Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Lečenje narkomanije!  (Pročitano 146804 puta)

0 Članovi i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #320 poslato: 06-06-2009, 20:55:56 »

Otišo nam prag , mnogo
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #321 poslato: 08-06-2009, 16:33:19 »

 Emisija “Drugi kraj batine“, u serijalu "Reakcija“, istražuje propuste države i crkve koji su doveli do zlostavljanja štićenika u centru Crna Reka.
Emisija “Reakcija“ istražuje i koliki su bili prihodi pomenutog centra. Da li je Crna Reka registrovana i za koju namenu? Jesu li se zaposleni u njemu bavili nadrilekarstvom i nadriapotekarstvom? Emisija “Drugi kraj batine“ na programu je TV B92 večeras u 22 sata.
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #322 poslato: 08-06-2009, 21:34:22 »

oooooooooooooo, gledam “Drugi kraj batine“!!!

ala je mucno!
« Poslednja izmena: 08-06-2009, 21:34:50 od strane Svilena »
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #323 poslato: 10-06-2009, 15:54:24 »

Vratio se heroinu

 Upravnik Duhovno-rehabilitacionog centra „Crna Reka“, otac Dejan Jakovljević, u utorak je saopštio da je, nekoliko dana posle napuštanja ovog „lečilišta“, u velikom gradu u centralnoj Srbiji preminuo V. V. (26), koji je u „Crnoj Reci“ i njenim „ekspoziturama“ kod Loznice proveo ukupno četiri meseca.
- Zvala nas je majka ovog mladića da nam javi da se predozirao heroinom i da je pronađen mrtav. Odavde je otišao pre nedelju dana. Pokušavali smo sve da ga zadržimo, ali, nije vredelo, odmah su ga sačekali i „ubili“ stari poznanici, narkodileri. Da je ostao ovde, danas bi, siguran sam, bio živ - kaže otac Dejan Jakovljević, upravnik Centra u Crnoj Reci.
On naglašava da su još dvadesetorica mladića narkomana napustila Centar.
- Radi se o momcima koji su u našem „kampu“ boravili vrlo kratko, najviše po dva-tri meseca. Svi oni su, kao i pokojni V. V., sada lak plen narkodilera, a bojimo se da će neki od njih proći isto kao ovaj mladić. Ostaju uglavnom oni koji su ovde po dve-tri godine i koji imaju realne izglede da se zauvek otarase droge - kaže Jakovljević, i naglašava da Centar više nema načina da zadrži one koji hoće da odu.
- Zovu nas roditelji i preklinju da im zadržimo sinove, jer znaju šta ih čeka ako se vrate kući. Nažalost, iako znamo da najčešće odlaze na put bez povratka, više nemamo načina da ih zadržimo. Bojimo se da nam narkodileri, kojima smo odavno trn u oku, ovamo ne pošalju drogu koja bi nam napravila haos - dodaje Jakovljević.
U „Crnoj Reci“ veruju da će „na lečenju“ ostati između 30 i 40 narkomana, a da će ih ukupno, sa centrima u Cikotama, Ceru i Dvorskoj, biti od 120 do 150. Interesovanje za dolazak u Centar „Crna Reka“ i dalje je veliko, a oni koji budu primljeni moraće da prođu „prelazni period“ posle koga će se znati da li mogu da ostanu u Centru.

PERANOVIĆ
Odlukom nadležnih pravosudnih organa, protojereju Branislavu Peranoviću, doskorašnjem upravniku, zabranjen je pristup centru.
Zbog sumnje da su lopatom batinali štićenike i počinili krivična dela prebijanja i mučenja, protiv Peranovića i đakona Nemanje Radisavljevića policija je podnela krivične prijave.
http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=2

Taj "veliki grad u centralnoj Srbiji" je Jagodina?
Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #324 poslato: 10-06-2009, 17:12:30 »

S obzirom na to da je Peranović jedan običan mafioza odmah mi je pala na pamet misao da je pokojnom V.V. neko od Peranovićevih doturio nekakvo đubre i da se overio.

Kad je ovaj raspop Peranović u pitanju, sumnjam na sve, jer je on u stanju svašta da uradi kako bi dokazao da je on bio u pravu! Velika lova je tu u igri da bi se on jednostavno i disciplinovano povukao.
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #325 poslato: 10-06-2009, 17:36:06 »

To sam prvo pomislila i ja.
Sačuvana

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #326 poslato: 10-06-2009, 18:11:34 »

S obzirom na to da je Peranović jedan običan mafioza odmah mi je pala na pamet misao da je pokojnom V.V. neko od Peranovićevih doturio nekakvo đubre i da se overio.

Kad je ovaj raspop Peranović u pitanju, sumnjam na sve, jer je on u stanju svašta da uradi kako bi dokazao da je on bio u pravu! Velika lova je tu u igri da bi se on jednostavno i disciplinovano povukao.
To sam prvo pomislila i ja.

                       Amin!!!
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #327 poslato: 10-06-2009, 20:50:33 »

tako je!
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Svilena

  • Gost
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #328 poslato: 12-06-2009, 15:06:43 »

Crna reka nam je bila nada

BIVŠI štićenik Rehabilitacionog centra pri manastiru Crna Reka Veljko Vasić (26), iz Jagodine, umro je od prevelike doze heroina samo nedelju dana pošto je pobegao iz tog centra. Njegov otac Novica Vasić objašnjava za „Novosti“ da je medijska hajka doprinela padu discipline u Centru, kao i autoriteta nad narkomanima koji su se tamo lečili, pa je Veljko pobegao i predozirao se kod kuće.
- Kad je došao kući, pitao sam ga zašto je došao, jer nije trebalo da dolazi. Znam da je Jagodina puna droge i da je ima na svakom koraku, te da će ga dileri odmah „uhvatiti“. Slutio sam da će je uzeti ponovo - priča nesrećni otac. - Dan pre nego što je umro, bili samo na našoj farmi. Celog dana je sređivao dvorište, delovao mi je tako jak i zdrav. Imao je i devojku s kojom je rešio da se oženi. Nadao se da će život biti drugačiji, bolji... Sutradan sam ga našao sa iglom u veni.
Novica kaže da ne želi nikog da krivi, ali da priču o Crnoj Reci treba gledati iz dva ugla, a ne jednostrano.
Po pravilima Centra u Crnoj Reci, kada bi neko od štićenika pobegao, dolazili bi po njega kući i vraćali ga nazad. Otkako je počela medijska hajka na taj centar u Crnoj Reci, potpuno je popustila disciplina.
Porodica Vasić vodila je borbu protiv Veljkove zavisnosti od njegove 16. godine.
- U poslednjih deset godina sa sinom sam prošao kroz sve državne i privatne klinike u Srbiji koje se bave lečenjem bolesti zavisnosti - priča N.Vasić.
Otac je u dogovoru sa sinom krajem decembra prošle godine odlučio da ga odvede u manastir Crna Reka.
- Bila je zima, i kada sam ga odveo tamo, srce mi se steglo videvši gde ga ostavljam. Bio je mraz, hladno, kamenito... Ali smo rešili, to nam je bila nada - prevrće po sećanjima Novica. - Kada smo stekli pravo na posetu, prvi put sam posle deset godina video svoje dete da se ugojilo, da mu koža izgleda zdravo, da ima mišiće i da konačno izgleda kao dečko koji ima 26 godina, a ne kao starac. Prošlo je još tri meseca i počela je medijska hajka na Crnu Reku. Proklinjao sam dan kada se to desilo, jer sam znao da će se sve urušiti. Video sam koliko je priča ozbiljna i da država neće odustati.

BORBA ZA ĆERKU
PORODICI Vasić posle Veljkove smrti ne preostaje ništa drugo nego da se bori za ozdravljenje ćerke Milice (22), koja je takođe u kandžama narkotika i leči se na klinici i Beogradu.
U Jagodini je od početka godine umrlo desetak ljudi od predoziranja. Jedan od razloga je pojava jeftine droge, jer gram heroina na ulici košta 800 dinara.

http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=2

Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #329 poslato: 12-06-2009, 16:14:00 »

zao mi je tog mladica, zao mi ovih roditelja,samo kad citam da im je i cerka na drogi,znaci da treba i sebe malo da preispitaju.
jedno dete,tesko je,ali i drugo...ne verjem da je tu iskljuciva krivica drzave. neko je negde,mnogo ranije zatajio.
izvinjavam se ako gresim.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Svilena

  • Gost
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #330 poslato: 12-06-2009, 16:23:16 »

I ja sam bila u soku! Oba deteta narkomani?!
« Poslednja izmena: 12-06-2009, 16:23:33 od strane Svilena »
Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #331 poslato: 12-06-2009, 16:26:43 »

Država je apsolutni i nedvosmisleni krivac zbog ovako razvijenog tržišta droge. Droga je na svakom ćošku, svuda dostupna i jezivo jeftina. Narkodileri su pod okriljem države i ja kao građanin i roditelj pred time ne mogu i neću da zatvaram oči. Kao građanin, nisam informisana gde odlazi zaplenjeni narkotici, da li su stvarno spaljeni ili je spaljeno upakovano brašno a pravi paketi ponovo pušteni na tržište.


S druge strane, ukoliko zatajim kao roditelj i ne usmerim dete na prav put, onda ne mogu da krivim ni državu ni loše društvo. Morala bih sebe da pogledam dobro i duboko u oči i priznam svoju grešku, suočim se sa njom i krenem u oporavak zajedno sa svojim čedom pa kako nam Bog da...

Koliko su narkotici dostupni mom detetu toliko su dostupni i svakom drugom. Jedni se drogiraju drugi ne... znači, razlika je samo u postavljanju merila vrednosti u porodici. Nikada, ali nikada svom detetu nisam rekla da u životu sve treba probati, niti će tako nešto čuti... O narkomaniji i sidi mu govorim od malena... ma, mnogo je mali bio kad sam mu pomenula sidu i drogu. Bolje je da se nje boji i da živi u tom strahu od opakih bolesti koje vode u smrt, nego da se pravimo herojima tamo gde herojstvu mesta nema.
Sačuvana

jagodica bobica

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 184
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #332 poslato: 16-06-2009, 08:03:20 »

Ovo je tragedija za kompletno drustvo! Strasno... Sta je sad, gde ste vi koji ste protiv batina...sta imate sad da kazete? PA valjda je bolje da ih biju, nego da ih roditelji i porodice sahranjuju!
RIP Veljko
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #333 poslato: 16-06-2009, 08:09:26 »

tu smo mi,ne brini,nego toliko naivni nismo. :aq25:
i dalje smo protiv batina.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17392
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #334 poslato: 16-06-2009, 08:48:22 »

Ovo je tragedija za kompletno drustvo! Strasno... Sta je sad, gde ste vi koji ste protiv batina...sta imate sad da kazete? PA valjda je bolje da ih biju, nego da ih roditelji i porodice sahranjuju!
RIP Veljko

Mnogo je bolje - tu nema dileme, ali samo ako je to jedini način, a sudeći da znam kako je biti u koži jednog narkomana, definitivno je to način ako uopšte i to pomogne

Svilena

  • Gost
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #335 poslato: 16-06-2009, 09:06:32 »

Mnogo je bolje - tu nema dileme, ali samo ako je to jedini način, a sudeći da znam kako je biti u koži jednog narkomana, definitivno je to način ako uopšte i to pomogne

Stavila bih akcenat u tvom komentaru na ako uopšte i to pomogne. Da - AKO!!!

Tu smo jagodice, pratimo dešavanja i dalje svako drži svoju stranu.

Strašno je izgubiti dete, strašno je i da ti OBA deteta budu narkomani i da si kao roditelj prinuđen da od dva zla biraš manje zlo.
Istina je surova - NE POSTOJI IZLEČENI NARKOMAN, postoji SAMO ZALEČENI.
A jedini lek - PREVENTIVA!
« Poslednja izmena: 16-06-2009, 09:23:52 od strane Svilena »
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17392
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #336 poslato: 16-06-2009, 10:00:56 »

Pa jeste,  ali AKO ne pomogne, to dete će umreti - znači radiš sve što je potrebno da se izleči, jer nemaš izbora, a batine je blaga varijanta lečenja, mnogo je teže zaključati ga u četri zida, e to su muke...

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #337 poslato: 16-06-2009, 10:27:41 »

Žao mi je što je Crna reka bacila u zasenak manastir koji je formirao udruženje Nov život gde se štićenici leče od narkomanije uz molitvu, pričest, rad u polju i čuvanje životinja. Bez prisile, bez prinude, bez batina... Uče ih da ponovo nađu smisao života. Nema tarife, nema batina, nema agresivnosti.
Sačuvana

jagodica bobica

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 184
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #338 poslato: 16-06-2009, 12:07:24 »

Strasno je kad pogledas onaj snimak gde ih tuku lopatom, prvo sam mislila da je to neka fora, jer u danasnje vreme dobiti samar od nekog je strasno, a kamo li lopata. Bila sam potpuno protiv toga, ali kada sam cula za Veljka, kada sam mu videla roditelje, e onda sam pomislila pa neka ih biju do sto jedan i nazad, samo neka se zalece. Gledati tugu roditelja, prijatelja, komsija, to je tek strasno
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #339 poslato: 16-06-2009, 13:17:59 »

pa i ovog preminulog mladica su verovatno tukli u "lecilistu" i ....nazalost je opet ovako zavrsio.
ili cete vi pobornici batina sada reci da nije dovoljno tucen!!!
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.
 

Stranica je napravljena za 0.106 sekundi sa 20 upita.