašnje sisteme, ako žele, i čak preći u 5-dimenziju. Niko na zemlji nije orginalno odavde. Uzdizanje je spajanje duha i materije. To je proces gdje naša fizička, emotivna, mentalna, i spiritualna tijela učestvuju u stvaranju to jest prelazak u svjetlosno tijelo. Mi smo stvarno živa bića, koja proživljavaju postojanje kroz ljudski oblik. Mi imamo druge aspekte nas samih, koji postoje na drugim svjetovima, drugim dimenzijama i realnostima. U osnovi mi smo svi ˝ANĐELI SA VELIKOM AMNEZIJOM

Kroz uzdizanje mi postajemo svjesni sa čim smo povezani: mi smo svi jedno sa svim drugim životima u Univerzumu. Sve dolazi od jednog Tvorca. Različite rase, rat, posjedovanje imanja, zemaljska prava, u osnovi svi aspekti našeg trenutnog svijeta su ustvari samo iluzija. Mi živimo u velikom hologramu.
Mnoge dimenzije, koje su takođe poznate kao ˝Planovi˝ ili paralelni svjetovi koji postoje u ovom istom svemiru. Oni se razlikuju od nas samo po drugačijoj vibraciji. Kada mi povećamo vibraciju, tada mijenjamo dimenziju. Mjera jačine vibracije na Zemlji, je otkucaj srca. Mjereno Šumanovom rezonancom koja pokazuje jačinu trenutne vibracije, zavisno od duhovnog stanja.
Godinama je ta vibracija bila na 7.8 herca po sekundi, a onda 1987. je počela da se pojačava. Procjenjeno je da u teoriji kad bi ta vibracija stalno bila na 13.0, mi bi smo bili u četvrtoj dimenziji. Prema nekim izvorima bili smo na 12.9 neko vrijeme i onda smo se prebacili do 13.8 u blisku budućnost. Uzdizanje će biti ostvarljivo kada budemo izloženi fotonskom pojasu energije. Ovo je samo-obnavljajuća energija koja u ciklusima od 26.000 godina prođe kroz naš sistem. Svaki prethodni prolazak je trajao 2000 godina. Mi smo trenutno u pojasu, ali zaštićeni smo od negativnih uticaja, holografskim plazmenim poljem, koji je postavljen od strane Galaktičke Federacije Svjetla, koji su naši srodnici iz drugih civilizacija u našoj galaksiji.
Kako naša vibracija raste, neki se djelovi fotonskog zračenja puštaju u naš sistem. Uzrokujući promjenu naše DNK ljestvice, u jednu sasvim drugačiju. Takođe će mo zamijeniti naš sistem od 7 čakri sa onim od 13 čakri. Isto tako ćemo moći koristiti 100% našeg mozga, umjesto dosadašnjih 10 do 20 posto. Osjećaj shvatanja ˝ko smo mi˝ će se u potpunosti vratiti, znaćemo i šta smo bili u prošlosti i šta ćemo biti u budućnosti. Posjedovaćemo Univerzalno znanje, i posjedovaćemo nadljudske moći.

GALAKTIČKA BIĆA

Kao napredna ljudska bića, mi ćemo biti u mogućnosti da komuniciramo sa svim bićima u našoj galaksiji, univerzumu, i šire. Mi ćemo obnoviti svoje moći, koje smo davno izgubili. Telepatija, teleportacija, i interplanetarna sposobnost putovanja bez svemirskih brodova, biće moguća jer ćemo koristiti naša svjetlosna tijela.
Neki ljudi će biti u stanju da posjete ili se vrate na prethodna mjesta življenja. Neki će pomoći da se nasele Mars, Venera, i Maldek koji će biti obnovljen.Većina će ostati na zemlji za dolazak novog zlatnog doba i da bi pomogli u njegovom stvaranju. Oni koji budu naseljavali zemlju će biti njeni pravi upravitelji, usidrena svjetlost i podržavajuća energija će biti širom planete. Mi će mo živjeti u kristalnim gradovima širom zemlje. Ovo je prikaz kako sve civilizacije u višim dimenzijama žive. Naša nova civilizacija će biti zasnovana na duhovnom konceptu Lemurije, koja je bila, bazirana na Sirius B konceptu. Naša trenutna struktura vlade će se okončati. Viša inteligentna bića će nam pomoći da uredujemo novu vladu baziranu na odgovarajućim univerzalnim principima. Mi ćemo imati odlučujući uticaj na formiranje te vlade.

VLADARI IZ SJENKE I KONTROLA

Jedan od najvećih uzroka koji su onemogućavali naš napredak, je represivna kontrola naših (javnih) vlada koje su pod kontrolom tajnih iz sjenke vladajućih struktura. Ova vlada koja ograničava dnevni protok vijesti i ˝istine˝ koje mi primamo posredstvom naših medija.
Eto zašto, većina ljudi nije svjesna svih ovih nadolazećih promjena. To je razlog zašto imamo vijesti zasnovane na strahu većinu našeg vremena, na televizijii u novinama. Održavajući ljude u strahu i izlažući ih stresu kroz vijesti, finansijske stvari, ratove i nasilje, i kontroli uma, plus lošoj ishrani, pićima, drogama legalnim i ilegalnim, i isto tako izlažući ih raznim hemikalijama, to su samo neki od načina da se smanji stepen vibracije. Ovo čini uzdizanje mnogo težim i teško ostvarljivim. Ova negativna kontrola je dugo vremena bila glavni aspekt religijskih i filozofskih grupa, veoma dugo vremena. Dobra vijest da se ova kontrola i ovi uticaji približavaju svom skorom kraju. Mi smo se složili sa ovom intervencijom prije nego smo došli ovdje. Oni koji ne vjeruju u Tvorčev plan, će da se veoma iznenade.
Malo poznati aspekt ˝Vlade iz Sjenke˝ je taj da je ona u stvari kontrolisana, od strane negativnih bića koja su im dala naprednu tehnologiju za njihovu kontrolu na Zemlji. Ali mi ne treba da mrzimo ove aspekte našeg društva. Mi smo sva loša iskustva, kroz naše živote imali radi iskustva!
Najbolje je da im pošaljemo ljubav, i da nemamo ništa sa njihovim načinima kontrole, kad god za to imamo šansu. Mnogi bivši pripadnici Vlade iz Sjenke su sad pripadnici Sila Svjetlosti. Mnogi od tih bivših članova, su se ujednačili sa svjetlosti i obnovili se, ili su izabrali da se vrate i inkarniraju na drugoj 3D planeti, sve dok ne budu spremni da pređu u višu dimenziju. Sve je njihov izbor.

VIŠA INTELIGENCIJA

Naš Univerzum je usklađen sa životom na različitim nivoima evolucije. Mi smo više ili manje na dnu, ali spremni smo da napravimo džinovski pokret prema gore. Najviša inteligencija je kolektivna energija koju mi zovemo BOGOM, TVORCEM, ili na mnoge druge načine. Odavde i dole kroz mnoge nivoe vibracija, znane kao ˝Planovi˝, ˝Dimenzije,˝ na kojima postoje raznolika bića, u duhovnoj formi. Mi ih poznajemo kao Anđele, Arhanđele, Gospodare Svjetlosti, i konačno nad-bića koja imaju humanoidna tijela ili oni koje zovemo reptoidi, dinoidi, insektoidi. Televizija je prikazala neka od ovih bića, kroz filmove kao što su ˝Zvjezdane Staze.˝
Mi smo svi postojali u višem obliku nekad davno, ali smo se isprepleli sa drugim našim aspektima. Bilioni duša su poslati na Zemlju, da se vidi da li će moći pronaći put nazad ka Bogu. Ovo nikad prije nije nigdje bilo urađeno, ovo je eksperiment. Zemlja je uporište za promjenu i mir, za čitavu galaksiju i univerzum. Mnoge civilizacije na nas gledaju sa naročitim zanimanjem. Više dimenzije mogu da vide kroz niže dimenzije, ali mi ne možemo da vidimo više dimenzije odavde.

BOŽANSKA INTERVENCIJA

Božanska intervencija je dozvoljena onda, kada je duhovni napredak spriječen. Ustvari to je dio naše inkarnacije, koji je potreban na našem nivou, prije nego se za stalno spojimo zajedno sa ostalim civilizacijama u galaksiji. Intervencija je zasnovana na fizičkom nivou od strane naše braće i sestara iz svemira, i duhovnom nivou od strane duhovnih sila.

Naše svemirsko bratstvo uključuje Galaktičku Federaciju Svjetlosti, kao neku vrstu Ujedinjenih Nacija naše galaksije. Stvorena je prije 4 miliona godina. Oko 60% fizičkih bića u našoj galaksiji su ne-humanoidi. Oba tipa putuju u svemirskim brodovima. Unutrašnja galaktička grupa brodova i osoblja, rade povezano sa Galaktičkom Federacijom. A duhovna hijerarhija se sastoji od reda Elohima, odreda vremenskih Gospodara, Anđeoskog dijela, prosvijetljenih Duhovnika, i Deva kraljevstva. Oni ne koriste svemirske brodove. Galaktička Federacija ima oko 18 miliona brodova smještenih u našem solarnom sistemu u svakom trenutku spremnih. Oni dolaze iz mnogo veće baze. Takmičenje između članova je veliko, u cilju da učestvuju u ovoj misiji. Neki matični brodovi su dugački kilometrima. Manji šatlovi su već viđeni u našoj atmosferi. Prvi kontakt se odvija već deset godina i određen je od strane Federacije. Ovo podrazumjeva često viđanje letjelica i njihovo slijetanje, do promjene vlada i ujedinjenje kompletnog sistema. Onda će nam biti pokazano, kako u potpunosti da se ˝uzdignemo.˝

PROMJENE NA ZEMLJI

Neophodno je za Zemlju da se pročisti i rebalansira u pripremi za prelazak. Ova priprema je dio, razloga zbog kojih se dešavaju ove klimatske promjene zadnjih godina. Mnoge vulkanske i zemljotresne aktivnosti, su uticale na pucanje velike podzemne tektonske ploče i nestanak Lemurije davno prije. Kao dio rebalansa, ove zemljane mase Lemurije i Atlantide moraju izaći na površinu. Ovim je uzrokovan El-Ninjo i La-Nina efekat, određeno u ekvatorskim oblastima. Dvije velike kristalne površine, poznate i kao Nebeski Svod, će biti izmjenjen širom planete. Ove ploče zadržavaju određenu energiju koja se nalazi na zemlji, tako da će klima na zemlji biti polovično tropska. Ove ploče takođe sprečavaju, niže rase bića da dopru do Zemlje. Voda koja će nastati topljenjem polova, i biti će upotrebljena u ovim kristalnim površinama.

BLISKA BUDUĆNOST

Mnogi ljudi mogu sad da potvrde, šta se dešava sa pretvaranjem sebe u svoje više ja, tokom meditacije. Ovo je proces koji se praktikovao davno prije nastanka religija i filozofskih grupa. Ljudi mogu asistirati zamišljajući Svjetlosnu energiju u formi bezuslovne ljubavi, koja okružuje cijelu planetu, unutar i izvan. Ljubav osvaja sve! Ona pravi mir, izlječenja, harmoniju i jedinstvo. Upozoravajući na promjene koje moraju izmijeniti, vladajuću strukturu i monetarni sistem. Ako neke od zavereničkih grupa na našoj planeti ne dozvoljavaju ove promjene, onda će se naši prvi susreti sa našim svemirskim prijateljima, desiti brže nego što očekujemo.
Postoje mnogi ljudi u vladi i monetarnom sistemu, koji tajno asistiraju ovim promjenama. Mi ćemo se njima uskoro predstaviti. Mi se nalazimo u vremenu, gdje mnoge skrivene tajne poput onih o tajnoj vladi, moraju biti otkrivene.
Posljedice mnogih katastrofa i promjena na Zemlji odnose živote ljudi, a u cilju ovih velikih promjena. Još od izolovanog napada terorista 11 septembra, koji je uzrokovan u stvari od ljudi iz Američke Vlade, je još uvijek moguć razlog za nastavak, vulkanskih i seizmičkih aktivnosti. Naši voljeni koji su već prešli preko, su željni da im se pridružimo u višim dimenzijama. A drugi koji će tek preći u budućnosti, su možda odlučili na višem nivou, da nisu spremni na prelazak u više dimenzije. Oni će se reinkarnirati na nekoj od 3D planeti, a moguće je da će imati učešća u velikoj borbi na planeti Nibiru, koja će uskoro postati dio našeg sistema.
Budućnost nije zapisana u kamenu. Razlog je jednostavan. Mi kreiramo našu sopstvenu stvarnost, kroz kolektivno razmišljanje. Ovo je takođe vrijeme promjena i vrijeme Vodolije. Takođe postoje svete figure, indijskih veda koje prikazuju ciklus kreiranja milionima godina u prošlost, uključujući civilizacije koje su postigle blagostanje i one koje nisu. Neke od ovih informacija su sumirane iz više različitih kanalisanja, a koja ja shvatam ozbiljno.

MAJE

Maje su misteriozno nestale prije 4.000 godina. Do današnjeg dana niko nije saznao odakle je došao ovaj drevni narod. Kao ni što ne znaju gdje su otišli i kako su nestali. Edgar Cayce spominje da su došli sa Plejade. Takođe je poznato da su Maje bili veliki poznavaoci Astronomije zajedno sa saznanjima o raju. Maje opisuju, pet različitih doba u prošlosti, od kojih je svako trajalo po 5,125 godina.

Takođe su nam dali do znanja da je svako od ovih doba, završilo kataklizmičkim promjenama i čišćenjem negativnih energija čovječanstva. Prema njihovim saznanjima peto i finalno doba je počelo prije 5,125 godina. Mnogi se pitaju zašto njihov kalendar koji je svoren prije više od 2000 godina , završava zajedno sa petim dobom u nultoj tački. Da li to znači nema sljedećeg doba?

HOPI

Hopis znači ime za ljude koji predstavljaju mir, i imaju svetu tradiciju da se vraćaju unazad hiljadama godina. Njihovo drevno učenje je dalo neka proročanstva koja će se desiti pred najveće promjene na Zemlji. A evo nekih znakova pročišćavanja koji će se desiti,a koji su blizu.....Drveće će posvuda početi da umire (to se već dešava). Ljudi će graditi kuće na nebu (svemirska stanica Mir). Hladna mjesta će postati topla, a topla će postati hladna (to se dešava sa globalnim zagrijavanjem, globalne vremenske osnove se mijenjaju). Zemlje će doći ispod nivoa mora i takođe će se uzdizati (i te promjene se već počinju dešavati). Pojavljivanje Plave zvijezde (to se desilo 1987, kada je je veliki plavi gigant eksplodirao i ostao zabilježen u našoj istoriji ka spektakularna supernova).

Postojaće putevi na nebu (a to su letovi aviona). Postojaće paukova mreža u zraku (to su strujne mreže širom Amerike). Boce pepela će biti bačene sa neba i spaljivaće zemlju i kuhati more (Atomske bombe). Svi ovi znakovi su prilično očigledni i sve će se to desiti i dešava se. Postoje dva puta kojim će čovječanstvo koračati, a svaki od njih će biti stvar njihovog izbora. Mi možemo da se krećemo naprijed i nazad veoma dugo vremena (mnogo života) zato što Veliki Duh želi da istražimo i osjetimo različite tipove života. Ali dolazi istorijski momenat, kad ćemo morati da se odlučimo između dva izbora. Momenat je stigao. Oni koji izaberu put tame su prikazani kao ljudi, čije glave obigravaju iznad tijela dok hodaju krivudavim putem, koji ih vodi u ništa. Oni koji su izabrali svjetlo imaju čist, jak put ispred njih, koji ih vodi u novo doba. Dešavanja su uzela maha širom planete. Tragovi koje su nam ostavili naši preci u vidu informacija, nam govore o strašnim promjenama koje se dešavaju uporedo sa ovim dobom, a to se periodično dešava već dugo vremena. I čini se da je kraj drugog ciklusa blizu.

PREOBRAŽAJ

Kao što je spomenuto, postoji 13 različitih izvora kanalisanih informacija koje ozbiljno shvatam, i koje govore o velikim promjenama koje ćemo upravo iskusiti. Čini mi se da nismo baš bili uspješni u našem duhovnom uravnoteženju, i da će ove promjene na zemlji morati da očiste našu karmu, koju smo stvorili i moraćemo početi iz početka. Izbor koji pravimo i kvalitet naših života koji slijedimo, će odlučiti koji je put otvoren za nas. Evo nekih kanalisanih informacija koje su uticale na moje razmišljanje. Mnoge od njih spominju godinu 2012. Otkrovenje Dejvida Spanglera(1970)˝Velike promjene se počinju dešavati u kraljevstvu, pored našeg i takođe se kreću prema novom Raju i novoj Zemlji.˝ ˝Moje moći su oslobođene i kreću se putem određene sudbine koja je uzrokovana posljedicama koje sam uzrokovao. Tvoj svijet će postati dva svijeta. Ti ćeš jedan zvati tamom a drugi svjetlom, ali ja sam u oba. I kao što je zapisano, dva će biti u vinogradu jedan će biti uzet a drugog će ostaviti. ˝Ja ću te privući sebi.˝ ˝Traži me i naći ćeš mir....ne dopusti da nijedan od mojih osjeća strah.˝ ˝Staro će nestati. Ljudski nivo postojanja ne može razriješiti posljedice koje su stvorene.˝
Ljudska vrsta sad počinje da osjeća posljedice promjena. Oni sa višim stanjem se počinju odvajati od onih koji su više agresivni. Vibracije od dva različita pojedinca se počinju sudarati i razdvajati, ovo će s vremenom biti sve očiglednije. Svaka planeta i zvjezdani sistem prolazi kroz iste takve promjene, koje Zemlja upravo sada doživljava. Ljudi na Zemlji se nalaze na putu sa kojeg nema povratka. Ovo je najkritičniji momenat promjene u istoriji naše planete, i tvoja asistencija u toj promjeni je od vitalnog značaja. Kao najveće pitanje, da li će biti neophodan gubitak tolikih života kao rezultat čišćenja, da bi se stvorio balans? Odgovor je DA. Broj samo zahvata jedan procenat ove populacije. Ovo neće biti globalno uništenje. Ko će to biti? Da li su to oni: za koje apsolutno nema nade, da će bilo šta promjeniti u svom dosadašnjem pristupu. Stara rasa je veoma svjesna šta se ovde dešava, gledajući svoja sopstvena predviđanja. Promjena će biti drugačija nego što to oni očekuju. Bit će to doba sazrijevanja, umjesto uništenja života. Bit će to doba pretvaranja ljudskog bića u novi uzrok, novi oblik života. Kao što sam spomenuo prije, ljudi na Zemlji nisu samo u rodu, već stalan i podrazumjevajući oblik jednine. Znači da će godina 2012. biti znak lagane promjene u neko novo vrijeme. Gledajući šta piše u drevnim zapisima o ovom dobu, vidimo da se govori o kraju.

Kakvom kraju? Neki imaju mišljenje da je to kraj ove planete. U svakom slučaju to znači promjenu dragi moji. Ako to bude značilo promjenu vibracije, onda će te svi vi vidjeti novu planetu. Ovo je odbrojavanje, svijet kakvog ste ga poznavali, sve će više zapadati u haos. Pad vaših institucija i Zemljine promjene, su već započele, ali će se ubrzati u 1992. Ove promjene će zahvatiti galaksije, dragi moji. Ove promjene nisu samo usmjerene na ovu planetu, to je čitav zvjezdani sistem. To nije samo ova planeta. Ovo sve prelazi u drugo poimanje svemira. To je korist za sve rase. Tu ima mjesta za milione i milione živih bića, širom tog svemira. Postoje mnogi od vas koji su užasnuti da će umrijeti prije ovog ˝BING BANGA.˝ Ali to nećete propustiti. To vam obećavam. Što će se desiti u sljedećih vaših dvadeset godina.

Kreator govori kroz Bendžamina Krima (kasne 1970 i 1990) u drugom dijelu ovog sajta. Gdje se govori o mogućnosti da je Isus Hrist već ovde prisutan. Ja ne vjerujem u to slijepo. Ali sam pročitao knjigu ˝Gospodar Govori.˝ Poslije čitanja par stranica ja sam odmah znao, da je to veoma profinjena poruka. Interesantno da knjiga nije imala natpis o autoru na prednjoj strani. To je bila serija inspirisanih učenja koja su data Bendžaminu tokom1970. Ko je napisao ovu knjigu? Autor je bio Gospodar čije su unutrašnje inspiracije i učenja prenesena u riječi putem MR.Krima. Sad u osnovi to nije ništa neobično za naše Novo Doba. Postoje mnoge duhovno inspirisane knjige, ali evo šta je stvarno privuklo moju pažnju. Gospodar je rekao Bendžaminu, pored svih ostalih stvari, da će se svjetski učitelj Hrist, vratiti za oko 20 godina, a da će on Bendžamin imati zadatak da ostvari svoju ulogu u tome, pod uslovom da on to prihvati. Hrist će biti poznat kao Maitreja, ime sa razlogom izabrano zbog neutralnosti, među nacijama širom svijeta. Tako da nijedna religija ne bi mogla da ga prisvaja i tvrdi Hrista kao svog spasitelja i mesiju. Takođe Maitreja nije ovde da stvara religiju, već da ostvari istu ulogu kao i prije 2000 godina. Kao učitelj pravde i djelilac ljubavi za sve. Prema navodima Gospodara i Bendžamina Krima, Maitreja (hrist) je u Londonu, Engleskoj kao običan čovjek od 1973. godine živeći u Azijskoj zajednici. On sad radi iza kulisa zajedno sa ostalima pripremajući način, za njegovo djelovanje u javnosti, koje se može desiti, svakog trenutka. Njegovo prisustvo će biti potvrđeno na ˝dan proglasa˝ kad će se pojaviti na televiziji širom svijeta. Kad se to desi, njegova energija će nepogrešivo ući u sve nas, hiljade i hiljade spontanih izlječenja će se desiti i neće biti sumnje, da je on svjetski učitelj humanosti. Ovo nisu male tvrdnje da kažem na kraju. Ako je ovo istina, to će biti najprofinjeniji trenutak u istoriji ljudskog čovječanstva. Ja sam svjestan da su i drugi prognozirali i govorili ˝Hrist je ovdje˝ pitao sam sebe zašto je ovo drugačije. Šta je to privuklo moju pažnju, da li je to sve što je pisalo u poruci koju je objavio MR.Krim. Kao rezultat toga, ja držim svoj um otvorenim za mogućnost ovog modernog proročanstva. Takođe poruka govori o tome da su ljudi na raskrsnici puteva, i da moraju izabrati. Evo sažetog značenja onoga što je zapisao Bendžamin Krim....

˝Mnogo puta ste čuli da moj dolazak znači promjenu. Posebno veliku promjenu koja će se desiti u srcima i umovima ljudi, moj povratak vama znači da ste spremni da primite novi život.˝ Ako sam u pravu, onda je naša civilizacija svjedok najveće promjene u istoriji, i stvaranju najbrilijantnije civilizacije koja je ikad postojala na Zemlji-Bendžamin Krim.
Kreiranje ovih informacija mi nije bilo lako. Ali sam primio dosta unutrašnje mudrosti i znanja o promjeni i imao sam mnogo koristi od toga. Mnogo ovih informacija o dešavanjima i promjenama na zemlji mi je nemoguće ignorisati. Vjerujte nije mi u cilju da ovde stvaram strah. Već humanost i ljubav, koje želim da izrazim kroz značenje ovih poruka i pustim čitaocima da sami donesu odluku. Šta me još intrigira, a to je....Na zemlji postoji sad 6 milijardi duša, odakle smo svi mi došli? Vjerovatno neki od nas su učestvovali u kreiranju sadašnje situacije na zemlji, i naša je karmička odgovornost da budemo ovde u ovom momentu.
Mi smo sada na kraju velikog 25,920 godišnjeg ciklusa na koji su Maje i ostale drevne civilizacije bile fokusirane. I oni su uvijek htjeli znati gdje su tačno u tom ciklusu, jer im životi ovise o tome. Pola puta kroz ovaj ciklus, ili oko 13,000 godina prije, Edgar Cayce je rekao da su posljednji od Atlantiđana otišli u more zbog velike kataklizme, a razlog za uništenje Atlantide je bio da su njeni stanovnici bili, usmjereni prema pohlepi, samozadovoljstvu i materijalizmu. Zvuči poznato? Tokom proteklih 40 godina je porastao broj onih koji su vidjeli NLO , a stim je takođe i došlo do perioda u kojem je veliki dio spiritualnih informacija posejano kroz knjige i medije.

Takođe ovo je vrijeme globalnog zagrijavanja i promjena uopšte. Nema sumnje da su se stvari pogoršale u zadnjih 15 godina. Nemam sumnje da dolazi do preokreta u uzrocima koji će imati uticaj na ovu planetu, a koji će donijeti promjene u razvoju humanosti na drugačiji način. Postoje dobri razlozi da ova energija uzme maha tokom 2012. Zbog toga će individue biti izazvane do krajnjih granica svojih psihičkih i fizičkih mogućnosti dok se budu borili za opstanak u materijalnom svijetu. Čisto rečeno većina će vidjeti da sve te pohlepne organizacije, BIJELA KUĆA, FBI, CIA,VATIKAN, IZRAEL i mnogi drugi koji su previše brojni da bih nabrajali, počinju da gube svoj kredibilitet. Njihova karma je propast. Njihov momenat istine je stigao. Nasuprot njima nove organizacije koje zagovaraju mir i svet, pristup životu koji je baziran na ljubavi, časti, poštenju počinje da raste i da se širi. Oni znaju da je dolazak dobrote u dobu vodolije neminovan. Takođe znaju da je ovo doba doba ljubavi razumjevanja u kojem ćemo učiti da živimo nježno, govoreći riječima nježne mudrosti. Ja pokušavam da ostanem na Božjem putu, voleći, manje više, i zaviseći u potpunosti od izvora, iz kojeg sve to dolazi u moj život.

Da moji prijatelji! Vi ste samo jedno biće, ali vi ste pod svojom svesnošću. Ta svijest je Božji instrument, kako je još možemo zvati, Hristva svijest. Idite i potražite tu svjesnost. Pitajte za pomoć u traženju svjesnosti. Vaš vodič samo čeka na vas, da ga pitate za pomoć. Ovi anđeli koji vas okružuju su bez daha sa opomenom, zbog koje će te ih ponovo tražiti. Oni vas vole ljubavlju, koja se ne može opisati vama. To je ljubav jednog Tvorca. Sjetite se da pitate za pomoć.
Posle svih ovih godina izbora koji je postojao, možda ste živjeli dobro neko vrijeme. Vi nećete primjetiti promjene u vašoj sposobnosti, da jedete, dišete i obavljate sve ostale prirodne funkcije, koje su dio vas kao ljudskog bića. Vi ćete biti sposobni da živite van vaših života.
Jedan zvan kao Džim, je napisao da u Ra dokumentu, period tranzicije, može trajati otprilike između 100 i 700 vaših godina. Razlog je tako različit, mi ne znamo ko će biti ispunjen hrabrošću, a ko ljubavlju da čini velike stvari u ovim teškim momentima. Svaki izbor koji napravite za ljubav će produžiti taj period. I to je dobro da imate to vrijeme, jednostavno da radite sa zemaljskom energijom i da obnovite i sakupite zdravlje ove planete.
Za one koji budu napredovali u pozitivnom smislu, njihova sljedeća inkarnacija će biti na Zemlji, ukoliko su radoznali i odaberu poslije ovih promjena, da odu u druge stvarnosti i dimenzije, na dalji rad kao putnici.
Za one koji napredak postignu u negativnom smislu, oni će biti poslati na negativno orjentisane, četvrto-intenzitetske planete osim, ako ne budu radoznalci, a u tom slučaju će im biti obezbijeđeno da idu na druga mjesta i stvarnosti, zavisno od koristi koju će imati služeći na tim mjestima. Za one koji nisu odabrali službu drugima ili sebi kao polarnosti, još uvijek postoji obaveza koju moraju ispuniti u trećem intenzitetu po njihovom izboru.
Vi ćete imati nešto više vremena da se odlučite, na kojoj će to planeti da bude. Jednom kad treći intenzitet bude srušen na planeti Zemlji, bit će neaktivan neko vrijeme. Ovo je neophodno, da bi oni novi na četvrtom intenzitetu naučili načine nevidljivosti. Ne postoji želja u ovim novim pripadnicima četvrtog intenziteta, da plaše ili iznenađuju ove sa trećeg intenziteta.
Ako bi četvrti denzitet bio vidljiv trećem denzitetu, vidjeli bi da se nalazite u veoma lijepom mjestu, koje je puno raznih elementala, prirodnih duhova, deva, zamišljenih bića koja su nastavila svoje postojanje, kroz misli ljudi. To bi bilo divno iskustvo, ali preveliko za vaše poimanje i shvatanje više nego što možete da primite.

Mi treći denziteti skloni smo da svrstavamo stvari na kalendarski način, po danima i satima, po rasama ljudi, po vrstama životinja, pa čak i po ukusu sladoleda. Kao što nam je bilo rečeno mnogo puta, u osnovi sve stvari su jedno. Da li potreba za kategorizacijom prestaje, kako se približavamo većem stupnju postojanja, to jest kad se krećemo prema višim intenzitetima našeg postojanja?

Mi smo svjesni vaših pitanja, draga braćo. Mi pronalazimo da je to interesantno pitanje u tome da predstavlja razliku u tome šta je istina, ali to se čini zbog toga što je to način razmišljanja na trećem intenzitetu. Mi ne radimo po toj logici. Kako se uzdižete prema većem stepenu denziteta, postajaćete svjesni nezamislivih ideja i informacija. Svaki denzitet ima određen stepen informacija koje sadrži. To je isto kao što svjetlo ima više aspekata, što joj omogućava nošenje više informacija. Kao što se vaše duše kristalizuju na sličan način, kao što to čini voda, onda one postaju mnogo lakše namagnetisane, i vi postajete fluidna i odgovornija bića.
U višim denzitetima vi niste svjesni manjka organizacije, već velike količine organizovanja i samog smisla svega. Svi djelovi kreacije, su svjesni svih ostalih kreacija i njihovog postojanja. Vi ste u povezanosti sa ovim načinom kretanja, zato što to vidite u trećem denzitetu, a prvi i drugi denzitet cijelo vrijeme, drveće, zrak, mora i okeani, i sva energija prirode je osjetljiva na jedan određen način, kojeg ste vi dio, ali dio koji nije svjestan toga.
Većinu vremena vi ne shvatate život i ne slavite ga. Vi samo učestvujete u njemu. Vi propuštate slavljenički dio vašeg života i njegovog divnog plesa. Tako da moja draga braćo, kako budete napredovali, postajaćete svjesni svih detalja u puno većoj mjeri, nego što ste bili u stanju do sada.
Mi ćemo vas ohrabriti, moja braćo, da pokušamo kao eksperiment, iskustvo odmaranja bez okruženja na koje ste navikli, daleko od uticaja ljudi, i stapajući se i osjećajući mir u drveću svojim rukama, ili bilo čemu drugom što vas može uvesti u ritmičko otkucavanje i kretanje života. A taj ples života je uvijek tu oko vas. Dozvolite civilizaciji da zauzme zadnja sjedišta, za neko vrijeme i samo otkucavajte ritam. Ritam vašeg srca neko vrijema. To ne mora biti, strašno dugo vremenski. To je način da vas postavimo u dodir sa vama samima, sa dijelom koji je uvijek dio tog plesa, koji predstavlja vas kao sastavni i jedinstveni dio ljubavi. Možemo se zapitati postoji li konačno pitanje u ovom vremenu?
Mi vidimo da će možda naš odgovor biti ne praktičan, ali svejedno mi ćemo vam odgovoriti. Na prvom mjestu, ako je moguće da izbjegnemo poredak u kojem ste vi na trećem nivou, onda je dobro pokušati. Ako vi odlučite da postavite institucije da obavljaju stvari na način koji vam se čini da bi bilo najbolje, to bi značilo da morate da se sjetite da ste vi ti koji, možete stvoriti svoje okruženje bilo gdje i na bilo koji način skladno vašim mogućnostima. Vi možete prevazići vaše okruženje. Ali morate znati da li je to dobro za vas, prije nego što počnete sa vašim sređivanjem društvenih postavki. A to su zdravlje; industrija koja je okružena negativnom energijom. Na prvom mjestu, moj brate postoji strah u strpljenju. U drugom, to su doktori i vaši načini liječenja, koji često pravazilaze potrebe pacijenata, i ne ispunjavaju sve uslove koji su neophodni u stvaranju zdravog okruženja, u smislu ponašanja misaonog koncepta.
A to je stvaranje harmonije na tim mjestima što je glavni i osnovni preduslov. Jer trenutno stanje podstiče i stvara nestrpljenje i nepovjerenje, zajedno sa strahom, a što mora biti izbjegnuto, jer stvara negativna zračenja iznad tih objekata u kojima se sve to dešava.
Takođe upotreba raznih drugih sredstava poput nekih duhovnih, a koje bi mogle pomoći u pročišćavanju energije tih mjesta, a za šta treba tražiti saglasnost viših bića.

Hvala anny za tekst!
Sačuvana
Mi nismo stvorili ovaj svet, mi smo samo deo njega, sve što mu činimo, činimo to i sami sebi!

Zockey

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 533
  • Ljubav Svetlost
Sačuvana
Mi nismo stvorili ovaj svet, mi smo samo deo njega, sve što mu činimo, činimo to i sami sebi!

anny

  • Gost
Одг: SPAS
« Odgovor #6 poslato: 14-03-2008, 11:17:11 »

Tek sada sam uocila da si i ovaj tekst objavio!
Drago mi je... Nemas na cemu da mi se zahvaljujes!
Pozdrav tebi...
Sačuvana

anny

  • Gost
Одг: SPAS
« Odgovor #7 poslato: 14-03-2008, 13:00:51 »

Duboko se upustite u sadašnji trenutak
     
NE TRAGAJTE ZA SOBOM U UMU
Osjećam kako postoji još mnogo toga što moram naučiti o radu svoga uma prije nego što se makar imalo približim punoj svjesnosti ili duhovnom prosvjetljenju.
Ne, nije tako. Problemi uma ne mogu se rješavati na razini uma. Jednom kad shvatite temeljnu poteškoću, zapravo i nema mnogo toga drugoga što biste trebali naučiti ili razumjeti. Proučavanjem složenosti uma možete postati dobar psiholog, ali to vas neće odvesti s onu stranu uma, upravo kao što ni proučavanje ludila nije dovoljno da proizvede zdrav um. Već ste shvatili temeljnu mehaniku nesvjesnoga stanja: poistovjećivanje s umom, koje stvara lažno ja, ego, kao zamjenu za vaše istinsko ja ukorijenjeno u Biću. Poistovjetite li se s umom, postajete kao »mladica odrezana s trsa«, kako je to Isus rekao. Potrebe ega su beskrajne. Osjeća se ranjivim i ugroženim, pa živi u stanju straha i nestašice. Jednom kad spoznate na koji način djeluje temeljna poteškoća, nema nikakve potrebe za istraživanjem svih njezinih bezbrojnih očitovanja, nikakve potrebe da od toga napravite složen osobni problem. Ego to, naravno, voli. On uvijek traga za nečim za što bi se mogao vezati i što će ga pridržavati i jačati njegov varav osjećaj vlastitoga ja, a rado će se vezati za vaše probleme. Zato je kod mnogih ljudi veliki dio njihova osjećaja vlastitog ja blisko povezan s problemima. Jednom kad se to dogodi, više ih se uopće i ne žele osloboditi: to bi značilo da će izgubiti sebe. U boli i patnji može se nalaziti veliki dio nesvjesnog ega.
Stoga, jednom kad shvatite korijen nesvjesnog kao poistovjećenje s umom, što naravno uključuje i emocije, iskoračili ste iz poistovjećenja. Postali ste prisutni. Kad ste prisutni u Sadašnjem trenutku, možete mu dopustiti da bude takav kakav jest, bez ikakvih neprilika. Sam po sebi, um nije nesposoban. To je prekrasno oruđe. Poteškoće se pojavljuju kad u egu tražite vlastito ja i kad pomislite da ste vi ego. Um tada postaje egoističan i preuzima vlast nad cijelim vašim životom.
OKONČAJTE PRIVID VREMENA
Čini se gotovo nemogućim da rastvorimo poistovjećenje s umom. Svi smo mi uronjeni u um. Kako biste ribu mogli naučiti letjeti?
Evo kako: okončajte privid vremena. Vrijeme i um su neodvojivi. Odstranite vrijeme iz uma i on će se zaustaviti - osim ako ne odlučite koristiti se njime.
Poistovjetiti se s umom znači biti uhvaćen u zamku vremena: prisila da živimo gotovo isključivo kroz uspomene i predviđanja budućnosti. To dovodi do beskonačne zaokupljenosti prošlošću i budućnošću te nespremnosti da poštujete i priznate Sadašnji trenutak i da mu dopustite da postoji. Do prisile dolazi zato što vam prošlost pruža identitet, a budućnost nosi obećanje spasenja i ispunjenja u bilo kojem obliku. I jedno i drugo su prividi.
Ali, ostanemo li bez osjećaja vremena, kako bismo djelovali u ovome svijetu? Više ne bi bilo nikakvih ciljeva kojima bismo mogli težiti. Ne bih čak znao ni tko sam, jer iz prošlosti sam izrastao ovakav kakav sam danas. Mislim kako je vrijeme nešto vrlo dragocjeno, te da bismo radije trebali naučiti kako se njime mudro koristiti, umjesto da ga odbacimo.
Vrijeme uopće nije dragocjeno, zato što je privid. Ono što smatrate dragocjenim nije vrijeme, nego jedna jedina točka koja se nalazi izvan vremena: Sadašnji trenutak. To je uistinu dragocjeno. Sto se više usredotočite na vrijeme - na prošlost i budućnost - to više propuštate Sadašnji trenutak, najdragocjenije što postoji. Zašto je to najdragocjenije? Ponajprije zato što to jedino postoji. Ničeg drugog nema. Vječna sadašnjost prostor je u kojemu se odvija cijeli vaš život, jedini čimbenik koji ostaje trajan. Život je sada. Nikada nije bilo razdoblja u kojem vaš život nije bio sada, niti će ga ikada biti. Drugo, sadašnji trenutak jedina je točka koja vas može odvesti s onu stranu granica uma. To je jedina točka pristupa bezvremenom i bezobličnom carstvu Bića.
NIŠTA NE POSTOJI IZVAN SADAŠNJEG TRENUTKA
Nisu li prošlost i budućnost podjednako stvarne, a katkad i stvarnije, od sadašnjosti? Napokon, prošlost određuje tko smo, kako promatramo stvari i kako se ponašamo u sadašnjosti. A ciljevi budućnosti određuju kojih ćemo se aktivnosti prihvatiti u sadašnjosti.
Još niste shvatili suštinu onoga što govorim, jer pokušavate mentalno shvatiti. Um ovo ne može razumjeti. Samo vi to možete. Molim vas, samo slušajte. Jeste li ikada iskusili, napravili, pomislili ili osjetili bilo što izvan Sadašnjeg trenutka? Mislite li da ikada hoćete? Je li moguće da se nešto dogodi ili postoji izvan Sadašnjeg trenutka? Odgovor je očit, zar ne? Ništa se nikada ne događa u prošlosti; dogodilo se u Sadašnjem trenutku.
Ništa se nikada neće dogoditi u budućnosti; dogodit će se u Sadašnjem trenutku. Ono za što mislite da je prošlost uspomena je na prethodni Sadašnji trenutak pohranjena u mislima. Sjetite li se prošlosti, vi ponovno budite uspomenu - a to činite sada. Budućnost je zamišljen Sadašnji trenutak, projekcija uma. Kad budućnost dođe, ona dolazi kao Sadašnji trenutak, razmišljate li o budućnosti, to činite sada. Prošlost i budućnost očito nemaju vlastite stvarnosti. Upravo kao što Mjesec ne posjeduje vlastiti izvor svjetlosti, nego može samo odražavati svjetlost Sunca, tako su prošlost i budućnost samo blijedi odrazi svjetlosti, moći i stvarnosti vječne sadašnjosti. Oni svoju stvarnost »posuđuju « od Sadašnjeg trenutka.
Suština ovoga što govorim ne može se shvatiti umom. Onoga trenutka kad je shvatite, u svijesti dolazi do pomaka od uma prema Biću, od vremena u prisutnost. Iznenada se sve doima oživljenim, zrači energijom i iz svega zrači Biće.
KLJUČ DUHOVNE DIMENZIJE
U hitnim situacijama u kojima vam je ugrožen život, do pomaka u svijesti od vremena u prisutnost katkad dolazi na prirodan način. Osobnost koja posjeduje prošlost i budućnost na trenutak se povlači, a zamjenjuje ju snažna svjesna prisutnost, vrlo mirna, ali istodobno i vrlo budna. Reakcija koja je potrebna u tome trenutku tada izvire iz toga stanja svjesnosti
Razlozi zbog kojih se neki ljudi vole upuštati u opasne djelatnosti, kao što su planinarenje, automobilističke utrke i tako dalje, iako oni toga možda nisu svjesni, jest u tome što ih te aktivnosti prisiljavaju da budu u Sadašnjem trenutku - u tom intenzivno budnom stanju oslobođenom od vremena, problema, razmišljanja i tereta osobnosti. Udalje li se makar i na trenutak iz Sadašnjeg trenutka to može izazvati smrt. Na nesreću, postepeno postanu ovisni o toj djelatnosti kako bi doživjeli takvo stanje. Ali ne morate se penjati na sjevernu stranu Eigera. Ovoga trenutka možete zakoračiti u to stanje.
Od drevnih vremena, duhovni majstori sviju tradicija ukazivali su na Sadašnji trenutak kao na ključ koji otvara vrata duhovne dimenzije. Unatoč tome, čini se da je taj nauk ostao tajna. Svakako o njemu ne govore u crkvama i hramovima. Idete li u crkvu, možda ćete čuti stihove iz Evanđelja, kao što su: »Ne brinite se tjeskobno za sutrašnji dan, jer će se sutrašnji dan brinuti za se!« Ili: »Onaj tko stavi ruku na plug i osvrne se unazad nije prikladan za Kraljevstvo Božje.« Ili biste mogli čuti odlomak o krasnom cvijeću koje ne brine za sutrašnji dan, nego živi u bezvremenoj sadašnjosti jer se za njega Bog brine. Dubina i radikalna narav tih učenja nije prepoznata. Čini se kako nitko ne shvaća da bi takva učenja trebalo živjeti i na taj način izazvati duboku unutarnju preobrazbu.
Cijela se suština zena sastoji u hodu oštricom Sadašnjeg trenutka - biti toliko krajnje i potpuno prisutan da u vama ne može opstati nijedan problem, nikakva patnja, ništa što niste vi u svoj svojoj suštini. U Sadašnjem trenutku, u odsutnosti vremena, svi se vaši problemi razrješavaju. Patnji je potrebno vrijeme i ona ne može preživjeti u sadašnjosti. Kako bi pažnju svojih učenika odvratio od vremena, veliki majstor zena Rinzai često bi podigao prst i polagano upitao: »Što nedostaje u ovom trenutku?« To je snažno pitanje koje ne zahtijeva odgovor na razini uma. Smišljeno je da vam pažnju odvuče dublje u Sadašnji trenutak. Slično pitanje u tradiciji zena glasi: »Kad, ako ne sad?« Sadašnji trenutak također je najvažniji u učenju sufizma, mističkog ogranka islama. Sufiji imaju izreku: »Sufi je sin sadašnjeg vremena«. A Rumi, veliki pjesnik i učitelj sufizma, tvrdi: »Prošlost i budućnost kriju Boga od našega oka; i jedno i drugo sagori ognjem«. Meister Eckhart, duhovni učitelj iz trinaestoga stoljeća, to je prekrasno sažeo: »Vrijeme je ono što ne dopušta svjetlosti da nas dotakne. Od vremena nema veće prepreke do Boga.«
KAKO PRISTUPITI MOĆI SADAŠNJEG TRENUTKA
Maloprije, dok ste govorili o vječnoj sadašnjosti i nestvarnosti prošlosti i budućnosti, zagledao sam se u stablo pokraj prozora. Već sam ga i prije nekoliko puta promatrao, ali sada je bilo drukčije. Vanjski opažaj nije se jako promijenio, osim što mi se boje čine svjetlijima i življima. Ali sada sam uočio još jednu dimenziju. Teško mi je to objasniti. Ne znam kako, ali bio sam svjestan nečega nevidljivog što sam osjetio kao suštinu toga stabla, njegov unutarnji duh, ako hoćete. Nekako sam i ja bio dio toga duha. Sada shvaćam da prije nisam uistinu vidio to stablo, nego samo njegovu plošnu i mrtvu sliku. Pogledam li ga sada, dio te svjesnosti još je prisutan, ali osjećam da se gubi. Vidite, iskustvo se već povlači u prošlost. Može li nešto nalik na to ikada biti više od prolaznog uvida?
Na trenutak ste bili oslobođeni vremena. Zakoračili ste u sadašnji trenutak i zato uočili stablo bez zastora uma. Svjesnost Bića postala je dio vašeg opažaja. S bezvremenom dimenzijom dolazi i različita vrsta spoznavanja, ona koja ne »ubija« duh što živi u svakom stvorenju i svakoj stvari. Spoznaja koja ne uništava svetost i tajanstvenost života, nego sadrži duboku ljubav i poštovanje prema svemu što jest. Spoznaja o kojoj um ništa ne zna.
Um ne može spoznati stablo. On može znati samo činjenice ili informacije o stablu. Moj um ne može upoznati vas, nego samo oznake, prosudbe, činjenice i mišljenja o vama. Samo Biće izravno spoznaje. Um i njegovo znanje imaju svoje mjesto u praktičnom carstvu svakodnevnog života. Međutim, um preuzima pod svoj nadzor sve vidove vašega života, uključujući i odnose s drugim ljudskim bićima i s prirodom, te postaje čudovišni nametnik koji bi, ne ovladate li njime, mogao pobiti sav život na planeti i konačno ubiti i samog domaćina. Doživjeli ste uvid u to kako bezvremenost može preobraziti vaše opažaje. Ali jedno jedino iskustvo, koliko god bilo prekrasno ili duboko, nije dovoljno. Potrebno je doživjeti trajan pomak u svijesti i mi upravo o tome govorimo.
Stoga raskinite stare obrasce nijekanja i otpora sadašnjem trenutku. Prakticirajte povlačenje pažnje iz prošlosti i budućnosti kad god to nije prijeko potrebno. Iskoračujte iz vremenske dimenzije svakoga dana, što je češće moguće. Bude li vam teško zakoračiti izravno u Sadašnji trenutak, počnite tako što ćete promatrati uobičajenu sklonost uma kojom želi izbjeći taj trenutak. Primijetit ćete kako budućnost najčešće zamišlja boljom ili gorom od sadašnjosti. Ako je zamišljena budućnost bolja, pruža vam nadu ili ugodno očekivanje. Ako je gora, stvara tjeskobu. I jedno i drugo je privid. Samopromatranjem u vaš život automatski ulazi više prisutnosti. Onoga trenutka kad shvatite da niste prisutni, tada jeste prisutni. Kad god ste u stanju promatrati um, više niste u njegovoj zamci. Nastupio je novi čimbenik, nešto što ne pripada umu: prisutnost svjedoka.
Budite prisutni kao promatrač uma - promatrač misli i emocija, kao i reakcija u različitim situacijama. Budite barem podjednako zainteresirani za vlastite reakcije kao i za situaciju ili osobu koja vas je navela na reakciju. Također zamijetite koliko se često vaša pažnja premješta u prošlost ili budućnost. Ne prosuđujte i ne analizirajte ono što ste zamijetili. Promatrajte misao, osjetite emociju, promatrajte reakciju. Nemojte iz toga stvarati osobne probleme. Tada ćete osjetiti nešto moćnije od bilo koje od tih stvari koje promatrate: tihu prisutnost koja promatra sebe u pozadini sadržaja vaših misli, onoga tihog promatrača.
Snažna je prisutnost potrebna kad neke situacije potaknu reakciju praćenu jakim emocionalnim nabojem, kao što je situacija u kojoj je ugrožena vaša slika o sebi, kad se u vašem životu pojavi izazov koji potiče strah, kad stvari »krenu nizbrdo« ili kad izroni neki emocionalni sklop iz prošlosti. U takvim trenucima skloni ste postati »nesvjesni«. Prevladaju vas reakcija ili emocija - i vi »postajete« ta reakcija ili emocija. Tada ih izražavate. Opravdavate se, pogrešno postupate, napadate, branite... ali to niste vi, to je obrazac reakcije, um u svom uobičajenom obrascu opstanka.
Poistovjećivanje s umom daje mu više energije; promatranje uma oduzima mu energiju. Poistovjećivanje s umom još više stvara vrijeme; promatranje uma otvara dimenziju bezvremenosti. Energija koju oduzimate umu pretvara se u prisutnost. Jednom kad uspijete osjetiti što to znači biti prisutan, postaje vam mnogo lakše jednostavno odabrati izlazak iz dimenzije vremena kad god vam vrijeme nije potrebno za neke praktične svrhe. Tada se dublje prepuštate Sadašnjem trenutku. To ne oštećuje vašu sposobnost korištenja vremenom - prošlošću ili budućnošću - kad vam je ono potrebno da se njime poslužite u neke praktične svrhe. To također ne slabi vašu sposobnost korištenja umom. Zapravo je poboljšava. Kad se koristite umom on će biti oštroumniji i usredotočeniji.
OTPUŠTANJE PSIHOLOŠKOG VREMENA
Naučite se koristiti vremenom u praktičnim vidovima života - to možemo nazvati »satnica« - ali čim obavite te praktične zadatke, vratite se svjesnosti Sadašnjeg trenutka. Na taj način nećete više nagomilavati »psihološko vrijeme«, koje predstavlja poistovjećivanje s prošlošću i trajnu kompulzivnu projekciju u budućnost. Satnica nije samo dogovaranje sastanaka ili planiranje izleta. Ona obuhvaća učenje na temelju prošlosti, tako da iste pogreške ne ponavljamo uvijek iznova. Obuhvaća postavljanje ciljeva i rad na njihovu ostvarivanju. Predviđanje budućnosti uz pomoć obrazaca i zakona, fizikalnih, matematičkih i tako dalje, učenje na temelju prošlosti i poduzimanje prikladne akcije na temelju predviđanja.
Ali čak i ovdje, u sferi praktičnog života, u kojoj ne možemo djelovati bez osvrtanja na prošlost i budućnost, Sadašnji trenutak ostaje suštinski čimbenik. Svaka pouka iz prošlosti postaje značajna i primjenjuje se sada. Svako planiranje, kao i rad prema postizanju stanovita cilja, obavlja se sada.
Žarišna točka pažnje prosvijetljene osobe uvijek je sadašnji trenutak, ali ona je i dalje marginalno svjesna vremena. Drugim riječima, nastavlja se koristiti satnicom, ali se oslobodila psihološkog vremena. Dok vježbate svjesnost, budite oprezni, tako da satnicu nenamjerno ne pretvorite u psihološko vrijeme. Primjerice, ako ste u prošlosti napravili pogrešku i iz nje sada učite, tada se koristite vremenom sata. S druge strane, ako se mentalno zadržavate na njoj, ako se prekoravate, žalite ili osjećate krivnju, tada se pretvarate u pogrešku: prihvaćate je kao dio osjećaja za vlastito ja i ona postaje psihološko vrijeme, koje je uvijek povezano s lažnim osjećajem identiteta. Neopraštanje svakako podrazumijeva težak teret psihološkog vremena.
Postavite li cilj i radite na njegovu ostvarenju, tada koristite vrijeme sata, kao i tada kad ste svjesni kamo želite stići, ali poštujte korak koji upravo sada poduzimate i dajte mu svoju potpunu pažnju. Ako se u takvom slučaju pretjerano usredotočite na cilj, možda zato što tragate za srećom, ispunjenjem ili potpunijim osjećajem vlastitoga ja, tada više ne poštujete Sadašnji trenutak. On se svodi na puko sredstvo koje vas vodi do budućnosti, bez ikakve vlastite vrijednosti. Tada se satnica pretvara u psihološko vrijeme. Vaše životno putovanje više nije pustolovina, nego opsesivna potreba da stignete do cilja, da ga postignete, da uspijete. Više ne vidite i ne mirišete cvijeće pokraj puta, niti ste svjesni ljepote i čuda života koji se razvija posvuda oko vas kad ste prisutni u Sadašnjem trenutku.
Uviđam vrhovnu važnost Sadašnjeg trenutka, ali ne mogu se dokraja složiti s vama kad kažete da je vrijeme isključivo privid.
Kad kažem da je vrijeme privid, nije mi namjera izreći filozofsku tvrdnju. Samo vas podsjećam na jednostavnu činjenicu - činjenicu koja je tako očita da bi vam moglo biti teško prihvatiti je, pa biste je čak mogli smatrati i besmislenom - ali jednom kad je dokraja shvatite, prodrijet će kao mač kroz sve umom nataložene naslage složenosti i »problema«. Dopustite mi da ponovim: Sadašnji trenutak jedino je što uvijek imate. Ne postoji vrijeme kad vaš život nije »ovaj trenutak«. Zar to nije činjenica?
LUDOST PSIHOLOŠKOG VREMENA
Promotrite li kolektivna očitovanja vremena, u vama neće ostati ni tračka sumnje u to da je psihološko vrijeme mentalna bolest. Kolektivna se očitovanja pojavljuju u, primjerice, obliku ideologija kakve su komunizam, nacionalni socijalizam ili bilo koja vrsta nacionalizma ili u krutim religijskim vjerskim sustavima koji djeluju pod neizrečenom pretpostavkom kako se najviše dobro krije u budućnosti te kako stoga cilj opravdava sredstvo. Cilj je ideja, točka u umom projiciranoj budućnosti, kad dolazi do spasenja u bilo kome obliku - u obliku sreće, ispunjenja, jednakosti, oslobođenja i tako dalje. Nije rijedak slučaj da su sredstva dostizanja cilja ropstvo, mučenje i ubijanje ljudi koji sada žive.
Primjerice, procjenjuje se kako je ubijeno otprilike pedeset milijuna ljudi da bi se ostvario komunizam, da bi se u Rusiji, Kini i drugim zemljama uspostavio »bolji svijet«. To je zastrašujući primjer kako vjera u budući raj u sadašnjosti stvara pakao. Može li biti ikakve sumnje da je psihološko vrijeme ozbiljna i opasna mentalna bolest? Kako taj obrazac uma djeluje u vašem životu? Pokušavate li uvijek stići na neko drugo mjesto koje se razlikuje od onoga na kojemu jeste? Je li vaše djelovanje većinom sredstvo dosizanja nekakva cilja? Je li ispunjenje uvijek odmah iza ugla i svodi li se na kratkotrajna zadovoljstva kao što su seks, hrana, piće, droge, zanosi i uzbuđenje? Jeste li uvijek usredotočeni na postajanje, postizanje ili dobivanje ili naizmjence jurite za novim uzbuđenjima i zadovoljstvima? Vjerujete li da ćete, budete li više toga posjedovali, biti ispunjeniji, bolji ili potpuniji u psihološkom smislu? Čekate li muškarca ili ženu koji će dati smisao vašem životu?
U uobičajenom, s umom poistovjećenom, neprosvijetljenom stanju svijesti, moć i beskonačni stvaralački potencijal koji prebivaju u Sadašnjem trenutku potpuno su zamagljeni psihološkim vremenom. Tada vaš život gubi živost, svježinu i osjećaj čuda. Stari obrasci misli, emocija, ponašanja, reakcija i želje izražavaju se u beskonačnom ponavljanju, kao scenarij vaših misli koji vam pruža neku vrstu identiteta, ali iskrivljuje ili prikriva stvarnost Sadašnjeg trenutka. Um tada stvara opsjednutost budućnošću kao bijeg iz nezadovoljavajuće sadašnjosti.
NEGATIVNOST I PATNJA UKORIJENJENI SU U VREMENU
Ali vjera kako će budućnost biti bolja od sadašnjosti nije uvijek privid. Sadašnjost može biti užasna, a budućnost može biti bolja. Često je tako.
Budućnost je najčešće preslika prošlosti. Površne su promjene moguće, ali stvarna preobrazba je rijetka i ovisi o tome jeste li postali dovoljno prisutni da rastvorite prošlost otkrivanjem moći Sadašnjeg trenutka. Ono što zamišljate kao budućnost sastavni je dio vašeg sadašnjeg stanja svijesti. Nosi li vaš um težak teret prošlosti, budućnost će vam biti ista kao sadašnjost. Prošlost se obnavlja kroz nedostatak prisutnosti. Ono što oblikuje budućnost kvaliteta je vaše svijesti u ovome trenutku, a budućnost, naravno, možete iskusiti samo kao sadašnji trenutak.
Možete osvojiti deset milijuna dolara, ali ta vrsta promjene vrlo je površna. Jednostavno ćete nastaviti djelovati iz istih uvjetovanih obrazaca, samo u raskošnijem okružju. Ljudska bića su naučila rascijepiti atom. Umjesto da ubiju deset ili dvadeset ljudi drvenom palicom, sada jedan čovjek može ubiti milijune ljudi jednostavnim pritiskom dugmeta. Je li to stvarna promjena?
Ako kvaliteta vaše svijesti u ovom trenutku određuje budućnost, što, dakle, određuje kvalitetu vaše svijesti? Stupanj prisutnosti. Stoga je Sadašnji trenutak jedino mjesto na kojem može doći do istinske promjene i u kojem možete rastvoriti prošlost. Sveukupnu negativnost uzrokuje nagomilavanje psihološkog vremena te nijekanje sadašnjosti. Nelagodu, tjeskobu, napetost, stres, zabrinutost - oblike straha - uzrokuje previše razmišljanja o budućnosti, i nedovoljna prisutnost u sadašnjosti. Krivnju, žaljenje, mržnju, nevolje, tugu, ogorčenost i sve oblike neopraštanja uzrokuje pretjerano razmišljanje o prošlosti i nedovoljna prisutnost u sadašnjosti. Većini je ljudi teško povjerovati kako može postojati stanje svijesti u kojemu nema nikakve negativnosti. Pa ipak, to je oslobođeno stanje o kojemu govore sva duhovna učenja. To je obećanje spasenja, ne u izmišljenoj budućnosti, nego upravo ovdje i sada.
Možda će vam biti teško spoznati kako je vrijeme uzrok vaših patnji ili problema. Vjerujete da njih uzrokuju osobite životne situacije, a gledano s konvencionalnog stajališta, to je istina. Ali sve dok se ne pozabavite s temeljnom pogreškom uma koja izaziva probleme - njegovom vezanošću za prošlost i budućnost te nijekanjem sadašnjeg trenutka - problemi zapravo zamjenjuju jedni druge. Kad biste se danas na neki čudesan način riješili problema ili uzroka patnje i nesreće, ali kad ne biste postali prisutniji, svjesniji, uskoro biste se našli preplavljeni sličnim problemima ili uzrocima patnje, kao sjenkom koja vas slijedi kamo god pošli. U konačnici, postoji samo jedan problem: sam um vezan vremenom.
Ne mogu vjerovati da bih ikada mogao stići do trenutka u kojem bih bio potpuno oslobođen sviju problema.
U pravu ste. Nikada ne biste mogli stići do toga trenutka, jer se sada nalazite u tom trenutku. Spasenje se ne odvija u vremenu. Ne možete se osloboditi u budućnosti. Ključ slobode je prisutnost, stoga slobodni možete biti jedino sada.
OTKRIVANJE ŽIVOTA U POZADINI ŽIVOTNE SITUACIJE
Ne shvaćam kako bih sada mogla biti slobodna. Kako sada stvari stoje, u ovom sam trenutku neizmjerno nesretna. To je činjenica i zavaravala bih se kad bih se pokušala uvjeriti da je sve dobro, budući da to zaista nije. Za mene je sadašnji trenutak vrlo nesretan; uopće se ne osjećam oslobođenom. Ono što me održava na životu jest nada ili mogućnost poboljšanja u budućnosti.
Mislite da vam je pažnja usmjerena na Sadašnji trenutak, a zapravo je potpuno obuzeta vremenom. Ne možete istodobno biti i nesretni i potpuno prisutni u Sadašnjem trenutku. Ono o čemu govorite kao o svom »životu« točnije bi bilo nazvati »životnom situacijom«. To je psihološko vrijeme: prošlost i budućnost. Stanovite stvari u prošlosti nisu se odvijale kako ste željeli. I dalje se opirete onome što se događalo u prošlosti, a sada se opirete onome što jest. Nada je ono što vas drži na životu, ali nada vas usmjerava budućnosti, to stalno usredotočenje na budućnost potiče nijekanje Sadašnjeg trenutka, a time i nesreću.
Istina je da je moja sadašnja životna situacija rezultat onoga što se dogodilo u prošlosti, ali to je ipak sadašnja situacija, a nesretna sam zato što se ne mogu izvući iz nje.
Zaboravite na trenutak svoju životnu situaciju i obratite pažnju svome životu.
U čemu je razlika?
Životna situacija postoji u vremenu. Život se odvija sada. Životna situacija proizvod je uma. Život je stvaran. Pronađite »uska vrata koja vode u život«. To je Sadašnji trenutak. Svedite svoj život do ovoga trenutka. Životna situacija može biti prepuna problema - kao većina životnih situacija - ali pogledajte imate li bilo kakvih problema u ovom trenutku. Ne sutra ili za deset minuta, nego sada. Imate li sada problema? Kad ste prepuni problema, ništa novo ne može ući i nema mjesta za rješenje. Stoga, kad god to možete, napravite malo mjesta, stvorite malo prostora kako biste ispod životne situacije mogli pronaći život.
U potpunosti se koristite osjetilima. Budite ondje gdje jeste. Ogledajte se naokolo. Samo se ogledajte, nemojte tumačiti. Uočite svjetlost, oblike, boje, tkanine. Budite svjesni tihe prisutnosti svake stvari. Budite svjesni prostora koji svemu što jest omogućuje postojanje. Osluškujte zvuke; nemojte ih prosuđivati. Osluškujte tišinu u pozadini zvukova. Dodirnite nešto - bilo što - te osjetite i priznajte njegovo biće. Pratite ritam vlastita disanja: osjećajte zrak koji udišete i izdišete, unutra i van. Dopustite bivanje sviju stvari. Duboko se spustite u Sadašnji trenutak. Iza sebe ste ostavili umrtvljujući svijet mentalnih apstrakcija, svijet vremena. Iskoračili ste iz poludjelog uma koji vam crpi životnu energiju, upravo kao što polagano truje i uništava Zemlju. Budite se iz sna o vremenu u sadašnjost.
SVI PROBLEMI SAMO SU PRIVIDI UMA
Kao da mi je s ramena spao težak teret. Osjećam lakoću. Osjećam jasnoću... ali moji me problemi i dalje čekaju, zar ne? Nisu razriješeni. Možda ih samo privremeno izbjegavam?
Nađete li se u raju, um će vjerojatno uskoro reći: »Da, ali...« U konačnici, ovdje nije riječ o rješavanju problema. Riječ je o spoznaji da ih nema. Postoje samo situacije - da se s njima sada pozabavite ili da ih ostavite na miru i prihvatite kao dio postojanja Sadašnjeg trenutka sve dok se ne promijene ili dok ih ne budete mogli razriješiti. Probleme je izmislio um i da bi preživjeli potrebno im je vrijeme. U stvarnosti Sadašnjeg trenutka ne mogu preživjeti. Usredotočite pažnju na Sadašnji trenutak i recite mi kakvih problema sada imate.
Nisam dobio nikakav odgovor, jer je nemoguće imati problema kad vam je pažnja potpuno usmjerena na Sadašnji trenutak. Možda postoji situacija s kojom biste se trebali pozabaviti ili je prihvatiti - to da. Zašto od nje praviti problem? Zašto od bilo čega praviti problem? Nije li život ionako već dovoljno izazovan? Zašto su vam potrebni problemi? Um nesvjesno voli probleme, jer mu oni pružaju nekakvu vrstu identiteta. To je normalno, a ujedno i bezumno. »Problem« znači da se mentalno zadržavate u nekoj situaciji bez ikakve iskrene namjere ili mogućnosti da sada nešto poduzmete te da je nesvjesno prihvaćate kao dio svoga ja. Životna situacija toliko vas je obuzela da gubite osjećaj života i Bića. Ili u mislima nosite suludi teret stotinu stvari koje ćete morati ili nećete smjeti učiniti u budućnosti, umjesto da pažnju usredotočite na ono jedino što sada možete učiniti.
Kad stvarate problem, stvarate bol. A potreban je samo jednostavan odabir, jednostavna odluka: što god se dogodilo, sebi više neću stvarati bol. Više neću stvarati probleme. Iako je to jednostavan izbor, ujedno je i vrlo radikalan. Nećete moći tako odlučiti ako uistinu niste iscrpljeni patnjama, ako vam uistinu nije dosta. A nećete ga moći provesti ako ne budete imali pristupa moći Sadašnjeg trenutka. Ne budete li sebi više stvarali boli, tada nećete stvarati bol ni drugima. Također više nećete trovati prekrasnu Zemlju, svoj unutarnji prostor i kolektivnu ljudsku psihu negativnošću stvaranja problema.
Ako ste se ikada našli u situaciji opasnoj po život, tada znate da ona nije problem. Um nije imao vremena da vas zavara i pretvori tu situaciju u problem. U pravoj hitnoj situaciji um se zaustavlja; tada ste potpuno prisutni u Sadašnjem trenutku i nešto beskonačno moćnije preuzima upravljanje. Zato ima toliko mnogo izvještaja o običnim ljudima koji iznenada postanu sposobni za nevjerojatno hrabra djela. U hitnom slučaju ili preživite ili ne preživite. Kako god bilo, uopće nije riječ o problemu. Neki se ljudi razbjesne kad me čuju kako govorim da su problemi prividi. Osjećaju da ih time ugrožavam, da ću im oduzeti ono što im pruža osjećaj identiteta. Mnogo su vremena uložili u lažno ja, mnogo godina nesvjesno su definirali cijeli svoj identitet u smislu svojih problema ili patnji. Tko bi bili da toga više nemaju?
Veliki dio onoga što ljudi govore, misle ili rade zapravo je motivirano strahom, koji je, naravno, uvijek povezan s usredotočivanjem pažnje na budućnost i prekidom dodira sa Sadašnjim trenutkom. Budući da u sadašnjosti nema nikakvih problema, nema ni straha. Pojavi li se situacija s kojom biste se odmah trebali pozabaviti, vaš će postupak, izvire li iz svjesnosti o Sadašnjem trenutku, biti jasan i siguran. Također je vrlo vjerojatno da će biti učinkovit. Neće to biti reakcija koja izvire iz prošlog uvjetovanja vašega uma, nego intuitivan odgovor na situaciju. U drugim slučajevima, kad reagira um vezan vremenom, otkrit ćete kako je mnogo učinkovitije ništa ne poduzeti - samo ostanite usredotočeni u Sadašnjem trenutku.
KVANTNI SKOK U EVOLUCIJI SVIJESTI
Imao sam nekoliko uvida u to stanje oslobodenosti od uma i vremena kakvo opisujete, ali prošlost i budućnost toliko su snažne da ih ne mogu dugo zadržati na udaljenosti.
Oblik svjesnosti sputan vremenom duboko je utisnut u ljudsku psihu. Ali ono što mi ovdje radimo duboka je preobrazba koja se odvija u kolektivnom nesvjesnom planete i oko nje: buđenje svijesti iz sna o tvari, obliku i razdvojenosti. Okončanje vremena. Uništavamo obrasce uma koji su tisućljećima dominirali ljudskim životom. Obrasce uma koji su stvorili nezamislivu patnju u cijelome svijetu. Ne koristim se riječju zlo. Mnogo je korisnije nazivati to nesvjesnim djelovanjima ili ludošću.
Uništavanje starog oblika svijesti ili, bolje, nesvjesnog: je li to nešto što moramo učiniti ili će se ionako dogoditi? Hoću reći, je li ta promjena neizbježna?
To je pitanje stajališta. Učiniti nešto i pustiti da se dogodi zapravo je jedan te isti proces; budući da ste jedno sa sveukupnošću svijesti, to dvoje ne možete razdvojiti. Ali ne postoji apsolutno jamstvo da će ljudska bića u tome uspjeti. Proces nije neminovan ni automatski. Vaša je suradnja suštinski dio toga procesa. Kako god gledali na to, to je kvantni skok u evoluciji svijesti, kao i naša jedina mogućnost da kao rasa preživimo.
RADOST POSTOJANJA
Da biste shvatili kako ste si dopustili da psihološko vrijeme preuzme vlast, možete se poslužiti jednostavnim mjerilom. Postavite si pitanje: postoje li radost, ugoda i lakoća u onome što radim? Ne postoje li, tada vrijeme prekriva sadašnji trenutak, a život smatrate teretom ili borbom. Nema li radosti, ugode ili lakoće u onome što radite, to ne mora odmah značiti da morate mijenjati ono što radite. Moglo bi biti dovoljno da promijenite način rada. »Način« je uvijek važniji od toga Što radite. Provjerite biste li mogli pružiti više pažnje radu nego rezultatu koji želite postići radom. Svu pažnju posvetite onome što Sadašnji trenutak iznese pred vas. To podrazumijeva da isto tako potpuno prihvatite ono što jest, jer ne možete punu pažnju posvetiti nečemu čemu se istodobno opirete.
Čim počnete poštovati Sadašnji trenutak, nestaju sve nesreće i borbe, a život počinje teći s radošću i lakoćom. Kad izražavate svjesnost Sadašnjeg trenutka, sve što radite prožeto je kvalitetom, brižnošću i ljubavlju — čak i najjednostavniji postupci. Stoga se ne brinite za plodove svojih djela - tek usmjerite pažnju samom djelu. Plodovi će doći sami. To je moćna duhovna praksa. U Bhagavad giti, jednom od najstarijih i najljepših duhovnih učenja koja postoje, nevezanost za plodove rada naziva se karma joga. Opisuje se kao put »posvećena djelovanja«.
Kad kompulzivno nastojanje koje vas udaljava od Sadašnjeg trenutka prestane, radost Bića pretače se u sve što radite. Onoga časa kad vam se pažnja usmjeri na Sadašnji trenutak, osjetit ćete prisutnost, duboku tišinu i spokojstvo. Za ispunjenje i zadovoljstvo više nećete ovisiti o budućnosti - nećete ondje tražiti spasenje. Stoga nećete biti vezani za rezultate. Ni neuspjeh ni uspjeh neće imati moć promijeniti vaše unutarnje stanje Bića. Otkrili ste život u pozadini svoje životne situacije. U nepostojanju psihološkog vremena osjećaj vlastitoga ja crpite iz Bića, a ne iz osobne prošlosti. Stoga više ne postoji psihološka potreba da postanete nešto drugo od onoga što već jeste. U svijetu, na razini životne situacije, možda ćete uistinu postati bogati, puni znanja, uspješni, oslobođeni, ali u dubljoj dimenziji Bića potpuni ste i cijeli već sada.
Hoćemo li u tom stanju cjelovitosti i dalje biti u stanju i biti voljni ostvarivati ciljeve u vanjskome svijetu?
Naravno, ali nećete posjedovati nikakvih lažnih očekivanja da bi vas nešto ili netko u budućnosti mogao spasiti ili usrećiti. Sto se tiče vaše životne situacije, možda će biti nekih stvari koje ćete trebati postići ili steći. To je svijet oblika, dobitka i gubitka. Na dubljoj, pak, razini vi ste već potpuni, a kad to shvatite, u svemu što radite očitovat će se zaigrana i radosna energija. Budući da ste oslobođeni psihološkog vremena, svoje ciljeve više nećete pokušavati ostvariti mračnom odlučnošću, tjerani strahom, bijesom, nezadovoljstvom ili potrebom da postanete netko. Niti ćete ostati neaktivni zbog straha od neuspjeha, koji egu znači gubitak samoga sebe. Izvire li vaš dublji osjećaj vlastita ja iz Bića, kad se oslobodite psihološke potrebe da postanete netko, ni vi ni vaša sreća, ni osjećaj vlastitoga ja ne ovise o ishodu, a time se oslobađate i straha. Trajnost ne tražite ondje gdje je ne možete pronaći: u svijetu oblika, gubitka i dobitka, rađanja i umiranja. Nećete zahtijevati da vas usreće situacije, uvjeti, mjesta ili ljudi, a tada patiti zato što nisu odgovorili na vaša očekivanja. Sve trebate poštovati, ali ništa nije važno. Oblici se rađaju i umiru, a vi ste, pak, svjesni vječnoga koje se krije ispod oblika. Vi znate da ništa što stvarno postoji ne osjeća prijetnju. Postane li ovo stanje vašeg Bića, kako biste mogli ne doživjeti uspjeh? Ta već ste uspjeli.
Sačuvana

anny

  • Gost
Одг: SPAS
« Odgovor #8 poslato: 14-03-2008, 13:02:55 »

Nadam se da neće biti nikakvih problema što sam ovaj text postavila ovde...
Sačuvana

Zockey

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 533
  • Ljubav Svetlost
Одг: SPAS
« Odgovor #9 poslato: 14-03-2008, 20:09:22 »

ti si andjeo
Sačuvana
Mi nismo stvorili ovaj svet, mi smo samo deo njega, sve što mu činimo, činimo to i sami sebi!

anny

  • Gost
Одг: SPAS
« Odgovor #10 poslato: 14-03-2008, 20:37:37 »

Prosvjetljenje - što je to?

Više od trideset godina prosjak je sjedio pokraj ceste. Jednoga dana naišao je neki stranac. "Imaš malo sitnoga?" promrmljao je prosjak, automatski ispruživši staru bejzbolsku kapu. "Nemam ti što dati", odgovorio je stranac. Tada je upitao: "Na čemu to sjediš?" "Ni na čemu", odgovorio je prosjak. "To je samo neka stara kutija. Sjedim na njoj otkako pamtim." "Jesi li ikada zavirio u nju?" upita ga stranac. "Nisam", odgovori prosjak. "A i čemu? Ničega nema u njoj." "Ipak, pogledaj unutra", bio je uporan stranac. Prosjak je uspio odmaknuti gornju stranicu. Zapanjen, u nevjerici i zanosu, uvidio je da je kutija ispunjena zlatom.
Ja sam taj stranac koji vam nema što dati, koji vam kaže da se zagledate u vlastitu nutrinu. Ne u nutrinu bilo koje kutije, kao u ovoj paraboli, nego u nutrinu onoga što vam je najbliže: u vlastitu nutrinu.
"No ja nisam prosjak", čujem kako kažete.
Oni koji nisu pronašli vlastito istinsko bogatstvo - radost Bića koja zrači te duboko, nenarušivo spokojstvo koje je posljedica te radosti, prosjaci su, makar imali materijalnih bogatstava. Oni u vanjskom svijetu tragaju za mrvicama zadovoljstva ili ispunjenja, ondje traže potvrdu, sigurnost ili ljubav, a u sebi nose blago koje ne samo da obuhvaća sve te stvari, nego je beskrajno veće od svega što im svijet može pružiti.
Riječ prosvjetljenje u mislima vam predočava sliku nekakva nadljudskog postignuća, a egu se sviđa da tako i ostane. A prosvjetljenje je jednostavno prirodno stanje proživljene jednote s Bićem. To je stanje povezanosti s nečim neizmjernim i neuništivim, nečim što ste, gotovo paradoksalno, u suštini vi sami, a ipak je mnogo veće od vas.
To je pronalaženje vlastite istinske prirode onkraj imena i oblika. Niste li sposobni osjetiti tu povezanost, u vama se budi privid odvojenosti od sama sebe te od svijeta koji vas okružuje. Tada sebe svjesno ili nesvjesno shvaćate kao izdvojenu česticu. Javlja se strah, a vanjski i unutarnji sukobi postaju redovita pojava. Sviđa mi se Buddhina jednostavna definicija prosvjetljenja kao "okončanja patnje". U tome nema ničeg nadljudskog, zar ne? Naravno, kao definicija, ta je izreka nepotpuna. Govori vam samo što prosvjetljenje nije: prosvjetljenje nije patnja. Ali, što preostaje, ako više nema patnje? Buddha o tome šuti, a njegova šutnja nagovještava da ćete to morati sami otkriti. On je izrekao negativnu definiciju tako da je um ne može pretvoriti u nešto u što bi povjerovao ili u nekakvo nadljudsko postignuće, cilj koji bi vam bilo nemoguće doseći. Usprkos tome što je bio oprezan, većina budista i dalje vjeruje kako je prosvjetljenje rezervirano za Buddhu, a ne za njih, barem ne u ovom životu.
Koristite se riječju Biće. Možete li objasniti što time mislite?
Biće je vječan, uvijek prisutan, jedan jedini Život onkraj mnoštva životnih oblika što su podvrgnuti rađanju i smrti. Međutim, Biće se ne nalazi samo onkraj oblika, nego također duboko unutar svakog oblika, kao njegova najskrivenija, nevidljiva i neuništiva suština. To znači da vam je Biće dostupno kao i vaše najdublje ja, vaša istinska priroda.
No ne pokušavajte ga dosegnuti umom. Ne pokušavajte ga razumjeti. Spoznat ćete ga tek kad se um umiri. Kad ste prisutni, kad vam je pažnja potpuno i snažno usmjerena na sadašnji trenutak, tada Biće možete osjetiti, ali nikada ga ne možete mentalno razumjeti. Ponovno postizanje svjesnosti o Biću i prebivanje u tom stanju "osjećajne spoznaje" jest prosvjetljenje.
Kad kažete Biće, govorite li o Bogu? Ako govorite, zašto onda tako i ne kažete?
Riječ Bog tijekom tisuća godina zloporabe ostala je bez značenja. Katkad se njom koristim, ali štedljivo. Pod zloporabom mislim na to kako se ljudi koji nikada nisu ni naslutili carstvo svetoga, beskonačno prostranstvo koje se krije iza te riječi, jako uvjerljivo njome koriste, kao da znaju o čemu govore. Ili tvrde da Bog ne postoji, kao da znaju što je to čemu niječu postojanje. Ta zloporaba dovodi do pojave apsurdnih uvjerenja, tvrdnji i zabluda ega, kao što je ova tvrdnja: "Moj (naš) Bog jedini je istinski Bog, a tvoj je Bog lažan" ili Nietzscheova čuvena izjava: "Bog je mrtav".
Riječ Bog postala je zatvoreni pojam. Onoga trenutka kad je izgovorite, stvara se mentalna slika; to možda više nije slika starca s bijelom bradom, ali još je ipak mentalni prikaz nekoga ili nečega izvan vas. Isto tako, taj je prikaz gotovo neminovno u muškom obliku. Ni Bog ni Biće, ni bilo koja druga riječ, ne mogu definirati ili objasniti neobjašnjivu stvarnost koja se krije iza njih, tako da je jedino važno pitanje ovo: predstavlja li ta riječ pomoć ili otežava doživljaj Onoga na što ukazuje. Ukazuje li na nešto onkraj sebe, na onu transcendentalnu stvarnost ili si je olako dopustila da postane tek mentalni idol, puka ideja u vašim mislima u koju vjerujete? Riječ Biće ništa ne objašnjava, ali to ne čini ni riječ Bog. Međutim, Biće ima tu prednost da predstavlja otvoreni pojam. Ono ne svodi beskonačno nevidljivo na konačnu pojavu. Nemoguće je oblikovati mentalnu sliku Bića. Nitko ne može tvrditi da posjeduje isključivo pravo na posjedovanje Bića. Ono predstavlja samu vašu suštinu. Možete mu neposredno pristupiti kao osjećaju vlastite prisutnosti,kao spoznaji Ja jesam koja prethodi tvrdnji: "Ja sam ovo" ili: "Ja sam ono". Tek mali korak dijeli riječ Biće od iskustva Bića.
Koja je najveća prepreka doživljaju te stvarnosti?
Poistovjećivanje s vlastitim umom, zbog čega misao postaje prisilna. Nemoć da prekinete razmišljanje zastrašujuća je poteškoća, ali mi to ne shvaćamo jer gotovo svi od toga patimo, zato se takvo stanje smatra normalnim. Ta neprestana mentalna buka sprečava vas u pronalaženju carstva unutarnje smirenosti koja je neodvojiva od Bića. Ta buka također stvara lažno, misaono ja, koje baca sjenku straha i patnje. Kasnije ćemo to potanje razjasniti.
Filozof Descartes vjerovao je kako je pronašao temeljnu istinu kad je izrekao čuvenu tvrdnju: "Mislim, dakle jesam." Zapravo, izrazio je temeljnu pogrešku: izjednačiti mišljenje s Bićem i identitet s mišljenjem. Prisilni mislilac, što se odnosi na gotovo svakog čovjeka, živi u stanju očite odvojenosti, u bezumno kompleksnom svijetu trajnih problema i sukoba, u svijetu koji odražava sve veću fragmentaciju uma. Prosvjetljenje je stanje cjelovitosti, postojanja "u jednoti" i samim tim, u spokojstvu, sjedinjenost sa životom u njegovu očitovanom vidu, svijetu, kao i sjedinjenost s vlastitim najdubljim ja i neočitovanim životom - sjedinjenost s Bićem. Prosvjetljenje ne samo da označava okončanje patnje i trajnih, unutarnjih i vanjskih sukoba, nego isto tako i okončanje zastrašujućeg robovanja razmišljanju. Kakvo je to nevjerojatno oslobođenje!
Poistovjećivanje s umom stvara nepropustan zastor pojmova, etiketa, slika, riječi, prosudbi i definicija koje onemogućuju sve istinske odnose. Taj zastor postavlja se između vas i vaše prirode, između vas i vaših bližnjih muškaraca i žena, između vas i prirode, između vas i Boga. To je zastor misli koji stvara privid odvojenosti, privid kako s jedne strane postojite vi, a s druge potpuno odvojeni "drugi". Tada zaboravljate suštinsku činjenicu da ste, ispod razine tjelesne pojavnosti i odvojenih oblika, jedno sa svime što jest. Kad kažem da zaboravljate, time hoću reći da jednotu više ne možete osjetiti kao bjelodanu stvarnost. Možda vjerujete da postoji, ali više ne znate da je tako. Uvjerenje može pružiti utjehu. Međutim, samo uvjerenje putem vlastita iskustva donosi slobodu.
Razmišljanje je postalo bolest. Bolest se pojavljuje kad nestane ravnoteže. Primjerice, nema ničeg pogrešnog u tome što se stanice u tijelu razdvajaju i umnažaju, ali kad se taj proces nastavlja bez obzira na cjelokupnost organizma, stanice se pretjerano množe i tada dolazi do bolesti.
Koristimo li se njim na pravi način, um može biti iznimno dobar instrument. Koristimo li se pogrešno, međutim, postaje razoran. Da se točnije izrazim, najčešće nije riječ o tome da se pogrešno služite umom - najčešće se njim uopće ne služite. On se koristi vama. To je bolest. Vjerujete da ste vi taj um. To je zabluda. Instrument je preuzeo vlast u svoje ruke.
Ne slažem se sasvim s tim. Istina je da često besciljno razmišljam, kao i većina ljudi, ali ipak mogu odlučiti koristiti se umom da nešto dobijem i postignem, a to činim cijelo vrijeme.
Samo zato što možete riješiti križaljku ili izgraditi atomsku bombu, to ne znači da se koristite umom. Upravo kao što psi vole žvakati kosti, tako i um voli gurati nos u različite probleme. Zato i rješava križaljke i gradi atomske bombe. Vas ne zanima nijedno ni drugo. Dopustite mi da vas upitam: možete li se osloboditi uma kad god to poželite? Jeste li pronašli tipku za isključivanje?
Hoćete reći da potpuno prestanem misliti? Ne, ne mogu ga se osloboditi kad to poželim, osim na trenutak-dva.
To znači da se um koristi s vama. Vi se nesvjesno poistovjećujete s njim, tako da čak i ne znate kako ste njegov rob. Gotovo kao da ste opsjednuti, a da to i ne znate i zato smatrate da ste vi to biće koje vas je opsjelo. Početak slobode jest spoznaja kako vi niste to biće koje vas opsjeda - mislilac. Ta vam spoznaja omogućuje da promatrate mislioca. Onoga trenutka kad počnete nadzirati mislioca, aktivira se viša razina svjesnosti. Tada počinjete shvaćati kako onkraj misli postoji prostrano carstvo inteligencije, kako je misao samo sićušan vid te inteligencije. Također shvaćate kako sve one stvari koje su uistinu važne - ljepota, ljubav, stvaralaštvo, radost, unutarnje spokojstvo - izranjaju iz područja onkraj uma. Počeli ste se buditi.
Što točno mislite reći kad govorite o "nadziranju mislioca"?
Ode li čovjek liječniku i kaže: "Čujem glasove u glavi", vjerojatno će ga liječnik poslati psihijatru. Činjenica je da na vrlo sličan način doslovce svi u glavi neprestano čujemo glasove: to su nesvjesni misaoni procesi, a ne shvaćate kako imate moć zaustaviti ih. Riječ je o trajnim monolozima ili dijalozima. Vjerojatno ste na ulici susreli "lude" ljude koji bez prestanka razgovaraju sa sobom ili mrmljaju. To se ne razlikuje mnogo od onoga što radite vi i svi drugi "normalni" ljudi, osim što ne govorite naglas. Glas iznutra komentira, nagađa, prosuđuje, uspoređuje, žali se, nešto mu se sviđa, nešto ne i tako u nedogled. Taj glas ne mora biti povezan sa situacijom u kojoj se upravo nalazite; možda oživljava davnu ili nedavnu prošlost, možda uvježbava ili zamišlja moguće buduće situacije. Razmišlja li o budućnosti, nerijetko zamišlja kako će stvari krenuti u pogrešnom smjeru ili zamišlja negativan ishod; to nazivamo zabrinutošću. Katkad su ta razmišljanja praćena vizualnim slikama ili "mentalnim filmovima". Čak i ako se glas odnosi na trenutačnu situaciju, protumačit će je pojmovima prošlosti. To je zato što glas pripada uvjetovanom umu, koji je rezultat sveukupne vaše prošlosti, kao i kolektivnog kulturalnog misaonog sklopa koji ste naslijedili.
Dakle, sadašnjost promatrate i prosuđujete očima prošlosti i dobivate potpuno iskrivljenu sliku. Nije neuobičajeno da taj glas predstavlja čovjekova najgoreg neprijatelja. Mnogi ljudi žive s mučiteljem u glavi koji ih neprestano napada, kažnjava i iscrpljuje im životnu energiju. To je uzrok neizrecive bijede i nesreće, kao i bolesti. Dobra je vijest to što se uistinu možete osloboditi vlastita uma. To je jedino istinsko oslobođenje. Upravo sada možete poduzeti prvi korak. Počnite što je češće moguće osluškivati glas u svojoj glavi. Osobito obratite pažnju na sve misaone obrasce koji se ponavljaju, one stare gramofonske ploče koje se već godinama okreću u vašoj glavi. To sam htio reći kad sam govorio o "nadziranju mislioca", odnosno: slušajte glas u svojoj glavi i budite ondje u ulozi svjedoka. Kad slušate taj glas, slušajte ga nepristrano. Hoću reći, ne prosuđujte. Ne prosuđujte i ne osuđujte ono što čujete, jer bi to značilo kako taj isti glas ponovno ulazi kroz stražnja vrata. Uskoro ćete shvatiti: ondje je glas, a ovdje Ja jesam, osluškujem ga i nadzirem. Ta spoznaja Ja jesam, taj osjećaj vlastite prisutnosti nije misao. Ona izrasta negdje onkraj misli.
Zato, slušate li misao, svjesni ste ne samo misli, nego i sebe kao njezina svjedoka. Probudila se nova dimenzija svjesnosti. Osluškujete li misao, osjećate svjesno prisustvo - svoje dublje ja - u pozadini ili ispod misli. Misao tada gubi moć nad vama i brzo se povlači, jer više ne pružate energiju umu poistovjećujući se s njim. To je početak kraja nesvjesnog i prisilnog razmišljanja. Kad se misao povuče, osjetit ćete kako je u mentalnoj struji došlo do prekida - to je pukotina u kojoj nema misli. U početku će ti prekidi biti kratkotrajni, trajat će možda samo nekoliko sekundi, ali postepeno će se produživati. Kad dođe do prekida, u nutrini ćete osjetiti duboku tišinu i spokojstvo. To je početak prirodna stanja doživljene jednote s Bićem, koja je najčešće zamagljena umom. Osjećaj duboke tišine i spokojstva s praksom će se produbiti. Zapravo, nema kraja njihovoj dubini. Također ćete osjetiti kako se iz dubina nutrine uzdiže tanano zračenje radosti: to je radost Bića.
To ne nalikuje na stanje transa. Uopće mu ne nalikuje. Ovdje ne dolazi do gubitka svijesti. Istina je upravo suprotna. Kad bi cijena spokojstva bilo sužavanje svijesti, a cijena duboke tišine smanjenje životnosti i budnosti, tada ih ne bi bilo vrijedno imati. U takvom stanju unutarnje povezanosti postat ćete mnogo živahniji i budniji nego u stanju u kojem se poistovjećujete s umom. Bit ćete potpuno prisutni. To stanje također pojačava učestalost vibracija energetskog polja koje daje život fizičkom tijelu.
Što se dublje spuštate u carstvo bez misli, kako se to ponekad naziva na Istoku, spoznat ćete stanje čiste svijesti. U tom stanju vlastitu prisutnost osjećate s takvom snagom i radošću da sveukupno razmišljanje, emocije, fizičko tijelo, kao i cijeli vanjski svijet, postaju relativno beznačajni u usporedbi s tim stanjem. Pa ipak, to nije sebičnost, nego stanje nesebičnosti. Odnosi vas onkraj onoga o čemu ste prije razmišljali kao o "vlastitom ja". Ta prisutnost ste vi sami, a istodobno je nezamislivo veća od vas. Ovo što vam pokušavam prenijeti može zvučati paradoksalno, pa čak i proturječno, ali nema nikakva drugog načina na koji bih to mogao izraziti.
Umjesto da "nadzirete mislioca", prekid u struji misli možete izazvati sasvim jednostavno, usmjerivši žarište pažnje u sadašnji trenutak. Postanite snažno svjesni sadašnjeg trenutka. To će u vama probuditi duboko zadovoljstvo. Na taj način odvlačite svijest od umnih aktivnosti i stvarate prekid u mislima te postajete iznimno budni i svjesni, ali ne razmišljate. To je suština meditacije.
To u svakodnevnom životu možete provoditi tako što ćete se pozabaviti bilo kojom rutinskom aktivnošću koja vam inače predstavlja samo sredstvo do nekog cilja, dajući joj potpunu pažnju, tako da sama sebi postane ciljem. Primjerice, svaki put dok hodate uz i niz stube u svojoj kući ili na radnom mjestu, pomno usmjerite pozornost na svaki korak, pokret, pa čak i na disanje. Budite potpuno prisutni. Kad želite oprati ruke, obratite pozornost na sve osjetilne opažaje povezane s tom aktivnošću: zvuk i dodir vode, pokreti ruku, miris sapuna i tako dalje. Kad ulazite u automobil, nakon što ste zatvorili vrata, zastanite nekoliko sekundi i promatrajte ritam disanja. Postanite svjesni tihog, ali moćnog osjeta prisutnosti. Postoji samo jedno sigurno mjerilo kojim možete odrediti koliko ste uspjeli u toj praksi: stupanj unutarnjeg spokojstva.
Najvažniji korak na vašemu putovanju prema prosvjetljenju jest ovaj: naučite raskinuti poistovjećenost s vlastitim umom. Svaki put kad izazovete prekid u struji misli, pojačava se svjetlost vaše svijesti. Jednoga dana možda ćete shvatiti da se smijete glasu u glavi, kao što biste se nasmijali vragolijama djeteta. To znači da sadržaj uma više ne shvaćate ni izbliza tako ozbiljno, budući da vaš osjećaj vlastitog ja ne ovisi o njemu.
PROSVJETLJENJE: UZDIZANJE IZNAD MISLI
Nije li razmišljanje najvažnije za opstanak u ovom svijetu?
Um je instrument, oruđe. Postoji kako bi izvršavao stanovite zadatke, a kad je zadatak izvršen, oruđe možete odložiti. Kako sada stvari stoje, rekao bih kako osamdeset do devedeset posto ljudskoga razmišljanja ne samo da se ponavlja i da je beskorisno, nego je zbog svoje neučinkovitosti i često negativne prirode uvelike i štetno. Promatrajte um i vidjet ćete da je to istina. To dovodi do ozbiljna gubitka životne energije.Ta vrsta prisilnog razmišljanja zapravo predstavlja ovisnost. Čime se odlikuje ovisnost? Vrlo jednostavno: osjećate da više ne možete prestati po svojoj volji. To o čemu ste ovisni čini vam se snažnijim od vas. Također vam pruža lažan osjećaj zadovoljstva, zadovoljstva koje se neminovno pretvara u bol.
Otkud tvrdnja da smo ovisni o razmišljanju?
Otud što ste se poistovjetili s njim, a to znači da osjećaj vlastitog ja crpite iz sadržaja i aktivnosti uma. Zato što vjerujete da biste prestali postojati kad biste prestali razmišljati. Tijekom odrastanja stvarate mentalnu sliku o tome tko ste, utemeljenu na osobnim i kulturalnim uvjetovanjima. To fantomsko ja možemo nazvati egom. Ono se sastoji od umne aktivnosti, a održava se isključivo neprestanim razmišljanjem. Pojam ega različitim ljudima označava različite stvari, ali ja ovdje njime označavam lažno ja, stvoreno nesvjesnim poistovjećenjem s umom. Sadašnji trenutak za ego jedva da postoji. Važnima smatra samo prošlost i budućnost. To potpuno iskrivljavanje istine objašnjava činjenicu potpune neučinkovitosti uma u kontekstu ega. Ego se neprestano bavi oživljavanjem prošlosti, jer, tko ste bez prošlosti? Neprestano se projicira u budućnost kako bi se pobrinuo za opstanak i ondje pronašao nekakvu vrstu oslobođenja i ispunjenja. Ego kaže: "Jednoga dana, kad bude ovako ili onako, kad se nešto dogodi, tada ću biti dobro, bit ću sretan i miran." Čak i onda kad se čini da je ego zaokupljen sadašnjošću, on ne vidi sadašnjost: potpuno je pogrešno zapaža jer promatra očima prošlosti. Ili je svodi na sredstvo za postizanje nekakva cilja koji uvijek leži u budućnosti u koju se um projicira. Promatrajte svoj um i vidjet ćete da tako djeluje. Sadašnji trenutak čuva ključ oslobođenja. Ali sadašnji trenutak ne možete pronaći sve dok ste potpuno poistovjećeni s umom.
Ne želim izgubiti sposobnost analiziranja i razlikovanja. Ne bi mi smetalo da naučim jasnije razmišljati, na usredotočeniji način, ali ne želim izgubiti um. Dar mišljenja najdragocjenije je što imamo. Bez njega bili bismo samo još jedna životinjska vrsta.
Prevlast uma nije ništa drugo nego stupanj u evoluciji svijesti. Sada trebamo prijeći na sljedeći, i to hitno, inače će nas um, koji se pretvorio u čudovište, uništiti. Kasnije ću o tome potanje govoriti. Razmišljanje i svijest nisu istoznačnice. Razmišljanje je samo mali vid svijesti. Misao ne može postojati bez svijesti, ali ona svijesti uopće nije potrebna. Prosvjetljenje znači uzdizanje iznad misli, a ne vraćanje na razinu ispod misli, na razinu životinje ili biljke. U prosvijetljenom stanju i dalje ćete se, kad god to bude potrebno, koristiti umom, ali na mnogo usredotočeniji i učinkovitiji način nego prije. Koristit ćete se njime uglavnom za neke praktične stvari, ali bit ćete oslobođeni od nesvjesnog unutarnjeg dijaloga i u vama će vladati unutarnje spokojstvo. Kad se budete koristili umom, osobito kad će vam biti potrebno stvaralačko rješenje, svakih nekoliko minuta kretat ćete se između misli i tišine, između uma i stanja ne-uma. Ne-um je svjesnost bez misli. Samo na taj način moguće je stvaralački razmišljati, jer samo na taj način misao posjeduje neku stvarnu moć. Sama za sebe, kad više nije povezana s mnogo prostranijim carstvom svijesti, misao ubrzo postaje jalova, bezumna i razorna.
Um je u suštini stroj za preživljavanje. Napad na druge umove i obrana od njih, skupljanje, pohrana i raščlanjivanje informacija - u tim je poslovima um dobar, ali oni uopće nisu kreativni. Svi istinski umjetnici, bez obzira na to jesu li toga svjesni ili nisu, stvaraju u stanju ne-uma, u unutarnjoj dubokoj tišini. Um tada daje oblik stvaralačkom nagonu ili uvidu. Čak i veliki znanstvenici govore kako do proboja stvaralačkih ideja dolazi u razdoblju mentalne tišine. Iznenađujući rezultat opsežne ankete provedene medu najčuvenijim matematičarima Sjedinjenih Američkih Država, uključujući Einsteina, o njihovim radnim metodama, jest kako razmišljanje "igra tek podređenu ulogu u kratkoj, odlučnoj fazi samog stvaralačkog čina." Rekao bih kako se jednostavan razlog zbog kojeg većina znanstvenika nije kreativna ne krije u tome što ne znaju razmišljati, nego u tome što ne znaju kako bi mogli prestati razmišljati!
Čudo stvaranja i održavanja života na Zemlji ili vašega tijela nije se dogodilo kroz um i razmišljanje. Na djelu je, očito, inteligencija koja je daleko veća od uma. Kako jedna jedina ljudska stanica, koja je dugačka 1/2540 cm u okviru svoje DNA, može sadržavati upute koje bi ispunile tisuću knjiga od po šesto stranica? Što više učimo o radu tijela, to više spoznajemo kakva golema inteligencija djeluje u njemu i kako malo znamo. Kad se um ponovno poveže s tom inteligencijom, postat će najčudesnije oruđe. Tada će služiti nečemu većem od sebe.
EMOCIJA: REAKCIJA TIJELA NA UM
A što je s emocijama? Mene više zaokupljaju emocije, nego um.
Um, u onom smislu u kojemu ga koristim, nije samo misao. On obuhvaća i vaše emocije, kao i sve nesvjesne mentalno-emocionalne reaktivne obrasce. Emocija se pojavljuje ondje gdje se susreću um i tijelo. Ona predstavlja reakciju tijela na um - ili biste mogli reći, odraz uma u tijelu. Primjerice, napadačka ili neprijateljska misao stvorit će u tijelu nakupinu energije koju nazivamo bijesom. Tijelo se priprema za borbu. Misao da vam netko prijeti, u tjelesnom ili psihološkom smislu, izaziva stezanje tijela, a to je tjelesni vid onoga što nazivamo strahom. Istraživanja su pokazala kako snažne emocije mogu čak izazvati promjene u biokemiji tijela. Te biokemijske promjene predstavljaju fizički ili materijalni vid emocija. Naravno, najčešće niste svjesni svih svojih misaonih obrazaca, i često ih možete osvijestiti tek promatranjem vlastitih emocija.
Što se više poistovjećujete sa svojim razmišljanjem, s onim što volite i ne volite, s prosudbama i tumačenjima, odnosno, što ste manje prisutni kao promatračka svijest, to će energetski naboj emocija biti jači, bez obzira na to jeste li toga svjesni ili niste. Ne možete li osjetiti svoje emocije, ako ste se odvojili od njih, na kraju ćete ih iskusiti na čisto tjelesnoj razini, kao tjelesni problem ili simptom. Proteklih godina mnogo je napisano o tom pitanju, stoga ne moramo ovdje o tom govoriti. Snažan nesvjestan emocionalni obrazac može se čak očitovati kao neki vanjski događaj za koji vam se čini da vam se jednostavno dogodio. Primjerice, primijetio sam da će ljudi koji u sebi nose mnogo bijesa, ako toga nisu svjesni i ako ga ne izražavaju, vrlo vjerojatno doživjeti napad, verbalan ili čak fizički - napast će ih drugi bijesni ljudi, često bez ikakva očita razloga. Oni zrače jakim bijesom, tako da neki ljudi to osjete, a to potiče njihov vlastiti usnuli bijes. Imate li poteškoća s doživljavanjem vlastitih emocija, počnite Usredotočivati pažnju na unutarnje energetsko polje vlastita tijela. Osjetite tijelo iznutra. To će vas dovesti u dodir s vlastitim emocijama. To ćemo kasnije potanje objasniti.
Kažete kako je emocija odraz uma u tijelu. Ali katkad između to dvoje dođe do sukoba: um kaže: "Ne", a emocija kaže: "Da" ili obratno.
Želite li uistinu upoznati um, tijelo će vam uvijek pokazati njegov točan odraz, stoga promotrite emociju ili je radije osjetite u svome tijelu. Postoji li medu njima neki očit sukob, misao će biti laž, a emocija će biti istinita. Nije to ona krajnja istina o tome tko jeste, nego relativna istina o stanju vašega uma u tom trenutku. Sukob između površinskih misli i nesvjesnih mentalnih procesa prilično je uobičajen. Možda još niste sposobni aktivnost nesvjesna uma prenijeti u svijest u obliku misli, ali ona će se uvijek kao emocija odražavati u tijelu, a toga možete postati svjesni. Promatrate li emociju na taj način, to je u osnovi isto kao kad osluškujete ili nadzirete misao, što sam opisao ranije. Jedina je razlika u tome što se misao nalazi u glavi, a emocija posjeduje snažan tjelesni vid, stoga se prvenstveno osjeća u tijelu. Kad je promatrate, možete joj dopustiti da ondje postoji, a u tom slučaju neće moći upravljati vama. Više niste emocija, nego promatrač, prisutnost koja motri. Vježbate li to, sve ono nesvjesno u vama izronit će na svjetlost svijesti.
Dakle, promatranje emocija podjednako je važno kao i promatranje misli?
Tako je. Naviknite se postavljati si pitanje: što se u ovom trenutku zbiva u meni? To će vas pitanje usmjeriti u pravom smjeru. Ali, nemojte analizirati, nego samo promatrajte. Usredotočite pažnju na nutrinu. Osjetite energiju emocije. Nema li nijedne emocije, usmjerite pažnju još dublje, u unutarnje energetsko polje tijela. Ono predstavlja dveri koja vode Biću. Emocija najčešće predstavlja proširen i energiziran misaoni obrazac, a zbog njezinog, nerijetko prejakog energetskog naboja, u početku nije lako ostati dovoljno prisutan kako biste je mogli promatrati. Ona bi vas željela prevladati i najčešće u tome uspijeva - ako niste dovoljno prisutni. Ako zbog nedovoljne prisutnosti zapadnete u nesvjesno poistovjećivanje s emocijom, što je prirodno, privremeno se pretvarate u emociju. Između razmišljanja i emocija nerijetko se stvara krug bez kraja: oni hrane jedno drugo. Misaoni obrazac stvara povećani odraz samoga sebe u obliku emocije, a vibracijska frekvencija emocije hrani izvorni misaoni obrazac. Zadržite li se mentalno na nekoj situaciji, događaju ili osobi koje smatrate uzrokom osjećaja, ta misao energijom hrani emociju, koja zauzvrat puni energijom misaoni obrazac i tako dalje.
U osnovi, sve emocije oblici su prvobitne, nediferencirane emocije koja vuče podrijetlo iz gubitka svijesti o tome tko ste s onu stranu imena i oblika. Zbog svoje nediferencirane prirode, teško je otkriti ime koje točno opisuje tu emociju. »Strah« približno odgovara ali, osim trajnog osjećaja prijetnje, ta emocija također obuhvaća dubok osjećaj napuštenosti i nepotpunosti. Možda bi najbolje bilo koristiti se pojmom koji je podjednako nediferenciran kao i ta temeljna emocija te ga jednostavno nazivamo »bol«. Jedan od glavnih zadataka uma jest boriti se protiv te emocionalne boli ili je otkloniti, što je jedan od razloga njegovoj neprestanoj aktivnosti, ali sve što um može postići jest privremeno prikrivanje te emocije. Zapravo, što se um jače bori da se oslobodi boli, to je bol veća. Um nikada ne može pronaći rješenje, niti si može dozvoliti da vam dopusti da ga vi pronađete, jer on sam predstavlja unutarnji dio "problema". Zamislite šefa policije kako pokušava pronaći palikuću, a zapravo je on sam taj palikuća. Boli se nećete osloboditi sve dok osjećaj vlastitoga ja ne prestanete crpiti iz poistovjećivanja s umom, odnosno s egom. Um će se tada srušiti sa svoga mjesta moći, a Biće će se razotkriti kao vaša istinska priroda. Da, znam što me namjeravate pitati.
Namjeravao sam pitati: što je s pozitivnim emocijama, kao što su ljubav i radost?
Te su emocije neodvojive od vašega prirodnog stanja unutarnje povezanosti s Bićem. Uvidi u ljubav i radost ili kratki trenuci dubokoga spokojstva mogući su kad god dođe do prekida u struji misli. Za većinu ljudi ti se prekidi rijetko i samo slučajno događaju, u trenucima kad um »ostane bez riječi«, katkad potaknut velikom ljepotom, krajnjim tjelesnim naporom ili još većom opasnošću. Iznenada se pojavi unutarnja duboka tišina. A u toj tišini javlja se tanana, ali snažna radost, ljubav i spokojstvo.
Takvi su trenuci najčešće kratkotrajni, jer se um ubrzo ponovno vraća svojoj bučnoj aktivnosti koju nazivamo razmišljanjem. Ljubav, radost i spokojstvo ne mogu cvjetati dok se ne oslobodite prevlasti uma. Ali te tri stvari ne nazivam emocijama. One prebivaju onkraj emocija, na mnogo dubljoj razini. Stoga biste trebali postati potpuno svjesni emocija i osjetiti ih prije nego što možete osjetiti ono što se krije u njihovoj pozadini. Emocija doslovce znači "uznemiravanje". Ta riječ dolazi iz latinske riječi emovere, što znači "uznemiriti". Ljubav, radost i spokojstvo duboka su stanja bića ili, bolje rečeno, tri vida stanja unutarnje povezanosti s Bićem. Kao takvi nemaju nikakvih suprotnosti. To je zato jer izranjaju s mjesta onkraj uma. Emocije, s druge strane, budući da su dio dvojnog uma, podvrgnute su zakonu suprotnosti. To jednostavno znači da ne možete dobiti dobro bez lošeg. U neprosvijetljenom stanju poistovjećenosti s umom, ono što se katkad pogrešno naziva radošću najčešće je kratkotrajna ugodna strana trajno promjenjivog kruga boli i zadovoljstva. Zadovoljstvo uvijek izaziva nešto izvan vas, dok radost izranja iz nutrine. Samo ono što vam danas pruža zadovoljstvo sutra će vam zadati bol ili će vas napustiti, pa će vam odsutnost izvora zadovoljstva nanijeti bol. Ono o čemu se nerijetko govori kao o ljubavi može neko vrijeme biti ugodno i uzbudljivo, ali to je ovisnička vezanost, stanje krajnje potrebe koja se za treptaj oka može pretvoriti u svoju suprotnost. Nakon početnog zanosa mnogi se "ljubavni" odnosi zapravo kreću između "ljubavi" i mržnje, privlačnosti i napada.
Stvarna ljubav ne izaziva patnju. Kako bi i mogla? Ne pretvara se nenadano u mržnju, kao što se ni stvarna radost ne pretvara u bol. Kao što sam rekao, čak i prije nego što postanete prosvijetljeni - prije nego što se oslobodite uma - možete na trenutak zaviriti u istinsku radost, ljubav i duboki unutarnji mir, nepomičan, ali titrav i živ. To su vidovi vaše istinske prirode, koju najčešće prikriva um. Čak i u "normalnom" ovisničkom odnosu može biti trenutaka kad se osjeti prisustvo nečeg pravog, nečeg neuništivog. Ali to su samo kratkotrajni uvidi koje uskoro ponovno prekriva aktivnost uma. Tada vam se može činiti da ste imali nešto vrlo dragocjeno i da ste to izgubili ili će vas um uvjeriti da je to u svakom slučaju bio samo privid. Istina je da to nije bio nikakav privid i da ga ne možete izgubiti. To je dio vašega prirodnog stanja koje um može zamagliti, ali ga nikada ne može uništiti. Čak i kad je nebo prekriveno teškim oblacima, nije riječ o tome da je Sunce nestalo. Sunce je još uvijek ondje, iza oblaka.
Buddha kaže da je uzrok boli ili patnje u želji ili žudnji te da moramo presjeći spone želje želimo li se osloboditi boli.
Žudnja je potraga uma za spasenjem ili ispunjenjem u stvarima vanjskoga svijeta i u budućnosti, a predstavlja zamjenu za radost Bfća. Sve dok sam poistovjećen s umom, ja sam ta žudnja, potreba, želja, vezanost, nesklonost, a nema me osim u njima, a i tada postojim tek kao puka mogućnost, neispunjeni potencijal, sjeme koje nije proklijalo. U tom stanju čak i želja za oslobođenjem ili prosvjetljenjem samo je još jedna žudnja za ispunjenjem ili ucjelovljenjem u budućnosti. Stoga ne tražite da se oslobodite želje ili da "postignete" prosvjetljenje. Postanite prisutni. Budite promatrač uma. Umjesto da citirate Buddhu, budite Buddha, budite »probuđeni«, a to riječ buddha i znači.
Ljudi su već tisućljećima u kandžama bola, otkako su doživjeli pad iz stanja milosti, zakoračili u carstvo vremena i uma te izgubili svjesnost o Biću. U tom su trenutku sebe počeli opažati kao besmislene djeliće u nekom stranom svemiru, nepovezane s Izvorom i s drugima. Bol je neminovna sve dok se poistovjećujete s umom, a to znači, duhovno govoreći, dok ste nesvjesni. Ovdje prvenstveno govorim o emocionalnoj boli, koja je ujedno glavni uzrok tjelesnog bola i bolesti. Odbojnost, mržnja, samosažaljenje, krivnja, bijes, depresija, ljubomora i tako dalje, čak i najblaža razdraženost, sve su to oblici boli. A svako zadovoljstvo ili emocionalni zanos u sebi sadrži sjeme boli: svoju neodvojivu suprotnost, koja će se s vremenom očitovati. Svatko tko je ikada uzeo drogu da bi doživio »zanos« znat će kako se zanos na kraju krajeva pretvara u pakao, kako se zadovoljstvo pretvara u neki oblik boli. Mnogi ljudi iz vlastita iskustva znaju kako se lako i brzo intimni odnos iz izvora zadovoljstva može pretvoriti u izvor bola. Sagledano s višeg stajališta, i negativne i pozitivne suprotnosti samo su lica istoga novčića, dijelovi temeljne boli koja je neodvojiva od egoističnog stanja svijesti i poistovjećenosti s umom. Dvije su razine boli: bol koju sada stvarate i bol iz prošlosti koja još živi u vašem umu i tijelu. Prestanite stvarati bol u sadašnjosti i rastvorite bol prošlosti - o tome sada želim govoriti.
« Poslednja izmena: 14-03-2008, 20:43:09 od strane anny »
Sačuvana

anny

  • Gost
Одг: SPAS
« Odgovor #11 poslato: 15-03-2008, 22:01:43 »

CARSTVO DUHA

Vremensko razdoblje od 1987 do 2012 obilježeno je isticanjem i istraživanjem, te ponovnom reorganizacijom starih nesvjesnih predstava koje su gradile vaše duhovne temelje. I bliže osmatranje vašeg društvenog i kulturološkog razvoja približava potrebu uređenja starih predstava o svijetu. Podsjećamo vas još jednom, da se ovoga duhovno prihvatite i da pustite stare strukture i sisteme vjerovanja koje su srž vašeg trenutnog političkog razmišljanja i vašeg sistema vaspitanja da se sami od sebe raspline. Spoznajte – bez gnjeva i osude – da se nalazite usred tekućeg procesa preobražaja. Ako jednostavno budete išli dalje svojim putem, nove energije će se spojiti i harmonizirati sa vašim tijelom; ali ako se i dalje budete držali starih ideja koje nisu više žive i vitalizirajuće, susrest ćete se sa vrlo velikim iskušenjima za svoju živost, i da, za svoj život.
Preobražaj energija ima svoju svrhu. Kao što je već rečeno, sve ima određenu frekvenciju; neke od njih se podudaraju sa vašom, neke ne. Ali što se više širi vaša svijest i što ste više u stanju da zadržite frekvenciju ljubavi, to više ćete biti u stanju da dosadašne štetne energije pretvorite u korisne. Što se više razvijete u ono biće koje mi ovim riječima budimo, to više ćete osjetiti energije, snagu i unutarnju ljubav i otrovi koji vas okružuju prolazit će kroz vas bez ikakvog dejstva. Načinom na koji integrišete mir u svoja duhovna, emocionalna i fizička tijela, stvorit ćete za sebe više frekvencije.
Kada se to desi, frekvencije ljubavi, sigurnosti i uravnoteženosti koje ste sami stvorili učinit će sve vanjske negativne frekvencije bezazlenim. Život se sve više mijenja, i vi ste tu da putujete sa vjetrom promjena – a ne da se borite protiv tog vjetra. Sigurno ste već temeljito razmislili o nečemu od onoga što smo vam kroz dimenzije ponudili kao duševnu hranu za vaš «bife». Sagledajte ono čemu vas je život nedavno naučio, šta vam je vaše tijelo saopštilo, u koja ste ogledala pogledali i kako sve to uzajamno djeluje. I sada pošto se bolje poznajete, možete se vratiti korak unazad i odbaciti sve stare, nerazumne stavove i poglede. Ako vjerujete da neko određeno životno područje zahtjeva veću pažnju ili ako opazite da se vraćate na stare obrasce iskustva i ponašanja, koje ste htjeli izbjeći, onda postanite najprije svijesni samo toga – ništa više. Upravo na tim područjima vas testiramo, da bi se vidjelo da li ste u stanju da stvarno odbacite stare obrasce.
Opustite se; na ovim testovima nema «položiti ili ne položiti». Vi ste na svom zemaljskom putovanju dosada dobro napredovali u ovim vremenima prevrata - u vremenima koja vremenski putnici svjesno posjećuju kao neko skriveno blago. Mnogi istraživači i ronioci proučavaju kontinente i okeane sa starim kartama i legendama u potrazi za skrivenim blagom, dragocjenim artefaktama, starim knjigama i podvodnim gradovima. Svi traže nešto i sadašnji momenat i nijedan drugi je najdragocjeniji na planeti zemlji za pronalaženje blaga. Blago skriveno u Knjizi Postojanja, nije samo bilo koji mogući momenat istorije zemlje. Takva vremena sa visokom vrijednošću se traže svjesno, jer kriju u sebi nešto jedinstveno. Vi ste se u pogledu na vrijednosti tako jako skoncentisali na materijalno da u tome leži i uzrok gubitka vaše slobode mišljenja. Vaše institucije obrazovanja vas treniraju da sve više i više stvarate za sistem kojem nikada nije dosta i da onda sve više i više bacate. Rezultat odustajanja od vašeg duhovnog suvereniteta i vjere u autoritete je pretjerivanje u fizičkom pogledu, precjenjivanje materijalnog i postepeno uništavanje vaše prirodne okoline. Takav pretjerani materijalizam odvaja vas od Biblioteke Zemlje koja se nalazi u prirodi, i presjeca vam vašu vezu sa Majkom.
Sakupit ćete mnoga nova i jedinstvena iskustva ako razvijete povjerenje prema novim idejama i iste primjenjujete. Možda će vam se isprva učiniti da ste sami sa svojim novim pogledom na sve ovo. Ako je to tako, važno je da se pri tome dobro osjećate jer samospoznaja je u samom srcu vašeg bića. Ako imate sreće da ovaj proces od početka prođete zajedno sa drugima, ova faza samospoznaje i razumjevanja će nastupiti možda i prije. No kako god se uputili na istaživačko putovanje prema sebi samima, nastavite sa vašim putem i vašim razvojom, otvorite lepezu svoje svijesti do krajnjih granica. Ako ste došli dovde, onda ste već razmislili o svojoj krvnoj liniji, o svrsi svog postojanja i o razlogu daljnjeg putovanja sa nama. Molimo vas da se u ovoj refleksiji vidite još dalje u prošlosti i u budućnosti i da sa nama putujete nazad do Atlantide kao i do godine 2012.
Broj 8, je simbol beskonačnosti iznad vašeg trećeg oka, koji može da vam poslužiti kao transportna kabina; energizirajte dakle ovaj simbol oko vaših očiju posebno na tački ukrštanja linija iznad vašeg trećeg oka. Stopite se sa ovim procesom, vidite sebe istovremeno u Atlantidi i 2012 godini - jer oni stvarno oboje postoje u isto vrijeme. Sa pažnjom usmjerenom ka «Sada» osjetite svoje tijelo, svoj dah i energiju oko vas, dok vam mi pomalo otvaramo vrata – vremenska vrata kroz koja možete dospjeti do oba vremenska momenta.
Kada biste godine 2012 bili kod kuće, zašto bi ste se vraćali ovamo u «Sada»? I kada biste dolazili iz Atlantide, zašto biste izabrali ovaj sadašnji momenat? Zaboravite na momenat da ste sa ove planete, fokusirajte se na ova dva vremenska puta i zamislite da ste druga bića, zašto ona žele doći iz drugih vremena, naći se ovdje u ovom kratkom prolaznom momentu. Koja im je svrha? Udahnite duboko i shvatite da ove dvije grupe vremenskih putnika ovdje dolaze u potragu za blagom. Na Zemlju, zatrovanu planetu? Kakvo blago bi ovdje još moglo biti? Pa, blaga su obično skrivena i ne nalaze se na vidnom mjestu.
Kada se uputite na putovanje ka starim mjestima prošlosti, ona će vam se učiniti kao vaša sadašnja realnost, kao ondašnje «Sada». Cjelovitost vremena postoji u stvari u svim vremenskim momentima i u svim smjerovima; i vaše sadašnje mjesto je prekriveno slojevima drugih svjetova i vremena, koji su, čini se, odvojeni jedni od drugih samo svojim posebnim frekvencijama. Modulacija, ispravno postupanje sa baš ovim frekvencijama, vam omogućava da posjetite druge svjetove i vremena. Šta mislite zašto vremenski putnici doleze ovamo? Šta traže? Mi kažemo: ovdje su da bi uticali na vaše frekvencije. Upravo sada se cjelovitoj egzistenciji pruža prilika da iskusi frekvencije koje vi stvarate i energije koje vi jeste, da prisustvuje razvijanju vaše nove realnosti, da u dijeliću sekunde doživi potpuno otvaranje vaše lepeze.
Vaši naučnici ovaj pojas frekvencija egzistencije nazivaju elektromagnetnim spektrumom. Unutar ovog spektruma vi zauzimate određeni pojas frekvencije i na osnovu tog pojasa moguće vas je lokalizovati kao da ste radioemiter. Vaš pojas frekvencija se sada širi i do 2012 godine ćete, prema svom određenju, dosegnuti puni pristup proširenom spektrumu frekvencija, i to je uzbudljivo, pratiti baš to i vidjeti šta ćete napraviti od ove prilike.
Mi smo vremenski putnici koji ulaze u vašu realnost i mijenjaju vrijeme, kao i ostali vremenski putnici. Nama vaš svijet liči na rupičasti švicarski sir i Porodica Svjetlosti je tu da zatvori neke od rupa u vašoj egzistenciji i da zaustavi suze koje su izazvale neke eterične energije u pokušaju da vas ugnjetavaju. Kao trodimenzionalna bića niste u stanju da osjetite «misaono zagađivanje okoline», koje ste prouzrokovali u nevidljivim područjima egzistencije. Svaki oblik inteligencije koji je sada na zemlji prisutan ima razlog za bude ovdje, ipak svi oni vas promatraju pri ovom jedinstvenom procesu dimenzionalnog razvoja, pri ponovnoj upotrebi punog kapaciteta vašeg mozga, pri ponovnoj mogućnosti pristupa punom spektrumu svijesti.
Te ubrzano tekuće drastične promjene navest će neke ljude da zaborave zašto su ustvari ovdje i vratiti ih u stare ograničene obrasce razmišljanja i vjerovanja. Ovaj nedostatak samosvijesti je brdo koje treba pomjeriti. Kako možete usmjeriti ove nove energije tako da i oni prepoznaju potencijalne puteve? Mnogi nisu u stanju da pronađu put kroz novo područje i zbog toga je Porodica Svjetlosti, vremenski putnik, „par exelence“, stvoritelj promjene, aranžer novih igara, sistema i same egzistencije, ovdje kao pionir, uklanjajući sve poteškoće sa puteva svijesti.
Kada jednom uplovite u takozvane «luke svijesti», morate krenuti u unutrašnjost ka području svoga «Ja». Ipak, pri tome je važno da ostanete uvjek otvoreni, bivajući pažljivi u vašem vanjskom okruženju. Sve je šifra, poruka i u sebi spaja mnoga, mnoga značenja i planove unutar planova. Za vas, plan sadrži ekspanziju ka mnogo višim stanjima svijesti, tako što ćete, takoreći, okrenuti dugme skale spektra frekvencije i pokrenuti se sa uske trake ka prostranosti svih stvarnosti. Te energije promjene i razvoja svijesti koje su nastale od kosmičkih sila puštaju vam na volju različite mogućnosti o kojima sada treba razmišljati. Ponajprije će vam biti teško da pristupite tom području jer ćete se njemu približavati sa starim obrascima ubjeđenja i vjere. Kao i vaši pronalazači koji su prije 500 godina napustili evropski kontinent da bi otvorili nove svijetove, pronašli su nešto kao ono, što su prvobitno tražili.
Tema kontrola svijesti se na vašoj planeti prihvata prvo sa tamne, veoma tamne strane. Ipak nakon ovoga će nastati novo shvatanje a sa njim će sijati i novo svjetlo, rasvjetljavanje samostalnog mišljenja, slično renesansi. Mnogo ljudi će napraviti iskorak i dovešće do izražaja istinu, o tome, kako se manipuliše čovječjim razumom. Onda ćete najvjerovatnije shvatiti, kako su bogovi ponovo igrali istu igru. A možda su i bogovi oni, koji su manipulisali određenim ljudima, koji su onda manipulisali vama, ostatkom čovječanstva, onima koji su poslušne ovce, koji su uvijek na vrijeme tu i koji po službenim pravilima završe na mesarskom panju i plate smrću.
To će prestati! Energija koju mi nosimo sa sobom nam dozvoljava da prelistavamo stranice u knjizi vremena da bismo otkrili šta je napisano prije, a šta poslije vašeg sada. Ovo međutim nisu iste stranice kao one u knigama iz biblioteka vašeg svijeta, koje još nisu bile spaljene. Knjige koje su još na raspolaganju ne posjeduju najvećim dijelom više ni iskricu istine. Ono što je u njima napisano, ono što pobjednici rado žele da se vjeruje, ono što vam moćnici žele rado prodati kao istinu. Manipulacija i zavaravanje, ubistvo i prevara su osjenčeni i uljepšani bojom ili su dosadnim podacima i faktima postigli da vi konačno svoje istorijske knjige čitate kao nagomilane besmislice bez značenja. Tako se stvaraju problemi, koji ne bi ni postojali bez njih, koji dovode ljude do toga da traže rješenje. Kroz cijelu zemlju se širio veo straha - ne blagoslov ljubavi, koji je bio poruka porodice svjetlosti. Strah raspolaže jednim prilično jakim zračenjem, a kada se osjećaji straha zadrže u tijelu, šire se odatle brzo i sa istom "varljivošću " kao i ljubav u svim pravcima.
Iako ste vi vezani za cjelinu, ta cjelina je podijeljena u mnoge dijelove, a ti dijelovi imaju probleme sa vibracijama, jer su odvojeni jedni od drugih. Ovi dijelovi često hoće da se oslobode od ostatka, jer im to daje osjećaj moći. To je dilema sa kojom se porodica svjetlosti konfrontira. Kako se moć da dijeliti sa svakim i svačim. Zašto se čini, kao da se porodica tame mogla više prilagoditi nego porodica svjetlosti?
Zašto se porodica svjetlosti tu osjeća kao žrtva?: Zašto porodica tame raspolaže novcem, prestižom, vezama sa drugim dimenzijama i tajnama?. Svaka vremeska epoha je imala svoje načine postupanja, što se tiče dijela nadprirodnog. Zamislite da idete u vrijeme 0 u vašem brojanju vremena, onda ćete da vidite da vaš kalendar počinje sa bićem koje vi nazivate Isus. Kod prelaza jedne vremenske epohe ka drugoj određene energijske koncentracije prouzrokuju snažna kretanja i svjetlosna porodica koja voli da daje informacije nastupa sa svojim vlastitim planom. Svaka civilizacija stoji usred svoje vremenske epohe i usred izbora da sebe uzdigne ili da se uništi.
Ako odluči da se uzdigne biće prouzrokovan impuls, koji će toj civilizaciji saopštiti univerzalne zakone, koji su do tada bile zagubljeni. Dakle, kako se vi snalazite u haosu, to je još jedan dalji test. Šta vi radite, dok vaša realnost gubi svoje oštre oblike, to će odrediti presudno vaše dalje iskustvo. Jedna od najvećih lekcija ( tu ste da je naučite ) je da život doživite sa vaše tačke gledišta. Vaše novo tumačenje egzistencije, koje se pronađe u svakoj vašoj ćeliji, će biti preneseno od vašeg aura - polja i ima podsticaj na cijelu biosferu zemlje. U idealnom slučaju pošaljete novu frekvenciju u egzistenciju.
To sa sigurnošću nije bilo ono što su vlasti ili religiozne organizacije podučavale. Više su učile ljude, da mora da postoji stepen nadležnosti, koji ljude vodi i upravlja, i da su ljudi van mogućnosti, lično da stupe u kontakt sa bogom. I ako to, ipak urade onda su opsjednuti đavolom. Najdraža tema đavola su bile, naravno, žene, jer su one u sebi sačuvale još ostatak intuicije iz paganskih doba. I ako su se trudile da se razračunaju sa linearnim mišljenjem i da zapostave svoje znanje o životnim ciklusima, bile su ipak teško u stanju da izvedu tu promjenu i to iz puno razloga.
Hoćemo da vas još jednom pozovemo, da sebe sami promislite i da koristite vašu duhovnu snagu, da dobijete pristup u vama postojećim bogatstvima i onima vaših predaka. Pogledajte se, šta ste oko sebe stvorili i neka vam je jasno, da to ima veći značaj nego što vi mislite. Most za 21.vijek će biti stvoren u vašem duhu. U jednom velikom vremenskom prostoru su se zemaljske mase pomjerile od planete i promijenile oblik. Vi mislite da su to bile postepene promjene, ali teorija postepene promjene gubi na važnosti, jer zemlja izvodi jedan pravi ples na geofizičkoj energetskoj ravni. Niko ne zna tačno, kako da se tumače te promjene, jer najčešće ste skloni tome, da pratite oficijelno objavljenu "istinu". Vaša odabrana iskustva daju se priključiti na postepene promjene vaših osnovnih pravila, ali vi nemate pojma o tome, kojem znanju su vaši preci imali pristup. Njima je bilo poznato, da neočekivane, iznenadne i isto veoma uzbuđujuće promjene sa jednog momenta na drugi mogu da se dese i da je skoro nemoguće, da praviš planove za neke moguće slučajeve. Šta je zapravo kod svih ovih prekršaja vaš zadatak.
Da svakoga pustite da jednostavno uskoči unutra? Da sami sebe zaboravite? Ili ste po mogućnosti vi sami blago? Da li ste svjesni sebe kao vrijednog bića, koje sa svakom mišlju sije sjeme za budućnost? Koliko učvršćeno, koliko stabilno je vrijeme uopšte? Vrijeme vam se čini jako čvrsto i pouzdano. Ali, što dalje raširite vašu lepezu, što više prepoznajete, da ne samo vi možete da pružate svoju svijest u vrijeme, nego da i drugi, koji se mogu uklopiti u odgovarajuću vremensku realnost, čine ovdje pionirski rad i hoće da idu u potragu za blagom i kroz 25-to godišnji prozor imaju pristup frekventnom spoju zemlje.
Šta je sada vaš zadatak kod svih tih napredovanja? Da svakome date jednostavno priliku da uskoči? Sebe same da zaboravite? Ili ste možda vi sami to blago? Ovoj milisekundi u cijeloj egzistenciji izmiče sada nešto jako duboko, ne baš direktno na dohvat ruke, ali ipak u namjeri da ljudsku egzistenciju potpuno promijeni. Budite svjesni, da posmatrate sami sebe kao vrijedno biće, koje sa svakom mišlju sije sjetvu za budućnost. Ako mi kao Porodica svjetlosti listamo knjigu zemlje, hoćemo ponovo da vas podsjetimo, da su istinski talasi, koje treba proizvoditi i učvrstiti na zemlji, talasi ljubavi i to se može desiti na razne načine. Vaši preci nisu uvijek bili puni ljubavi za ta bića, koja su se kao multidimenzionalno sopstveno ja razvijali u njima i često je sa njima dolazilo do rata. Neki bogovi su došli, zatamnili nebo i postavili mamce sa otrovom; ali isto tako su drugi popunili sferu zvukom, svjetlom i ljubavi. Vaša linija porijekla na ovoj planeti je veoma mnogoslojna, kroz sve dimenzije i sfere neba.
Vaše frekvencije privlače posebne energije. Kao član Porodice svjetlosti ste tu, da bi talase liječenja i ravnoteže širili oko zemlje, da prihvatitie jednu od najvećih prilika i da savladate jedan od najtežih zadataka, a to bi bilo, da frekvencije straha i očajanja pretvorite u frekvencije ljubavi i najveće ekstaze. U tom momentu, kada to uspijete, da uđete u hiljadugodišnji mir, o kojem će da obaveštavaju vaše priče i legende. Možda još uvijek vjerujete u spas i iskupljenje kroz nekog mesiju, ili druga nebeska bića, koja će za vas da riješe vaše probleme i jednostavno tako, izbrišu bolest i trovanje. Ali istina je, da vi ne čekate dolazak jednog takvog mesije, nego na dolazak jedne nove svijesti, neovisne od jedne osobe.
Kroz sve ove epohe nude vam se mogućnosti da ubrzate vremenske tokove, da integrišete znanje, da pokažete odgovornost i ispunite vaše određenje kao stvoritelj. Neka od nebeskih bića vam daju aplauz za to; vide već kako izrasta šest milijardi novih potencijalnih bogova na zemlji. Kakva energija! Koja živahnost! Šest milijardi novih bogova! Ko će da ih vodi? Da li će zajedno da vezu tepih života ili će ga zamrsiti, umotati u neraspletivo klupko i sami sebe uništiti? Dijelimo te slike, te metafore, sa vama kao priče i ideje, koje treba da vam pomognu u vašim refleksije o vašem sopstvenom životu: zašto vi živite, zašto se sve dešava sa tolikim intenzitetom i zašto oko vas, u radnom svijetu i u industriji, se sve raspada.
Nekad se aktuelnost nekih određenih stvari nadmaši sama sebe; briljantne ideje, koje bi danas stvorile bogatstvo, su od sutra prijavljene na konkurs. Vi ste svjedoci da se sada razvijaju ljudski geniji, a vi znate, da je uvijek bila mala linija između genija i ludaka. Budite svjesni toga! Genije i ludilo, svjetlo i mrak, Jin i Jang, dobro i zlo – oni su svi dvije različite strane jedne te iste novčanice. Vi možete tu novčanicu okretati tamo i ovamo, da bi se primijetio fini balans između glave i pisma, da bi to, za čime vi u suštini tragate, našlo mjesto, gdje su vam svjetlo i mrak jednako poznati, jer u tome što ćete integrisati date polove i njihove talase, učvršćujete vaš spoj sa cjelinom sa istom energijom kao stvoritelj, kao roditelji, koji su svjesni, da njihova djeca odrastaju i u tome osjete zaštitu.
Ti talasi stvarne cjeline izražavaju se u jednom unutrašnjem osjećaju dubokog mira, u osjećaju spoja sa vašim precima, prema vašoj prošlosti, sadašnjosti i budućnosti i svih života u njemu. Vi biste prepoznali koje mogućnosti niste izabrali, a koje ste stvarno izabrali, koje živite, da li bilo povodom veza, odgajanja, posla, putovanja ili promjene mjesta. Sve u vašem životu je dio vašeg multidimenzionalnog nasljedstva, kod kojeg vam upravnik, zvani Ka, može pomoći da integrišete ta iskustva. Ta energija priča glasom dobre volje i respekta; ona je dio vas samih, koja tvom TI pomaže, da sebe samog izrazi i podržava tokom razvoja i rasta.
Šta će Porodica svijetlosti isplanirati kod svog ponovnog sastanka 2012-te godine, za sve, koji će se tu naći, je mnogo zabave i radosti! Nekada članovi Porodice svijetlosti igraju mučeničke uloge, koje nekada prije, u prelazu iz epohe ovna u epohu ribe i kroz cijelo posljednje doba, gdje ih je bilo mnogo. Ali mučenička vremena su prošla i vaša karta za multidimenzionalost je sada samopoštovanje za vaše biti čovjek, i to na način igre, da ne napadnete ili uvrijedite druge. Možda ne znate uvijek, odakle vam talenti, sposobnosti i ideje imaju svoje porijeklo, ali pravo vrijeme renesanse se približava vama tako temeljito, da se već sada detaljno vodi dnevnik o njemu. Praćeni ste, da bi se vidjelo, šta ćete vi sada da preduzmete kao mjenjači talasa i kreatori duha. Dok vi pravite most u sljedeće doba, važno je da znate, ko ste i šta hoćete, kao i da u ophođenju sa drugima, vašom porodicom, prijateljima, partnerima i svim drugim bićima, ne osjećate strah od njih i od sebe samih. Da to još jednom pojasnimo: taj proces promjene ne treba da destabilizuje čovječanstvo, nego da ojača vaše osnovno sjeme, tako da vi postanete ta jedinstvena bića, na koja čekaju vaši preci.
Puno oblika inteligencije je uticalo na vas i sada se opet ovdje pojavljuju – svaka od njih u ovom ili onom obliku – da ujedine sve energije sa vašim i da saznaju, šta vi sada imate da pokažete. Moćna bića koja su ostavila davno svoje znanje na zemlji, osvajači, kraljevi, kraljice, pape, predsjednici i druga bića, se sada vraćaju, inkarniraju, otvaraju svoje sanduke sa blagom, sanduke sa trikovima i uče njihove sopstvene lekcije života. Svi mogući bogovi i nebeska bića u svim oblicima i varijacijama, od anđeoskog bića do gmizavca, svi se nalaze u vašoj okolini, tačno onako kao što su bili u vrijeme vaših predaka. Iskustva, koja su vaši preci stekli sa svojim multidimenzionalnim precima, nisu se mogla zabilježiti, jer za opis toga, što se desilo, nije bilo riječi. Da bi ipak svoja iskustva davali dalje, vaši preci su ostavili znakove i simbole, često uklesane u kamen, kao važne informacije, koje su se trebale prenositi dalje.
Simboli vam pomažu, da razumijete apstraktna ramišljanja, koja se ne mogu opisati riječima, ali važna direktna iskustva i saznanja se pružaju dalje, da razumijete. Dok vi podižete svoje sposobnosti, da stvarate različite frekvencije i saznanja, vama će se kroz to jednostavno otvoriti vrata biblioteka, da biste sve prastare simbole; sunce, mjesec, zvijezde, zmije, geometrijske figure, uvijene linije i tačke, razumjeli ili da ih dodirnete rukom, ili vidite vašim duhovnim okom. Simboli postaju cjelovite lekcije, enciklopedije znanja o talasima i frekvencijama. Kada pošaljete vaše talase prema vani, dok gledate u te simbole, za vas se može otvoriti jedna oblast znanja, koje su vaši preci ostavili vama za vašu pripremu za buduća vremena promjena i prilika.
Vaš korak razvoja se sada brzo provodi, kao raširen set karata i sa svakom sekundom vaše egzistencije otvarate se novim energijama. Razgledajte oko sebe i budite zahvalni za ljude oko vas, koji dijele svoj život sa vama. Pokušajte da učite jedan od drugog, jer na tom putu, veze sa drugima, prerastate u veze sa vašim precima i prema multidimenzionalnim bićima. Mislite na to, da je zemlja jedno blago, za kojim puno njih žudi i da vi imate da ponudite nešto jako vrijedno; onda budite ponosni na ono, šta ste i ko ste. Razvija se jedan skupocijeni vrijedni kvalitet u vama; jeste li zahvalni za to, što ste živi. Obim očekivanih zadataka se jedva da opisati riječima. Liči na put fetusa kroz kanal porođaja, koji se pod pritiskom kreće prema vani iz tako udobnog uterusa, koji on nerado napušta, ali vaša snažna volja i želja za životom vas istišću napolje.
U današnje vrijeme se ta prilika već mnogobrojnim bebama više uopšte ne pruža. Oni se ne kreću svojom snagom iz majčinog tjela, makar u zapadnom svijetu. Žene očekuju sa grozotom pokret porođaja i njihovi odnosi prema svom unutrašnjem i djeci, koju donose na svijet, su fragmentisano kontrolisani. Boje se iskustva poroda, boginje su ih "naučile", da se boje svog najvećeg bogatstva, svoje najveće sposobnosti: da podari život i da hrani. Mi vama svima govorimo, muškarcima, ženama, cijelom čovječanstvu. Napravite sebi sliku o tome, ko biste vi mogli da budete. Zamah kroz porođajni kanal, koji doživi djete, je dio jednog prirodnog pokreta napolje u svijet.
Ako sve više djece donosite na svijet kroz carske rezove, oduzimate im njihovo nasljedno pravo na sebe, same, pokrenuti u svijet i ne znajući se ta djeca identifikuju više sa talasima straha, nego sa talasima, da su dobrodošli na svijet bez obzira ko su oni. To je potpuno normalno, da u istraživanju svijeta, koji naseljavate i stvarate, istražujete vaše metode reprodukcije. Kloniranje neće biti rešenje. Sam polni odnos podaruje ćelije novorođenčeta sa životnom snagom - bez njega nedostaje jedan veliki dio te snage, i ako toga nećete biti svjesni još koju godinu. Jedete genetski prerađeno bilje i životinje i kad tad ćete shvatiti, da tom manipulisanom, bilo čemu, nedostaje vitalna supstanca. Oni, koji ljudska bića kloniraju - a to se dešave već neko vrijeme -, pitaju se, zašto ta bića nisu tako vitalna, zdrava i živahna kao normalna bića. Pa, ono što nedostaje je seksualni akt stvaranja. Naravno da su neki ljudi produkt rađanja pod uticajem sile, a opet su darovani kvalitetima živahnosti, vitalnosti i napredovanja, onom energijom, koja predstavlja život – da li s voljom ili pod uticajem sile. Kada se vadi život iz jedne zdjelice u sterilnoj laboratoriji, on nema jednostavno istu životnu snagu kao onaj, koji potiče iz pravog seksualnog odnosa.
U današnje vrijeme puno ljudi ima problem sa pravljenjem djece. Proizvodnja sperme kod čovjeka je popustila, a žene su pod ogromnim nervnim i emocionalnim pritiskom, ako ne odgovaraju "idealnoj slici barbike". Uživanje u ljudskom polnom odnosu sve više popušta. Često se gleda na seksualnost samo još kao sredstvo za osnivanje potomstva, koje se onda snabdijeva onim kupljenim stvarima, po čemu se mora nabaviti veća kuća, da bi se za sve to kupljeno napravilo mjesta i tako djecu uče o sistemu, koje sve više tjera na uništavanje zemlje. Previše ljudi je zaboravilo kako je to kad postojiš kao živo seksualno biće. Vi ste zaboravili, da je cijenjenje života nešto sasvim normalno. Vas, koji kao stvoritelji budućih generacija zastupate svoje nasljedstvo, molimo vas, da u vašim tjelima proizvodite talase ljubavi i zadržite ih, talas, koji će vam približiti sasvim novo razumijevanje života. Ako hoćete da imate djecu, pošaljite pozivnice onim bićima, koje žele da inkarniraju. Pustite donosioce ljubavi, koji na to čekaju, da se sada opet nanovo rode, da saznaju, da im je kod vas ljubav sigurna. Smatrajte vašu djecu dobrodošlim i dopustite im da saznaju, da ste spremni, od njih da učite i u pogledu talasa ljubavi i njihove proizvodnje u velikoj mjeri.
Molimo vas, da naseljavate zemlju bićima, koja nose jako visoke talase; to znači, da se brinu o svoj djeci, ne samo o onoj, koju vi sami rodite. Pratite djecu iz blizine i pustite ih da osjete talase, koji im daju osjećaj, da se radujete što su oni tu. Djeca današnjeg vremena su sva zajedno vanredni projektori frekvencija i promjenjivači talasa i u svakoj novoj godini se rađaju djeca sa sposobnosti da drže više i veće energije. Ta djeca se više neće zadovoljavati sa starim iskorištenim putevima i oznakama života; nemojte ih zato oštetiti, u tome da ih predate medicinskom sistemu snabdijevanja, koje je bazirano više na strahu nego na ljubavi i liječenju. Često djeca preuzimaju probleme koje vi još imate u svojo okolini, posebno one, koje vi pokušavate da ignorišete. Pazite na to, šta vam vaša djeca imaju da kažu. Sve ima simboličan karakter. Imperija duha je neizmjerno velika; zove vas na svakom kontinentu, iz svakog pravca.
Svi bogovi, koji su na zemlji kroz sva vremena ostavili svoje tragove, da li su bili poznati ili ostali nepoznati – svi se oni sada vraćaju na zemlju. Zato mnogi od vas sada osjete impuls, da posjete stara sveta mjesta, jer su bogovi koristili mnoge od tih starih kamenih građevina i hramova za predstave njihovih prizora i drama. Kada posjetite ta mjesta, čini vam se da ste trodimenzionalni zemaljski putnici – ali vaši drugi djelovi vas samih, glume na istom mjestu, ali u drugim vremenima, u drami. Ima vaših aspekata, vaših verzija, koje su sačuvala sjećanje na to, šta ste sve još bili, koje ste sandale, cipele ili čizme nosili, kako vam je izgledala kosa, koža i tijelo i koja mijenjajuća ljudska bića ste bili, mjenjajuća se kao godišnje doba.
Nebo vam sada pruža jednu priliku; dakle nemojte se plašiti toga, šta će da se desi. Komete i nebeska tijela svih oblika, vrtlozi, spirale, mlazevi i munje će na nebu da ostavljaju znakove i neće vam uvijek biti jasno, šta ti znakovi znače. Znakovi i simboli neba se mogu pokazati na mnoge načine, elektronskim kao i drugim putevima. Vi ste sami do tog vremena napravili sprave, sa kojima možete određene slike i znakove da projicirate na nebeski svod i sa kojima se pridružujete vremenskim skokovima, koji stižu iz vremena Atlantide i 2012-te godine, koji stupaju sada sa svojom i njihovom tehnologijom u plan.
I napokon sada se sigurno pitate, šta to sve treba da znači. Kako ludo može da bude? Tako ludo, kako vi hoćete. Uvijek ćete imati priliku, da polako i duboko udahnete, da date refleksije na događaje, da se u svim dešavanjima nasmiješite i da kažete: "Oh, veliki povjereniče, hvala ti za tvoju pomoć, hvala što si konce držao zajedno, tako da još uvijek mogu da prepoznam obrazac. Kada su moji preci došli u dodir sa tim sferama i bili bez mogućnosti, da iskustva objasne riječima, izražavali su se putem umjetnosti. Dozvoli mi da izrazim značenje ove velike promjene u mojoj sopstvenoj verziji, da prenesem u živahnom umjetničkom dijelu, koje mi omogućava da izrazim osjećaje mog cijelog bića."
Predivna ljepota sada ističe u pojmu, dragi prijatelji, jedna ljepota, koja obuhvata cijelu vrijednu životnu esenciju – a to ne biste trebali da propustite. Rastite u stvoritelje svoje sopstvene realnosti, šest milijardi budnih, živih i energijom zračućih bogova, i pustite da drugi sebi razbijaju glave, kako to da se izvede! U tom momentu, kada svoj život preuzimate u svoje sopstvene ruke, postavit ćete bazu za potpuno novo životno iskustvo, u kojem će vaš strah i ograničeno mišljenje, jednostavno da se pretvore u hrabrost i pionirski duh prilika. Doba vodolije je vrijeme bogova viđenih svuda i u svemu – više nego ikad prije.
Sada je na redu lekcija, da se poštuje spiritualni integritet drugih - kao kišna kap u velikoj rijeci - da tim putem zahtijevate vaš unutrašnji autoritet i iz njega razvijete vaš karakter. Kod razvijanja vašeg višeg ja vi ćete razumjeti, da spojenost ide sa sposobnošću telepatije i da su bogovi oduvijek komunicirali sa ljudima putem telepatije. Ako se još jednom toga prisjetite: u dobu ovna bogove su pokazivali u obliku statua, monumenata i kamenih gradova. Građevinari su bili svjesni važnosti duhovnog i znali su takođe, kako da iskoriste zvuke i glasove za izgradnju tih božjih građevina. Dešavalo se da ljudi na vašoj planeti odlete ispod ceste i da se u sljedećem momentu ponovo nađu u nekom drugom vremenu, na drugoj strani planete. Promjene dimenzija se mogu lako dokazati, međutim to često nije slučaj.
Iskustvo kao takvo je više prošireno nego što se čini. Mnogi međutim iz straha ne pričaju o takvim iskustvima. U vremenima u kojima je sloboda govora bila još više ograničena, takvi ljudi su bili zatvarani i proglašavani ludim. Preobražaj od linearnog ka multidimenzionalnom je za sve vas kao duhovna vježba istezanja, dozvolite dakle sami sebi, da ubacite u novu brzinu, kad se dešava i kažete: "Oh da, ja mogu biti ja sam, čuvati moj integritet i istovremeno uviđati druge realnosti i u njima učestvovati." Jer vi to možete činiti vašim biološkim bićem.
Neki bi sve uradili da vam pomognu u razvoju, dok drugi žele vidjeti samo vašu propast. Veliki stvoritelj dopušta oboje jedno pored drugog. Sad Zamislite taj most i kako se svi ljudi osjećaju privučeni prema njemu. Osjetite to u vašem najdubljem korijenskom biću, i zamislite jedan plamen, koji se nikada ne gasi. Aktivirajte taj plamen sredinom vašeg daha.
Pogledajte tu snažnu energiju, koja vas spaja sa talasom ljubavi. Važno nam je da vas što više prepozna ovaj veliki dolazeći zadatak. U većoj knjizi postojanja je to samo jedan od više zadataka, ali u knjizi zemlje je to veoma veliki, gigantski zadatak, dok vi živite, od dana, do dana i od momenta do momenta, ali ipak vi niste sami: sada izdahnite svoje talase u polje koje vas okružuje. Onda udahnite svoj zdravi čovječiji razum, vaš mir i vašu ljubav u vaša pluća. Sa svom snagom vašeg duha, koji izbija iz najdubljih slojeva, koristite snagu svog duha da mislite za sebe, da definišete vašu realnost i vašu samovladavinu

Sačuvana

anny

  • Gost
Одг: SPAS
« Odgovor #12 poslato: 21-03-2008, 22:22:47 »

Sa duhovne tačke gledišta, svaki tragalac je početnik. Početnik je onaj ko ima unutrašnju potrebu da izraste u nešto još božanstvenije, još prosvetljenije, još ispunjenije. Onog trenutka kad poželite da stalno i bez prestanka napredujete, onog trenutka kad poželite da sami sebe nadmašite i zakoračite u večno prevazilazeće Onostrano, postajete večiti početnik.
Ako ste potpuni početnik, možete početi sa čitanjem duhovnih knjiga ili spisa. To će vam pružiti inspiraciju. Trebalo bi da čitate knjige duhovnih učitelja u koje imate bezgranično poverenje. Zaista, postoje učitelji koji su dosegli najvišu svest, i ako čitate njihove knjige, sigurno ćete biti nadahnuti. Bolje je da ne čitate knjige koje su napisali profesori, naučnici ili tragaoci koji su još na putu i još nisu postigli prosvetljenje. Samo oni koji su ostvarili istinu sposobni su da istinu ponude. U suprotnom, to je kao da slepac vodi slepca.
Takođe je dobro da se družite sa ljudima koji već neko vreme meditiraju. Oni možda nisu u stanju da vas uče, ali će moći da vam daju inspiraciju. Čak i ako samo sedite pokraj njih dok meditiraju, vaše unutrašnje biće uzeće od njih određenu količinu meditativne moći. Vi ništa ne kradete; jedino što vaše unutrašnje biće od njih dobija pomoć, a da to spolja i ne znate.
U početku, ne bi trebalo čak ni da mislite o meditaciji. Pokušajte jednostavno da odvojite određeno vreme tokom dana kada ćete nastojati da budete mirni i tihi i da osetite da tih pet minuta pripada samo vašem unutrašnjem biću i nikom drugom. Redovnost je od najvećeg značaja. Ono što vam je potrebno jeste redovno vežbanje u utvrđeno vreme.
Za početnika je bolje da počne od koncentracije, jer će inače, u trenutku kad pokušate da ispraznite i umirite svoj um, milioni neprikladnih misli ući u vas i nećete biti u stanju da meditirate ni sekundu. Ali, kad se koncentrišete, vi se suprotstavljate pogrešnim mislima koje pokušavaju da uđu u vas. Zatim, posle nekoliko nedelja ili meseci, možete da pokušate da meditirate.
Kad počnete da meditirate, uvek pokušajte da osetite da ste dete. Kod deteta um nije razvijen. Um počinje da radi na intelektualnom nivou u dobi od dvanaest ili trinaest godina. Pre toga je čitavo dete srce. Ono oseća da ne zna ništa. Nema nikakvih predrasuda o meditaciji ili duhovnom životu. Ono želi da sve nauči ispočetka. Najpre osetite da ste dete, a potom osetite da stojite u cvetnom vrtu. Taj vrt je vaše srce. Dete može satima da se igra u vrtu. Ono ide od cveta do cveta i ne napušta vrt, jer se raduje lepoti i mirisu svakog cveta. Osetite da je u vama vrt, i da u njemu možete da ostanete dokle god želite. Na taj način možete da naučite da meditirate u srcu.
Ako možete da se zadržite u srcu, počećete da osećate jedan unutrašnji vapaj. Taj unutrašnji vapaj, koji se naziva težnja, predstavlja tajnu meditacije. Kad odrasla osoba plače, njen plač obično nije iskren. Ali, kad dete plače, čak i ako plače samo za slatkišem, ono je veoma iskreno. U tom trenutku, slatkiš je za njega čitav svet. Neće biti zadovoljno ni ako mu date novčanicu od sto dolara - stalo mu je jedino do slatkiša. Kad dete plače, odmah mu prilaze otac ili majka. Ako iz najdublje dubine svog bića možete da plačete za mirom, svetlošću i istinom, i ako je to jedina stvar koja će vas usrećiti, tada će Bog, vaš večni Otac i vaša večna Majka, neizbežno doći i pomoći vam.
Trebalo bi da uvek osećate da ste bespomoćni kao dete. Čim osetite da ste bespomoćni, neko će doći da vam pomogne. Ako se dete izgubi na ulici i počne da plače, neka osoba dobrog srca pokazaće mu kako da se vrati kući. Zamislite da ste se izgubili na ulici i da unaokolo besni oluja. Po vama pljušte sumnja, strah, nemir, zabrinutost, nesigurnost i druge nebožanske sile. Ako iskreno zaplačete, neko će doći da vas izbavi i pokaže vam put do kuće, koja je vaše srce. A ko je taj neko? To je Bog, vaš Unutrašnji Pilot.
Bog se može pojaviti u nekom obliku ili bez oblika. Najbolje je, međutim, ako u svojoj meditaciji o Svevišnjem mislite kao o ljudskom biću. Početnik bi trebalo da uvek meditira na ličnog Boga. Inače, ako Boga pokušate da vidite u bezličnom vidu, bićete zbunjeni Njegovom neizmernošću. Zato počnite sa Bogom u ljudskom obliku, a onda možete da idete prema bezličnom Bogu.
Danas ste možda u duhovnom životu početnik, ali nemojte da mislite da ćete zauvek ostati početnik. Svako je nekad bio početnik. Ako redovno upražnjavate koncentraciju i meditaciju, ako ste u svojoj duhovnoj potrazi zaista iskreni, onda ćete sigurno napredovati. Važno je da se ne obeshrabrite. Ostvarenje Boga ne dolazi preko noći. Ako meditirate redovno i predano, ako za Bogom možete da plačete kao što dete plače za svojom majkom, onda nećete morati da trčite prema Cilju. Cilj će doći, stati pravo ispred vas, i smatrati vas svojim, potpuno svojim.
Sačuvana

Schnuffel

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 682
    • Schnuffel
Одг: SPAS
« Odgovor #13 poslato: 11-04-2008, 22:07:00 »

Mislim da je, ipak, u pitanju 2014.
Sačuvana
Živimo ljubav, budimo ljubav, zračimo ljubav.
Radnik svetlosti

Zockey

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 533
  • Ljubav Svetlost
Одг: SPAS
« Odgovor #14 poslato: 11-04-2008, 22:17:52 »

Mislim da je, ipak, u pitanju 2014.
vrlo moguce
Sačuvana
Mi nismo stvorili ovaj svet, mi smo samo deo njega, sve što mu činimo, činimo to i sami sebi!

celestina

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 211
Одг: SPAS
« Odgovor #15 poslato: 09-06-2008, 11:07:54 »

Sudnji dan se priblizava...ali samo za neke ljude.
Ja bih to nazvala selekcijom :aq29:
Sačuvana
Poznato je da na svetu ima mnogo lica sa kojima se priroda nije mnogo mucila, niti upotrebljavala fine alate, nego je prosto tesala... Udarila jednom sekirom i ispao nos, drugi put - usne, velikom burgijom svrdnula oci, i tako neuglacano pustila u svet govoreći: neka zivi.

Schnuffel

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 682
    • Schnuffel
Одг: SPAS
« Odgovor #16 poslato: 18-06-2008, 22:41:53 »

Da celestina ali ne prirodnom selekcijom već njihovim izborom. Pa Bog je svakome dao slobodnu volju a na svakome od nas je da je upotrebi po sopstvenom nahođenju. Koliko mu je um u funkciji toliko će mu izbor biti pravilan.
Sačuvana
Živimo ljubav, budimo ljubav, zračimo ljubav.
Radnik svetlosti

HSHC

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 9
Одг: SPAS
« Odgovor #17 poslato: 12-01-2010, 10:11:00 »

5. Maje su također rekli da ćemo do 2012.g.-
- odbaciti tehnologije koje sad poznajemo.
- odbaciti vrijeme i novac.
- ući u 5. dimenziju poslije prolaza kroz 4. dimenziju. ( 5. dimenzija je u stvari 4. denzitet )
- planeta Zemlja i solarni sistem će ući u galaksijsku sinhronizaciju sa ostatkom Univerzuma.
- naša DNA će biti "unaprijeđena" ( ili reprogramirana ) iz centra naše galaksije. ( Hunab Ku )
"Svatko na ovoj planeti mutira. Neki su svjesniji od drugih. Ali svakome se to dešava." - Vanzemaljska Misija Zemlje.
Zanimljivo je ovo kako sputavaju ljude.  :aq15:
Prvo smo nastali od majmuna, a sad u skorijem dobu se govori da smo nastali od vanzemaljaca. Pa onaj ko je vezan za materijalno neka veruje da smo od majmuna nastali, a onaj koji ne veruje da smo ovako nastali neka veruje da nas je neka rasa pametnija od nas stvorila.
A sad da bi ta rasa izgledala kao da postoji da joj prepisemo da su jedino oni mogli da sagrade piramide, i da kazemo da si leteci tanjiri njihovi, a bermudski trougao je kao neka pista za sletanje letecih tanjira.
Sta sve rade samo da ljude skrenu sa puta.
Sačuvana

Zockey

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 533
  • Ljubav Svetlost
Одг: SPAS
« Odgovor #18 poslato: 13-01-2010, 15:41:36 »

Sve je ovo samo iluzija, za nas "stvarna".
Sačuvana
Mi nismo stvorili ovaj svet, mi smo samo deo njega, sve što mu činimo, činimo to i sami sebi!

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: SPAS
« Odgovor #19 poslato: 13-01-2010, 16:32:25 »

Iluzija ili ne,mi tu nista ne mozemo menjati!
Sta bi sada trebalo,da padamo u histeriju i da vrsimo masovna samoubistva po svojoj zelji i po svom izboru mesta,pre nego sto stradamo ko zna kako?  :aq25:

Manite se ljudi,nama zivot i bez toga uvek visi o koncu,neznamo dali ce nam crep pasti na glavu kad izadjemo dao kapije.
Neznamo dali cemo uci doktoru na rutinski pregled a izaci sa smrtnom dijagnozom!?.....

Ziveti treba, celog ovog kratkog zivota, svaki dan kao da je jedini,u tome je sustina!!!
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.
 

Stranica je napravljena za 0.264 sekundi sa 22 upita.