Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: PROPOLIS - LEK BUDUCNOSTI  (Pročitano 114997 puta)

0 Članovi i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: PROPOLIS - LEK BUDUCNOSTI
« Odgovor #20 poslato: 25-05-2009, 14:02:46 »

fanta,da mlec nije slucajno propolis,verujem da gresim ali me interesuje?
i ja sam koristila za dete,posebno za infekciju u ustima je dobar.
za imunitet je mom malom pomoglo jedino kozje mleko.
@saba
hvala na odgovoru,ja imam jos malo u jednoj flasici iz Slovenije,od "medeks Ljubljana",probacu da ga ponovo od nekog nabavim.

steta da su ljudi malo informisani o tome


mleč i propolis nisu isto. Mada, obavezno moje dete uzima med ili propolis,
ali je mleč majka za sve.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: PROPOLIS - LEK BUDUCNOSTI
« Odgovor #21 poslato: 25-05-2009, 14:18:39 »

fanta,nije tema o tome,ali ako ti mali vec uzima propolis i med,a nisi jos zadovoljna,
probaj sa kozjim mlekom,ja sam mog malog vratila iz mrtvih sa njim.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

bebironac

  • Gost
Одг: PROPOLIS - LEK BUDUCNOSTI
« Odgovor #22 poslato: 25-05-2009, 14:22:10 »

i to je tacno a mlec je idealno da se daje preventivno,naravno kao i ostalo,ali mlec posebno....to je jedina supstanca u prirodi koja ima sve ama bas sve sastojke koji su potrebni organizmu.....gov otvoricu verovatno temu,svaki recept je odlica i sve moze da se nadje bez problema
Sačuvana

saba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 682
Одг: PROPOLIS - LEK BUDUCNOSTI
« Odgovor #23 poslato: 25-05-2009, 16:19:19 »

Prvo, postoji mlec i maticna mlec i razlika je velika. Mlec i maticna mlec su u stvari hrana kojom se hrane pcele i matice. Onog momenta kada matica polozi larvu u celiji, tog momenta ostale pcele pocnu da hrane te pcele mlecom. U kosnici postoji samo jedna matica, i milion pcela radilica, i naravno ima i muzjaka - trutova, koji sluze za razmnozavanje, to jest da oplode maticu
Pcele radilice zive vrlo kratko, zimske pcele, to jest one koje se zateknu u jesen u kosnici, mogu da zive i do nekoliko meseci, a to zato sto zimi nema izletanja pcea, pa se samim tim manje i "trose". One koje se u kosnici zateknu u toku proleca, leta i jeseni, kada se intezivno radi, one zive nesto oko mesec dana, manje ili vise, otprilike, DOK MATICE MOGU DA ZIVE I PO NEKOLIKO GODINA
Sve te radilice su u "detinjstvu hranjene mlecom, koji u sebi ima sve ono sto je potrebno larvi da odraste u odraslu pcelu.
Matica, je u kosnici samo jedna i jedina, i ona polaze jaja za buduce pcele radilice ili trutove. Matica moze da polozi dnevno i po hiljade jajasaca, i ona se mora hraniti EKSTREMNO jakom i kvalitetnom hranom, jer dnevno snese kolicinu jaja koja je i od nje same teza.
Odmah kada "stara matica zalegne jaje u posebnu celiju, koja je predodredjena samo za buduce matice, ostale pcele tu larvu hrane specijalnom hranom, MATICNIM MLECOM, koji je od obicnog mleca mnogo jaci i hranjljiviji, jer sama matica mora da bude veca od ostalih pcela i da izdrzi sav napor nosenja jaja. To se otprilike moze uporediti sa mlekom majke. majka svoju bebu hrani svojim majcinim mlekom, koje je blaze cak i od kravljeg, i ako bi se majcino mleko moralo zameniti kravljim, to kravlje se mora razredjivati vodom.
E sad zamislite da majka svoju bebu hrani mlekom koje je i od kravljeg jace stotinu puta. Beba bi dnevno dodavala po nekoliko kilograma i rasla bi i po nekoliko desetina santimetara dnevno. Dobro je da za to nema potrebe pa se i BEBE i PCELE RADILICE hrane normalnim MLECOM, a samo matice MATICNIM MLECOM.
Sakupljanje maticne mleci je vrlo tezak posao, jer u jednoj kosnici obicno ima samo nekoliko desetina celija u kojima se polazu jaja za maticu, i u tim celijama pcele polazu samo po kap dve maticne mleci, a sama mlec se sakuplja VRLO MALOM kasicicom, i vade se bas te KAPI MLECI iz celije. E sad zamislite koliko KAPI mleca treba da se sakupi za 20 ili 30 mililitara maticne mleci. VRLO MUKOTRPAN I SPOR POSAO.
I sama maticna mlec se konzumira u vrlo malim kolicinama, nekoliko kapi samo. Zato je vrlo skupa, ali sama cena ne moze da ukaze na vrednost, lekovitopst i hranjljivost maticne mleci.
Maticna mlec je proizvod koji se ne upotrebljava kao drugi proizvodi , svakodnevno, vec u izuzetnim prilikama i po izuzetnim potrebama.
Mi u porodici koristimo propolis kapi koje ja licno proizvedem, i to relativno redovno, a maticnu mlec nikada nismo vadili jer imamo malo kosnica da bismo se i mi mucili i mucili pcele uzimajuci im nekoliko kapi mleca. Zato se obicno mlec kupuje u apotekama, i samo po potrebi
« Poslednja izmena: 25-05-2009, 16:20:47 od strane saba »
Sačuvana

saba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 682
Одг: PROPOLIS - LEK BUDUCNOSTI
« Odgovor #24 poslato: 25-05-2009, 16:24:23 »

Posto vidim da ima interesovanja za medom i proizvodima od meda, otvoricu jos jednu novu temu u kojoj cu i ja a i drugi moci da ostavljaju i ostavljamo RECEPTE za pripremanje lekovitih preparata koji se baziraju na pcelinjim proizvodima i lekovitim travama.
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: PROPOLIS - LEK BUDUCNOSTI
« Odgovor #25 poslato: 25-05-2009, 17:36:41 »



ako me ne bude mrzelo,napravicu temu sa receptima za lecenje i cuvanje imuniteta.....

gov otvoricu verovatno temu,svaki recept je odlica i sve moze da se nadje bez problema

stvarno
Sačuvana

bokitrgoviste

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1
Odg: PROPOLIS - LEK BUDUCNOSTI
« Odgovor #26 poslato: 12-01-2013, 18:21:02 »

Zdravo ja sam Bojan, hteo bih da pitam nasao sam jedan recept de mi se trazi 20 % alkoholni propolis. Pa neznam kako se pravi i dali mozete da mi objasnite gde mogu da kupim napravljen ili cak kako da napravim? Unapred Hvala !
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.097 sekundi sa 22 upita.